Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Малко нестандартен призив за помощ
Автор: manushkalimbas   
Дата:   12-04-13 21:59

Здравейте.
Пиша това тук, защото със сигурност ще има хора които ще ми влезнат в положението а и дай Боже да помогнат.
Аз съм мега непрофесионалист фотограф, спуках една Д40-ка от снимки и така да се каже след като вдигнах левъла малко, реших да сменя и хардуера - несъмнено ви се струва познато.Може да се каже че съм бранд-лоял на Никон и друга марка не признавам.Спрях се на Д7100 с китовия обекти + филтър+чанта и онова което не допуска странична светлина в обектива.Абе общо 2600 лв с ДДС.

Проблема е че сега не работя и няма как да го купя.
Имам около 2250 т.е. не ми достигат 350 лв.
Мислех си Ако някой има фирма на ДДС може л ида го минем през фирмата му,като той ще додаде 350 лв до 2600 а реално после от бюджета ще му върнат около 433 лева(това е ДДС-то от 2600).
Или пичагата само за услугата за половин час ще вземе после 83 лева отгоре .Няма лъжа няма измама.Отиваме с него , казваме че искаме фактура -той си казва Булстата и тн.
Та ако някой може да ми помогне скоро ще е супер.Аз знам че ще намеря човек , ама искам да е скоро .А не примерно след 1 месец.Благодаря за разбирането.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: Нели   
Дата:   12-04-13 22:04

Всъщност не е задължително да е фотограф, може да ти помогне всеки, който има фирма, защото фотоапаратът минава като разход за всеки вид дейност. Почти.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: mihail_radkov   
Дата:   12-04-13 22:11

продай Д40-ката [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: manushkalimbas   
Дата:   12-04-13 22:13

Тя е продадена вече,Всичко от всичко имам 2250 лева.
наистина ако имах друга възможност нямаше да питам.Ако някой може да помогне ще си спечели почти 100 лв :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: hallucinogenic   
Дата:   12-04-13 22:15

Хм...аз искам да си купя един ролс ройс, задължително нов, ама не работя, а банката не ми додава кредит... кой ще ми го мине като фирмен разход, много ще съм му благодарен

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: vikitovikito   
Дата:   12-04-13 22:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: xela1bg   
Дата:   12-04-13 22:24

Човека иска да си "оправи" ДДС-то, не иска да му купуваш апарат.

@manushkalimbas, имай в предвид, че между фирмените отношения се оправят в съда, а не чрез КЗП, т.е. ако някой е некоректен с гаранцията, ще трябва да го съдиш. Това със заменянето на продукта след 30 дни отпада...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-04-13 22:39

Връщане на ДДС
Ако прочетеш темата, може да се отчаеш, но все пак имах едно предложение за връщане на ДДС-то, но само 50% от него. Говорих с едни счетоводителки, правиха ми се на интересни и ми казаха, че нямало как да стане... Нямам и време да се занимавам, ако нещата станат пиши едно ЛС, да се похвалиш.
Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: manushkalimbas   
Дата:   12-04-13 22:39

Ще го имам предвид,Макар че се надявам да нямам проблеми в това отношение.С д40-ката нямам грам оплаквания, купувах го нов и си беше върха.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: BOZO   
Дата:   12-04-13 22:43

Тия призиви се отправят в счетоводителските форуми, като дойде времето за т.нар. "приключване" на ДДС-то...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: pepi34   
Дата:   12-04-13 23:40

Ако си в СФ мога да те свържа с един дилър на Никон, ще вземеш 6-7% отстъпка и то с редовна фактура, но повече от това не мога да ти помогна. пиши на лични и прати тел.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: Canon   
Дата:   12-04-13 23:44

Махни чантата и филтъра и с коректното предложение на pepi34 си в играта.
Като се опаричиш, ще допълниш.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: Canon   
Дата:   12-04-13 23:46

онова което не допуска странична светлина в обектива
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: sonda   
Дата:   13-04-13 08:14

Махни чантата и филтъра и с коректното предложение на pepi34 си в играта.
Като се опаричиш, ще допълниш.

Вслушай са в това предложение...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: ilcoin   
Дата:   13-04-13 11:56

Предложението на pepi34 + по-нисък клас тяло и един твърд обектив. Чанта и филтри се намират в базара, ако бройкаш внимателно офертите рано или късно ще изскочи нещо интересно.

[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: pefoto01   
Дата:   14-04-13 08:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: b0bb0   
Дата:   14-04-13 20:28

manushkalimbas, от бюджета не връщат ей тъй едни около 433 лева. Пък и фотоапарат за 2600 лв не минава ей тъй на разход за фирмата. Тюх[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: vanquished   
Дата:   14-04-13 20:32

"Проблема е че сега не работя и няма как да го купя." - Когато започнеш да работиш ще си го купиш. Работещи хора не искат да дават повече от 200лв за апарат, ти безработен ще дадеш 2600...

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: mce   
Дата:   15-04-13 14:03

купи си по-добре един Д7000 и с останалите пари може и някакъв обектив да си купиш. даже за 2400 и нещо си имаше комплект с 16-85..


Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: Myth   
Дата:   15-04-13 14:26

Не разбирам отношението ви, молбата на човека е съвсем нормална, малко ли хора минават покупките си през фирма за да спестят ДДС-то. Единия ми обектив така си го купих през фирмата в която работя от 1600-1700лв ДДС-то не е малко.

Автор: b0bb0
Дата: 14-04-13 20:28

manushkalimbas, от бюджета не връщат ей тъй едни около 433 лева. Пък и фотоапарат за 2600 лв не минава ей тъй на разход за фирмата. Тюх[smile]



Айде бе сериозно?

Автор: vanquished
Дата: 14-04-13 20:32

"Проблема е че сега не работя и няма как да го купя." - Когато започнеш да работиш ще си го купиш. Работещи хора не искат да дават повече от 200лв за апарат, ти безработен ще дадеш 2600...


Макар да съм съгласен, че ако си безработен и нямаш други пари едва ли покупката на апарат за 2 и кусур бона е най-разумното нещо, но пък в крайна сметка ние ли ще му правим сметката на човека, който може да му помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: b0bb0   
Дата:   15-04-13 16:10

Myth, имам предвид "прага на същественост", под който харчовете за активи отиват веднага на разход. 2600 лв (дори и да махнем ДДС-то) са доста над данъчния праг от 700 лв, и в такъв случай фирмата ще си е купила дълготраен актив фотоапарат, който ще мине на (счетоводен) разход за срока на амортизация. Иначе, разбира се, е "разход" на паричен поток.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: sky-fan   
Дата:   15-04-13 16:38

Дайте да му съберем по 5лв всеки и ще му решим проблема. Аз съм готов с 5 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: thumper   
Дата:   15-04-13 17:01

Не очаквай да ти отговорят в темата, че данъчните сигурно и тук бдят [smilie3]

И не те ли притеснява, че доста скъпа твоя вещ ще е на името на някого, който не познаваш, и който ще има документ за тази вещ. Ако се окаже некоректен и предяви искане (или я обяви за открадната), с постовете от тази тема ли ще докажеш собственост?



Публикацията е редактирана (15-04-13 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: vga   
Дата:   15-04-13 17:07

Че това пък да не би да е незаконно деяние? Загрижихте се за бюджета нещо ли? Изродите откраднаха държава в куфарчета те се чудят дали е морално да се купи фотоапарат на фирма... [smilie11] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Малко нестандартен призив за помощ
Автор: hemilio   
Дата:   15-04-13 17:18

Това е сериозен проблем като цяло,на доста българи.
Искат неща които не могат да си позволят! [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »