Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за следния проект
Автор: chaplata   
Дата:   03-04-13 13:52

Това лято съм решил да обиколя Европа на стоп, за това и си търса евтин ДСЛР.Сега квесчъна за 200 000 виетнамски донги е какъв обектив да повелека. Помагайте другари. Искам да направя блог, хубав, с хубави картинки, иначе ще се налага от с Пейнт 2007 да ви ги снимам, а да ви кажа никакъв ме няма като худжник. 18-55? 28-70? 18-135?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за следния проект
Автор: atrifonov   
Дата:   03-04-13 14:20

нищо не разбрах[smilie11]
И за чий са тия виетнамски донги [smilie25] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за следния проект
Автор: vga   
Дата:   03-04-13 14:23

Защо пък ти е ДСЛР? Вземи нещо леко и комфортно, което да е винаги с теб! Качеството на малките апаратчета вече никак не отстъпва на ДСЛРите.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за следния проект
Автор: chill   
Дата:   03-04-13 15:35

28-70 f/2.8L



Публикацията е редактирана (03-04-13 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за следния проект
Автор: my.point.of.view   
Дата:   03-04-13 15:54

Аз също ще обикалям, ще съм с един 35 мм (приравнен) обектив на малко и удобно тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за следния проект
Автор: chaplata   
Дата:   03-04-13 15:56

Дообре, ако ще е сапунерка - коя?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за следния проект
Автор: sirkhann   
Дата:   03-04-13 16:14

Sigma DP1 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за следния проект
Автор: ilcoin   
Дата:   03-04-13 19:18

От моя опит с дълги пътувания на големи разстояния - добър сапунер с голяма матрица и качествена оптика. Като Pentax MX-1 или подобен от Панасоник, Оли и другите. По добре да е с варио, ако има и 24мм приравнено към широката страна - идеално. Ако може да натикаш и малък лек статив в багажа, вече ще е супер.

Ако още не си купил ДСЛР-а, сега е момента да помислиш сериозно за това. Безогледална камера също би ти вършила работа. Това са идеалните варианти според мен.

Ако вече имаш тяло, китовия обектив е достатъчно качествен за всичко, свързано с уеб и печатане до А4. Особенно ако го позатвориш до 8-9 [smilie3]

Ако си с кроп-камера, 18мм на широкото, иначе няма да ти е удобно за градски снимки. Повече от това (10-22) ще е излишно пилеене на място и ресурси. Не че няма да ти трябва, но в градска среда влизат доста нежелани обекти, което не е добре. По скоро някакво теле ще ти е по от полза, особенно на места където не може да идеш много близо до хората. Не те знам къде ще пътуваш, но на места това може да е проблем.

И така, да обобщим -> за dSLR - средно, не задължително светлосилно, леко варио. От 18ммм до колкото ти стигнат парите и мястото в раницата. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »