Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте dslr апарат за любител
Автор: Excessive   
Дата:   22-04-13 20:51

Привет.

Дълго време щраках (любителски) със сапунерки и телефони, но вече реших да мина към малко по-сериозна техника.
Искам да отбележа, че съм бос по темата и не смятам да се изхвърлям.
Надявам се да ме насочите към апарат, който ще ми върши работа.Бюджета ми е 700-800 лв. Разгледах базара тук, но реших да попитам по-знаещите. Като "нов" модел разгледах в един магазин Sony SLT A37k, но знам че Сони имат доста наваксат спрямо Canon о Nikon.Всякаква мнения ще са ми от полза.

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте dslr апарат за любител
Автор: Digitalgab   
Дата:   22-04-13 20:54

Грешни са ти знанията момче, ама ще мине време, ще се научиш!
Трябва да има и такива, да ги купуват Никоните.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте dslr апарат за любител
Автор: hemilio   
Дата:   22-04-13 21:20

първо -вземи попрочети-има много инфо за фотографията,после сам ще можеш да си избереш [cool]

Чуждите съвети-може да не са това което ти трябва!

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте dslr апарат за любител
Автор: kimmy_rz   
Дата:   22-04-13 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте dslr апарат за любител
Автор: V-plod   
Дата:   22-04-13 23:33

Каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лв за книжка или списание

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте dslr апарат за любител
Автор: Seifi   
Дата:   23-04-13 10:20

(знам че Сони имат доста наваксат спрямо Canon о Nikon)

За това Никон имат редовно модели с матрици на СОНИ [smilie18] [beer]


Каквото и да купиш хубавите , ксъпите обектови са еднакво скъпи за всяка от марките другото са дрънканици на слепи фенове. Дали обектива ще е 2500 или 2550 разликата не е голяма ако скочиш в този клас обективи според мен.

Sony alpha A37 има picking и с него се ползват лесно ръчнофокусни обективи с адаптор. А57 ми хареса повече може би защото съм свикнал с големи тела. Аз ползвам само Обективи Минолта със Сонито и съм много доволен.


(Каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лв за книжка или списание ) НАЙ ПРАВИЛНОТО

[smilie24]



Публикацията е редактирана (23-04-13 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте dslr апарат за любител
Автор: ararat   
Дата:   23-04-13 10:33

Матрици на СОНИ, произведени с машини за фотолитография на NIKON. Японската корпоративна култура е малко трудна за разбиране всичко е оплетено като "свински черва" и NIKON съвсем не се притесняват да използват матрици на Сони, Тошиба, Аптина и всеки, който има достатъчно добри продукти.

"другото са дрънканици на слепи фенове" е приложимо за всички мнения в темата, включително моето и това над моето :) Всеки хвали това, което си е купил.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте dslr апарат за любител
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-04-13 13:57

Excessive,
Правилно си се насочил! Сони а37 е (почти) идеалното решение за любител, който иска да се развива. Не слущай каниконианците - те са "промити мозъци" и ще ти наговорят куп глупости, без да са хващали Сони в ръка, камо ли да са го тествали!
Истината е, че Сони са доста НАПРЕД, а не назад. Дори и в най-ниския клас (като а37) имат функции, които Канон и Никон пазят само за високия си клас, а някои дори и там не предлагат - например "focus peaking" и "phase-detect AF in video mode".
Сони са "новаци" в DSLR сегмента (2006 г.), но са стъпили здраво на "наследството" от Минолта и бачкат яко, въвеждат нови технологии, борят се. Канон и Никон лежат на "стари лаври", нямат свежи идеи и тъпчат "на едно място".
На всичкото отгоре само Сони имат читав сервиз в България - нещо, за което каниконианците могат само да мечтаят!
Автофокусните обективи на Минолта са много добри, работят с всички дигитални тела на Сони и са евтини на пазара "втора ръка". Освен това единствено Сони предлагат автофокусни обективи на Карл Цайс - наистина скъпи, но пък без никаква конкуренция в качеството.
Когато си купуваш DSLR, започваш да изграждаш фотографска система. В тази система тялото (фотоапарата) е почти "консуматив" - обективите са много по-сериозната инвестиция. За година-две цифровите технологии напредват дотолкова, че се налага да смениш тялото, ако искаш да бъдеш в крак с тях. Обективите, обаче, остават!
В крайна сметка за качеството на снимките най-важни са уменията на фотографа. каквато и система да избереш - снимай, чети и се развивай! Успех! [beer]



Публикацията е редактирана (24-04-13 01:19)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »