Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: desper   
Дата:   10-04-13 20:20

има само три които да ръботят пълноцено с Сони Алфа ,включително с безогледалките ,без А99,няма инфо за модела ,твърде вероятно е да си работят и с него.Minolta 5600HS(D),Minolta 3600HS(D)и
Minolta 2500(D)http://www.mhohner.de/sony-minolta/flashes.php
иhttp://www.sony.ru/support/ru/product/SLT-A77/compatibility

Отговори на това съобщение
 Re: светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: hotsnail   
Дата:   10-04-13 20:44

Инфо за не информирани - Минолта светкавиците преди тия три не работят и с минолта последните тела. А честно казано и трите дето си дал не стават и за чеп за зеле. Хайде 5600 е почти ставаща светкавица ама другите....накратко Минолтенския маркетинг унищожи най-добрата и напредничава система като инженерно решение.

Сони се борят с недомислиците на минолтенския маркетинг от 6 години!!! Слава богу това лято най-сетне пуснаха стандартна обувка. Лошото е че сега имат само 1 светкавица за новите тела...щото 7 години поддържат глупостите на минолта. Дори предполагам Сони са наели някои от идиотите от Минолта и все още не могат да си изчистят нещата...една напред, две настрани и половин назад. Може ли, само най-високия клас тела да има ръчна светкавица без P-TTL...наследство от Минолта пак.

Може ли да направиш светкавица без ръчни настройки???? за 2500 и 3600 говорим...подобно нещо и китайците не правят. Може ли да няма настройки на компенсация....въобще.....да не продължавам по-добре, списъка с глупости от Минолта в областа на светкавиците е огромен.

Пка да кажа не са инженерни. Системата им беше най-добрата 2006-а година технически, ама пакетирана по ужасяващо уродлив начин.



Публикацията е редактирана (10-04-13 20:53)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: sirkhann   
Дата:   10-04-13 20:54

Аз имам Minolta XE-1, каква светкавица да си взема?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: vikitovikito   
Дата:   10-04-13 21:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: Делян   
Дата:   10-04-13 21:28

Питаш дали "работи на (Д)игитални тела"?

Отговори на това съобщение
 Re: светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: randreev   
Дата:   11-04-13 01:21

@sirkhann скоростите и блендата му добре ли са? Ако не, ще останеш потресен, когато проявиш филма. Моята ХЕ-7 на времето пристигна с 280PX. Но ако можеш да се справиш с меренето и изчисленията може да използваш всяка хотшу светкавица.
За жалост и с чувство за хумор предното изречение е оксиморон. Ако някой знае как се мери и изчислява щеше да знае и отговора на въпроса ти :)

То май "никаква" е верния отговор :)



Публикацията е редактирана (11-04-13 01:25)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: desper   
Дата:   11-04-13 08:44

хотснейл явно имаш повече информация ,дай някъкъв линк откъде черпиш информацията,интересно ми стана.Аз лично което видях са добри отзивите и за 3600 и за 5600 и сони имат абсолютно същите светавици, но с други номера и имена а и цени.До края на седмицата и ще ми доставят 3600 ,и евентуално мога да оставя скромно мнение.Но съм съгласен че им беше време да пуснат апарат със стандартна "обувка"

Отговори на това съобщение
 Re: светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: Делян   
Дата:   11-04-13 11:32

"им беше време да пуснат апарат със стандартна обувка"

Така или иначе ако искаш всичко да е както трябва ще си купиш сони светкавица, със хсс ттл и уаирлес хсс и тлл. Просто сега разликата е че трябва да си купиш чисто нова мега скъпа светкавица.



Публикацията е редактирана (11-04-13 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: headcharge   
Дата:   12-04-13 16:34

Доста старо инфо е това за трите светкавици. Аз напук на тази легенда си пуцам с 3500xi на дигиталката за има няма 20лв. Не е най-великата светкавица, но е без пари. Прави се елементарен мод и доста светкавици от автофокусната ера тръгват на 100% функционални, даже и wi-fi ловят [smilie18] Мизерията при другите марки по отношение на различни стандарти е не по-малко зловеща, всичко идва от бързо развиващата се технология на комуникиране по това време. Отделно че че не върви никак да се плюе по Минолта, дори и за светкавиците, някакси особено след като половината Сони кропки, особено тия по-ранните са чист К-М ребранд, както и светкавиците, а другите са просто ъпгрейд с елементи на разсъждение. Добре че беше наследството от К-Минолта че Сони да стъпят изобщо на DSLR пазара. Но това е друга тема.

Ето едно линкче и от мен да не съм голословен относно светкавичките:

http://www.voitzsch.net/index.php/en/flashconv-a-minolta-flash-converter


Немецът си е немец - направил е манифактурата [smilie18]

[beer]



Публикацията е редактирана (12-04-13 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re: светкавици Минолта (инфо за Сони потърпевщи:)
Автор: fotorafi   
Дата:   14-04-13 08:16

Фотографа, собственик на фотомагазин,Dekov знае един сайт за съвместимост на всички светкавици с новите цифрови апарати.
ОПАСНОТО Е НАПРЕЖЕНИЕТО НА ПУСКОВИЯ ТОК на старите светкавици да не изгори електрониката на цифровите апарати
ЛС- Dekov, tel. 0878-855-410, София, ул Цар Иван Асен -2, фото Фуджи

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »