Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за Fujifilm FinePix S4200
Автор: thumper   
Дата:   09-04-13 16:41

Здравейте,

приятел се интересува от въпросния Fujifilm FinePix S4200 и понеже не съм в час със сапунерките, моля за Вашите мнения за апаратчето. Добро ли е, заслужава ли си парите? Ако имате препоръки за по-добра сапунерка за тези пари, също ще съм благодарен.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fujifilm FinePix S4200
Автор: hemilio   
Дата:   09-04-13 17:29

за тези пари е добре! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fujifilm FinePix S4200
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-04-13 05:27

Потвърждавам! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fujifilm FinePix S4200
Автор: vlatom   
Дата:   10-04-13 09:08


Предишния модел S 4000 e с 30 пъти оптичен зуум срещу 24 на този.Просто те информирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fujifilm FinePix S4200
Автор: янков85   
Дата:   10-04-13 10:54

Аз лично съм снимал с S3400 година и полувина и останах много доволен от апарата нямах никакви проблеми. Така че моето мнение е да го взима. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за Fujifilm FinePix S4200
Автор: mcnicko   
Дата:   10-04-13 12:18

За 250 лв е поносимо.

Имай предивд няколко неща обаче!

Фуджи под HS10/20/30 имат проблем с качествения контрол и много не им пука какво излиза от заводите, това им е политиката.

S4000 и S4200 имат проблем в някои от партидите с не добре центрирани лещи(или нещо такова) което води до уникално противно мазане в едната половина на кадъра на широкия край.

Обектива така или иначе реално е изплозваем от 35 до към 100 мм(приравнено към 35 или иначе казано - по това което пише на него). Забрави за големия зуум, това е маркетингов трик на тази цена, просто е неизползваем, освен ако не искаш да се чудиш това врабче ли е или лисица.

Реална бленда няма! Имаш НД филтър който симулира Ф8(мисля и Ф16) да може уж да поразмазваш водата, иначе обектива е постоянно отворен.

ИСО над 400 е кошмар... То даже и 400 не е приказка...(на тоя малък сензор до някъде се очаква).

Визьора е склонен да показва странни неща при определени цветове.

Следи за изгорели пиксели по дисплея като купуваш - това също е фабричен дефект.

Плюса на апарата е страхотното макро, наистина това е единствената хубава черта която има.

П.С. Пиша това, като бивш собственик на S4000 + наблюденията ми от британския фуджи форум!!! Според мен правилния избор за тези пари е S9000/S9600/S9500 втора ръка от базара, нищо че е стар - картинката ще те очарова, управлението също!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »