Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Широкоъгълен на М42
Автор: svv78   
Дата:   01-05-13 11:49

Здравейте
Имам намерение да си закупя ултраширокоъгълен обектив на М42, ще се закача на 1Ds2. Нещо между 16-21мм за не много пари [smile] , но не знам точно какъв да е.Обективът ще ползва най-вече.за пейзажи
Как се представя МИР 20/3.5 в сравнение с Flektogon 20/2.8. Руският се намира доста по лесно и на по-ниска цена, докато за Flektogon-a има доста положителни мнения в интернет.
Благодаря на всички отзовали се.

Бях се загледал в Сигма 12-24 но в момента не мога да отдела 800лв. Но бих искал да попитам заслужава ли си да я включвам в по нататъшни планове за покупка. Ще я ползвам най вече в диапазона 16-24мм.


Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен на М42
Автор: quazimodo   
Дата:   01-05-13 13:07

Самянг[smilie21]! Може и нещо от рода на преход М39/М42 + Руски телеметрик на М39. За снимки с тези обективи - Rangefinder.ru .



Публикацията е редактирана (01-05-13 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен на М42
Автор: Nikel   
Дата:   03-05-13 13:07

По-добре си намери една Sigma 15-30mm/3,5-4,5. Доста по-добра е като острота в ъглите на кадъра от прехваления 20мм Флектогон, че даже и от канон 17-40. Автофокуса макар и шумен е точен. Има и още една стара Сигма 17-35мм, но тя не е добра за разлика от горе посочената.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен на М42
Автор: kvakioh   
Дата:   03-05-13 13:52

Сигма 15-30 е ужасно шумна, дори и нова бройка. Оптиката й компенсира донякъде, но нещата при фокуса не са толкова добре. Все пак си е широк обектив, единствено по-широко и доста добро като цена е 12-24 пак на Сигма. А, и Самянг, той е чуден. Виждам, че се търси по-евтиното, така че няма да стане 12-24.
Иначе- Сигма 17-35 има варианти, с 82 и 77мм филтър. 82мм версията е по-старата, като е по-добра оптически. И може да се намерят читави за по-малко от 400лв.



Публикацията е редактирана (03-05-13 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен на М42
Автор: neuromancer   
Дата:   03-05-13 22:05

За тоя Флектогон 20/2.8 пишат положителни мнения, за да си продадат по-лесно бройките [smilie18]
Към 5 са ми минали през ръцете, ама хубав не съм видял.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен на М42
Автор: j_mironski   
Дата:   03-05-13 23:11

neuromancer - напълно си прав за флектогоните аз имах 3 и трите бяха по-зле от 20милиметровия мир на 3.5
за 15-25 на сигма не мога да се произнеса много ласкаво.Имах такава може и калпава бройка да беше , но виж 12-24 на Сигма е друга бира ама и цената....

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен на М42
Автор: Nikel   
Дата:   04-05-13 12:09

Хубав широк обектив на М42 (сравним с днешните зумове от среден клас), такова животно много трудно ще намериш. Има няколко изключения разбира се, но те хич не са евтини. Най-доброто като цена/качество и не толкова широко е CZJ Flectogon 35mm/2,4... Иначе най-правдоподобните според мен ревюта на автофокусни обективи са на photozone.de
Сигмите са едни от най-евтините, не че са най-добрите.
Споменах горе за Сигма 15-30/3,5-4,5 защото като цена/качество е много добър вариант и не е с мазни ъгли, имах такъв обектив както и 17-35мм, която беше по-зле от към острота, но това може да е от бройките разбира се. И с 2-та не съм имал проблеми с автофокуса на канон 5Д, но това все пак са доста широки и не толкова светлосилни обективи.
Успех [beer]



Публикацията е редактирана (04-05-13 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълен на М42
Автор: svv78   
Дата:   06-05-13 11:33

Здравейте,благодаря на всички отзова ли се.
Пиша с малко закъснение,една буря ми отнесе интернета [smilie9] . Прочетох внимателно всички мнения,както и други в чужди форуми. Междувременно се сдобих със Сигма 24-70/2,8 и покупката на по-широк вече не е толкова спешна. Така че най-вероятно ще изчакам до есента за една Сигма 12-24 или ако ми изпадне до тогава някой МИР на сгодна цена може да го взема.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: