Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fuji ERX vs >ERX
Автор: niko_bg   
Дата:   20-04-13 13:31

Здравейте. Питанката ми е следната. Значи имам F200EXR и бих искал да го земеня с нещо по-ново и качествено пак в компактният клас и пак EXR . Тоест искам да попитам дали си заслужава като качество на снимка говоря за моделите F550,F600,F700 незнам точно какви са им разликите . Вие кой бихте ми препоръчали и ще прави ли по добра снимка от моя настоящ ? Другите екстри не ме вълнуват особенно,клипове почти не правя гпс си имам на тела,интересува ме да прави по-добра снимка . Предварително благодаря на отзовалите се,ако имат път към Търново нека пратят лично предварително за да почерпя с бира и скара :) А може и някой красиво място да ви покажа за изумителни снимки :) Поздрави !

Отговори на това съобщение
 Fuji EXR vs. EXR
Автор: Emoxide   
Дата:   20-04-13 20:40

мен, ако питаш, ЕТО ТОВА би било идеално за теб!

Погледни и тези 2 мои теми:
Teмa 1

Teмa 2

В тях има доста примери, мисля че ще ти свършат работа, [smilie3]



Публикацията е редактирана (20-04-13 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji ERX vs >ERX
Автор: niko_bg   
Дата:   20-04-13 23:08

От части съм чел първата тема . Апарата наистина е страхотен но ми е големичък с този обектив,макар,че го водят към компактният клас . Колябая се само върху Ф серията .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji ERX vs >ERX
Автор: Stenlius   
Дата:   21-04-13 09:17

Няма да правят по-добри снимки от сегашният ти, разгледай примерите по ревютата - откровено зле са си снимките на F550/F600. Новите имат по-малки сензори и повече мегапиксели = по-кофти изображение, особено на по-високо ISO. Ако ще сменяш - мисли за нещо безогледално или за Olympus XZ-2 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji ERX vs >ERX
Автор: niko_bg   
Дата:   21-04-13 10:05

Ти работил ли си с Ф серията ? Сега ме разколеба тука :) че не е голяма разликата в цената,само дето на този по горен клас в компакта обектива им е малко изпъкнал,но може и да се прежаля в крайна сметка знам ли и аз . Ама ще ида да го пипна някъде,че да добия представа,за размера,за женски говоря,че прозвуча малко [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji ERX vs >ERX
Автор: pganev   
Дата:   21-04-13 10:26

Моделите, които си изредил - F550,F600,F700 определено са по-слаби от твоя (имах опит с F200EXR). Ако парите не са ти голям проблем и държиш на размер, позволяващ носене във вътрешния джоб на сакото (при това с наистина високо качество) - вземи си Сони RХ100.


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji ERX vs >ERX
Автор: niko_bg   
Дата:   21-04-13 10:43

Тва определено не е моят апарат ! Големи мегапиксели нищожна оптика,а обектива изпъкнал яко,и тая светкавица е ужасна от сега я вижам счупена [smilie5] Значи да кажа критерии : Парите не ме бъркат особенно,все пак дълго време ще го ползвам и ще ми върши работа . Искам да е компактен,с голям сензор,поне 15х оптика,мегапикселите на са ми важни,нито хд,гпс и други екстри,важно ми е да прави прекрасна снимка ясна отчетлива с реални цветове,също задължително рау да има и по възможност светкавицата да не излиза така нагоре,че не ми изглжда надежно така.Въпреки ,че като гледам повечето от този клас да не кажа и всички са с изкачащи светкала .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji ERX vs >ERX
Автор: Stenlius   
Дата:   21-04-13 11:09

Няма май апарат отговарящ на всички изисквания. С голям сензор - можеш да вземеш компактен апарат с 4-5х зуум максимум. Обектива на F200EXR е добре напаснат спрямо матрицата и картинката е много добра, за да имаш поне същата в нов апарат трябва да прежалиш големият зуум и компактните размери до някаква степен. С по-голям сензор от твоето фуджи са новите X серия. Прежали се за безогледален апарат от Олимпус или Сони и го комплектовай с 2 обектива - 1 къс /14-42 Olympus или 16-50 Sony/ и 1 телеобектив и това е - нямаш друг вариант за хубава картинка при що годе компактни размери. Виж Olympus E-PM2 и E-PL5 и Sony Nex 3N примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji ERX vs >ERX
Автор: niko_bg   
Дата:   21-04-13 19:23

Мда май натам взех да колоня и аз,днес съм с на един приятел Nikon 1 J1 взех го за тестваня за няколко дена,да видя дали ще ми пасне такъв ти апарат . На първо че тене доста сложен с севъзможни опции . А не изглежда сложен на външен вид изчистен и прост [smilie25] Сравнявам снимки с моя в една и съща сцена на жпег,ама аз ли нещо не го нагласям добре незнам но фужи прави по реална снимка но малко по-шумна. Знам че ако обработвам рау ще стане фантастична снимка,но то това за по специални сцени,в по-вечето сцени ще си е жпг .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji ERX vs >ERX
Автор: mmjm   
Дата:   21-04-13 19:28

Не случайно са ти написали "Виж Olympus E-PM2 и E-PL5 и Sony Nex 3N" никона е по-специфичен не е за всеки.[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »