Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Изгорели пиксели
Автор: dideron   
Дата:   16-04-13 11:44

Здравейте,въпросът ми към по-разбиращите е колко умрели пиксели е допустимо да има една матрица.Бях пуснал за продажба едно канонче А640 и се обади човек,който между другото поиска снимка в пълна тъмнина.След шарпване и увеличение се оказаха 9 мъртви пиксела.
Тъй като на тая база той поиска да го купи на смешна цена сделката се разсъхна.Стана ми интересно и направихме тест на всички апаратчета които се оказаха подръка.
значи
Канон А640-9 мъртви пиксела
Канон А590-10 мъртви пиксела
Самсунг S850 20 мъртви пиксела
Кодак CX 4200-30 мъртви пиксела
Канон 5Д -30 мъртви пиксела
Та питането ми е колко мъртви пиксели са допустими ,има ли някаква норма,те в процеса на експлоатация увеличават ли се или са фабричен дефект на матрицата.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: Pavlov   
Дата:   16-04-13 11:59

Има сума ти теми по въпроса във форума.
Спомням си, май boni беше показал снимка от неговото тяло. Беше като звездно небе :) .

ПП. 5 минути общуване с търсачката, и - ТОВА е темата.



Публикацията е редактирана (16-04-13 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: imitev   
Дата:   16-04-13 12:06

Имаш предвид не мъртви, а "горещи" пиксели. Постоянно светещи.

Софтуерите ги чистят без да участваш в процеса.

Голяма работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: dideron   
Дата:   16-04-13 12:06

Търсачката дава десетина теми ,но няма много инфо в тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: dideron   
Дата:   16-04-13 12:10

Да, вероятно идеята беше да ми се свали цената,ясно няма да се впечатлявам повече.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: Canon   
Дата:   16-04-13 12:21

http://vasyast.livejournal.com/21393.html

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: dideron   
Дата:   16-04-13 12:30

Благодаря.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: Lightbender   
Дата:   16-04-13 14:26

Не мога да се сетя сега къде, но тази история я описват така: производството на сензори е скъп процес, който съдържа и брак. Производителите не харесват варианта да унищожават сензори с такива лоши пиксели и ги бухат в пазари като нашия, където потребителите не са защитени и са оставени на произвола. На запад, както се досещате връщат яко всякакви стоки и има държавност, пазеща потребителите и там се продават първокласните стоки.
Ако се вгледаме може да забележим тази тенденция във всички сфери на живота. Най-простия пример който ми хрумва сега е с горивата-ако разгледате сайтове на масла за автомобили, те забраняват употребата на определени продукти в региони като България и др. защото лошото кач-во на горивата унищожава техните свойства и не могат да гарантират за трайността им.
А, ако непременно държиш на фотографски пример - Никон Б-я например не признава гаранционна поддръжка на маслените петна по сензора, и ако направиш запитване, ще ти отговорят,че предлагат почистване, което ще струва 20 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: imitev   
Дата:   16-04-13 14:56


Да бе... В хамерика щото няма изгорели пиксели по апаратите...

Ние сме с привилегии [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: iidesign   
Дата:   16-04-13 16:25

Преди време върнах сапунерка с 2 горещи пиксела, закупена от техномаркет и ми я смениха веднага. ДСЛР-а ми и той е закупен от тук и макар, че вече е на около 15000к няма нито горещ, нито изгорял пиксел. Имах Д100, на който матрицата му беше като звездно небе, но след като я ремапнах със сервизния му софтуер "звездичките" намаляха значително.


Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-04-13 16:25

Lightbender

[smilie18]
Ти сирьозно ли или се шегуваш

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   16-04-13 18:06

Една от камерите ми Д3000,имаше горещ пиксел още от магазина.Снимах си така на воля ... :)След години бях при Никоните с проблемен обектив.Направиха обектива,и при тестването казах за пиксела ... веднага го оправиха,безплатно... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: h.svinaroff   
Дата:   16-04-13 18:36

Моят е купен директно от САЩ и си има доволно изгорели пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Изгорели пиксели
Автор: Lightbender   
Дата:   16-04-13 19:05

Примерът с маслените петна по сензора лично го изпитах на гърба си, така да се каже. Няма да е учтиво тук да цитирам имейлите от Никон-представителя.
Тъй, че се шегувам, но пък последствията от пазаруване на никонски ДСЛР от България са напълно сериозни и се оказва гаранционната книжка тук не значи нищо.

П.П. "горещите" пиксели не се оправят, просто се маскират софтуерно и вие повече не ги виждате.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »