Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 CANON 5D MARK III
Автор: zapal4o   
Дата:   28-03-13 19:45

Здравейте ,
дълго време снимам с 50D , а вече мисля ,че настъпи момента за фулфрейм. Имам заделени средства и съответно цената не е определяща за избора ми. Иска ми се да взема 5д марк 3 ,обмислям и варианта за марк 2. Моля за помощ и впечатление от телата. Мерси предварително !!!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: k7   
Дата:   28-03-13 19:47

Аз снимам с Марк2 и съм предоволен. По добре си вземи Марк2 и дай повече пари за обективи. Аз така направих. Не съжалявам [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-03-13 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: zapal4o   
Дата:   28-03-13 19:55

Снимам с 50мм 1.4 и 24-70 2.8 и 2та са канонски ,на този етап не смятам да взимам други лещи :)



Публикацията е редактирана (28-03-13 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: ceco100   
Дата:   28-03-13 19:56

Имам заделени средства и съответно цената не е определяща за избора ми.
Ако имаш и подходящите обективи няма,какво да му мислиш. МК-3

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: zapal4o   
Дата:   28-03-13 19:57

ceco100 , ми тези обективи мисля ,че са подходящи ;)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: k7   
Дата:   28-03-13 19:59

Скачай тогава.



Публикацията е редактирана (28-03-13 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: KiIIeR   
Дата:   28-03-13 20:26

няма да сбъркаш. автофокуса е главния плюс. Ако снимаш нещо динамично/репортажен тип то 5д 3. Ако не - 5д 2 и един 135Л 2.0 и забравяш за другите два обектива:)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: ceco100   
Дата:   28-03-13 20:47

Добавяш 70-200 и не му мисли повече.И само [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: KiIIeR   
Дата:   28-03-13 20:56

70-200 не кефи като 135Л 2.0

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: vikitovikito   
Дата:   28-03-13 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: tuizzl   
Дата:   28-03-13 22:19

Взимай 5D Mark III от 2 месеца снимам с него уникално тяло. А с лещите който имаш ще се сработи чудесно. :)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   30-03-13 14:35

Автор: KiIIeR
Дата: 28-03-13 20:56

70-200 не кефи като 135Л 2.0
Вярно ли някой модеже да каже тази ГЛУПОСТ ?
И ако става въпрос за втора версия на Canon - е нещо като кисело грозде и лисицата ????

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: localhost   
Дата:   30-03-13 15:10

Мдам, втората версия си е трепач от всякъде - и теглото даже. Не виждам особен смисъл по залитането по 135 при половин стоп разлика.

Вярно е по-лек и до там.


аааа и по-евтин [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: io_bs   
Дата:   30-03-13 15:26

Разликата между f/2 и 2.8 е точно един стоп [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: localhost   
Дата:   30-03-13 15:29

Да де ,грешка от моя страна. Абе всеки с вкуса си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: sauron69   
Дата:   30-03-13 22:55

Това е сравняване на ябълки с круши [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: vgramatikov   
Дата:   30-03-13 23:37

Варио обективите в този клас обикновено се използват при определен тип работа.Често професионална такава.
За любител съчетанието от твърди обективи е много по-добър избор.
Според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: 5D MARK III
Автор: Otvorenia   
Дата:   31-03-13 02:01

Абе гледам че никой не му препоръчва 6Д който се води entry level FF camera. Тези дето снимат с 5Д2 да не си мислят че 6Д е по зле. Точно обратното. Вярно че 5Д2 може да се намери евтино във Форума употребяван. Това му е единственото преимущество пред 6Д. Още време трябва да мине за да се оцени това тяло, както междувпрочем е със всички новоизлезли тела на Канон. Впоследствие идва признанието.
Хвърлете един поглед тука, човека прави сравнение между различните камери :

http://www.slrlounge.com/canon-eos-6d-dslr-review-and-field-test-canons-highest-quality-dslr-yet


Много хора може и да не повярват, но си е точно така.

Относно 135/2 и 70-200/2.8 II : почнах да мисля ако трябва да съм с един обектив само кой бих избрал. Здравия разум ми казва зума. Страхотен обектив а и покриваш всичко. В същото време бих се чувствал тъжен от липсата на 135-цата. Картинката на бленда 2 е просто супер и не бих се лишил и от този обектив. Още повече че е по евтин и си струва парите. Така че той да си прецени от какво точно има повече нужда. Все пак темата е за тяло а не за обективи.



Публикацията е редактирана (31-03-13 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   31-03-13 12:17

Otvorenia хем е прав, хем не съвсем. Погрешно е да се дефинира кое е по-добро по принцип. Важното е да се определят приоритетите, за които ще се използва техниката и чак тогава да се "скача".[smilie3]
Т.е. първото е разликата в цената и дали ти трябват опциите на марк III, спрямо 6Д-то. В тази връзка да не се пропуска, че и марк II e страхотна за цената си машинка. Огромната разлика е АФ системата. А тя ще се задълбочи още повече след излизането на новия фирмуер за марк III през април. Но, ако динамичните сцени не са ти основен приоритет, тогава е безсмислено да се дават грешни пари!
Другото важно нещо е защитеното срещу кофти атмосферни условия тяло. А това никак не е малко ако те изненада порой в Балкана. Примерно, де. За дискотеките и на закрито няма особено значение обаче.[smile]
За шума на високо ИСО, твърдя от личен опит, че няма особена разлика, въпреки всичките напъни да се доказва обратното. Имам в предвид марк III и 6Д. И очаквам нещата още повече да се променят след април с новия фирмуер. Но това са само предположения и е по-добре да се изчака мъничко. Така ми се струват нещата, касаещи и зеленото в мRAW режим.
Проблемът с бандинга в сенките на марк II e известен. При по-новите модели, които са споменати по-горе, той почти отсъства или се забелязва много слабо при определени обстоятелства. А това също е важен аргумент.
За GPS-a като предимство, ще пропусна, не, че е напълно безсмислено.[smilie3] WiFi-то е по-друго нещо, но е важно да се разровиш колко то е използваемо в момента на 6Д-то. Не особено...
За по-високата синхронна скорост, за наличието на 1/8000 и т.н., вече са ти го казали. Няма пълно щастие.
Та, парите са си твои, ти си решаваш как да ги харчиш![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Otvorenia   
Дата:   31-03-13 13:06

еми човека му е пръв ФФ апарат. За мене избора е между 5Д2 и 6Д, освен ако не снима често спорт или да му трябва точен фокус на странична точка. Години наред се ползва 5Д2 тялото и всички са възхитени все още от него па макар и с един крос сензор. Еми естественото продължение 5Д2 е 6Д, докато 5Д3 е по близо до 1-цата отколкото до 5Д2. Просто игра на думи.
Оставаше шума на 5Д3 да е много по голям от 6Д... Тогава много хора щяха да се ориентират към по евтиното тяло,a Canon не го желае това нещо. А както пада цената на 6Д много хора притежаващи 5Д3 ще го взимат като 2-ро тяло, не си го измислям а съм говорил с хора притежаващи 3-ката

Твърдението че 6D няма weather sealing просто не е вярно:

<<Both cameras have a familiar layout of main controls and options, with the 5D Mark III featuring a larger scroll wheel on the back and a larger memory card cover due to the support of CompactFlash cards. Also noticeable is the difference in size and weight of these cameras, with the 5D Mark III weighing in at 950g compared to the 6D's relatively light 680g. The Canon EOS 6D feels comfortable in the hand and the lighter body helps if you are using the camera for any length of time. Both cameras offer weather-sealing to the same specifications. The 5D Mark III offers a joystick styled controller for moving through menu options or controls on the rear screen, this can be a little easier to use than the directional control pad on the rear of the 6D, which occassionally can feel a little small >>

Цитата е взет от ephotozine : http://www.ephotozine.com/article/canon-eos-6d-vs-canon-eos-5d-mark-iii-comparison-21119
Просто все още малко хора го притежават 6Д-то, но това ще се промени. Така беше и с 5D III, масово почнаха да го купуват след 6 месеца от пускането му на пазара, след като се убедиха че си струва.



Публикацията е редактирана (31-03-13 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   31-03-13 13:48

Отворения,
Пробвай го "еднаквия" weather-sealing, стига с интернетски цитати от сайтове. Можем и бас да сложим, щом си толкова убеден! Искаш ли и стиска ли ти?[beer]
Лично да тестваме и ти имаш последната дума. Може би си чувам каква става приказна светлината при дъжд в планината? Да видим, а? [shtrak]
Лично аз не бих прекалявал с изпробването на weather-sealing'а на 6Д-то.
Извинявам се на автора на темата, впуснах се в повече коментари, понеже ми се струва, че може да са полезни. Щото всеки си пише ли, пише от собствената камбанария... А за всеки тя си е различна.[smilie3]

Спирам до тук.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Otvorenia   
Дата:   31-03-13 13:58

Гледай сега имал съм в ръката 5Д3 около 8 месеца а 6Д месец и половина. Не съм правил тестове за няколко часа или ден и после да твърдя това или онова.
Просто споделям моето усещане към тези тела свързани с начина ми на снимане. Не казвам че 5Д3 е лош, просто има алтернатива това тяло и то на ниска цена. При българина това е приоритет за момента. От друга страна за какво да взима скъпо тяло а да няма пари за допълнителен обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: kuendi   
Дата:   31-03-13 17:35

5D MarkIII е просто тялото, което търсиш :-)))

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   31-03-13 21:34

С риск да прозвучи еретично, но не разбирам що за концепция е това "първи фулфрейм". Фетиш ли е някакъв, що ли? За знаещия и можещия човек, тялото е просто инструмент! Т.е. трябва да имаш аргументите защо ти е това тяло, с оглед целите ти. Да, нагледал съм се на хора с "големи апарати", дето нямат читав кадър. На тях машинките са им приоритет, не крайната цел! Бих ги попитал колко реализирани фотографски проекта/теми имат? Или колко изложби са направили по тях? Не, че има нещо лошо в това... Виждал съм и хора със знания и цели, които снимат с това, което не ги спъва прекалено, дори и да е много, много под разните хай левъли и прочее.
В тази връзка защо не дядото 5Д? Разкошна машина, ако не ми трябваше много високо ИСО за проекта ми, не бих го сменил моя 5Д! Нищо, че бил остарял и прочее според много разбирачи...
В момента се намира за под 1000 лв!?! Три пъти по-малко, бе! За тия, дето смятат парите и разликата в обективи! АФ му не е по-лош ни от марк II, нито от 6Д. Е, в дискотеки и нощни клубове не съм пробвал, там не ми е интересно. Не казвам, че няма смисъл, просто моите цели не са там.
За "сочния" пиксел на старото 5Д е писано много!
Да, има риск да е много амортизирано. Ако нещо е заминало по матрицата / лазери, дискотечни, сватбени употреби/ това се хваща веднага! Ако затвора замине, за 200 лв е нов и пак си в джаза. Но, къде са 1000 лв., а къде са три хилки и нагоре за " първо ФФ тяло"?
И не последно място умната с примамливите оферти! Тогава, когато и за под 2000 лв. ще се намери предлагане на примерно 5Д марк 2 на смешно малко кадри! Дори и от много логореични в опита си да са убедителни съфорумци! Ама после? Всичко се връща все някога, така, че лесните пътеки винаги водят до бездни!


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   31-03-13 21:40

За тия дето ще се захванат за трите хилки, ок нека да са 2500 и какво?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: JeT   
Дата:   31-03-13 21:50

Rebellious, от Февруари'2013 притежавам ЕОС 6Д и вече имам около 460 кадъра, снимани с него. Също така имам стотици кадри, снимани съответно с EOS 1Dx, и EOS 5D Mk3 (а през последните четири години, и хиляди кадри от всякакъв вид и при различни условия, снимани с EOS 5D Mk2).

След посещенията ми на Витоша и след дъжда(в комбинация със студен вятър), който ме валя вчера в района на Луковит, мога да ти потвърдя, че следния официален текст, написан от Canon на тяхната страница "Canon Camera Museum" в раздел "Technical Report":

" Dust and drip proofing protection around control buttons and along outer cover seams has been upgraded from the EOS 5D Mark II and is equivalent to the protection on the EOS 5D Mark III. "

си е напълно верен [smilie7] .

"Силните страни" на EOS 5D Mk3 ще ги намериш на друго място [smilie7]

>>> zapal4o, писал си че "... имам заделени средства и съответно цената не е определяща за избора ми..." - от това следва и единствения отговор - купувай EOS 5D Mk3 (както са ти писали и други по-горе).
При така зададените начални параметри, не си струва да правиш каквото и да било сравнение.

П.П. Все пак ще си позволя да ти напиша три факта, които съм установил от практиката си:
1. Много е вероятно, до около 1600 ISO, да не видиш почти никаква разлика в качеството на картинката между EOS 5D Mk2 и наследниците му.
2. Според мен, качеството на картинката на ЕОС 6Д е една идея по-добро от това на ЕОС 5Д Мк3.
3. Ако оборудваме ЕОС 5Д Мк3 с грип, Wi-Fi и GPS ще се полчи комплект с двойно по-висока цена (сравнено с ЕОС 6Д и грип), но не и с двойно по-високи параметри.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   31-03-13 22:36

Това е много хубаво и показателно мнение! Да добавя само за верните фенове, че
"dust and drip protection" е много точно казано, така че умната с пороите-носете и чадър!;-)
За тестове от няколкостотин кадъра адмирирам, да ако са с цел. В тази връзка ме усмихва с едната идея по-добрата картинка на еди що си! Предложих бас и реално изпитание, защото знам! А не линкове и хъра-мъра тук. Ама нещо не щат!;-)
За първо тяло ФФ от канонските, повтарям, дъртия 5D е напълно достатъчен! При дефиниране на целите, после може да се ъпгрейдва много! Не тялото е толкоз важно, то работи пълноценно и с обективи. Компромисът там е кофти идея и доста загуби в пари после.


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Otvorenia   
Дата:   31-03-13 22:58

Просто така са написали entry level full frame camera, както има и за кропките entry level.
Бас за непромокаемост - звучи несериознo за качества на един апарат.
Ще вземи да им пиша на Канон че непромокаемоста да го пишат на първо място и след това останалите спесификации на апарата че това е най важната екстра. И да не си губят времето с WiFi и други подобни зарибителни екстри



Публикацията е редактирана (31-03-13 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   31-03-13 22:59

И понеже си меря приказките не си редактирам после всеки постинг!;-) Просто броя до три, преди да напиша нещо...
Та, да добавя, че защитата в кофти атмосферни условия е съвкупно цяло между тялото и обектива! Така, че е добре и обектива да е защитен фабрично! Не всички добри на пълна матрица обективи са така, имайте го наум!;-)


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   31-03-13 23:06

Викаш бас за непромокаемост? Хубав лаф! Ама не това имах в предвид! Пишем си ние тук, под стрехите, закачаме се, няма лошо. Но в истинските условия лъсва и истината. Там масата и стряхата е далеч. Е, не всички стигаме до там...[beer] Аз поне опитвам....


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Otvorenia   
Дата:   31-03-13 23:15

Не е от меренето на приказките. Допускам правописни грешки и затова и не искам да изглеждам като доста хора дето пишат "Съжелявам" без дори да знаят че е грешно.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   31-03-13 23:29

Отворения,
Просто брой до три!;-) Няма за къде да бързаме, нали?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   31-03-13 23:43

Отворения,
Да спрем до тук със съветите по темата! Опитах вече веднъж! Да опитаме да направим добро, дори и ако трябва да замълчим! Разбираш ли?
А човека вероятно вече си е купил, каквото си е наумил![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Nedelcho1   
Дата:   01-04-13 16:05

Защитата от влага и прах се преекспонира прекалено. Колко от вас снимат на дъжд, сняг и лошо време? Ама искам да ми кажете честно. Колко пъти сте снимали и кога, и дали снимката която сте получили си е заслужавала?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Rebellious   
Дата:   01-04-13 21:29

Последният кадър в профила ми. Вятър - 140 км/ч, снеговалеж. Билото на Централен Балкан. Т.е. снежна буря. Можеш да направиш справка за посочените от мен условия. Да, кадърът си струваше.
Това достатъчно добър отговор ли е или е нужно още?


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-04-13 21:40

Непромокаемоста в света на електрониката и техниката е на класове.
За жалост производителите на ДСЛР-и казват само прахо-благо и по-следващия модел казват: Подобрено прахо-влаго...

Всъщност дори и камерите които нямат прахо и влаго защита имат някаква такава с/у пръски и прах.Тва си е изискване за всяка електроника.

Примерно 7д го дават с добра прахо-влаго защита само дето са забравили да уплатнят някой места като пролуките м/у грипа и батерията ,както и батериите на грипа + врътките.
Демек уж е ама има пропуски.

Наверето с Никон д80 и 50 1.8д снимах в едн дъжд докато не спря обектива. После го исуших и тръгна. [smilie18]

Иначе сте прави ,че добрата влаго и прахо защита е на системата обектив-тяло. При Канон повечето обективи имат гумички при байонета и залепват префектно.А при никон дори висок клас обективи понякога това липсва.[smilie21] На канон телеконверторите дори са с гуми отпред и отзад докато Никон немогат да се похвалят със същото. Поне при мк2 версиите.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: fozi   
Дата:   02-04-13 11:12

тяло - Canon 5D mark III,

обективи - Canon Super Wide Angle EF 14mm f/2.8L II
Canon EF 16-35mm f/2.8 L II USM
Canon EF 24-70mm f/2.8L II
Canon EF 35mm f/1.4 L USM
Canon EF 85mm f/1.2 L II USM
Canon EF 135mm f/2 L USM
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM

едно добро макро и си готов!!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: sauron69   
Дата:   02-04-13 11:43

И една чанта пари [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: fozi   
Дата:   02-04-13 11:48

нали говорим за фотография, парите са си пари!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: karan4o   
Дата:   02-04-13 12:07

И две мулета с шерпи да ти носят фотографията [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Marconi   
Дата:   02-04-13 15:32

Един практичен съвет от мен:

1. Купуваш си билет за Бангкок - 1500 лв.
2. 10 дена престой в Бангкок - около 1500 лв.
3. От там купуваш 5дм3 (като си вземеш ДДС-то от летището) - 4000 лв.
4. Купуваш пак от там 135/2, след ДДС - 1350 лв.
5. За 10 дена ше разпукаш к***ите от снимане и други работи и се прибираш пре-доволен [smilie18] за общо 8350 лв. [smilie18]


Другия вариант - взимаш ги двете неща от БГ за 8500 лв. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Otvorenia   
Дата:   02-04-13 18:10

Много добър съвет си му дал.
Само малко да те поправя с цените, понеже долара се вдигна спрямо лева а съответно падна спрямо бата ама гледам в момента наваксва. И за да бъдеме точни 4200лв тялото след летището

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 5D MARK III
Автор: Marconi   
Дата:   02-04-13 18:43

Прав си...гледайки конверторите [smile]
Сега чисто практически:
Влизаш в магазин, който е оторизиран дилър на Канон
- 5 мин смол ток и си минус 1000 бата
- 15 мин чат и леко тръшкане от твоя страна, един два разговора с мениджъра, опити от тяхна страна да ти пробутат я батерия, я някой филтър, си минус 2000 бата
- ако имаш нерви и си готов да изслушаш 1ч вайкане и нон стоп повтаряне на фразата "но профит сър", и задължително купуване поне на една батерия, си минус 3000 бата..

така че...4000 и много малко лева [cool]

За хилядите малки колиби, бараки и павилиони схемата е друга, ама трябва да имаш ташаци и си е риск де....иначе си още надолу [smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »