Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   10-04-13 23:28

Здравейте всички. За първи път ми е, така че, бъдете по-внимателни с мен [smilie5] Тоест, за първи път пускам тема от подобен вид [cool]

Скоро ще си взема апарат, като разполагам с, около, 6 000лв и искам да инвестирам в максимално добро тяло. Основното ми чудене е между Канон 5Д мк3, Никон Д800Е и Сони а99. Първоначално ще бъде с 50мм 1,4, и после ще се развива.
За Никона има оферта с 50 мм 1,4G, последния Кепчър NX2 и статив с магнезиева глава. Ето го:

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=11447&show=additional


Само да уточня, че снимам доста неща - от портрети до театрални спектакли с мижаво осветление. Не искам втора ръка техника, не искам по-нисък клас тяло с по-добри обективи.Просто споделям чуденето си.

Благодаря за вниманието и се надявам да намеря и полезни съвети.

Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: next_time   
Дата:   10-04-13 23:37

Аз не че разбирам, но на ФФ с 50мм за портрети и театър ... то може и с 16мм да се справиш, но защо не е някой маааалко по-дълъг обектив на същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   10-04-13 23:43

Просто това е за начало и е най-универсалното.
Преди време дълго снимах на лента само с 50мм и ми беше ок. Разбира се, идеята е в последствие да си взема качествен широк, например 14-24 на Никор, или 16-35 на Сони и Канон, както и 85-ца и някакво Макро. Това покрива моите нужди, но междувременно не искам да правя компромиси, а нямам възможност за всичките обективи на куп, уви.

Та, затова [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: hemilio   
Дата:   10-04-13 23:45

зависи на кой ред седи [smile]

Предложението което си посочил-звучи чудесно!

Дерзай!

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: pefoto01   
Дата:   10-04-13 23:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: Canon   
Дата:   10-04-13 23:51

На високи исо най-тих е 5Дмк3, следван от А99.
50 1.4 са една боза с малки разлики (има ги де)
От обективите 14-24 е несравнимо по-добре от 16-35 II

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   10-04-13 23:53

пефото.......принуждаваш ме да кажа това, което хич не обичам да казвам: "Шегувам се!" Мислех, че е ясно...[smilie11]

hemilio, обикновено нахалствам и се мотая сред актьорите на сцената. Благодаря ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   10-04-13 23:56

Канон, благодаря за смисления отговор. Истината е, че 14-24 е и най-евтиния вариант.



Публикацията е редактирана (10-04-13 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: pefoto01   
Дата:   10-04-13 23:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: peter_m   
Дата:   10-04-13 23:58

и 70-200 да не забравиш [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: insofia.net   
Дата:   11-04-13 00:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-13 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   11-04-13 00:06

петер, истината е, че нямам особена нужда от 70-200. За неговите пари, исля, че бих си взел един 85 ф1,4 (напр. Карл Цайс), и 100/105 мм Макро.

инсофия, защо? Мислиш, че Сони не са го направили добре ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-13 00:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: boni   
Дата:   11-04-13 00:10

Всеки от трите ще ти свърши работа и всеки от трите си има някакви предимства пред другите...
А99
+ уникална стабилизация с всички обективи, особено със светлосилни твърди, които при другите нямат аналог. Позволява ти да правиш интересни комбинации от подвижни и неподвижни обекти при ниска осветеност - примерно на концерт, театър и т.н.
+ на тъмно електронният визьор ти позволява да видиш неща, които не виждаш с просто око
+ електронният дисплей ти позволява да видиш снимката преди да си натиснал спусъка и да коригираш ако има грешка в експозицията.
+ супер точен и лесен за ползване ръчен фокус чрез "пикинг" - няма аналог.
+ въртящ се дисплей - помага за различни гледни точки

(Основните недостатъци на електронния визьор според мен - при ярко слънце зеницата ти е затворена и като погледнеш във визьора трябва време за адаптиране на окото - яркостта е различна, зеницата трябва да се отвори, иначе не се вижда добре. После става обратното...Това натоварва, губи време и дразни. Също така през оптичния визьор фокусираш окото си на реалните предмети, а в електронния трябва да фокусираш във визьора на много близко, което натоварва окото. Също при следене на движещи обекти не може да се сравнява с оптичния. При серийни снимки също. Перфектния вариант според мен е оптичен визьор и лайввю с бърза АФ по втори сензор)

Д800
+ 36мп - най-висока резолюция в тоя клас, някои клиенти ще се впечатлят от по-високата резолюция и от това можеш да спечелиш доста пари. Говоря го от опит.
+ най-добра цена в България
+ по-бърз от А99, по-добре разположени АФ зони и по-използваеми АФ зони
+ оптичният визьор е предимство пред А99 при добра осветеност, когато искаш да снимаш бързо, репортажно и с много движение

5Дмк3
+ лично на мене като усещане, ергономия, бързина и оперативност ми харесва повече от другите 2. Доставя удоволствие при работа.
+ най-добър за репортажно снимане, най-бърз



Публикацията е редактирана (11-04-13 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   11-04-13 00:31

Благодаря, Бони! Прекрасен отговор! Сега знам какво точно обмислям.

Мисля, че Никона ми е най-подходящ и заради цената на останалите обективи, и заради другите си качества, но ще помисля още, все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: boni   
Дата:   11-04-13 00:35

Аз снимам с двата А99 и А900. А900 го предпочитам на светло, а А99 при по-мрачно или на тъмно.
Ето репортажни кадри с него при доста тъмно, повечето са на 12800исо и на ръчен фокус със 135/1.8

http://bonibonev.com/protest

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-13 00:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: boni   
Дата:   11-04-13 00:38

pefoto01, както казах и трите си имат предимства и недостатъци. Мен лично сериите не ме бъркат, не обичам да снимам на серии, обичам да уловя момента с 1-2 кадъра. За другото съм написал.
Честно казно на ел. визьор най-ме кефи ръчния фокус. Уникален е просто, много го използвам в най-различни ситуации и при кадриране и няма грешка, защото е директно по матрицата...



Публикацията е редактирана (11-04-13 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-13 00:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   11-04-13 00:46

Бони, поздравления за снимките! Страшно ми харесват и, даже имам чувството, че усещам известна, твоя ирония в тях, което ги прави още по-силни.
А, за 135/1,8.....ох! За мен, той е един от силните козове на Сони. Както 14-24 за Никон. Фантазия!

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: boni   
Дата:   11-04-13 00:48

Pefoto, няма нищо неочаквано - апарата си има предимства, зависи от стила на снимане. Dpreview също му дадоха много висока оценка. Другите два също си имат предимства. Няма идеален апарат.
Ако си говорим за бързина, за мен от трите Канона е най-бърз.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: loki_in_disguise   
Дата:   11-04-13 00:48

пефото, може и да бъркам, но мисля, че силата в ръчното фокусиране при а99 има общо с изключителните му възможности като видео камера. Но е предположение.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-13 00:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Апарат с обектив 50мм. за 6000лв. Тема за съвет и споделяне на опит.
Автор: pefoto01   
Дата:   11-04-13 00:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »