Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: krafo   
Дата:   25-04-13 14:55

Интересува ме минава ли пратката през митница?


Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: mihail_radkov   
Дата:   25-04-13 15:03

А през аптеката ли да мине? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: imitev   
Дата:   25-04-13 15:13


Всички пратки, които не са от ЕС минават през митницата. Митничарите това работят ...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: atrifonov   
Дата:   25-04-13 15:29

когато поръчвам от ebay гледам винаги да е от Хонг Конг- никви грижи и ядове до момента

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: stoikovv666   
Дата:   25-04-13 15:30

Пазаря от там, ако ми потрябва нещо пак на там ще се насоча ...!

За митниците да не ти пука [smilie5] Те си вършат работата, но ти не се занимаваш с тях, нито те с теб! [beer]


Ако не знаеш подробностите разгледай тук http://www.digitalrev.com/category/a-mount/MTc4MjE1NQ_A_A


Цените са крайни, плащаш "всичко" предварително. Работят с DHL и UPS Express, доставката е безплатна за покупки над 60-80€.



Публикацията е редактирана (25-04-13 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: s_dyakov   
Дата:   25-04-13 15:46

Дигиталрев пише че не доставят до България като си избера чекаут.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: hemilio   
Дата:   25-04-13 15:48

днес ми пристигна един калъф за апарата от хон-конг,който закупих от ибей юк.
Директно на вратата,без пари за транспорта и мита разни!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: spiritch   
Дата:   25-04-13 21:38

Взех си от там един 55-250 и ми излезе два пъти по-евтин от България, ама за по-скъпи неща не бих рискувал, защото разликата не е толкова голяма, пък и няма гаранция (или по-скоро доста сложно с гаранцията). За митницата не се притеснявай, те пишат или че е подарък, или някаква малка сума и може да платиш мито, ама малко.



Публикацията е редактирана (25-04-13 21:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: Vinsent   
Дата:   25-04-13 22:08

Купувам често дребни неща от Хонг Конг, дори преди 2 дни направих нова поръчка. Избирам покупките ми да са под 30 долара и ми идват директно на адреса.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: simon4o_bg   
Дата:   26-04-13 16:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: imitev   
Дата:   26-04-13 17:48

Поръчайте си статив за 150 долара и ще се видите с бездействащите митничари [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: simon4o_bg   
Дата:   26-04-13 22:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: alcap007ne   
Дата:   26-04-13 22:34

мдам минават и рентген и всичко[smilie5] Може и по скъпичко да пазаруваш от лимита стига да знаеш тънкостите[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: Otvorenia   
Дата:   27-04-13 01:46

Аз подържам каквото казва Vinsent, за дребни неща няма проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: vicking   
Дата:   27-04-13 08:39

Поръчвал съм си филтри от Хонг Конг UV, CPL и ND всичките дойдоха маркирани като подарък.



Публикацията е редактирана (27-04-13 10:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: JohnyWalker   
Дата:   27-04-13 13:54

Явно аз последно съм пазарувал от ХК, да споделя мъките.
Преди да обясня какво се случва искам да уточня че необлагаемия праг е 20$ или 15Еу. Обикновено ХК-ците пишат занижена цена на продуктите така че ако си купите нещо за около 50$ има шанс да напишат че е подарък за 10$ и да ви дойде в пощенскта кутия.

Но минлата седмица си поръчах доста скъп обектив 700$, след доста мотане из ХК, най-накрая стигна до БГ и от ТНТ ми се обадиха че трябва да го освободя от минтница. За целта ви трябва безплатен EORI номер, имате 2 варианта вадите си постоянен за около 3 дни или временен за 20мин. След което правите пълномощно (6лв) на ТНТ да ви представлява пред Митницата (или ходите сами да се мъчите, не ви съветвам). След това чакате 1 ден за да ви определят митото и ДДС аз платих 300лв общо. След като преведете парите по банка, на следващия ден си взимате дългоочаквания обектив и вече едва ли ви е до снимки дори :(

За сравнение преди това си купих обектив от Япония горе долу на същите пари, дойде ми в пощенската, явно нещо се бяха объркали понеже беше в йени. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: Stenlius   
Дата:   27-04-13 15:37

Никой не се е объркал, просто митницата не успява да провери всички пратки. Но големите/по-тежки и скъпи/ пратки най-често не минават между капките - и резултата е като при JohnyWalker [smile]. Особено при доставка с TNT/DHL/etc, там няма измъкване от митнически контрол - всичко е много стриктно. За дреболии си заслужава, и аз редовно пазарувам какво ли не, но за нещо по-сериозно, има причини там да е доста по-евтино, а в Европа доста по-скъпо... една от тях е митническият контрол и данъка...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: JohnyWalker   
Дата:   27-04-13 20:42

Как може да знае човек с какво ще дойде за да се избагват ТНТ/ДХЛ?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: imitev   
Дата:   27-04-13 21:13


Те и пощенските пратки проверяват... Да не мислите че само куриерските...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: Stenlius   
Дата:   27-04-13 21:42

Това си го договаряш с продавача или има опция за избор - но скъпи пратки над определена стойност или тегло пътуват само с EMS/DHL и т.н. А и там няма как да се декларира по-ниска стойност, защото пратката трябва да е застрахована. Абе човек трябва да е готов да плати минимум ДДС при такива покупки онлайн - за всеки случай. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: dfxos   
Дата:   27-04-13 22:17

Купувал съм светкавици Yongnuo с различна стойност (100-150-200лв) проблеми с митници никакви.



Публикацията е редактирана (27-04-13 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: hemilio   
Дата:   27-04-13 23:06

Да попитам-поръчах 2 различни неща едновременно) ,но с близка цена(ниска-до 50 долара),едното ми дойде на вратата,а другото-никакво го няма [smilie11] [smilie11] [smilie11] .

Поръчах ги едновременно!

Къде евентуално да си търся другото? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: mmjm   
Дата:   27-04-13 23:28

Случвало ми се е подобно поръчани стоки да пристигнат с месец разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: mitku   
Дата:   28-04-13 12:01

Просто за по-скъпите/по-големите неща си включете и риска да отидете на митницата, когато пазарувате извън ЕС. Ако е над 25% по-евтино, си преценявате дали ви се чака да кажем 1 месец повече и поръчвате. Евентуално "риск печели - риск губи" дали ще се окажете на митница или не, т.е. дали тези над 25% ще останат за вас или 20% за ДДС + 30-50-ина лв. за разни допълнителни разходи (мита, документи и т.н. в митниците)... и това е. Но - да, през DHL, няма 'лабоо и ако трябва да се мине на митница, се минава. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой купувал ли е техника от Хонг Конг ?
Автор: pstoev   
Дата:   28-04-13 13:01

От моя опит, мога да кажа че ако поръчвате от страни извън ЕС, доставката трябва да е пощенска. Идва на пощенска митница(до автогарата)там момчетата са доста разбрани, винаги приемат "благодарности"
Ако е куриерска се ходи на летището, а там изобщо не са разбрани!
Най-добре поръчка от ЕС, и не се занимавате с нищо, носят я на врата!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »