Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony HXR-NX5E проблем с тайм кода
Автор: divanov   
Дата:   11-04-13 12:47

Някой ако има същата камера и знае, нека да сподели как да се пуска нов тайм код при всяко натискане на REC. В момента камерата записва примерно от 00:00:00:00 до 00:00:25:07 при спиране и пускане отново запис тайм кода продължава от 00:00:25:07 до следващото спиране а не е 00:00:00:00

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HXR-NX5E проблем с тайм кода
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-04-13 15:12

Така и трябва да бъде! Не разборам защо Ви е необходимо нулиране на таймкода в началото на всеки кадър, а явно и "Сони" не разбират, защото не са предвидили такава автоматична функция. Възможно е ръчно да нулирате таймкода преди всеки следващ кадър, но не виждам защо трябва да го правите, пък и е досадно.
Вероятно искате тази функция заради монтажа - по-лесно Ви е отчитането на кадъра да започва от "0:00:00". Почти всички програми за монтаж имат опция за превключване от "time code" на "tape time" (или нещо подобно, не ми се рови сега из нета, а и в различните програми тази опция е с различно означение) - тогава прозорчето за таймкода Ви показва "0:00:00" в началото на кадъра, а не записаният таймкод. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony HXR-NX5E проблем с тайм кода
Автор: k7   
Дата:   14-04-13 11:51

От камерата мисля, че може да се зададе free run или rec run. Тоест таймкода да си върти постоянно , като вкл. камерата, без значение дали записваш или не и да си върти само по време на запис. При всяко следващо натискане на бутон REC таймкода продължава оттам, където е спрял преди. Мисля, че не може да се направи, така че да се нулира при началото на всеки файл. А и според мен не е необходимо, но зависи от Вашите цели и нужди.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »