Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Покупка на техника от Англия
Автор: mooncow   
Дата:   28-03-13 22:32

Здравейте,
купували ли сте си фотоапарат от Англия и ако да кои сайтове използвате (или Ebay?). Как стои въпроса с доставката и гаранцията?

Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: Frenchev   
Дата:   28-03-13 23:50

Хммм, там копчетата не са ли от другата страна на апарата?

Цените са сравними с Германия, а знам, че тези в Германия са сравними с тези в България.

В краен случай може да спестиш 10тина процента (говоря за техника Никон) тъй като не съм запознат с ценовата политика на другите марки.

Иначе доставката не е проблем, особено ако пазаруваш от доказани магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: wet   
Дата:   28-03-13 23:57

EKONT имат офис в Лондон london@econt.com

Избираш стоката от eBay. co.uk и даваш съответния линк на горния адрес

Например:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1311.R3&_nkw=nikon+d7000&_sacat=0&_from=R40

Имаш справка какво ще ти струва доставката до България
http://www.econt.com/tariff-parcel-uk/

Повече информация:

http://onlineshoppinguk.econt.com/

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-13 00:05

или направо от amazon.co.uk.

Работи перфектно. [smilie24]

ПП Поръчвай само неща предлагани и продавани от Амазон!!! На Амазон има и други търговци, не със всички е ясно дали пращат до България, има ли гаранция и т.н.

ППП Да не е паднала лирата?



Публикацията е редактирана (29-03-13 00:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: juslen   
Дата:   29-03-13 00:13

Aбе незнам за цените, ама чисто нов обектив Sigma 19mm/2.8 за Sony NEX от немския ebay ми излезе 110 евро с доставката до нас което ще рече 215лв, а тук най-евтината нова е 350лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: Vekov   
Дата:   29-03-13 00:13

Преди седмица ми пристигна една тента поръчана от amazon.co.uk. Тежи 20 kg., а доставката й е 6 паунда! От поръчката, до вратата ми - 5 дни! [cool]

Еконт са страхотна компания, но UK цените им са смешни!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: HIT   
Дата:   29-03-13 11:05

За доставка от Англия бих препоръчал www.gabco.org - 2,20лв/кг.
За по-леки неща цената до България ще ти е по-ниска отколкото цена за куриерска услуга за същата пратка в България.
Имат курсове два пъти седмично.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: mooncow   
Дата:   29-03-13 11:06

Кwet написа:

> EKONT имат офис в Лондон london@econt.com
>
> Избираш стоката от eBay. co.uk и даваш
> съответния линк на горния адрес
>
> Например:
>
> http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1311.R3&_nkw=nikon+d7000&_sacat=0&_from=R40
>
> Имаш справка какво ще ти струва
> доставката до България
> http://www.econt.com/tariff-parcel-uk/
>
> Повече информация:
>
> http://onlineshoppinguk.econt.com/
>
> [beer]

А как стои въпроса с отговорността? има ли застраховка или нещо от тоя род? Какво става ако ми загубят фотото или ми го потрошат докато го пренасят от Англия до България?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: burningice   
Дата:   29-03-13 14:18

купувал съм от аmazon.co.uk с доставка до адрес в англия.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: Батко   
Дата:   29-03-13 14:30

От 2010 купувам скъпите неща от английския ebay.

Посочвам директно моя си адрес.

Гаранция нямат, но не им и трябва, защото са по-качествени от тези по-скъпите, които се купуват в България. Просто сме друга категория пазар. Ако все пак има някакъв дефект се обаждаш на продавача и той праща нов. Има си правила в ибей - четете.
Доставки са ми ги носили Speedy(DPD), DHL, UPS, а също така и Български Пощи - оставят скромна бележка в пощенската кутия.

Според мен е глупаво да се ползва ЕКОНТ или други подобни за стоки, които се доставят директно до България.

Каквото и да решите да правите, преди да натиснете копчето [BUY], четете много внимателно какво пише, а ако ви се стори, че нещо е пропуснато - питайте. После ако възникне проблем, въз основата на писмото си до търговеца, може да докажете, че търговецът е некоректен.

Досега проблеми не съм имал, но ... Божа работа!

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: thumper   
Дата:   29-03-13 14:46

Нека споделя малко опит с покупка от английския ибей.
Преди около 2 години купих един обектив Tamron 17-50 (чисто нов) от английски търговец в ибей. Дойде си обективът за по-малко от седмица, като си го взех от местната пощенска станция. Естествено излезе ми доста по-евтино, от колкото ако го бях купил от България. НО! Обективът беше развален (каква беше повредата едвали има нужда да споделям). Свързах се с продавача, той дори ми звънна по телефона, като дори ми предложи да ми поеме курерските такси по връщането на обектива. Предложи ми и втори вариант - да ми поеме ремонта на обектива, до определена цена, разбира се. Свързах се с един сервис тук (ЛАС - пълни некадърници, никога не ги ползвайте, ще разберете защо) и те ме увреиха, че няма проблем да се оправи обектива и цената, която ми искаха пък съвпадна с парите, които ми предложи търговеца. Реших да не се занимавам с българските пощи и да ми оправят тук обектива. Е! Оказа се, че не могат да го оправят, мотаха ме 3 седмици близо, напрашиха ми го, бяха го нарананили леко дори. И накрая бях с нефункциониращ, прашен, наранен обектив. В случая вината беше в мен - че взех грешно решение, доверявайки се на родните сервизи. Но все пак това е цената за морания хазарт, който прави всеки. От тогава не вземам обективи без да ги тествам на място, ако трябва пътувам до друг град. Да, може да ви излвезе доста по-евтино, но може и евтиното да излезе доста скъпо като в моя случай. Просто като поемате риска, вземете пердвид двата варианта.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: juslen   
Дата:   29-03-13 14:54

E никой не ти е виновен за грешното решение-щял е да ти върне парите или да ти поеме ремонта. С paypal е толкова сигурно направено, че почти няма шанс да се прецакаш. Аз от няколко години по-сериозните неща си ги пазарувам от ebay, дрехи и обувки от sportsdirect и т.н. сайтове и никога не съм имал проблем. И да съм имал продавачите винаги са ги решавали бързо без никакви разправии.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: thumper   
Дата:   29-03-13 15:03

Да, така е. Но специално обективите са доста фина техника и е доста вероятно да не получиш, това което очакваш. Тук като съм купувал обективи се е случвало от 3 да не мога да избера нито един, и чак 4-тия да ми хареса как се държи с моя апарат.
За всякаква друга техника почти няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: mooncow   
Дата:   29-03-13 16:32

HIT написа:

> За доставка от Англия бих
> препоръчал www.gabco.org - 2,20лв/кг.
> За по-леки неща цената до България
> ще ти е по-ниска отколкото цена за
> куриерска услуга за същата пратка
> в България.
> Имат курсове два пъти седмично.


Поемат ли някаква отговорност gabco, ако ти изчезне стоката или се счупи по пътя?
Ако си купя фото за 1000 лева и изчезне докато го пренасят (или го счупят) ще ми го заплатят ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: stakimodels   
Дата:   29-03-13 16:37

Когато ти пристигне стоката ще платиш около 650.00 лева мито и ддс, както и 50-100 лева за обработка на документи. Просто си направи наистина сметката, иначе наистина този доставчик ще ти прати до България, и в цената по горе не съм ти калкулирал таксите, които ще платиш върху стойността на доставката.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: kaci   
Дата:   29-03-13 16:57

stakimodels написа:

> Когато ти пристигне стоката ще
> платиш около 650.00 лева мито и ддс,
> както и 50-100 лева за обработка на
> документи....


Това не го разбрах [smile]
Какво мито, какво ддс, какви документи[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: arkturian   
Дата:   29-03-13 17:07

сигурно иска да подчертае че требе от БГ кожодерите да пазаруваме като иска да втълпи смут, объркване и несигурност във възможните изгубени клиенти [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: thumper   
Дата:   29-03-13 17:23

От Англия няма мита, няма ДДС, няма никакви документи. Стига сте обърквали хората. Или ти идва до вратата или си го вземаш от най-близката пощенска станция. Но внимавай от къде поръчваш, защото дори ако си в английския ибей, може стоката да се намира в другия край на света.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: HIT   
Дата:   29-03-13 18:16

Не мога да кажа до каква сума поемат, предполагам, че пратките са застраховани, най-добре е да ги питаш предварително.
Понеже имам горчив опит с Еконт (една раница тарифираха на обемно тегло, защото кашона бил лек, а голям и една копирна техника потрошиха и 45 дена (което е срока за решаване на рекламацията) умуваха как да не се прекарат и накрая се прекараха най-яко) вече ползвам само Габко, от 7-8 пратки - нямам проблем, което не значи, че няма да има първи път:)


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: mooncow   
Дата:   29-03-13 19:03

HIT написа:

> вече
> ползвам само Габко, от 7-8 пратки -
> нямам проблем, което не значи, че
> няма да има първи път:)
>

А поръчвал ли си някакви по-скъпи неща като фотоапарати и подобни?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: stakimodels   
Дата:   29-03-13 19:59

само направих сметка какво ще му излезе от там където си е харесал стоката, някъде да си видял да правя реклама на някой или да скандирам че трябва да се купува от България, всеки си е в правото да си пазарува и дава спечелените с пот пари където си иска и за каквото си иска, просто исках да помогна на съфорумците с малко информация, ама щом все има много знаещи то тогава няма смисъл да ви се помага поне със съвети

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: abozhilov   
Дата:   29-03-13 20:39

Аз мога да препоръчам GGBG.bg. Ползвах услугите им няколко пъти при покупки от e-bay и всичко е ОК. Цената е 1.90 лв. на започнат килограм. Дано не изглежда като реклама...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: tuizzl   
Дата:   29-03-13 21:21

Frenchev цените в България и Германия изобщо не са сравними.
Аз си взех Марк 3 за 2600 евра преди 5 месеца, я ми намери в БГ магазин камера на тези пари. Иначе за мен Amazon.co.uk е най-добре. Ако се окаже нещо дефектно или се прецака в рамките на 2 седмици можеш да го върнеш и веднага ще ти го заменят с нов.
Коректността е пълна не като БГ магазините.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: hotsnail   
Дата:   29-03-13 22:24

Ми и аз да кажа това лято с тампон пак. Нещо имаше проблем. Отидох на сайта на амазон, разпечатих си едно листче за връщане на стоки и другия ден в пощата с амазонското кашонче. След седмица се чудих, дали да си купя друг с паричките ми.

Та това е, от тогава само от Амазон купувам, щото ако има проблем връщам стоката. А иди си вземи на живо от БГ търговец и ако след час го разбереш, че не работи, му го върни....няма връщане в БГ, законово го махнаха....[smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (29-03-13 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на техника от Англия
Автор: HIT   
Дата:   30-03-13 10:21

Стоки до 100 лири съм поръчвал, за по-скъпи неща - по-добре се свържи предварително....или питай в бгмама[smilie3]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »