Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 видео с SLR
Автор: fucanska   
Дата:   07-04-13 02:48

имам никон д3200 снимам с него много видео...има ли смисъл /за видео говорим/ да си купя по скъп модел например д600 или д7100...или за видео е все едно кой модел..../фото правя съвсем любителски/

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-04-13 12:34

Погрешно сте избрали системата, за съжаление! Nikon не разбират от видео, а и никак не се "напъват" в тази посока - изглежда не им е приоритет.
Ако искате качествено видео - Panasonic GH2 или GH3 (доста са скъпи!), Sony A57, А58, А65 или А77, Canon 550D, 600D или 650D. Повечето по-нови безогледални модели Sony NEX - също. Не Ви препоръчвам ФФ тела - явно сте се спряли на APS-C формата. Апропо, сензорът на Panasonic е по-малък, но телата имат много възможности за видео, тъй като са разработени специално за това.
Не забравяйте, че ефективната резолюция на Full HD видеото е само 2.05 мегапиксела - т.е. сензори с "напомпани" мегапиксели изобщо не Ви трябват. По-важни са други параметри:
- възможности за настройки в ръчен и полуавтоматичен режим;
- куплунг за включване на външен микрофон;
- запис с прогресивно сканиране (1080p/50 или поне /25);
- максимален битрейт на видеозаписа (поне 24 Mbit/s);
- Live/Recordable HDMI изход;
Имайте предвид, че в САЩ/Япония и Европа стандартите за видео са различни - т.е. не си купувайте тяло, което е произведено за САЩ или Япония, ако ще го ползвате за видео. Апропо, ако видеото е предназначено САМО за Интернет, тази "локализация" няма особено значение.
Успех! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: vga   
Дата:   07-04-13 13:25

Оказва се, че най-добрите модели на Никон за видео са Д5200 и Д7100. Най-доброто, с което аз съм снимал видео обаче е Д800. Не съм пипал още Д600, но бих искал видеото да е на фулфрейм :)

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: M_D   
Дата:   07-04-13 13:36

Nikon д7100 е най-доброто качество/цена по отношение на ДСЛР видеото в момента, не само в Никон вселената, ами и изобщо. d5200 е със същия сензор na Toshiba, но с olpf сензор и заради това картинката е една идея по-мека, но също е много добър избор, особено ако не ти пука за прахо- и водоустойчивост и не ти трябва изход за слушалки или АФ мотор за старите никонски обективи.

И двете камери имат добър контрол на алиасинг артефактите във видео режим, което е основният дразнещ недостатък на почти всички ДСЛР камери. И що-годе поносим rolling shutter/желе ефект (като за СЛР). Резултатът е чист и позволява добър шарпън на пост, за разлика от типично силно алиасващите СЛР-та и техния фалшив детайл. Има чист изход на HDMI, което позволява запис на видео с външен рекордър и кодек по желание. Единственият недостатък е фиксираният шум в сенките, но той е по-незабележим от този в Canon камерите и е ориентиран така че се забелязва основно при вертикално движение. При каноните ориентацията на шума е по-неприятна, защото се забелязва при панове.

Иначе ако по някаква причина алиасването не те притеснява, Панасоник GH3 е истинска хибридна фото/видео камера по отношение на възможности. Но предвид че вече имаш инвестиция в Никон система, д7100 или д5200 са логичните опции.

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: fucanska   
Дата:   07-04-13 15:14

имам много стъкла за никон...ако си купя панасоник става много сложно със смаяната на обективите, а и гледам че са доста скъпи...затова съм се спрял на никон поне ще сменям едно тяло...

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: dilomski   
Дата:   07-04-13 22:54

Аз мисля да мина на d7000.Мисля, че обективите са по-важни от апарата, а зад апаратното устройство - два пъти по-важно.

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: pefoto01   
Дата:   07-04-13 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: k7   
Дата:   08-04-13 07:54

Не съм съгласен с последното изказване, че обективите са по-маловажни от тялото!!! Аз лично снимам фото и видео с фулфрейм Канон и затова не мога да взема отношение по темата с Никон. Успех [shtrak]



Публикацията е редактирана (08-04-13 07:56)

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: dilomski   
Дата:   08-04-13 09:51

Добре, като не са по-важни, снимай с d7100 с 18-105 на кофти светлина, аз ще снимам d7000 с 50 1,4 и да видим на кой ще му е по-качествено видеото[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: fucanska   
Дата:   08-04-13 10:54

за никон д5200 никой не говори...

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: M_D   
Дата:   08-04-13 11:55

Специално за качеството на видеото на този етап на технологията тялото има много по-голямо значение от стъклата. Всяко стъкло, което не е пълно и безподобно дърво, има достатъчна резолюция за снимане на видео. От тялото, от друга страна, зависят много неща.

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: fucanska   
Дата:   08-04-13 12:09

пециално с какво превъзхожда видеото на д5200 от това на д3200 /говорим специално за видео/

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: stef7   
Дата:   08-04-13 13:40

Видеото на D5200 (и D7100) няма moire и aliasing, с които D3200 изобилства. Има повече детайлност и динамичен диапазон. Но ако вие никога не сте забелязали във видеото което снимате подобни недостатъци и те не ви дразнят, тогава няма смисъл да купувате по високите модели.

В интерес на истината D7100 поради липса на филтър има малко моаре, но бих казал пренебрежимо малко. D5200 има чупещ се екран който е предимство когато се снима по-неангажиращо и от ръка.


Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: fucanska   
Дата:   08-04-13 15:33

"moire и aliasing" какво по точно имате пред вид...?

Отговори на това съобщение
 Re: видео с SLR
Автор: stef7   
Дата:   08-04-13 22:11

Ето тук е описано подробно и е онагледено с примери. Moire се появява само в неща правени от човека с еднообразна шарка. Алиасинга е универсален проблем. Дори много скъпите модели на Никон като D800 страдат от тези проблеми. Новите им модели обаче базирани ASP-C сенсор на Тошиба и далеч по-евтини (Д5200 и Д7100) успешно са решили проблема и нямат moire и aliasing във видеото.

Но пак казвам ако вие досега даже не сте ги забелязали, не знаете за тях и снимате любителски може би минаването на нова камера за вас не си струва:

http://www.dvxuser.com/articles/article.php/20

http://prolost.com/blog/2009/12/3/you-didnt-believe-me.html

http://www.youtube.com/watch?v=3aa4sM2diq0



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »