Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: Nikolcho555   
Дата:   01-05-13 12:13

Здравейте. Преди 7-8 месеца по финансови съображения си продадох любимата техника - Canon 40D + Tamron 17-50/2.8 + Canon 70-200/4 + Canon 550EX. Издържах до сега без да снимам но повече не мога и трябва пак да си взема нещо. :) Понеже този път не разполагам с толкова пари ( предната ми техника струваше около 2500лв в базара, заедно с всички филтри, раница, чанта, безжични спусъци, батерии, карти и т.н. ) съм решил да си взема нещо до 500-600лв. И малко ми писана тогава да се занимавам със смяна на обективи така че ще е и само с един обектив от 27-28мм ( приравнени ) до колкото може повече. Почнах да гледам разни камерки на старо като - Olympus E-pm1 28-84mm, Sony R1 24-120mm, Sony Nex3 27-83mm, Pentax K100D 27-82mm. Това е с китовите им или вградените им съответно обективи. Като цена и размер ме устройват напълно. Проблемът е, че много обичам да снимам портрети а според мен нито един от тези обективи не може да направи силно изразен дефокус на задния план. Може ли някои да ми препоръча най-близкия апарат бил той компактен или не на цена около 500-600лв независимо колко стар, с единичен обектив с променливо фокусно разстояние които най-много да дефокусира. Ако изобщо има такова животно де :). Нещо което е възможно най-близо до снимки от вида на 80мм/2.8, 300мм/4, 160мм/2. Знам че няма такъв еквивалент естествено, просто коя е най-доближаващата се камерка с един обектив до тях. Може и да не е безогледална ( Пентакса е добре но обективът му е с малко фокусно разстояние и не размазва добре ). Общо взето ми трябва стара безогледалка със светлосилен обектив с голямо фокусно разстояние но не можах да намеря такова нещо. :). Ще съм много благодарен ако някои удари едно рамо.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: qpalzm   
Дата:   01-05-13 12:22

Вземи си сони некс.Това е най-доброто решение в твоя случай.Би трябвало да намериш за по 500лв втора ръка било то тука или в е-бей.После си намери някой стар ръчнофокусен обектив за портрети и купи съответен адаптер.Така ще можеш да го монтираш на сони некс.Всички нексове имат опция фокус пийкинг.Това позволява когато въртиш фокусната гривна на екрана се появяват кунтури който показват къде е фокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   01-05-13 13:25

ПиснА ми от хвалбите на тия Кексове! В който и форум да надникнеш, поне двама-трима бъркат Кекса. Със съжаление трябва да призная, че в този случай, това наистина би била най-далновидната покупка. След това пазаруваш един телеметричен руски обектив на М39+преход и си ти[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: ink   
Дата:   01-05-13 13:34

С Пентакса можеш да ползваш лесно ръчнофокусни светлосилни обективи, които са без пари направо.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: juslen   
Дата:   01-05-13 13:37

И с Кекса можеш да ползваш същите евтини ръчнофокусни обективи с още по-голяма лекота. Освен това тяото е малко, леко и не заема място. А ако говорим за по-новите модели-примерно Кекс 6-сензора му е по-добър от на една торба DSLR-и [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: insofia.net   
Дата:   01-05-13 13:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: vikitovikito   
Дата:   01-05-13 14:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-13 14:29

@quazimodo мен да ме обвиниш за фенщина на НЕКС ок с право ще е :-) ама qpalzm ....еми някак не е правилно. Човека редовно се заяжда с мен да не спамя.

50/1.8 на кекса не е никак зле таман от към бокенце. Не е фул фрейм с 85-ца ама е доста близко.


https://lh5.googleusercontent.com/-iztglK8fYhg/UJQrnjncaiI/AAAAAAAASv0/2WrJrTOtYRA/s1600/DSC06806_cro


Даже и за цял ръст става ако си по късметлия и има много място.



Публикацията е редактирана (01-05-13 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: simbon4o   
Дата:   01-05-13 14:47

Самсунг и 85 1.4 и скоро излизащия 45 1.8 ще са перфектни за целта. Много по-евтини са като комбинация и не отстъпват на сонешките. Ако ти се занимава с ръчнофокусни играчки може и некса да е малко по-добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: name1993   
Дата:   01-05-13 15:32

Дали ще е Sony Nex или Olympus Pen - ти си избираш. С един ръчнофокусен 50 милиметров, че и по-дълъг, ако трябва, няма да имаш проблеми да дефокусираш достатъчно добре задния фон. Китовия пък ще ти е за all around.
Ето например с 50 mm на f2 какво се получава с Pen (обработката е лоша, знам):

http://farm9.staticflickr.com/8081/8328594757_5f701ddac7_b.jpg



http://farm9.staticflickr.com/8106/8550993073_237110c834_b.jpg



едит: казвам pen или nex, поради това че са сравнително разпространени и отговарят на изискването ти

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-13 15:34

симбоне ако човека е ок с 2-ра ръка или малко по-стар модел един nex е 500 лева по базара, 800 в магазина....кое муе по-евтино на Самсунг ....освен това фото на самсунг е изцяло в китай - разработка и производтство....аз си купувам японски и американски преходници и избягвам китайските, хем става дума за супер елементарни неща. Китайски светки ползвам и тригери ама щото снимам любителски, ако изкарвах пари PocketWizard и Metz щях да взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: simbon4o   
Дата:   01-05-13 16:37

Самсунгите са корейски, нямат нищо китайско бъркаш се [smilie5].
Сони нямат все още 85-ца още повече на 1.4 за 1000 и малко пари автофокусна, самсунг имат. 50 1.8 нексовия е по-скъп от колкото ще бъде самсунговия 45 1.8(който ще снима и 3Д видео), сонешкото 35 1.8 е некупуваемо, а самсунгската палачинка 30 2.0 е около 300лв в ибей. Като стане дума за автофокусни обективи корейците имат предимство [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: Nikolcho555   
Дата:   01-05-13 16:42

Не очаквах толкова бързо и толкова хора да ми отговорят, благодаря за което. Така като гледам явно имам няколко варианта.
1- Един Sony Nex или Olympus Pen с китовия обектив за all around + преходник с ръчнофокусен светлосилен твърд портретен обектив.
2. Един Sony Nex или Olympus Pen и вместо китовия обектив един 18-200/ 3.5-5.6 или нещо подобно, мисля че гледах някъде поне сонито имаше подобен. С приравненото фокусно разстояние в дългия си край=300мм, макар и на бленда 5.6 този обектив би трябвало да прави много добър дефокус според мен. Но точно такъв не съм използвал така че кажете ако греша. Но при снимките ми с моя канон 70-200/4 на 200мм по 1.6 =320мм на бленда 4 почти напълно отделяше фона от обекта.
https://photo-forum.net/i/1630961

И затова си мисля не е ли по-добре такъв дълъг обектив който същевременно ще бъде и за къси разстояния когато не снимам само портрети, вместо къс китов + ръчен твърд светлосилен които да сменям постоянно. Може и да бъркам нещо така че кажете ако греша къде. :)
3. Един Sony Nex или Olympus Pen + ръчен стар светлосилен телеметричен обектив. Така поне няма да сменям обективи и ще мога да снимам винаги както портрети на приравнено 80мм/2.8 , така и да си го ползвам в стая или където и да е на по близки разстояния и пак да ползвам преимуществата на широката бленда. Въпросът ми е дали изобщо има такъв обектив, някакъв еквивалент на Тамрон 17-50/2.8 примерно или нещо подобно. Канонските обективи повечето са ми ясни но ръчнофокусните особено, а и за другите системи нищо не знам.
Такива ми ти работи, както виждате стремя се максималко да ви затрудня :). Но поне знам какво точно искам понеже съм минал с Canon 40D през : Canon 18-55, Canon 17-85, Canon 50/1.8, Canon 100/2, Canon 28-105, Canon 70-200/4, Tamron 17-50/2.8, Canon 50/1.4.
Та 17-50/2.8 си ми беше перфектен за църква, сватба, стая и изобщо не го свалях, даже и хубави портрети ставаха на 50/2.8. А като сложех 70-200/4 и портретите вече фона им изчезваше някъде :). Май ще трябва да вдигна финансовата си граница до около 1000лв май че като гледам тия 500-600лв няма да стигнат както си мислех. Но въпросът си ми остава същият - възможно ли е само с един обектив от възможно най-късо до възможно най-дълго фокусно разстояние и с някои Пен или Некс да замазвам много фона и да си го ползвам и за всичко останало на късите разстояния.


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: Emoxide   
Дата:   01-05-13 16:44

Samsung NX300 + 85/1.8 e супер комбинация, ама тука ства дума за нещо до 600лв макс, вкл. обектива!

Тази оферта ми се струва ок...
Sony Nex 5 за 420лв. + 1гаранция


Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: juslen   
Дата:   01-05-13 16:46

Бая пара ми се вижда, аз моя го взех за 280лв пълен комплект есента от базара. Гледайте в ebay-там изпадат много тънки оферти.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: qpalzm   
Дата:   01-05-13 16:55

Човек и аз искам сто неща за 600лв ама няма как.Вземи си пен или некс с китов обектив + преходник и ръчен обектив.Иначе суперзоом обектив като Тармона ще струва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: simbon4o   
Дата:   01-05-13 17:02

Ако няма пари автофокуса го забравяме [smilie5]. Най-тънкаж идват нексовете, а 4/3 са по-скоро за макро и пейзажи от колкото портрети и дефокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: batdin   
Дата:   01-05-13 18:31

Аз си мисля,че микро 4/3 плюс 55мм/1.8 обектив може да постигне доста добър дефокус.Поне моят опит е такъв.Мога да приведа примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: insofia.net   
Дата:   01-05-13 18:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: juslen   
Дата:   01-05-13 18:56

С какъв размер беше локума-APS-C или micro 4/3 [smilie18] Щото тоя с APS-C размера бил по-фкусен съм чувал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: vikitovikito   
Дата:   01-05-13 19:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: karan4o   
Дата:   01-05-13 20:20

... и победител е Некс без брашно [smilie18]
Да ви имам по-хубавия ДОФ [smilie18]
... и хубавите обективи [smilie18]


... и по принцип нали знаете, има само Некс и нищо друго...


П.с.
simbon4o :
"...а 4/3 са по-скоро за макро и пейзажи от колкото портрети и дефокус..."


Ом-Д, исо 1000 и никакъв дефокус на детето на снимката

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P3030086-1200.jpg



КъФ ти доф, тея м4/3 никъФ доФ нямат, особено е това Ом-Д

https://dl.dropboxusercontent.com/u/6898577/P4130147_v1-1200.jpg



Поздрави и светли празници!

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: juslen   
Дата:   01-05-13 20:26

Това не е хубав дефокус какъвто прави Кекса-това е някакво гадно замазване [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: simbon4o   
Дата:   01-05-13 23:03

Фактите са следните при постигането на дефокуса.
50 2.0 на ФФ прави един дефокус.
На 1.5х кроп 33мм 1.4 прави същия.
На 2.0х кроп 25мм 1.0 прави пак същия [smilie5]

Сами можете да се сетите за останалите дължини обективи как стоят нещата и кои стари евтини ръчнофокусни обективи стават за снимане на 1.4 и 1.7-1.8 и сравнени със съвременните твърдаци какви са разликите. За мен 4/3 станаха толкова гъсти матриците, че най-добре човек да инвесира в обективи правени за тях матрици и да не се мъчи със стари ръчни мазачки.

Ето още един пример за еквивалентни дефокуси:
85мм 2.0 на ФФ = 56мм 1.4 на 1.5х кроп = 42мм 1.0 на 4/3

Просто някои дефокуси са непостижими със APC-C дори камоли със 4/3, като да кажем визията която дава 35мм 1.4 обектив на ФФ е непостижима със съществуващите обективи изобщо без значение цената на коя да е кропка. Затова казах, че ако дефокуса е приоритет APS-C е по-разумният компромис. На 4/3 дори един 30мм 2.0, който е на самсунгската система или 35 1.8 на сонешката дори няма еквивалент като изключим некупуваемият от простолюдието панасоник 25 1.4, който докарва визията на 30 2.0, но не и 35 1.8 :).

Отговори на това съобщение
 Re: Безогледална камера с голям дефокус на фона при портретни снимки
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-13 23:11

Факт, аз си бях намерил един 50/1.2 за кекса ужка да замести 85/1.8 на фул фрейм ама не става. Просто на 1.2 качеството е поразително ниско. Та и с м43 .. Отделно че цялата система е идейно сбъркана...просто няма смисъл. Ако ще се правят портрети най добре никонско фул фреймче. Ако ще е кропка NEX или Fuji.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »