Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нормално ли е това?
Автор: tony.popov   
Дата:   09-04-13 01:25

Преди три дни закупих online нов Sony nex 5n. При доставката забелязах, че кутията е отваряна (сони лепенката беше разкъсана). Това си го обясних с попълването на гаранцията. Поне така ми се иска да вярвам. Другото, което ми направи впечатление обаче, беше липсата на онова фолио с червения надпис "Touch panel" залепено за дисплея на камерата. Предполагам, че всички новозакупени го имат?! Та не знам, какво да си мисля! Дали всъщност не съм закупил употребяван nex? Моля за мнение.
П.С. Напълно съзнателно не споменавам, от къде съм закупил въпросната камера, защото не искам да злепоставям никого, преди да установя, дали мисълта ми е основателна.


Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: jey6   
Дата:   09-04-13 02:13

варианта е да е бил последна бройка от витрината... може би

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: TheBossBG   
Дата:   09-04-13 06:27

Съгласно КЗП в седем дневен срок имаш право да върнеш стока закупена по интернет. Ако имаш подозрения, звънни на фирмата, говорете и си решавай!

Прочети Раздел II. Договор за продажба от разстояние!


Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Pavlov   
Дата:   09-04-13 07:43

Бил е мостра.
Гаранциите на Sony идват отделно, а не в кутиите.

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: cicomanco   
Дата:   09-04-13 07:45

Голяяяяма Работа!![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: OIM   
Дата:   09-04-13 08:07

Ей така разсъждават нашите продавачи --'' Голяма работа ''

Нормално е човек като даде една чанта пари за нов апарат , наистина да е такъв , а не да се е търкалял половин година в ръцете на сума ти народ


Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Lightbender   
Дата:   09-04-13 08:27

Избягвай онлайн покупки на подобни стоки, ако ти пука за тези неща коит описваш. Особено от български магазини. И да, наистина отговарят с "Голяяяма работа" т.нар. тъпи консултанти, което би било намясто, ако си намерил парите на улицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-04-13 08:27

На мен в сони център най-демонстративно ми връчиха запечатани кутии на апарата и обективите, след като платих и ми казаха тържествено "Отворете ги, моля!". Разпечатах, отворих, огледах и тествах всичко, като бая се помотках, изчакаха ме търпеливо и като казах " Всичко ОК " чак тогава ми написаха гаранциите. Не знам откъде си пазарувал, но редът трябва да е такъв, какъвто го описах

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Jankoff   
Дата:   09-04-13 08:59

"Преди три дни закупих online нов Sony nex 5n" ..... и има проблем?

Ами какво, да няма ли? Това е Бълхария. [smilie23]

Хората в страни като САЩ и Германия се замислят сто пъти преди да купуват online! Освен ако не е от най-сигурни големи продавачи!


Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Pavlov   
Дата:   09-04-13 09:08

fast_eyebrow написа:

> На мен в сони център
> най-демонстративно ми връчиха
> запечатани кутии на апарата и
> обективите, след като платих и ми
> казаха тържествено "Отворете ги,
> моля!". Разпечатах, отворих,
> огледах и тествах всичко, като бая
> се помотках, изчакаха ме търпеливо
> и като казах " Всичко ОК " чак
> тогава ми написаха гаранциите. Не
> знам откъде си пазарувал, но редът
> трябва да е такъв, какъвто го
> описах

Да ... и не [smile] .
Какво, като е "Сони Център"? Последния път, като ходих там, гледах един NEX-C3 с обектива за 399 лв. Продавачът ми каза, че това е последната бройка, не само в магазина, но и в цялата верига. Интересно, ако бях поискал да го купя, как ли щяха да ми го дадат в запечатана кутия? [smilie18]
Между другото, по-късно се запознах с човека, който го е купил. Снима си с него, много му се кефи, и въобще не се притеснява, че е бил мостра известно време.

tony.popov, като си поръчвал онлайн, не ти ли се обадиха после, за да потвърдят поръчката? Трябваше да им кажеш, че си искаш апарата в запечатана кутия, или го връщаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   09-04-13 09:10

Ма ти казват, че е бил мострен, не ти го завират като неизползван. Мостри навсякъде се продават.

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: tony.popov   
Дата:   09-04-13 09:58

Само да уточня, че поръчката е направена от известен магазин и единствената причина, за да бъде online беше, че го нямаха наличен в магазина в Пловдив (което е близо до града, в който живея). Също така, няма как да е бил последна бройка, тъй като все още го имат наличен. Това с мострата ми се вижда най-вероятно. Най-странното е, че не се забелязваха никакви следи от употреба (отвън), но все пак човек се чувства малко прецакан, когато плаща за нещо, което се продава за ново, а то всъщност не е (напълно). Още повече, че за мостра (в цивилизования свят) се полага отстъпка или поне да бъдеш уведомен, че е такава.....

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: Pavlov   
Дата:   09-04-13 10:22

Съгласен съм с теб.
За съжаление - не сме част от този цивилизован свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: mihajlov2   
Дата:   09-04-13 11:12

Преди повече от година и половина си купих последна бройка Сони НЕКС 5 комплект с два обектива с голяма отстъпка при поредното изчистване на наличностите в Сони център с оглед на задаващия се NEX 5n. Също беше отваряна кутията и липсваше онази лепенка. И какво от това? И досега си снима чудесно. Като добавим, че го взех на половин цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: nevermess   
Дата:   09-04-13 11:48

mihajlov2 разковничето е, че си го взел на половин цена. Навсякъде по света последните бройки, които са били изложени на витрини етц. се продават със сериозна отстъпка. Да си платиш за неотваряна стока и да ти дадат такава от витрината си е дребен тарикатлък. Аз бих го върнал апарата в 7 дневния срок определен от закона...

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: pronas   
Дата:   09-04-13 11:49

Пробвай с някоя програмка Shutter Count да провериш на колко кадъра е Хапарата и така ще разбереш поне дали е снимано с него :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: burningice   
Дата:   09-04-13 18:20

И на мен една голяма фирма ми погоди същото, наистина не е голяма работа, но това са номера от селски вечеринки. Повече нищо не купих оттам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: bOzo   
Дата:   09-04-13 20:13

Нов означава неразпечатван. Ако е мостра не може да е на цената на нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: victory13   
Дата:   09-04-13 20:31

въпрос на вкус е как ще постъпиш... имаш правото да го върнеш без обяснения [smilie25]

наскоро имах аналогичен случай с покупка на телефон... не го върнах, няма причина до момента да смятам, че е било с някакъв умисъл... а най-вероятно мостра [smilie23]

получавал съм една камара неща отвън, всичко си е било запечатано и опаковано... съответно поуките за поръчка от тук ги имам вече - изрично заявяваш, че искаш неразпечатан продукт[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: vikitovikito   
Дата:   09-04-13 21:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   09-04-13 21:57

Ако считаш само на 10%, че си подведен - още утре го събери в кутията, в която са ти го пратили, прати им го с куриерската фирма, с която са ти го доставили - и си реши дилемата, един път за винаги. Ако имаш проблем с връщането на парите - отиваш в най близкото РПУ, от там ще получиш нужното съдействие за решаване на проблема. Желая ти успех - и не го мисли толкова - а действай. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: tony.popov   
Дата:   09-04-13 23:17

Мдаа, дилема голяма! Проблемът е, че парите си обратно не искам, искам камера. Но искам и да не усещам онова горчиво чувство в устата, че съм прецакан, та дори и само с 10%, защото наистина си личи, че тази кутия е разпечатана отдавна. А за липсата на стикера на дисплея не намирам логичното обяснение в това, че би могло да е мостра (той не пречи)... Ще преспя с тези мисли и дано утрото е по-мъдро от вечерта!
Само да вмъкна, че по телефона от магазина ми казаха, че при тях всички кутии на въпросния NEX били разпечатани и нито един нямал стикер на дисплея! Такава била пратката, безстикерна... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: lutsifer   
Дата:   09-04-13 23:39

Четейки имам чувството, че става дума за музейни експонати тук...:)



Публикацията е редактирана (09-04-13 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   10-04-13 00:34

Нямали други търговци, който да предлагат фото-техника?
Не са само тези от който си закупил въпросната техника, има и други фирми, който предлагат същия апарат.
Но ти решаваш как ще процедираш. Получил си предостатъчно съвети, всеки е изказал мнение, всеки може да бъде на твое място, аз лично казвам, че е много не приятно.



Публикацията е редактирана (10-04-13 01:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Нормално ли е това?
Автор: serjy   
Дата:   10-04-13 09:44

миналата година така пострадах и аз. купих компактен фотоапарат за подарък и той пристигна в ужасно състояние, поотлепени или залепени повторно лепенки, прашен, мръсен с множество отпечатъци и дори със следи от поставяне на статив около резбата за статив. не го върнах защото нямах време да намеря друг фотоапарат и собственоръчно си играх да го приведа в приемлив вид. фотоапарата беше промоционален, но никъде не се споменаваше, че е бил мостра и е работил години преди да бъде продаден като за нов [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »