Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 понеже и аз си нямам работа
Автор: next_time   
Дата:   15-04-13 21:54

Та понеже си нямам работа се замислих какво е редно да помъкне човек за снимане като посещава ново място.Под ново място имам предвид извън България, да съществува дискомфорта на пътуване със самолети, реисове, спане по хотели, разни допълнителни екскурзии насам натам където е неудобно да влачиш много багаж и някои неща трябва да спят някъде безнадзорни.Да не знаеш какво точно ще видиш и ...
Помислих, помислих и се оказа че нямам с какво да снимам.Не че нямам фотографска техника, просто нямам подходяша, на всеки апарат намерих недостатък.Сега продължавам да се чудя ... с какво снимат хората при подобни пътувания.

И понеже както вече казах нямам друга работа с удоволствие бих прочел всякакъв спам по въпроса.Филмово, цифрово, огледално, безогледално, кропнато, ФФ, среден формат, статив ... такива някакви работи.


Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: Murnau   
Дата:   15-04-13 21:59

аз мъкна поне 2

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: Нели   
Дата:   15-04-13 22:02

Зависи от критериите на фотографа.
Някои хора си харесват снимките с телефона [smile]



Публикацията е редактирана (15-04-13 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: next_time   
Дата:   15-04-13 22:02

Какви?

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: serjy   
Дата:   15-04-13 22:02

взимам един олимпус пен с 9-18, един портретник и 20/1.7 в една малка чантичка [smilie5] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: Murnau   
Дата:   15-04-13 22:05

F100+35 mm

Rolleiflex 2.8

случвало се е Пентакс 645 ма спрях

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: vikitovikito   
Дата:   15-04-13 22:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: next_time   
Дата:   15-04-13 22:19

Нели
Най-много харесвам снимките с ролеифлекс ТЛР
За удобство ми е най-добре с лайка
С д700 ми е най-лесно
С некса ми е най-спокоино в смисъл че не ми пука дали ще го изгубя или повредя, най-лек и компактен и има видео.

Снимането на филм - хабя много филми за посредствени снимки.С дигиталките - не ми харесват, особено сонито, а никона тежи много.


Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: MikeDimit   
Дата:   15-04-13 22:23

Преди време ходих в Прага с един сапунер дигитален BenQ и един спунер аналогов Olympus. Та нейде на 1-я час...батериите паднаха. И на двата...Добре че домакинката ни имаше цифровак. До полошин час и той умря...Бе началото на април и студ около нулата с вятър. Та имам не повече от 10-на кадъра от този ден. И то след като топлих, търках батериите на Олито за всеки кадър. Та за всеки случай ако имаш едни Оли трип - нищо не го събаря[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: mmjm   
Дата:   15-04-13 22:23

Panasonic LUMIX FZ200, Fujifilm X-S1, Leica V-LUX 40, Nikon CoolPix P330, Fujifilm X100(100S), Leica X2 нещо от тях упс да не забравяме и Сигмите.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: vikitovikito   
Дата:   15-04-13 22:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-13 22:24

serjy написа:

> взимам един олимпус пен с 9-18, един
> портретник и 20/1.7 в една малка
> чантичка [smilie5] [cool] [beer]


Хаххаха и аз така ама с NEX-а. Сега комплекта ми е 24, 50 и 90мм, като идеята е повече хора да снимам. Иначе 90-ката бих сменил с 10-18/4.

Може и нещо като RX100 в джоба ако телефона не те кефи. Малко по голямо и сравнително евтино е Fuji X100 втора ръка и....после идват вариантите дето предлагаме със серджи.

Това "някои неща трябва да спят някъде безнадзорни" ми е малко неясно. Няма да стане с хубава техника нито филм нито цифрак. Поне едно тяло ще трябва да скътаеш в джоб или нещо подобно ...

Статив е добре да имаш също. Аз имам един компактен ама не става за джоб точно....ако си с раница е ок, лесно се мушка. Ама пък не е много удобен с тия крачка....хубавото е че е статив и е стабилен. Щото има и хама....

Е този си имам аз.

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: kvakioh   
Дата:   15-04-13 22:30

Pelicase, 1 Канонско тяло с 2-3 обектива, 1 Никонско с 1 обектив, малък статив в куфара. Батериите, карти памет и т.н. не споменавам, всичко влиза вътре. Точно 7,5 кила, като при пристигане нещата се разпределят според каквото ще се снима. Това е за сериозна фотоатака. Иначе-1 тяло с 2-3 обектива, резервна батерия и това е. Всичко в добра чанта и стига.
Иначе- за Некс, може би за в бъдеще. С 1 адаптер за обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: atrifonov   
Дата:   15-04-13 22:58

Отговорът е прост- тръгваш с всичко налично[cool] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-13 23:04

@kvakioh с две тела поне да са една марка човек....

Иначе некста сигурно обмисля Лайка или ПЕН (НЕКС-а май му дотегна бая)

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: h_bio   
Дата:   15-04-13 23:10

За планината взимам Konica Minolta a200 + резервни батерии, филтри и малък статив. Понякога взимам и механично филмово тяло с твърд обектив (зенит или практика)с няколко филма ако нямам достъп до електричество за дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: kvakioh   
Дата:   15-04-13 23:11

Е така ги имам...пък и почти винаги съм с някой, който няма, услужвам.
Некс ще има, гледам ги за по 450-500лв refursbished с 18-55...Не е толкова скъп, а и 16мм също така. А има и адаптори, които са по-скъпи от самото тяло, за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: nsirakov   
Дата:   15-04-13 23:18

за целите на туризма си взех fuji x100 малко удобно и достатъчно добро като качество за снимки за спомен...

иначе ако трябва да ходя с лек багаж - 18-55 и 50/1.4 друго не вземам

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: hotsnail   
Дата:   15-04-13 23:25

За батериите има лек. Има едни акумулатори с USB. Новите некс-ове а може би и други модели се зареждат през USB.

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: Нели   
Дата:   16-04-13 06:56

next_time, ахаа, в такъв смисъл. Ами лично аз не бих тръгнала на екскурзия с апарат, с който снимките после няма да ми харесват и да ги ползвам, колкото и да ми е удобен, лесен, лек, компактен и т.н. По простата причина, че такива снимки после ги трия или в най-добрия случай хващат паяжини в някоя папка [smilie5]
Ако и ти си като мен, то отговорът ти е ролейфлекс ТЛР [smile]



Публикацията е редактирана (16-04-13 06:56)

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: X_C   
Дата:   16-04-13 08:35

Сашо, къде ще ходиш, бе? :)

На мен ми писна да нося каквото и да е. Айфона върши идеална работа, предполагам който и да е сматфон. Нито Ролайфлекси, нито Лаики/Минолти, мъкнал съм и Зинара и първата ми камера още по-тежка един Плаубел Пеко. Не ми се занимава, а и нен снимам така, че да ми трябва. Да не говорим, че постоянно имам - от последните ми две пътувания, проблеми със скенерите, заминаха ми няколко кутии ценни полароиди. Ако все пак решип да мъкнеш техника, първо си купи Илфорд Пан Ф 50 аса и снимай само с него, така и да е осветен нема си личи. Аз си нося това, почти винаги.[smilie21]

https://photo-forum.net/static/forum/2013-04/aqes0619.JPG


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a4/Voigtl%C3%A4nder_Bessa_66-1.JPG


Сгъната ти влиза във вътрешния джоб. Обектива е жесток, цената на камерата е 40 лева :)

Ако, отново те тресе гъзарията, има същия Бесса II снабдена с Апо-Лантар 105мм, купи си я нея и си я мъкни[shtrak] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: asahi   
Дата:   16-04-13 09:08

Мъкна каквото ми се мъкне, не повече. За последната велосипедна екскурзийка ще мъкна сапунерката на сина, по-точно той ще си я мъкне. Няма да робувам на техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: quazimodo   
Дата:   16-04-13 09:19

Смена-8(М,Рапид,Символ), Beirette,Werra, Rolleiflex, ФЕД-2,3, Зорки4,6 и едно светломерче. Вярно, че първите са само със скала за разстоянията, но са пълна механика. И да ги откраднат няма да те е много яд и ако счупиш нещо също[smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: uri64   
Дата:   16-04-13 09:43

Пффф вземи си 2 лайки с 3-4 обектива, 2 ролай-флекса(единият за цв. диапозитив, другият за ЧБ), некса и д700-та с 14-24, 24-70 и 70-200 все на 2.8, светкавица, голям, стабилен и тежък статив, 50 ЧБ 35 мм филма и толкова диапозитив и още 2 пъти по толкова ЧБ и цв диапозитив на ролове, и ще си покрит от всякъде...е може за резерва на Д700 да вземеш и едно д3 - д4 да не сменяш много обективи [smilie7] ...ааа и зарядни, батерии и карти за цифраците, батерии за лайките, филтри за всичко, комплекти за чистене на обективи и матрици, найлонови торбички да увиваш телата и обективите за да ги пазиш от прах пръски и пясък, чанти и раници, голям чадър и шапка...горе долу това е...в общи линии..[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: понеже и аз си нямам работа
Автор: rorus   
Дата:   16-04-13 10:49

Предполагаме, че става дума за сериозно снимане, нали?

Когато пътувам надалеч, без кола и очаквам много ходене (6-10 ч./ден) винаги избирам безогледална система:

- две тела Olympus OMD/PEN;
- 5-6 твърди обективчета + един теле-зуум;
- филтри, конвертори, батерии;
- два телефона;
- портфейл;

Всичко това в средна чанта (или раница за гръб) е с тегло около 1 кг.

Снимането с две тела е супер удобно за стрийт, когато нямаш дни и седмици да висиш в един град.


Ако не е сериозно - има достатъчно компактни, които ще направят снимките за спомен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »