Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Избор на сапунерка
Автор: radeva.88   
Дата:   09-05-13 16:59

Първо да кажа какво имам Sony DSC-W620, изобщо не съм доволна. Може би някой го харесва, но аз имам малко дете, което почти не стои на едно място и естествено снимките му стават размазани, да не говорим, че вечер прави ужасни снимки. Преди имах Panasonic Lumix DMC fx10, не го харесвах докато не си купих сонито :) Сега си го харесвам, само че след среща с детето ми, вече не става дори и за части.
Надявам се стана ясно, че изобщо си нямам понятие от фотоапарати. Търся такъв, с който да мога да снимам малко дете и по възможност, да снима добре вечер. Не съм привърженик на стоките втора употреба, но мога да отделя около 200-250 лв. Не знам дали е правилно, но предпочитам хубав(каквото и да означава това) втора употреба, отколкото нов, с който всичките ми снимки ще са размазани.
Как мислите, за тези пари мога ли да си намеря нещо свястно и изобщо добре ли е фотоапарата да е втора употреба?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: realnoncho   
Дата:   09-05-13 17:09

"Размазването" е поради липса на скорост, която освен при слънчево време навън е трудно да се избегне при бързо движещ се обект. При евтините компактни апарати няма много възможности които да подобрят това като по-светъл обектив, по-високо използваемо ISO и ръчни настройки, освен това и фокуса е бавен.

Това за размазването ми го каза по същия начин скоро и позната която си взе доста по-добър компактен апарат. Така че най-лесния начин е да снимаш със светкавица при липса на добри светлинни условия, резултата няма да е добър от гледна точка на фотографията, но от твоя гледна точка май е по-важно да не са размазани снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: quazimodo   
Дата:   09-05-13 18:30

За съжаление снимането със светкавица няма да подобри скоростта на автофокуса. За втората употреба - според късмета. Смятам, че по-висок клас сапунерка втора употреба за 200-250лв. също е труднопостижимо(говорим за запазена такава с добър остатъчен ресурс). Моето виждане е за поне 350лв като визирам некс или пен с китов обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: mmjm   
Дата:   09-05-13 19:26

В момента в базара има един чудесен апарат за 290 лв., а именно https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=11832
, добре е обаче ако купуваш да те придружава някой който поне малко разбира от подобна техника. Теоретично въпросната камера е супер предложение, аз бих я взел.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: vladx   
Дата:   09-05-13 19:59

По празниците се заиграх с едино апаратче на никон. Не съм сигурен за модела, но мисля че беше тозии ми хареса като компактно апаратче. Единствено няма ръчни настройки, но на теб едва ли ще ти и трябват [shtrak]
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: mmjm   
Дата:   09-05-13 20:37

Canon S90 определено е по-добрия вариант, колкото до ръчните настройки, когато ги има можеш да се научиш да ги използваш, можеш и да си пердашиш на ръчни. Още едно интересно предложение https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=11152

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: radeva.88   
Дата:   09-05-13 23:47

Благодаря ви за отговорите, но честно казано малко ме отчаяхте, особено "добър остатъчен ресурс", не се бях замисляла за това. Когато си купувах лумикса ми споменаха нещо, че матрицата му била много добра(за класа му предполагам). От матрицата ли зависи качеството на снимката? Със сонито снимките жълтеят и са страшно неестествени. Тези, които сте ми показали ми се струват съмнително евтини, след като видях колко струват нови, а никона е без ръчни настройки, а аз искам да има такива :) какво ще кажете за това

powershot sx220
powershot sx130
Знам, че са по скъпи отколкото казах, но са с гаранция.



Публикацията е редактирана (11-05-13 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: realnoncho   
Дата:   10-05-13 00:18

Че той SX130 последно нов струваше по-малко...
В продавалника явно "вървят" фотоапаратите като не разбират хората...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: ogogogo   
Дата:   10-05-13 01:32

В Продавалника всички апарати са профИсионални или в най-лошият случай полупрофИсионални.Много се забавлявам там.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   10-05-13 01:40

За 250 лева има много хубави телефони, който освен камера, стават и за разговори. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: BOZO   
Дата:   10-05-13 01:50

разигралите се бабета,
прабвал ли си да снимаш дивеещо хлапе с телефон?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   10-05-13 02:10

наливаш им по една чаша с БОЗА, и след това ги снимаш със много скъпия телефон с 48 мегапиксела камера[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: BOZO   
Дата:   10-05-13 02:15

Aко ми намериш телефон с 48мп камера за 250лв. бих взел два...
Бозата и каквито да са други въглехидрати действат като гориво на лапетиите...
А проблема с дивеещи дечища, телефони и сапунери произлиза от бавния АФ предимно и от некои други системни ограничения...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: mimko7   
Дата:   10-05-13 12:04

За този бюджет предлагам CANON A630 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: radeva.88   
Дата:   10-05-13 16:10





Публикацията е редактирана (11-05-13 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: radeva.88   
Дата:   10-05-13 16:20

Не можах да го намеря нов за под 600лв., и май ще е малко грубичък с тези батерии.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: radeva.88   
Дата:   10-05-13 16:22

за CANON A630 ставаше въпрос :)


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: Gam3Ra   
Дата:   10-05-13 16:31

Canon S90/S95 прави хубави снимки заради сравнително голямата си матрица, също и блендата на обектива започва от F2.0 , което е добре за слабо осветени помещения, НО апарата фокусира бавно, не става за снимане на спорт/деца... серийните му снимки са около 1,5кадъра/секунда, което също е много малко в сравнение дори с най-ниският клас фотоапарати в днешно време.

Друга особеност, важна да се знае преди да се предприеме закупуване на апарата е, че серията на Canon S (S90/S95/S100/S110) имат производствен дефект с обектива (тъй нареченият LENS ERROR)... Случва се дори при лек удар на фотоапарата да откаже съвсем да стартира, а ремонта се извършва от Canon за около 200лв.. не съм чел друг да се справя с проблема.

Още нещо - на Canon S90 "dial ring-а" (въртеливото колелце около Menu бутоните) се върти толкова свободно, че е често случващо се "без да искаш/усетиш" да го задействаш, променяйки ISO-то от 80 на 3200 (или каквато функция му зададеш) примерно. Проблем, решен вече от S95>



Публикацията е редактирана (10-05-13 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: jivkojj   
Дата:   10-05-13 16:37

Може да помислиш и за Nikon J1

Фокуса е много бърз и точен, дори и следящия се справя може да се каже без проблем с бягащо дете. Прави 10 снимки/сек в серия с фокус и до 60сн./сек. без. Изобщо голям бързак. Има интересна функция, когато снимаш, прави 20-тина снимки в рамките на секунда, отсортира размазани, с мигвания и т.н. и ти предлага 5 най-добри да си избереш. Видеото му е много прилично, без желе-ефекта и дори и на тъмно се справя с фокуса и със стерео звук.
За експерименти практически има всички необходими ръчни настройки, включително мерене, фокус, авто-ИСО, режими на светкавицата.
Евентуално после, може да се доокомплектова с някой светъл обектив за портрети.

Като недостатък - не ми харесва че ръчните настройки са в меню-то и светкавицата е само до 1/60 - т.е. не може да "замрази" добре и на вън е кофти за запълваща.

Изобщо изключително балансирано апаратче, което върши чудесна работа на невманиачени на тема технически характеристики. Аз моя го купих за 200Евро нов, така, че предполагам, че може да се намери и по-евтино от 600лв.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: sthbg   
Дата:   10-05-13 23:51

Ще се опитам да съм ясен за госпожата, за да ме разбере.
Ако искате да снимате бързо движещи се обекти (бягащи деца) при слаба светлина (разбирайте на лампа в къщи или на вечерно детско парти) и да Ви излизат снимките Ви трябва или (1) фотоапарат с максимално голям сензор и/или (2) такъв със светкавица.

(1) Тези с голям сензор са скъпи - колкото сензора е по-голям, толкова апарата е в пъти по-скъп. Отделно Ви трябва и т.нар. светли обективи, при които важи същото правило - колкото по-светъл, толкова в пъти по-скъп. Ако ли пък имат и зуум(приближаване/отдалечаване), тогава цените стават ужасяващи. С такъв фотоапарат с голям сензор и светъл обектив няма да имате никакъв проблем да снимате това, което искате, но решението не е евтино.

(2) Другият вариант е да използвате светкавица - дори и сапунерките имат такава, но тяхната е с ограничен обхват - т.е. снима се добре до 2-3 метра, а и очите излизат червени. Има фотоапарати с външна светкавица (купува се отделно), които са мощни и с тях можете да снимате на доста по-голямо разстояние без проблема с очите, но цената пак започва да става висока.

Има и още нещо - фокусиране и следене на обекта при слаба светлина. В това отношение за сега големите (т.нар. DSLR) фотоапарати са ненадминати. Компактните апарати, особено при слабо осветление фокусират трудно.

Аз, ако съм на Ваше място, бих взел на старо DSLR от базара и ще пробвам с вградената му светкавица. Поне ще фокусира добре. След време може да му се добави т.нар. светъл обектив без зуум и/или външна светкавица. Цената на DSLR-a би могла да бъде до към 250-300 лева на старо. Светъл обектив може да се намери за към 150 лева. Външната светкавица и тя е към 100-150 лева.

Да, DSLR-а е голям, тежък и неудобен за носене, но има сравнително голям сензор и става за снимане при слаба светлина, а по принцип фотографията е рисуване със светлина - ако няма светлина не става. Или увеличавате светлината чрез осветление/светкавица или сензора на фотоапарата + светла оптика(обективите).



Публикацията е редактирана (11-05-13 03:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: jivkojj   
Дата:   11-05-13 00:03

Стигнахме и до ДСЛР. [cool]

Сега остава и Сони-манияците да налазят с Нексовете да обяснят как по-добре от некс сапунерка с ръчен цайс няма!! И темата ще тръгне в нормалното напоследък за форума русло. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: sthbg   
Дата:   11-05-13 00:12

jivkojj написа:

> Стигнахме и до ДСЛР. [cool]
>
> Сега остава и Сони-манияците да
> налазят с Нексовете да обяснят как
> по-добре от некс сапунерка с ръчен
> цайс няма!! И темата ще тръгне в
> нормалното напоследък за форума
> русло. [smilie5]

Надали - безогледалките в този ценови диапазон нито ще фокусират бързо, нито имат светла оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: MikeDimit   
Дата:   11-05-13 09:58

Преди да си купите поредния апарат пробвайте нещо просто - Натискайте леко и равномерно спусъка при симане. По всяка вероятност снимайки неволно прилагате "ритане" с пръст. Апаратите имат при снимане полуспусък - натиснете спусъка до половината ход. До тази позиция апарата е направил необходимите изчисления за добра снимка. Ако натиснете докрай ще имате перфектна снимка. Винаги снимайте на етапа - 1. полуспусък и 2. натиск докрай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: mmjm   
Дата:   11-05-13 10:37

MikeDimit, [smilie24] . И още нещо, при снимане на смесена светлина( слънце и лампа, лампи с различна цветна температура) апарата, а и не само трудно уцелва белия баланс, оттам и неестествените цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: quazimodo   
Дата:   11-05-13 14:27

Ами то, ако колежката не ползва полуспусък няма да фокусира изобщо. Тя все пак ползва вече втора сапунерка. Колко добре си бяха преди апаратчетата с фиксфокус - пляскаш с вградената светкавица и всичко е на 6. Колежката наистина не споменава какъв ББ ползва. Дали работи само на автоББ или превключва и на пресетовете?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка
Автор: qpalzm   
Дата:   11-05-13 14:35

nikon j1 е идеален

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »