Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: Elated   
Дата:   19-04-13 15:41

Здравейте,
знам че сигурно много пъти са ви питали, но като непрофесионален фотограф, който не разбира особено от техниката и стотиците модели на пазара, бих искал да ви помоля за вашето мнение.

Какъв фотоапарат бихте си купили за цена между 700 и 1000лв?

Интересува ме да снима добре на открито (пейзажи) и на по-ниска светлина. Какъв е вашият опит с фотоапарати в този ценови диапазон? Какви модели сте ползвали и от кои сте доволни?

п.с.
продавам един Sony TX-1, ако някой се интересува.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: lion4e   
Дата:   19-04-13 15:50

Интересува ме да снима добре на открито (пейзажи) и на по-ниска светлина. [smilie8] [smilie7] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: wafen   
Дата:   19-04-13 18:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: dido1234569   
Дата:   19-04-13 19:27

Elated

HTC One - това е за теб

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: dashikov   
Дата:   20-04-13 08:58

http://www.dpreview.com/articles/2367736880/roundup-enthusiast-zoom-compact-cameras

Заповядай
За цени и покупки:
http://www.photopavilion.com/

http://magazin.photosynthesis.bg/



Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: V-plod   
Дата:   20-04-13 10:45

Каквото и да си купиш, отдели 5-10 лева за книжка или списание [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-04-13 14:38

На толкова общ въпрос няма как да получите конкретен отговор! Първо трябва да си отговорите сам на няколко въпроса:

1. Какъв фотоапарат искате - компактен ("сапунерка"), среден по размер (ултразум, безогледалка) или DSLR?
Сапунерките и ултразумовете (с много малки изключения) са с малки сензори - качеството на снимките варира от лощо до добро.
Безогледалкте и DSLR са с по-големи сензори - качеството на снимките варира от добро до отлично.

2. Фиксирана оптика или сменяеми обективи?
Сапунерките и ултразумовете са с фиксирана оптика = затворена система. Подходящи са за начинаещи и малко по-напреднали любители.
Безогледалкте и DSLR са със сменяеми обективи. Ако сте напреднал любител и/или искате да се развивате - това е правилният избор. През няколко години сменяте тялото, обективите (по-скъпата част от инвестицията) остават.

3. Стандартен вариообектив (3-5х) или вариообектив с разширен обхват (от 7х нагоре)?
Сапунерките и ултразумовете предлагат сравнително евтини и компактни решения в целия диапазон. Ако искате да разполагате с голям зум - това е правилният избор. Гледайте широкият край на вариото да е с поне 28 мм еквивалент (по-добре 24-25 мм). Стабилизацията е задължителна за варио с кратност над 4х.
Безогледалкте и DSLR предполагат комплект от няколко обектива, ако искате да покриете поне донякъде диапазона на ултразумовете.

След като си отговорите на тези въпроси, можем да проведем по-смислена и по-конкретна дискусия.

Колкото до предложението на колегата - Сони а37 действително е най-доброто решение (цена/качество) за нисък клас DSLR в момента. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: lion4e   
Дата:   20-04-13 15:08

HTC One[beer] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-04-13 15:33

lion4e,
Хайде малко по-сериозно! HTC One е телефон - каквато и камера да има, няма как да е адекватна на фотоапарат в същия ценови диапазон. За размерите на сензора и обектива даже не ми се говори! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: ZENON   
Дата:   20-04-13 16:11

Абе един К-Х за 599 или 499 от технополис май и да си снима на воля.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: Emoxide   
Дата:   20-04-13 20:26

натисни тук =>>> ПРОЧЕТИ И ПОМИСЛИ!!!

Вариантите на пазара, в момента са много! КАКВОТО И ДА ВЗЕМЕШ ВСЕ ЩЕ СГРЕШИШ, освен ако не отделиш време да се образоваш как да снимаш техниески правилно и да разучиш задълбочено и практически това което ще купиш, след ОБМИСЛЕНИЯТ ти избор.

Ако се нуждаеш от щракалка която заснема качествени изображения, сама и без да се налага да контролиращ вещо настройките й, наистина си вземи един HTC One или i-Phone 5



Публикацията е редактирана (20-04-13 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: Elated   
Дата:   28-06-13 04:38

На несериозните коментари, много здраве! На останалите, благодаря за мненията. Все пак за това е форума, да се споделят опит и съвети. На различни места чета различни мнения, затова се опитвам да направя добра инвестиция с парите, които имам.

Не съм на 13 години да щракам с айфони, търся качествен продукт на разумна цена, който да ми помогне в трупането на опит и знания без да ме ограничава технически за момента. Ако ще и най-образования фотограф да си, с айфона не можеш да направиш нищо, чисто и просто защото хардуера не ти дава много.

Не бързам, оглеждам различни модели, марки и видове. Сега например вниманието ми грабна Sony NEX-5R. Има и други интересни безогледални, които за непрофесионалиста звучат добре но на практика е трудно да се каже как са като качество, освен ако не си снимал с такъв или с предния модел от серията например.

Очаквах повече коментари от хора, които имат опит с определени модели и могат да дадат коментари от първа ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: Seifi   
Дата:   28-06-13 11:19

Sony A550 body-450лв

Цени от Базара
Сони китов 18/55 e до 100 лв
Минолта 70-210 e от 220-300 лв F4 !!!!!!!!!!!
Минолта 50mm 1.7 от 150-200 лв

или Сони Алфа 58 нов



Публикацията е редактирана (28-06-13 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: V-plod   
Дата:   28-06-13 11:32

Каквото и да си вземеш, отдели 5-10 лв за книжка или списание !

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: Elated   
Дата:   28-06-13 13:30

A58 е около 1000лв нов с 18-55mm и 16гб карта. Също изглежда като добър вариант, благодаря. Получих и някои интересни оферти на лично, които също ще обмисля.

Относно книжиките - разбира се, дори повече от 5-10 лв мога да отделя.

За Sony NEX-5R, ако някой вече си е купил, ще кажете ли нещо? Wi-Fi-то май е общо взето ненужна екстра. Като функционалност ми се струва не лош, както и удобен за боравене.

Към момента тези са грабнали вниманието ми:

Panasonic Lumix DMC-GF6 (kit G Vario 14-42mm II Mega OIS)
Sony Alpha 58 kit (18-55mm)
Sony NEX-5R kit (18-55mm)
Panasonic Lumix DMC-FZ200

Ще се радвам и на други идеи, както и на отзиви за въпросните модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: Seifi   
Дата:   28-06-13 15:00

Аз имам Сони Алфа 900 и Некс 3 с 18/55 и 16мм 2.8

Некса е удобен ако не ти се носи много стъклария малак не чак толкова компактен ако е с 18/55 но пък качеството е добро.

Ако те интересува Сони виж темите в http://www.alphaforum.net/

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат в диапазона 700-1000лв
Автор: serjy   
Дата:   28-06-13 15:39

погледни и какво предлага олимпус като безогледални камери. там ще намериш много по-балансирана система [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »