Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за избор на светкавица
Автор: letera   
Дата:   15-04-13 12:03

Здравейте!

Много съм боса в областта на всичко техничарско (оттам насетне техническите параметри може и да ми проговорят нещо, но със сигурност ще ми отворят повече въпроси, отколкото да ми дадат отговори...), затова моля хората с опит и поглед върху системата на Канон да дадат рамо и да ми помогнат в избора на светкавица.

Чудя се кой от следните продукти е най-добър в ценовия клас около 500 лв. :

Sigma EF-610 DG Super за Canon
Canon Speedlite 320EX
Canon Speedlite 430EX II
Nissin Di866 MARK II за Canon

Ще ми се светкавицата да е с подвижна глава, за да мога да бягам (когато е възможно) от това директно да осветявам обекта. Общо взето винаги бих предпочела естественото осветление, но има ситуации, в които липсата на светкавица просто връзва ръцете...

Такива работи... [smile]

Всяко мнение и добронамерен коментар са ми добре дошли... [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: photostoykov   
Дата:   15-04-13 12:21

letera, съдейки по снимките ти, до сега си се справяла и без светкавица...
Ако светкавицата е нужна за комерсиални задачи, моята гореща препоръка е да си вземеш оригинална - напр.: Canon Speedlite 430EX II.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: photostoykov   
Дата:   15-04-13 12:38

Друго важно условие е да помислиш за подходящ дифузер за светкавицата!
Знаеш добре кави ги "рисува" директната светкавица...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: quazimodo   
Дата:   15-04-13 13:33

Ако има пари и аз бих избрал оригинала. 430 ЕХII е с високоскоростна синхронизация. Ниссин е по-мощна и има вграден дифузьор. Ниссин е стара фирма с име при светкавиците, но не знам сега чия собственост е и къде е производствената база. Ако не те вълнува високоскоростна синхронизация, има и Metz, които също са реномирана марка и уж са произведени в Германия.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: KiIIeR   
Дата:   15-04-13 18:12

взимаш yongnuo 568ex за 260-270лв. и си готов. ако изгори имаш пари за още една:) 568 е по-добре направена от 430..на канон.
имам ги и двете. въпроса е вътре колко е голяма разликата но моята 568 святка в несвяс..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: wafen   
Дата:   15-04-13 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   15-04-13 22:54

yongnuo - десет пъти по-добра и по-евтина.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: letera   
Дата:   16-04-13 00:50

Привет на всички включили се... [smile]
Благодарско, че сте в темата и... все пак... да припомня, че темата е коя от изброените светкавици да предпочета и какви са преимуществата й... [smilie24]

quazimodo - като каза Metz, хвърлих един поглед (има ги в Dynaphos)... Всъщност може да се окаже доста добър вариант. С китайчета предпочитам да не рискувам. Може да попадна на много добра и дълголетна бройка, но... гаранция - Франция. Наскоро една позната се опари неприятно от подобна покупка и категоричното й мнение беше: китайска светкавица - не!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-04-13 01:14

Баби, май не си си играл скоро с канон, а и не ти е гърмял yongnuo в ръцете [smilie5]
От изброените Canon Speedlite 430EX II с две ръце. Запазена бройка за 350лв е намериш в базара.
С нисинито съм снимал и не съм много очарован. Беше на един познат, който почна да снима по дискотеки с нея и за месец издаде багажа (снимаше петък и събота по 200-300 снимки на вечер). Предпочитам 430EX II заради бързата синхронизация, времето за зареждане и "канонския TTL", (благинка, която при нисинито от време на време ми правеше мизерии) [smilie11]
Сигмата нищо не ми говори, със Speedlite 320EX една позната я ползва на G12, повече от две години и е доволна

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: letera   
Дата:   16-04-13 15:25

ОК. Очевидно везните клонят към Canon Speedlite 430EX II... Което вероятно ще бъде и моят избор.


Ако повдигам пак темата нагоре, то е, за да направя още едно питане, този пък конкретно за Metz Mecablitz 44 AF-1 DIGITAL за Canon. Хареса ми като цена, чета харектеристиките... Като че ли и там (доколкото ми позволява слабото - засега [smilie8] - познаване на материята) нещата изглеждат добре...

Някой? С впечатления от първа ръка???


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за избор на светкавица
Автор: imitev   
Дата:   16-04-13 16:19

Метц отдавна не са това което са били навремето, както и Практика...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »