Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с M42 към EOS
Автор: lion4e   
Дата:   02-05-13 18:08

Здравейте, имам малко странен проблем с М42 преходник към ЕОС.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с M42 към EOS
Автор: lion4e   
Дата:   02-05-13 18:11

Когато сложа преходника на тялото с обектив, самият преходник е леко хлабав, да кажем има 1mm луфт между крачето на байонета и дупчицата на преходника(случвало ми се е и при други преходници). Оказа се, че това леко движение на преходника на ляво и на дясно под тежестта на обектива когато въртя ринга за фокусиране кара тялото да полудява, спира да приема каквито и да е команди, направо забива на място, спусъка, контролите..всичко забива.
Пробвах само с преходника, без обектив, всичко е наред до като не го натисна леко по-посока обратна на завиване и тогава тялото забива, след натискане обратно по посока на завиване всичко се оправя и тялото обратно може да се командва нормално.

Тези движения не са с повече от 1-2мм в ляво и дясно, без крачето на байонета за излиза от дупчицата на преходника!

Имам 2 ро тяло при него този лек луфт в ляво и дясно не оказва никакво влияние на работата му и горепосочения проблем го няма.

Някой сблъсквал ли се е с такава ситуация, да спомена че почистих контактите на тялото и преходника, ефект няма!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с M42 към EOS
Автор: mihajlov2   
Дата:   02-05-13 19:08

Навремето, когато снимах с Канон, си бях купил от Павилиона един руски адаптер плюс чип с контакти, който трябваше да лепя сам към преходника по определена схема. Доколкото си спомням, адаптерът прилепваше много плътно към байонета на тялото без абсолютно никакъв луфт като в твоя случай. Съответно нямах никакви проблеми с меренето с който и да е обектив.
Нещо ме съмнява твоя адаптер с този луфт, пък и ако чипът е залепен леко изместен спрямо правилното положение, може би завъртането спрямо тялото от луфта е достатъчно за някакво окъсяване (т.е. даване на късо) на два съседни контакта на тялото. Най-добре потърси другт адаптер, който приляга по-плътно.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с M42 към EOS
Автор: fotocolor   
Дата:   03-05-13 00:21

Случвало ми се е на 1Дс,изкл'чвах,вадех батерията,поставях и тръгваше.Някъде имаше датчици и се бъгваше по някой път.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с M42 към EOS
Автор: lion4e   
Дата:   03-05-13 12:00

Автор: fotocolor

При мен след като забие тялото вадя батерията и всичко се оправя, но най-странното, е че при едното тяло има този проблем, а при другото го няма със същият преходник!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »