Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със светкавица на Nikon D40
Автор: abozhilov   
Дата:   08-04-13 03:23

Здравейте!
Наскоро си купих въпросният апарат и пътувах до Черна гора. В един момент установих, че светкавицата не работи. Отваря се, но не се активира. От да кажем 20 снимки святка веднъж, но снимката е супер осветена. Докато търсех информация в мрежата, попаднах на това http://vimeo.com/3141400 . При мен обаче, металната кукичка си е на мястото и явно проблема идва от другаде. Моля за някакви идеи или съвет къде да занеса апарата.
Предварително благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица на Nikon D40
Автор: abozhilov   
Дата:   08-04-13 15:42

Днес снимах малко и установих, че светкавицата сработва по-често но снимките са или пре или недоосветени. Апаратът не е изпускан или мокрен. Дали е възможно да е станал фал поради много влажното време по крайбрежието? Докато се разхождах, чантата беше винаги мокра.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица на Nikon D40
Автор: ann3   
Дата:   15-04-13 17:08

Същият проблем ми се появи наскоро с D60 /също не е изпускан, мокрен, нито е стоял във влажна среда/. В сервиза ми казаха, че се дължи на повреда в електрониката и ремонтът ѝ ще струва не малко. Затова взех хубава външна светкавица с перспективата, че ще се ползва и с евентуалното следващо тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица на Nikon D40
Автор: vga   
Дата:   15-04-13 17:10

Сигурен си, че не снимаш на автоматичен режим и не си внасял допълнителни корекции по настройките на светкавицата? Също така си сигурен, че сцената, която снимаш не изисква повече от 1/250-а скорост на затвора?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица на Nikon D40
Автор: vga   
Дата:   15-04-13 17:14

Ето какво мисля - щом си с Д40 си любител, щом си любител има голям шанс да не умееш да ползваш апарата си пълноценно. Не знам защо си мисля, че ще се окаже, че грешката е в теб, а не в апарата... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица на Nikon D40
Автор: JazzMaster   
Дата:   15-04-13 19:37

D40 позволява до 1/500 синхронизация със светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица на Nikon D40
Автор: batdin   
Дата:   15-04-13 19:45

vga обиждаш на апарат,а?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица на Nikon D40
Автор: vga   
Дата:   15-04-13 20:37

А не, аз и сватби съм снимал с Д40 преди години, просто е по-популярен сред аматьорите и затова прецених, че АБожилов просто не умее да го "кара" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със светкавица на Nikon D40
Автор: mihajlov2   
Дата:   15-04-13 20:57

Преди години си купих D40 на старо като второ тяло към Фуджи S5Pro. Взех го много евтино, но с неработеща светкавица. Това хич не е болка за умиране. Винаги може да се намери нещо евтино като външна светкавица. И ще е много по ефективна като светкавица от вградената.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »