Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Малко съвети
Автор: Cveke   
Дата:   25-04-13 01:28

Здравейте.

Тази снимка я направих с черна блуза, метална чиния, светкавица и никон д3200 с 18-55.

Снимката не е много интересна и се чудя дали ми трябва друг обектив или аз греша нещо, незнам, но благодаря предварително.




https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1366842429_12.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: tzl   
Дата:   25-04-13 01:30

Разкажи повече какво очакваш от друг обектив. Какво би направил той по снимката?



Публикацията е редактирана (25-04-13 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: Cveke   
Дата:   25-04-13 01:40

снимка
Еми незнам затова питам.
Нещо подобно бих искал да получа, едва ли същото, но пак подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: Chipsy   
Дата:   25-04-13 01:41

Е това като го гледам е снимано с поне три светкавици...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: tzl   
Дата:   25-04-13 01:43

Проблемът не е в обектива, а в осветлението.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: Cveke   
Дата:   25-04-13 01:51

Снимката е правена с една ръчна светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: tzl   
Дата:   25-04-13 01:53

Много добър е опитът. За да се получат нещата, ползвай алуминиево фолио и листи А4, за да отразиш малко от светлината от светкавицата. Вдясно липсва малко светлина, както и отпред е леко тъмничко.



Публикацията е редактирана (25-04-13 02:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: Cveke   
Дата:   25-04-13 01:57

Tzl - благодара за съвета.
Още утре ще опитам.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: marrio31   
Дата:   25-04-13 02:09

всичко е светлина.апарат и обектива са си добри[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: Chipsy   
Дата:   25-04-13 06:18

Cveke написа:

> Снимката е правена с една ръчна
> светкавица.

Твоята - да, тази, която си дал за пример след това не е само с една.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: Cveke   
Дата:   25-04-13 08:58

А ако си купя палатка, нямали да стане пак по-добре от сега без да купувам светкавици или пък някой друг начин, който да ми излезе под 200 лв.

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: victory13   
Дата:   25-04-13 09:08

преди да похарчите страшно много пари безцелно си купете тва:
http://www.amazon.com/Light-Science-Magic-Fourth-Introduction/dp/0240812255


успешно четене [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: tzl   
Дата:   25-04-13 11:14

Тези рекламни снимки не се правят с палатки. Палатките правят така, че източниците на светлина да бъдат големи в сравнение с обектите за снимки и прави сенките меки, а отблясъците ще бъдат широки, а не тънки и високи. Палатката е с бял фон отзад и ще изглежда най-малкото сиво.

Разгледай структурата на една палатка и си опитай да си представиш какво ще излезе като се снима в нея.

Повечето рекламни неща, които виждаш като драматични и красиво-светнати снимки на продукти не се правят с палатки. Последните се ползват главно за неща на бял/сив фон и лично по мое мнение изглеждат по-ширпотреба снимки, без много художествен елемент. Това не е непременно лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: iasen2   
Дата:   25-04-13 11:54

нищо не казахте трябва ли да се ползва филтър за отблясъците . Че и на мен ми стана интересно :) Ако се вижда течността в шишето ще е по интересно според мен .

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: tzl   
Дата:   25-04-13 12:07

Не е нужно да се ползва филтър за отблясъците. При такава работа всичко като светлина е контролирано и няма нужда от такива филтри. Именно отблясъците правят снимката при такава фотография и целта е да бъдат правилно оформени, а не скрити от филтър.

Тъй като авторът на темата се е опитал да направи нещо със средствата, които има, е по-добре да се помогне да се доразвие това нещо, а не да се предлагат разни решения, които нямат съществено значение за финалното качество на снимката. Колкото по-малко аксесоари и параметри се включат, толкова по-добре ще може да се вникне в това как се работи със светлина.

Иначе винаги може някой да се изцепи тук и да каже: Трябва ти средноформатна камера с tilt-shift обектив, лампите трябва да са Брон и ако мониторът ти не е колкото кино екран, не можеш да се справиш.



Публикацията е редактирана (25-04-13 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: bobonai   
Дата:   25-04-13 12:11

Най-нежния двигател е дързостта да опитваш и експериментираш непрестанно. Когато редиш осветлението трябва сам да виждаш резултата, а сега го виждаш на секундата на гърба на камерата.
Ако не ти стигат осв. тела ползвай лазерите, фенерчета, картони, фолиа... С трипод и една светкавица на мултиекспозиция ще постигнеш завиден резултат.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко съвети
Автор: Cveke   
Дата:   25-04-13 12:25

Аз всъщност постоянно си правя някакви опити, но не винаги се получава, аз съм едва на 14 и имам голямо въображение и само се опитвам да правя някакви по-готини снимки, това което искам да направя е да се упражнявам във всякаква сфера на фотографията и затова питам във форума, защото този тип фотография си е трудна работа и искам да я усфоя.

Благодаря ви за съветите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »