Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с SB-800
Автор: djmtn   
Дата:   21-04-13 12:02

Здравейте,
Имам следния проблем със светкавицата и ще съм благодарен ако някой може да ми помогне. Когато снимам и светкавицата е сложена на тялото /Д90/ светкавицата не винаги светва. Понякога светва само веднъж вместо два пъти и снимката става тъмна, друг път пуска повече светлина от необходимото и преекспонира снимката. И така на 3-4 включвания само едно е нормално. Дали е възможно да е от настройките на апарата, пробвах всякакви комбинации и режими и проблема си остава, или проблема е в самата светкавица? Ще съм благодарен ако някой може да ми помогне. А и къде в София мога да я занеса за ремонт?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SB-800
Автор: kollev3   
Дата:   21-04-13 13:28

на какъв режим е светкавицата[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SB-800
Автор: makenzi   
Дата:   21-04-13 16:46

Отивай при Зентекс да ти смени лампата,80лв. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SB-800
Автор: djmtn   
Дата:   21-04-13 19:44

Снимам основно в TTL режим. Дали ако сменя лампата ще се оправи? И аз мисля че може би е там проблема, но не съм специалист и не мога да кажа. А пък да дам 80 лв да я сменя и ако се окаже, че не е там проблема... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SB-800
Автор: makenzi   
Дата:   21-04-13 19:54

[smile] И аз не съм специалист но ми е горяла няколко пъти през годините и вече ще стана.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SB-800
Автор: Tonidi   
Дата:   21-04-13 22:59

"Отивай при Зентекс да ти смени лампата,80лв." - напълно подкрепям 99% е това!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с SB-800
Автор: boZo   
Дата:   21-04-13 23:45

Пробвай един ресет за всеки случай... като издърпаш рефлектора пише коя комбинация беше - май mode+power за 2 секунди...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »