Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: i_kostov   
Дата:   14-04-13 18:07

Здравейте, питането ми е следното: Кой обектив от долу изброените да си наема за заснемането на абитуриентски бал?

- Nikon AF 10.5mm f/2.8 G fisheye
- Nikon AF-S 50mm f/1.4 G
- Nikon AF-S 60mm f/2.8 macro
- Nikon AF 85mm f/1.8D
- Nikon AF-S 10-24mm f/3.5-4.5 ED DX
- Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG ASP HSM
- Nikon 14-24mm f/2.8 G ED
- Nikon AF-S 18-70mm f/3.5-4.5G IF ED
- Nikon AF-S 18-200mm/3.5-5.6G VR DX
- Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG Macro
- Nikon AF-S 24-70mm f/2.8G ED
- Nikon AF-S 70-200mm f/2.8G ED VR
- Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 VR

Определено няма да е фиш ай или макро обектива, но това е целия списък на обективи за никон под наем, които предлага фото павилион.

Същото искам да попитам и за светкавицата:

- Nikon SB-600
- Nikon SB-700
- Nikon SB-900
Благодаря ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: vanquished   
Дата:   14-04-13 18:10

24-70 ако си с ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   14-04-13 18:11

той ако е с фф, няма да пита.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: emo1   
Дата:   14-04-13 18:58

Снимал ли си досега бал?


Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: i_kostov   
Дата:   14-04-13 19:00

Не, но не съм нает фотограф, а просто ще си щракам за упражнение. Току виж излязло нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: Tonyy   
Дата:   14-04-13 19:11

Ако аз трябваше да избирам бих взел 18-200 или 18-70 .
Миналата година като снимах бала на едни приятели ползвах 18-105 и общо взето съм доволен .Познатите са много доволни и тази година имам пет ангажимента покрай тях.
Главното което ми направи впечатление че си трябва обектив с по голям диапазон на зум заради някои сцени ,все едно си на фудболен мач.
Тази година ще нося една 85мм и 35мм за статични плюс 16-85мм мисля да ми свършат работа.
А светкавицата ми е SB-600 но ми беше достатъчна имайки се в предвид че не мога да я ползвам пълноценно защото съм НЕПРОФЕСИОНАЛИСТ и тя ми е най слабото място.
Трябва да имаш на предвид че най ценните сцени които ще оставят ценни спомени за абитуриентите са на такива места че си е яко бутане и тичане .
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-04-13 19:44


За обективите... половината и повече, от изброените не бих ги използвал за подобни събития. Въпроса ти е много, много общ и не е лошо да поизясниш какво точно мислиш да снимаш. Спомена, че ще щракаш за спорта, така че ако бях на твое място бих заложил на дълго светло варио или твърд портретен.
- Nikon AF-S 70-200mm f/2.8G ED VR
- Nikon AF 85mm f/1.8D
а защо не и
- Nikon AF 85mm f/1.8D

не бих избрал нищо "универсално" от сорта на
- Nikon AF-S 18-200mm/3.5-5.6G VR DX

снимай близки планове, хвани емоцията. за общи снимки на 4-5-10 човека си вземи сапунерката - все същото е. (а и предполагам, че щом имаш тяло {ако разбира се не си решил и тяло да наемаш}, трябва да имаш и поне някакъв обектив към него - използвай го за общите снимки)

предпочитам приятно боке и качествени кадри от подобни събития, отколкото снимки от "общ характер" - ей така за идеята

за светкавицата...
ако досега не си снимал с външна светкавица, по добре не си давай парите. винаги може да експериментираш, но възможността да скапеш някоя/някои снимка/снимки с нея е голяма. снимането на отворени бленди и запълваща светкавица си има своите специфики.

лично аз познавам един, който всяка година снима абитуриенти със 100-400 и прави интересни кадри. Ако снимаше с канон, бих ти препоръчал и 28-300L, само че не го дават под наем

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: quazimodo   
Дата:   14-04-13 19:47

18-70 + 70-200 + SB 900. Тази комбинация ако имаш пари. Ако си ограничен финансово само 18-70 + SB-900. Сегашните балове са като сватби. Ако пък снимаш и нечии приготовления и тръгване от вкъщи, широкото е задължително, но без крайности, за да няма карикатури вместо снимки. Успех в начинанието.



Публикацията е редактирана (14-04-13 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   14-04-13 23:03

Като сватби изглеждат, ако ги снимат бездарни, селски сватбари. Всичко живо, що докопа апарат, стана "фотограф" и още септември месец, почват да обикалят училищата да зарибяват абитуриентите за някакви албумчета, видео, не знам си какво. Странното в случая, е че някой иска да си наеме техника, за да снима безвъзмездно абитуриентски бал [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: dimichos   
Дата:   14-04-13 23:07

Nikon AF-S 18-200mm/3.5-5.6G VR DX, и после да почерпиш[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: SLR   
Дата:   14-04-13 23:24

Не виждам нищо странно някой да си наеме техника за да снима безвъзмездно. Това си е трупане на опит, и то също си има коствена стойност.

Аз съм снимал балове и сватби на приятели и роднини със AF-S 18-70mm, 50/1.8 и SB-600 без никакви грижи.

Естествено ако взимам пари за това бих имал по високи изисквания към себе си, но мисля че като за без пари, и в част от случаите като втори фотограф, си е напълно нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   16-04-13 19:03

24-70 с каквото и да си тяло [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обектив да избера за заснемане на бал?
Автор: Marconi   
Дата:   16-04-13 23:03

е без фиш ай за къде? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »