Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: skitnik   
Дата:   24-04-13 19:06

Здравейте колеги, скоро се поразрових из старите си фото принадлежности за да проверя какви обективи са ми останали от ,социализма. Попаднах и на любимия ми за времето си ,Helios 40-2, 85 mm f/1.5. Но за съжаление установих че , гривната за отваряне и затваряне на диафрагмата е разхлабена. Въпросът ми е ,къде около в Пловдив, може да се ремонтира. Виждам че на нея има 3 много малки винта, но все пак не ми се рискува да се пробвам сам да е правя.Не , че имам на какво да го сложа в момента ,но обектива няма драскотини или прах по оптиката и все се надявам, че някога може и да ми потрябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: fotorafi   
Дата:   24-04-13 19:38

Обаждаш се на техника Наско-0887-360-051-София, бул. Дондуков 18. Изпращаш му го с Еконт,той го поправя:почиства лещи от прах, гъбички, смазва хода на фокуса,винтчетата... И ти го връща с Еконт,като цената на ремонта е в наложения платеж...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: skitnik   
Дата:   24-04-13 20:27

Благодаря ти за бързия отговор, ако не открия нещо по- наблизо, ще го пращам към София....Сега да не отварям друга тема:
Скоро и аз ще се ориентирам към по- високия клас фотоапарати, на кой модел ще мога да ползвам обектива и дали си заслужава да се ползва този тип обектив или да търся друг портретен, когато му дойде времето ?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: simbon4o   
Дата:   24-04-13 21:04

И снимки чакаме. За портрети - обектива е художник, не става във всякакви ситуации светлинни, но ползван правилно е страхотен.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: quazimodo   
Дата:   24-04-13 22:03

Единствената марка, на която безпроблемно се ползва такъв обектив е ПЕНТАКС. Работи всичко и има стабилизация. Следваща марка КАНОН с преход и "глухарче", където има мерене и потвърждаване на фокус, но без стабилизация. Едва ли човек с няколко чекмеджета обективи не знае какво му трябва като тяло. За портрети на "великия Коте" е перфектен[smilie21].

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: darksorrow   
Дата:   24-04-13 22:14

да, де, с лекото уточнение, че максимумът от този гелиос към момента с пентакс не може да се извади (:

иначе много хора не знаят, че този обектив има един близнак, казва се циклоп 85/1.5, който е, твърди се, оптически същият като него, но няма бленда, разработен е и е ползван за военни цели и може да се намери само на част от цената му. ако изобщо, де. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: quazimodo   
Дата:   24-04-13 22:24

Май няма Хелиос, който да може да "задоволи" съвременна найсемегапикселова матрица. Спрягат се 44М-6,7 ама не съм убеден.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: darksorrow   
Дата:   24-04-13 22:26

имах предвид как би изглеждала картинката, този тип обективи си искат пълноформатния сензор, според мен. едва ли някой трезвомислещ човек би ги купувал заради резолюция (:

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: quazimodo   
Дата:   24-04-13 22:32

Тогава на една ръка разстояние е само Канон 5Д МаркI[smilie7].

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: simbon4o   
Дата:   24-04-13 22:55

Като резолюция не е впечатляващ, но съвсем не е вярно и че само пентакс и канон стават. Може да се ползва и на сони, че на последните модели ще има и пиикинг... от това по-добро за ръчен фокус няма. Циклоп-а беше далавера преди всички да го разберат, сега и той в ибей е скъп до небесата... като цяло, ако изключим характерният и особен харектер на дефокуса един самянг 85 1.4 е по-евтин и много по-добър портретчик.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: skitnik   
Дата:   25-04-13 18:14

Благодаря за съветите , ще се поинтересувам още малко , след това ,ще се поровя и из базарите , защото , огледалката ще е ползвам много рядко , без да гоня свръх качество...А За Канон 5Д ...едва ли ще продам колата за да си го купя . [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: quazimodo   
Дата:   25-04-13 18:17

Canon 5D MarkI = 1000лв. от базара[beer].

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-04-13 18:53

защо не ми споделите на лични за какви парички бихте се разделил с обектива[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: quazimodo   
Дата:   25-04-13 18:54

Баби, ще го препродаваш ли[smilie5]!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   25-04-13 19:54

Не, ще го подаря на бащата на жената, дето от две години ме врънка да му подаря моя обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: Nikel   
Дата:   27-04-13 11:26

Ако ще ползвате този хелиос закачен на Канон ЕОС 5д (Мк1) е най-добре да се смени фокусния екран на камерата. Преходник с платка за потвърждаване на фокуса няма да помогне за точен фокус [smilie3]
Най-точно се фокусира с "лайв вю" и увеличение към 10х...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: daniil-k   
Дата:   27-04-13 17:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: quazimodo   
Дата:   27-04-13 18:18

Искам да видя как се фокусира чрез "лайфвю" на ДСЛР от ръка.Особено с някое светосилно бурканче. Бате Арни не го слагам в сметката[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: mmjm   
Дата:   27-04-13 18:43

С ДСЛР-а имаш поне някакъв баланс м/у камерата и обектива, някак по имаш шанс да фокусираш, завий това бурканче на пен мини и гледай как ще ти дотрябва китката на 8 годишно момиченце прикрепена към предмишница с трицепса на Попай моряка.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: skitnik   
Дата:   29-04-13 23:48

Благодаря за съветите, ще ги имам в предвид. С този обектив не съм снимал от времето , когато си проявявахме снимките сами в тъмните стаички. Та утре мисля да купя няколко ленти и да се върна към онова време . А пък ако излезе нещо добро , ще кача и снимки [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Helios 40-2, 85 mm f/1.5
Автор: vga   
Дата:   29-04-13 23:58

Ако решиш да го продаваш ме имай в предвид като кандидат да го купя [smile] Много красиво рисува в линка със Сигмата от по-горе...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »