Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Дигитални негативи
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   30-04-13 09:35

Здравейте!
Искам да попитам къде в София могат да се отпечатат качествено т.нар. "дигитални негативи".

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитални негативи
Автор: s_dyakov   
Дата:   30-04-13 10:27

А какво са дигиталните негативи?

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитални негативи
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   30-04-13 10:30

ами дигитален принт върху прозрачно фолио, който да може да се ползва като негатив за контактно копиране.
проблемът е, че местата, на които които печатат върху такова фолио, печатат с лазерни машини. А на местата, на които има хубави мастилено-струйни машини нямат такава медиа. Та молбата ми е, ако някой се е сблъсквал с подобен казус да сподели опит :)
Също ще ми е интересно да обсъдим и самата подготовка на негативите за печат - плътност, контраст и т.н. )

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитални негативи
Автор: my.point.of.view   
Дата:   30-04-13 11:04

плътността и контраста зависят от емулсията, която ще използваш след това.
аз нямам голям опит, печатам си на мастиленоструйния на фолио за шрайбпроектори. става прилично добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитални негативи
Автор: NNNAAAMMM   
Дата:   30-04-13 11:10

мии да, то и аз търся нещо подобно да направя.. преди години нямаше проблем, сега не мога да намеря мастилено-струен.. )

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитални негативи
Автор: chel   
Дата:   30-04-13 11:24

Здрасти, аз също се поогледах и поослушах за това. Фолиото за печат на лазерен принтер било такова, че да издържа на топлината. А фолиото за мастиленоструен било по-"матово", за да не се разтичали мастилата - такова обяснение получих. От едно гаражче за печат и ксерокс до Университета ми дадоха 1 лист, който уж бил точно от тези за мастиленоструйния печат. Кево, ако го знаеш, ми каза "ми дай да пробваме" - за мастиленоструйния, но не съм имала време да "дам" този лист и някой файл. Та така... ще следя за развитие по темата :)
PS виж всъщност и отговора на muu в тази тема:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1533272&t=1533263&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_1533272



Публикацията е редактирана (30-04-13 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитални негативи
Автор: klez   
Дата:   30-04-13 12:13


Лазерни

Eто фолио за лазерни принтери - Устойчиво на високи температури.

Мастилено-Струйни


ето и за мастилено струйни.
Пробвал съм това за лазерните но за чернобял печат, и с други цели, не съм го пробвал за тези цели

Отговори на това съобщение
 Re: Дигитални негативи
Автор: chel   
Дата:   30-04-13 14:37

klez, супер, благодаря [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Дигитални негативи
Автор: turntablism   
Дата:   18-05-13 09:58

Някой опита ли да си разпечатя някъде такъв негатив в София? Ако да, каква е цената за едно копие А4? В кой копирен център?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »