Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   08-04-13 16:07

Здравейте,



Предвид опита и експертността ви във фотографията, бих искал да ви попитам за съвет по отношение на дигиталните технологии в тази област.

Имам лентов апарат ("Olympus Mju: II") и много го харесвам, ала очевидно времето му вече необратимо изтича. Налага се да го сменя с цифров следовник. Конкретно ме вълнува класа при компактните апарати. Коя марка и какви характеристики са считани за оптимални (примерно за цена до 300 лв.) - вкл. по отношение на типа захранване (с алкални или литиево-йонни батерии)? Наскоро случайно попаднах на модел на "Канон" (предлагат се два вида - А1200 и А1300), който е и цифров, и с оптичен визьор като старите апарати (кадрирането по този начин е много по-приятно, отколкото да се държи апарата на дистанция). Същевременно, като гледам характеристиките му, сякаш има и по-добри варианти за сходни пари.

Ще ви помоля да погледнете тези четири линка и накратко да ми дадете насоки към коя марка, модел и характеристики да се насоча за високо качество на снимките в гореупоменатата ценова рамка:

http://www.technomarket.bg/products/09121184/canon-ixus-125-hs-silver

http://www.technomarket.bg/products/topseller/category/107

http://www.technomarket.bg/products/09071976/samsung-smx-c24b-16gb

http://www.amazon.com/Canon-PowerShot-Stabilized-Wide-Angle-Recording/dp/B0075SUII4

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-04-13 16:54

Въпросът е как най-добре да похарчите 300 лв., доколкото разбирам. [smile] Не се съдете, но единият от линковете по-горе сочи към множество модели, от които само за 3-те на Сони си струва да говорим. Друг сочи към някакъв евтин камкордер на Самсунг, за който изобщо не си струва да говорим.
Ако от лента ще скачате "надолу" към сапунерка, поне потърсете някоя със сравнително светлосилен обектив, ръчни настройки и приличен визьор (било то оптичен или електронен). Съгласен съм, че лентата безвъзвратно си отива, но сапунерката не може да я замести. Помислете дали не е по-добре да се ориентирате към DSLR втора ръка - има предложения, които не надхвърлят с много Вашия бюджет:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=10551

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=10593

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=10587

Ако пък дъжите да не е DSLR:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=9017

Или да е "по-така" сапунерка:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=10592

Възможности - много. Дайте да обсъдим няколко по-конкретни, иначе ще се изгубим в аргументи от различен порядък. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: my.point.of.view   
Дата:   08-04-13 17:04

Олимпусът ти е висок клас сапунерка - и то никак лоша.
Ако трябва да съм честен, едно дигитално фотоапаратче за 1000 лв има почти същата използваемост като олимпуса ти.
А тези от 300 лв са много встрани и назад.
Имай го предвид. Да не се шашнеш като слезеш при компактите от 300 лв. Цените днес са многократно по-високи при дигиталните фотоапарати, отколкото за аналозите им с лента.
И не на последно място олимпусчето ти е вероятно на 10 години. Сапунерката от 300 лв няма да я ползваш 10 години със сигурност.
Затова ти предлагам или да си вземеш нещо по-добро, или просто си ползвай олимпуса.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   08-04-13 18:53

@ chrisnoch - благодаря ти за коментара. Целта ми е да намеря цифров заместник на достъпна цена, още повече в контекста на кризата (където всеки по-луксозен харч е внимателно премислян).

Ако правилно разбирам, от дигиталните "сапунерки" си заслужават като марки "Сони" и "Канон". Какво ти е мнението за посочения модел "Канон А1300"?

Повечето предложения, които ми даваш, ми изглеждат като космически кораби - никога не съм работил с толкова сложна техника. А и са си обемни (отделно, че са втора ръка и няма гаранция какво се случва, ако се повредят, съотв. поддръжката им). По едно време мислех дали следовникът да е фотоапарат или видеокамера, като узнах, че именно поради обема на втората повечето хора рядко я ползват, за сметка на апарата. Иска ми се освен снимки, да мога да правя и сносно видео - примерно филмчета от 5-10 минути.

@ my.point.of.view - с удоволствие бих си ползвал "Олимпус"-а. Само две неща ме безпокоят - във фотоателиетата останаха само един вид ленти на "Кодак", а в някои казват, че е възможно скоро да спрат машините за проявяване, защото почти няма търсене на тази услуга. Да не се окажа с ленти, които да няма къде да проявя?

От друга страна, колкото и да не ми се иска, технологичният прогрес налага драстични промени. Преди време гледах документален филм с фотограф на "Нешънъл Джиографик", който изснима последния "Кодак Хром" филм и каза, че е влюбен в него. И на мен ми правят впечатление цените при цифровите, само че не знам какво се крие зад тях. Затова се допитвам тук. Иска ми се да си взема техника на достъпна цена, която да дава прилични цветове и острота и по възможност да има визьор. Не държа чак толкова на макро режими, голямо увеличение, артистични режими. Всеки по-висок клас апарат си идва и с по-високата като цена поддръжка.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: photostoykov   
Дата:   08-04-13 19:18

За 300 лв. потърси в базара.
Там ще имаш избор на едно ниво по-високо!

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-04-13 05:00

kamenvk,
Колегата е абсолютно прав, а и аз вече ти подсказах - в базара ще намериш по-висок клас техника на подобна цена. Ако се спреш на нещо - ще го обсъдим.
За Canon A1300 какво да ти кажа? Евтина сапунерка от най-нисък клас. Един от последните "мохикани" с оптичен визьор - малък, "тунелен" тип, неудобен. Все пак ще върши работа, когато слънцето е твърде силно, за да кадрираш по екрана. 5-кратното варио е ОК, но няма оптична стабилизация, не е много широко в отворения край (28 мм еквивалент) и е доста тъмно (макс. бленда 6.9) при затворено варио. Обективът страда от твърде забележими хроматични аберации. Качеството на снимките е прилично до ISO 400, от там нагоре се появява твърде много шум. Прединства са големите и удобно разположени бутони, доброто (за класа) качество на сглобката, 720p видеоклип.
Аз лично се дразня на Канон, защото дават само 12 месеца гаранция вместо стандартните 24. Освен това сервизът им в България е под всякаква критика. Последното важи за всички марки, с изключение на Сони.
За съжаление повечето от изреченията по-горе важат за всички сапунерки от този клас, че и за болшинството ултразум модели. Посредственото качество на снимките се дължи основно на изключително малките размери на сензора, но това е цената, която плащаме за компактността.
След като имаш опит с фотографията на лента, доста бързо ще надскочиш възможностите на този и подобни модели.
DSLR фотоапаратите действително изглеждат по-сложни за използване, но бързо ще ги овладееш. Чак "космически кораби" не са! :)
Продавачите в базара тук са 99% много коректни - шансовете да бъдеш подведен са минимални. Според мен си струва да отделиш време да разгледаш офертите, които отговарят на твоя бюджет, да почетеш малко ревюта из нета (има много), да задаваш въпроси във форума и чак тогава да решеваш.
Успех! :)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: prisonbreak   
Дата:   09-04-13 10:08

Най-важното според мен при избора на сапунка е да е със собсвтвена батерия.Литиева да е. Тия речарчъбъл батериики ...големи ядове...

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: mbtutu   
Дата:   09-04-13 12:10

Виж това

http://prodavalnik.com/canon-sx1-is-i19005667

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   09-04-13 12:54

@ chrisnoch - може ли малко пояснения за разликата в технологиите и възможностите, които дават? От моделите в базара, които ми посочваш, много ми харесаха кадри от "Fujifilm Finepix", който не бил DSLR. Какви са предимствата на другите 4 модела и разликите помежду им?

Какво ти е мнението за тези три модела:

Canon PowerShot SX150 IS

Fujifilm FinePix S4200, 14MP

Olympus VH-210, 14.0MP



Както посочва prisonbreak, какво е отношението на типа захранване към ползването на апарата? Струва ми се, че моделите с литиево-йонна батерия са сравнително екзотични, на фона на масово разпространените. Какво е качеството на видеото, което могат да правят горните модели - вкл. като времетраене и формат (предвид установяването на HD като стандарт)?

@ mbtutu - благодаря за линка. Впечатлен съм от качеството и детайлността на снимките. По какво да го съпоставя спрямо горните модели (както посочих, лаик съм в областта на дигиталната фотография и снимките и на "Fujifilm Finepix" (където всъщност са показани само панорами, ала вярвам, че и другите типове снимки си заслужават), и тези на посочения от теб модел ми харесват)?



Публикацията е редактирана (09-04-13 13:53)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-04-13 14:42

kamenvk,
Моделите, които съм посочил в линковете са само за пример. Подбрах ги доста набързо от последните обяви в базара на ФФ и най-вече по критерий лимитирания бюджет, с който разполагате. Целта на подбора беше да Ви покажа, че визможностите за избор са много по-големи, отколкото (може би!) си мислите. Искате да направя сравнение между тях. Уви, това би ми отнело твърде много време (ако наистина сериозно се заема), а и не виждам конкретна полза. Не трябва да очаквате, че в този форум ще Ви предоставим категорично и готово решение! Ако няккой го направи, значи или има пристрастия, или не е достатъчно информиран. Няма идеално решение по принцип. Вие можете да изберете най-доброто решение за Вас, а за нас остава трудната задача да Ви съветваме.
Та по реда на въпросите Ви ...
"Екзотичните" литиево-йонни батерии са всъщност много популярни. Те са по-леки, с по-голям капацитет, държат се много по-добре при екстремни условия (например студ), но са по-скъпи.
"Масово разпространените" батерии (размер АА) са обикновено никел-металхидритни, макар че вече има и литиево-йонни, които са доста по-скъпи. Основното предимство на този "униврсален" размер батерии е лесната достъпност - можете да си купите алкални такива от всяка бензиностанция, ако нещо се случи с Вашите акумулаторни. За съжаление алкалните батерии "държат" почти 2 пъти по-малко от Ni-MH, лошо понасят студа (както и Ni-MH) и в крайна сметка излизат скъпо, но пък са лесно и достъпно решение в аварийни ситруации.
Какво да Ви кажа за Canon PowerShot SX150 IS и Fujifilm FinePix S4200. Сравнявате суперзум с напудрена сапунерка, голямо тяло с джобна щракалка. Все пак ще се опитам да направя сравнение.
Общи качества и недостатъци на двата модела:
- CCD матрица. Повече шум на високо ISO. По-модерните CMOS сензори шумят по-малко.
- Малък сензор. Качеството на изображението трудно може да се сравнява с резултатите от снимки на лента.
- Добри резултати до ISO 400.
- Приличен екран с 230'000 точки.
- Видеоклип със 720 линии вертикална резолюция.
- Добре изработено тяло, макар и пластмасово.
- Добро бюджетно решение.

Canon PowerShot SX150 IS:
- По-малък зум (10х) с 28 мм еквивалент на най-отворено.
- По-малка светлосила на обектива.
- Много по-компактно тяло.
- Няма визьор.

Fujifilm FinePix S4200:
- По-дълъг зум (24х), а и по-широкоюгюлен (24 мм еквивалент).
- По-голяма светлосила на обектива.
- По-обемисто и тежко тяло.
- Има електронен визьор.

Не знам доколко тези данни ще Ви бъдат от полза. При почти изравнени други параметри, в крайна сметка вие трабва да решите какво Ви приляга повече - да носите сапунерка в джоба или суперзум през врата. За мен визьорът на Фуджито е огромно предимство, но все пак Вие си решавате. [beer]



Публикацията е редактирана (09-04-13 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   10-04-13 13:16

@ chrisnoch - благодаря за коментара.

След като погледнах тази тема, още повече се обърках.

Какво ти е мнението за "Олимпус"-а, посочен по-горе, който е с литиево-йонна батерия? Както едно момиче Яна в друга тема, също на любителско ниво, ала с по-голям бюджет, пише - следва ли да избираме между утвърдените "Канон" и "Никон" (преди време гледах документални филми за фотографите на "Нешънъл Джиографик", които ползват само тези две марки, явно неслучайно)? При "сапунерките" беше отграничил тези на "Сони" от останалите - какви са техните предимства (защо, примерно, в този клас "Канон" не са на конкурентно ниво, ако правилно разбирам)?

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: momo81   
Дата:   10-04-13 13:27

Не съм чел мненията по-горе, но не сменяй Олимпуса, особено ако е версията с 35мм твърд светлосилен обектив. Това едно от най-добрите компактни апаратчета. Ако искаш да направиш смяната само, за да се дигитализираш не си заслужава. Аз направих точно обратното от "цифра" минах на филм и съм много щастлив :).
П.С. Все пак, ако решиш да сменяш стааария невероятен Мю2 и му търсиш нов собственик веднага да ме уведомиш да ти го закупя! Успех!!

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   10-04-13 13:37

@ momo81 - благодаря ти за коментара. Причините да мисля за смяна са две - лентовият изисква повече разходи за консумативи - като ленти, проявяване, снимки, както и ограниченият избор от филми - в повечето фотостудиа има само по една марка "Кодак", във "Фотопавилион" и в други сайтове виждам "Кодак", "Фуджифилм" и още една непозната марка (за чернобели фотографии) - първите две имат особености в отразяването на цветовете. Качествените филми на "Коника" вече ги няма. Харесвам си "Олимпус"-а, свикнал съм на такъв тип техника и цялото проучване за цифрови аналози хептен ме обърква. Ти как се справяш и защо премина от дигитална на аналогова камера?

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: momo81   
Дата:   10-04-13 13:57

Прав си,че разходите за филми не са малко, но пък именно тези разходи те карат да помислиш малко повече преди да направиш "щрак" и да снимаш в ситуации, когато наистина си заслужава да натиснеш спусъка. Предимно снимам черно-бяло и използвам Kodak Tmax, TriX или Ilford. За цветно разчитам на fujicolor и съм доволен от цветовете. Снимам основно с Olympus XA2, малък, събира се в джоба, имам и SLR, но го ползвам по-рядко. Направи сметка, че ако дадеш 300-400 лв за сапунерка, която със сигурност ще е в ниския клас и има голяма вероятност след време да не си доволен от нея, пък и тея дигиталки се множат по-бързо от зайци и след 1 година ще имаш супер стара сапунерка,но да не се отклонявам..., та тези 300-400лв са ти 30-40 черно-бели филма или около 50-ина цветни например. Аз толкова филми не мога да изснимам за една година. Направи сметка колко филми харчиш ти и сам си прецени дали ти е изгодно. Относно защо аз минах на филм - защото лично за мен се оказа многократно по-голяма тръпката, имам си увеличител, на който от време на време копирам на хартия и тогава щастието става пълно :). Не се опитвам да убедя в каквото и да било нито теб, нито другите, просто споделям своето мнение.



Публикацията е редактирана (10-04-13 13:58)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   10-04-13 17:33

@ momo81 - вярно е, че ограничените кадри ни карат да бъдем по-взискателни и прецизни към избора на сюжети за снимане. Същевременно, няма как да направим с една лента такъв пълен пътепис, какъвто има колегата от пътуването до Дубай, освен ако не носим една торба с филми, което оскъпява процеса на единица продукция на всекидневно ниво.

Какви са предимствата на твоя "Олимпус" пред SLR-а, освен размера? Досадно ли е да се носи във всекидневието по-едър апарат?

За това, че технологиите се развиват с голяма скорост - така е. За да сме в крак, трябва непрекъснато да осъвременяваме, както при софтуера. Със сигурност всеки нов ден ще носи нови и нови възможности - както при телефони, така и при фотоапарати, и при всички други дигитални джаджи и въобще технологии. Въпреки това, качеството, вярвам, може да се поддържа при добри основни параметри.

Снимането на лента е навик, тръпка, както казваш, ала ми се струва, че не можем да избягаме от прогреса. Още повече, че дигиталният апарат дава възможност и за снимки, и за видео - повече опции за съхранение на автентичността на момента.


Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kimmy_rz   
Дата:   10-04-13 20:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: momo81   
Дата:   10-04-13 22:42

Автор: kamenvk
Дата: 10-04-13 17:33


"...Какви са предимствата на твоя "Олимпус" пред SLR-а, освен размера? Досадно ли е да се носи във всекидневието по-едър апарат?..."



------------------------------------------------------------------

Единственото му предимство е, че е постоянно в мен! Поне аз не мога постоянно да нося SLR.

В крайна сметка всеки човек е индивидуален, всеки има различни предпочитания, които с времето могат и да се променят. Избери най-добрия вариант за теб в момента. Наистина, ако искаш да направиш повечко кадри за определено време цифровото ще ти свърши по-добра работа. Аз преоткрих фотографията(макар да има още милиарди неща да откривамв нея ) именно, когато започмах отново да снимам на филм. Това разбира се не важи за всички, при други хора цифровата фотография им развързва ръцете и ги кара а се чувстват по-свободни.



Публикацията е редактирана (10-04-13 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: gengong   
Дата:   10-04-13 23:27

Предвид компактния лентов апарат, с който си снимал може би ще ти пасне най-много някой olympus pen, panasonic gf, g, или sony nex 3! Тествай!

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: daniil-k   
Дата:   11-04-13 10:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: my.point.of.view   
Дата:   11-04-13 12:25

Авторът го вкарахме в една въртележка на харчене на пари.
Но няма лошо. Когато се умори да харчи, или му свършат парите, ще седне да си направи равносметка.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-04-13 12:37

По принцип донякъде съм съгласен с daniil-k, но:
- Качеството на изображението от малките сензори на сапунерките и суперзумовете ще Ви разочарова - особено след като сте снимали на 35 мм филм досега. Не знам дали сте се замисляли колко е голям сензорът на тези машинки - приблизително колкото нокътя на кутрето Ви.
- Това са затворени системи - нямат никакви възможности за развитие. Моделите остаряват с месеци, даже не с години. Лентовите апарати, произведени в средата на 20-ти век продължават да снимат без никакви проблеми. Дигиталните апарати, прозиведени само преди 10-ина години, вече за нищо не стават (освен за колекционери).
- Свикнали сте да снимате с компактен лентов фотоапарат със сравнително светлосилна несменяема оптика. Ако размерите и теглото не ви притесняват, най-логично е да преминете на DSLR с APS-C сензор или на безогледалка със сменяема оптика.

Ако искате да се занимавате сравнително сериозно с дигитална фотография, ето какво трябва да имате предвид:
- Телата са почти приравнени на "консуматив". През 1-2 години излиза ново тяло с много по-големи възможности. Сменяте тялото и продължавате!
- Голямата инвестиция е в обективите - те остават, а и сравнително добре понасят "възрастта" си. Хубавите стъкла струват много пари, но ще ги ползвате с цяла поредица от тела.

Всичко това е валидно САМО ако искате да започнете да изграждате "фотографска система", а не просто да си купите фотоапаратче, което ще трябва да "пенсионирате" само след 2-3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: daniil-k   
Дата:   11-04-13 13:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: kamenvk   
Дата:   11-04-13 16:01

@ kimmy_rz - благодаря ти за коментара. За отесняването - не знам. Свикнал съм на техниката "насочи и снимай" (от времето на "Смена 8", където ръчните настройки понякога ме объркваха и съм имал проблем (забравял съм) с превъртането на позите (което ми е коствало ценни кадри, похабени по този начин на лентата), до "Олимпус Мю 2", който си върши сам всичко и дава прилично качество), така че надали ще си играя с повече опции, обективи и прочее. Важното е да документирам максимално автентично дадения момент. Достатъчно ми е да дава картина като тази, както и нощен пейзаж, примерно.

@ momo81 - и аз си мисля, че в случая по-малкият размер е за предпочитане, най-вече заради удобството. Обаче май при цифровите не е така, доколкото разбирам от дискусията...

@ gengong - погледнах тук оферти на "Олимпус" ПЕН серията, видях и снимки с такъв. Трудно ми е да съпоставя, предвид и кадрите, които видях по-горе с един "Канон" SX1 IS.

@ daniil-k - прочетох тема, в която се коментира същия модел - "Панасоник" FZ38. Който дава прилични кадри за парите си. За обработване на снимки - да, работил съм с "Фотошоп", така че това е малък дерт. :-)

@ my.point.of.view - още нищо не съм решил. Проучвам. Пък и финансирането ще е от две страни - на мен и сестра ми, както и ползването на апарата, така че и това има значение.

@ chrisnoch - разбирам, че DSLR апаратите са най-доброто, ала има две особености - размера и цената. Нямам желание и възможности "да правя система", както се изразявате на фотографски жаргон тук. За мен е приемливо, след като съм свикнал на компактен, да продължа на такъв, както и без много играчки с настройките (при лентовия "Олимпус" нямам никакви такива, освен за светкавицата, което идеално ме устройва, тъй като не ме разсейва и дава възможност за бърза реакция на момента) да има добри кадри - цветово наситени, с острота и контраст.

По повод на коментирания по-горе "Фуджи" и след като прочетох тази тема, съм разколебан дали не е измамно добро за парите си, тоест първото впечатление да подвежда.



Публикацията е редактирана (11-04-13 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: Digitalgab   
Дата:   11-04-13 16:59

Без да му се мъти главата повече, да взема това, за триста лева точно:

http://www.technomarket.bg/products/09124719/sony-dsc-h100b


Може да му се измисли да се поставят и филтри, с адаптер от ибея или направен по поръчка.

Да си пази лентовия Олимпус и да го носи и него в чантата.

Или тоя тука монстър, ма кво ли качество ще дава трябва да се види:

http://www.sony.bg/product/dsc-h-series/dsc-h200



Публикацията е редактирана (11-04-13 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: От лентов към цифров апарат - съвети за марка и качество
Автор: Digitalgab   
Дата:   11-04-13 17:04


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rnji4756.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wqcb4931.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-04/fwqt1197.JPG


http://statik.fotos.com.ua/images/products/540/sony/cybershot_h100_black_dsch100bcee2_335712459001.j

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »