Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 UV филтър за Tokina 12-24
Автор: uzsree   
Дата:   19-04-13 10:37

Може ли някой да прпоръча UV филтър за Tokina 12-24. Проблемът е, че при зуум на 24мм предният оптичен елемент се удря във филтъра и се опасявам да не го надраскам. Филтъра ми е небходим, защото снимам понякога с часове на запрашени места и искам да предпазя обектива, доколкото мога.
Пробвах с няколко марки филтри, всичките слим, и при всички го има този проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър за Tokina 12-24
Автор: compur   
Дата:   19-04-13 11:11

Lee Filters! Only the best!

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър за Tokina 12-24
Автор: victory13   
Дата:   19-04-13 11:40

защо взимаш слим... виж нормален
може да получиш винетиране на 12, обаче провери...
друг вариант е степ ринг към 82, и филтър на 82... това ще отдалечи филтъра от лещата... обаче трябва да му пазиш сянка на обектива с ръка, докато снимаш [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: UV филтър за Tokina 12-24
Автор: uzsree   
Дата:   19-04-13 13:21

На 12мм със нормален ще има винетиране задължително, а точно там снимам на 99%

Варианта със степ ъп ринг е по-удачен, на закрито не ми е нужен сенник така или иначе.

И все пак ми е интересно другите които снимат с този обектив, какъв филтър завиват.

Със CPL филтъра нямам този проблем. Стъклото на филтъра там е изнесено по-напред, за да може да се върти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »