Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 помощ в избора на апарат
Автор: karina222   
Дата:   04-04-13 14:56

Привет! [smile]
Имам проблем с избора на нов фотоапарат. Сега съм с малка сапунерка, Canon PowerShot A3100 IS, но искам да си взема по-хубав. От друга страна не искам да е много скъп или DSLR, защото смятам, че ми е рано (на 15 съм) и не искам да избързвам.
Бях се спряла на Fujifilm FinePix SL300, след това мислех за Olympus SP800UZ, но се отказах и от двата. Мислех си за Sony DSC-HX200, но прецених, че не си заслужава парите. [smilie5]
Вие какво бихте ме посъветвали? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ в избора на апарат
Автор: realnoncho   
Дата:   04-04-13 15:13

Canon G9, Canon G10, Panasonic LX5, Olympus XZ-1
Тези втора ръка, ако гледаш за нов който да става се скача много нагоре.

Иначе по-евтино и Canon SX150/SX160 стават, поне ще свикнеш с ръчни настройки които А3100 няма.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ в избора на апарат
Автор: hemilio   
Дата:   04-04-13 16:03

Помисли и за евтина безогледалка. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: помощ в избора на апарат
Автор: karina222   
Дата:   04-04-13 21:44

Благодаря, още нещо да предложите?

Отговори на това съобщение
 Re: помощ в избора на апарат
Автор: georgivelev   
Дата:   04-04-13 22:18

Ех, пиленце, радвам се, че можеш да си позволиш ъпгрейд на фотоапарата. Въпреки, че снимам с DSLR Nikon и съм фен на марката така да се каже, за малък компактен фотоапарат бих препоръчал само Канон. Техните сапунерки са най-балансирани откъм качество и със сигурност няма да останеш недоволна. Освен това, ти в момента снимаш с канон, което ще те улесни значително в работата с новия фотоапарат. Различните производители имат различни хрумки за интерфейса на менютата.

За съжаление, не мога да те насоча към конкретен модел, защото отдавна не съм проучвал пазара на компактни фотоапарати. Все пак трябва да си отговориш на следните въпроси:
- искаш ли да има Full HD видео (1920х1080)
- искаш ли да е суперзум
- от значение ли са за теб многото мегапиксели
- държиш ли да е суперкомпактен (като от серията Иксус
- държиш ли да има стабилизатор
- до какъв бюджет можеш да се разпростреш
[добавено при редакцията]
- искаш ли да имаш ръчни настройки (ISO, бленда, скорост и т. н.) - Нончо го е споменал по-горе

Като анализираш критериите си ще можеш да отсееш голямата част от каквото се продава на сергията. Спри се на 2-3 модела, иди в магазина и ги преслушай. Магазинерите със сигурност ще ти дадат да поснимаш и да си разгледаш снимките.



Публикацията е редактирана (04-04-13 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: помощ в избора на апарат
Автор: bam-bam   
Дата:   04-04-13 23:04

Преди време бях разпитвал/чел по разни форуми точно за такъв избор и бях си харесал hx200, но ми препоръчваха панасоник фз200.
Разгледай го, той май беше по-добрия избор в класа си.

Отговори на това съобщение
 Re: помощ в избора на апарат
Автор: karina222   
Дата:   05-04-13 00:26

най-вече ми се иска да има суперзуум и ръчни, затова се бях спряла на сонито, но се отказах впоследствие

Отговори на това съобщение
 Re: помощ в избора на апарат
Автор: io_bs   
Дата:   05-04-13 00:54

Защо не някоя high-end сапунерка като Olympus XZ-1 (600 лв нов) или пък по-новия XZ-2, ако можеш да си го позволиш? Ще имаш ръчен контрол, много светъл обектив (макар и къс).

Отговори на това съобщение
 Re: помощ в избора на апарат
Автор: qpalzm   
Дата:   05-04-13 11:17

Виж пентакс мх-1.Във и-бей го има за 740 лв от Тайланд с безплатна доставка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »