Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 11:33

Познавате ли канон маниак след време да е започнал да използва никон? [cool] Или обратното?
Аз използвах канон и бях голям фен на тази марка. Сега вече използвам никон и започнах да мразя канона. [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 11:36

Това е така , защото нямаш очи , да видиш как на пикселно ниво Канона размазва Никона [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 11:40

FF апаратите на канона са по-добри,но при кропките никона е на първо място.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 11:44

Давай примери де.....

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 11:48

http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Nikon_D7000
Едно малко сравнение между 600D и D7000

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: muncho_   
Дата:   27-03-13 11:54

Ти сравняваш абсолютно несравними тела.Просто са различен клас.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 11:58

Добре! Ето и http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Nikon-D5100
600D с D5100.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-13 12:02

Доста силни думи...
Това сравнение 600Д и Д7000 е все едно Опел Астра и Мерцедес Е класа.
Аз ползвам и двете системи, коя с повече, коя с по-малко обективи.
Доволен съм от всичко, което ми дават.
Да, искам PhaseOne, но ползвам каквото мога.
Познавам хора, които мигрират, да. Никон за мен лично имат малко по-голям избор на обективи, особено над 85мм, например 85/1.4Д, 105DC, 80-200 няколко варианта и т.н. ноп пък искам примерно сега Никон да направят едно леко тяло, като 100Д новия, но с мотор. това ще е супер, не е важно дали ще стига високо исо, или че ще прави 2,3 или 5 кадъра в секунда, искам такова тяло. И с малко екранче.
Някакси като дизайн и удобство, по-удобни са ми Каноните. Примерно с 1д марк2N, свикнах за 2-3 дни,от Д50 на Д200 ми трябваха поне 2 седмици. Като съм в Бг имам възможност да ползвам над 20 обектива за Канон, за Никон има ограничения от 5-6.
Омразата е твърде силно чувство, някакси не мога да го изпитам, още повече към неживи неща, предмети.
Не харесвам, че не мога да си намеря Канон 80-200/2.8, колкото и да е стар. Не ми се купуват 70-200, точно защото са бели, а не черни обективи. Това основно не ми харесва в Каноните.
Иначе- всичките снимат, опа, аз щракам с всичко което може. И потврърждавам тезата, поне от мой опит с няколко Никона и Канона- трудно е за Никон с червеното, на Канон със зеленото. Винаги трябват някакви корекции. Дори и при новите апарати- 3200 и 600Д. И да вземат да сложат едни К стойности на белия баланс при малките тела, срамота е. Колкото и безполезно да изглежда, на мен ми помага.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kayso   
Дата:   27-03-13 12:04

И с Канон и с Никон, който може, го може. Тва е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-13 12:04

И мисля, че пак ще се появят фенове на четирибуквената марка с четирибуквеното малко апаратче, и ще го хвалят.
Както и Пентакс и др. Всяка система си има предимства и недостатъци. Важното е да може да ги използваме предимствата напълно и пълноценно.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 12:08

kvakioh
Напълно съм съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: thumper   
Дата:   27-03-13 12:21

Аз пък миналата седмица за пръв път си купих Nike. Познавате ли някой друг, който е минал от Adidas на Nike? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: jivkojj   
Дата:   27-03-13 12:26

На мен ми се е случвало на минавам от Adidas на Adibas [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: k7   
Дата:   27-03-13 12:27

Аз минах от Никон Д200 на Канон 5дмарк2.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Frenchev   
Дата:   27-03-13 12:30

Автор: burnmaster
Дата: 27-03-13 11:36

Това е така , защото нямаш очи , да видиш как на пикселно ниво Канона размазва Никона [smilie24]


жалко, защото пикселното ниво е наааай важното нещо в един фотоапарат.

Инак аз бях много голям фен на Канон и имах всичко на канон, докато един ден не хванах Никон д300 на един приятел. Ако щете ми вярвайте, но тогава имах усещането, че за пръв път хванах апарат в ръката си.

И тук искам да обърнете внимание на това което казвам "усещане". Защото това е най важното.

Може Канона да има с една идея малко по бърз фокус или пикселното му ниво да размазва никона, или да има по добър бял баланс но мен тези неща не ме интересуват и не споря дали са истина или не.

За мен е важно че при Никона имам усещането, че държа Апарат с главно А в ръката си. Никога при канона не съм имал това усещане. А съм държал и от най профи телата.

За Иванчо обаче може да е точно обратното.


Така че има ли смисъл да се убеждаваме един други му кое е най-хубавото и кое трябва да ползваме и кое не. Защото съм сигурен, че ако някой пусне една снимка направена с апарата "Х", никой няма да може да каже гледайки пикселното ниво или не знам си какво си дали е правена с Никон, Канон, Пентакс или Сони.

Снимайте с това което ви харесва. Ако не ви хареса сменете го докато не намерите нещо което ви пасне в ръката. При мен се получи от втрият път.



Публикацията е редактирана (27-03-13 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: name1993   
Дата:   27-03-13 13:06

Темата е голяма шега... [smilie25]
Все пак: от 2:40 и да кажем тази тема. В интернет има достатъчно файлове да си направите и сами експеримента с други модели. Някои от моделите на Пентакс, ако не и всички, също имат подобни проблеми при вдигане на сенките и черното: (например).
Иначе - чак да мразиш някоя марка... [smilie25]



Публикацията е редактирана (27-03-13 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: gggf1   
Дата:   27-03-13 13:10

ikobek не си само ти който е минал през това
http://www.tristanshu.com/Blog/En/2012/10/16/why-i-switched-from-canon-to-nikon/

мн си прав че усещането е важно


Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: localhost   
Дата:   27-03-13 13:21

Не знам кой какво е пробвал но след 1100D-то се обзаведох с 1Ds по една случайност. Тогава разбрах какво е апарата с главно А както пишат по-горе. Никакви оплаквания - това няма, онова няма.

И те така и до днес [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: alphatier   
Дата:   27-03-13 13:48

ikobek :"FF апаратите на канона са по-добри" Да се смея ли,да плача ли,сега ли да Одя за хляб или после [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-13 13:57

Aз пък потвърждавам, че Канонските ФФ са по-добри. Най-малкото са повече като модели...

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: alphatier   
Дата:   27-03-13 14:09

Аз пък отхвърлям това твърдение,отхвърлям и всяка подобна изцепка от сорта на БМВ е по-бързо от Ауди,Канон е по-добър от Никон и др.Уж сте зрели хора пък се държите като деца...

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-13 14:10

Споделям лично мнение, не фенщина или подкрепа към точно определена марка от двете. Точно и затова имам и двете марки апарати и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 14:12

Апарат казваш , с главно А .Стига да не забравяш ЕВ-то винаги да е на минус , поради кофти мерене.И при яки контрасти господ да е на помощ , или ЕВ-то още по на минус[smilie7] , щото прегорелото буши картинката необратимо.

п.п Снимам само с Никон поради ред причини , но пред истинската канонска картинка само респект , щото ставаме за смех ако се отваряме[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: nsirakov   
Дата:   27-03-13 14:59

Аз пък зае**х и НИкон и КАнон и минах на .... фуджи :)

доволен съм

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: pefoto01   
Дата:   27-03-13 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: autosvet   
Дата:   27-03-13 15:54

Най-нормалното нещо във фотографията е от Канон да се мине на Никон и човек да е щастлив.[smilie5]



Публикацията е редактирана (27-03-13 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Lightbender   
Дата:   27-03-13 16:05

А не смятате ли например, че съображения от типа на гаранционна поддръжка трябва да се взимат предвид? Например Никон отказват безплатно гаранционно почистване на маслени пръски от механизма на пердето по сензора. При Канон не знам как стои въпроса...

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: falcon   
Дата:   27-03-13 16:17

Всички сме смъртни, всички грешим.....явно логото на Никон трябва да е с рога[smilie18] [smilie18]
За сега съм се опазил от този грях[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Otvorenia   
Дата:   27-03-13 16:21

И при двете фирми няма това или онова. Мразене е малко силна дума. Ползвам Канон, но съм бивш Никон потребител. Истината е тази че колкото по силна конкуренция, толкова по ще се стараят и двете фирми от което ние ще се възползваме. Та в този ред на мисли обичам Никон, въпреки че съм на Канон и на тях им търся кусури а не на Никон, които само ми помагат в случая

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: uri64   
Дата:   27-03-13 16:29

Ако трябва да се избира кое е по-добро, единственият отговор е...Лайка! [smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Vladimir666   
Дата:   27-03-13 16:30

kvakioh написа:

> Доста силни думи...
> Това сравнение 600Д и Д7000 е все едно
> Опел Астра и Мерцедес Е класа.

Чак пък толкова [smilie7]
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Mogila   
Дата:   27-03-13 16:39

alphatier ти от Сони мина на Канон и започна да плюеш по Сони. Сега пък от Канон мина на Никон и все и Канон да плюеш... всички знаем за кривата ракета...

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: long68   
Дата:   27-03-13 16:51

Опаааааа ще стане интересно,изчакайте да отида за пуканки.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 16:57

Отрицанието разкрива недостатъците на отричащия.
А относно щастието , то е променлива величина , и на човек не му е нужно кой знае какво.
Аз бих се почувствал ощастливен ако някой успее да ми постави сензора от старото 5Д в една курубина на д300.И да ми го продаде за 1000 лв.[smile]
И ето ви едно доказателство че щастието е само в сферата на фантазиите.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: chill   
Дата:   27-03-13 17:12

Ако сега се оборудвах, щях да се оборудвам с Никони.

Но нямаше да снимам по-различно (по-хубаво или по-лошо), отколкото със сегашната ми Канонска система. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: autosvet   
Дата:   27-03-13 17:21

Е то ако ставаше така, че с по-хубавата техника започваш да правиш по-хубави снимки 90% от пишещите във форума щяхме да сме велики фотографи. За хубавите снимки трябват други хубави работи.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: alphatier   
Дата:   27-03-13 19:00

Mogila що не се научиш да четеш бе човек,някъде и някога да съм плюл по Канон,ако бавно ти работи мозъка пак ще ти напиша поста ми,белкем го разбереш.
" отхвърлям и всяка подобна изцепка от сорта на БМВ е по-бързо от Ауди,Канон е по-добър от Никон и др.Уж сте зрели хора пък се държите като деца... "
Имам средства и финансова възможност да си правя каквото искам и колкото искам системи да имам.Иначе ако трябва да съм честен D700 ми харесва в пъти повече от 5D и 5D2 като абсолютно всичко.Толкова ли не разбрахте,че аз не обичам никоя марка,не съм фен на нищо,това са едни черни кутии,които правят снимки и с риск да се повторя пак ще кажа,не се дръжте като деца.След 2 години може да си взема 5Dmk4 или D900 или каквото си поискам,или трябва цял живот с една марка да карам и не мога да имам няколко марки или да сменям?Не всички сме сектанти като марката с 4 букви,айде лека вечер и да цункаш Сонито от мене.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Gecata   
Дата:   27-03-13 19:32

Спри да мразиш и започни да снимаш....! Останалото е безполезно мерене на пишки [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: bleki1   
Дата:   27-03-13 19:35

Аз пък познавам едни хора, които и телефон да хванат, пак ще направят по-добри снимки от някои от спорещите, които МРАЗЯТ еди коя си марка. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: vikitovikito   
Дата:   27-03-13 19:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: alphatier   
Дата:   27-03-13 20:01

Оооо здрасти Вики,няма ли да викнете и Охлюва в темата да си заформите тройката,може да успеете да изгоните още някой от форума заради вас [smilie6] [smilie6] [smilie6] [smilie6] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie25] [smilie25]

п.п Толкова човечета стигат ли ти,щото знам че имаш страст към тях?



Публикацията е редактирана (27-03-13 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: eewf   
Дата:   27-03-13 20:13

Модерна нация[cool]

Сигурно, всички снимат за модни списания, че се вманиачават толкова... Или като не можеш да снимаш, само се хвалиш с техниката, която притежаваш [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Mogila   
Дата:   27-03-13 20:18

Автор: alphatier
Дата: 27-03-13 13:48

ikobek :"FF апаратите на канона са по-добри" Да се смея ли,да плача ли,сега ли да Одя за хляб или после [smilie11]


Чета много добре даже:) Иначе и сонито ще цункам и канона[smilie3]

Ееее тъкмо да кажа, че след като си минал на д700 са ти станали доста по жълтеещи снимките и по не на фокус и ти си ги махна от профила[smilie8]



Публикацията е редактирана (27-03-13 20:25)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: pefoto01   
Дата:   27-03-13 20:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: alsash   
Дата:   27-03-13 20:52

........................................................................
не съм чел нагоре...просто 79та купих Канон А1 +200 +28 +50 +моторц - кеф голям, ама през 85та ми попадна един Никон (heavy metal)...то втори, трети, пети, обективи и т.н. и до дигитализацията с него [cool]
.
.
.
но сега избрах Канон и ми е достатъчен...[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: alphatier   
Дата:   27-03-13 20:53

Последните 2 снимки ги махнах да,не ми допадаха много и се чудих дали въобще да ги сложа в профила,то не че другите са шедьоври.Иначе от Никона снимките са определено по синкави и студени,а не по-жълти,5D вадеше доста по жълтеникава и топла картина,а D700 по неутрална и студена.А относно фокуса,просто няма място за сравнение,D700 е в друг свят сравнен с фокусната система на 5D,така че точно за фокус почти няма брак при никона,с която и да е точка [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Mogila   
Дата:   27-03-13 21:14

Е то остава и да има място за сравнение с повече от двойната разлика в цената[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-13 21:26

ikobek написа:

> FF апаратите на канона са
> по-добри,но при кропките никона е
> на първо място.


Глупости...всеки снима с каквото има и/или му върши работа.

Това звучи като все едно да кажеш ключовете 19 са по хубави за завиване, ама 13-ките по-добре разхлабват гайки. Аз да ти река предпочитам 8-ца, щото си я нося в джоба....

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Canon   
Дата:   27-03-13 23:09


http://propho.net/downloads%2FSinar/IMG_8737_OK.jpg


Айде мир, всички марки стават, ама като дигитален гръб на истинските фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: igg   
Дата:   27-03-13 23:17

който иска да снима клипове - канон
който иска да снима снимки - никон

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: tuizzl   
Дата:   27-03-13 23:19

Не е важна марката, а човека зад визьора. :)
Темата е безсмислена.
Мойте извинения към автора.
Успех!
:)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Canon   
Дата:   27-03-13 23:21

igg
Аз имам няколко клипа и доста над 100000 снимки с канон.
Викаш да снимам видео ли?

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: mcnicko   
Дата:   27-03-13 23:33

igg - ние с пентаксите какво да правим? Да ги ползваме да си подпираме масата ли?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Canon   
Дата:   27-03-13 23:46

Убава си е темата, лаф да става ...

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: igg   
Дата:   27-03-13 23:49

Казвам кой за какво е по-добър,аз и с айфона мога да правя снимки и видео.
Но като цяло никона е по-добър за снимки,канона е по-добър за видео.
Хората с др марки фотоапарати и те могат да правят снимки,но в темата се говори за канон и никон.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-03-13 23:51

Има фотографи сменили и двата лагера в двете посоки.
Въпрос на вкус и необходимост от определени неща.

За мен тялото е една запушалка на обективите.Първо гледам тях и какво ми трябва. После намирам нещо от същия байонет да запуша одзаде да може да снима обектива. [smilie18] В случая нещо бързо.

По-бърза огледална кропка от 7д все още няма ...колко години минаха? 4?[smilie10] Така като го гледам ще е актуално още 2-г поне. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Mogila   
Дата:   27-03-13 23:53

igg верно можеш. Снимките в профила ти са прекрасни. Както и мненията ти:)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   28-03-13 00:01

Благодаря ви за мненията! Значи не съмединствения [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Otvorenia   
Дата:   28-03-13 00:02

Значи явно съм се объркал купих си ФФ Канон за снимки само

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: jorkin1   
Дата:   28-03-13 00:05

Днес да не е петък.....???


Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: hotsnail   
Дата:   28-03-13 00:49

igg сега разбрах че 5д мк3 бил кофти за снимки....Само дето не ми се дават 6 бона, иначе с какъв кеф ще правя гадни снимки със 135-цата им.....

Странно защо доста фотографи мислят, че в момента Никон нямат убедителен фул фрейм модел. Ако гледаш практично, за доста широк спектър от снимки Д800 и Д600, дори заедно не предлагат толкова, колкото едно 5д мк3 предлага само.

Има някаква причина, Никон да смъкнат цените с 20% за 6 месеца.

Пак аз съм убеден фен на Д600. Ама ако трябваше да си изкарвам парите с фотография и нямам инвестиции в обективи и светкавици...нямаше да е Никон избора сега. Д600 е любителско тяло трудно за ползване ако гониш продуктивност. Д800 май често е не практичен и по-бавен с неточен фокус. 5д мк3 е доста бърз, със най-добрата фокусна система с много рафиниран сензор и много добър набор обективи (никон тук там имат доста гигантски дупки в предлагането на обективи). Разбира се, ако аз избирам и парите нямат значение...може би ще да е А99 с няколко уникални обектива - мачка като ергономия Д600, скоростта му е доста добра, фокусната система е иновативна, има подвижен екран и работещо liveView.



Публикацията е редактирана (28-03-13 00:53)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ipolit   
Дата:   28-03-13 09:15

Аз имам и Канон и Никон, ама все в най-ниския клас - 600д и 3100д и съм доволен и от двата. Никона по-добре се оправя с баланса на бялото. Канона според мен вади по-хубави цветове. Като усещане Канона е значително по-добре изработен, ама това се компенсира от разликата в цената. Ползвам и 60д, 7д и 5дМ3, но не мога да ги сравня с хубави Никони, щото не съм барал никога.
Никона обаче ми е тръпка и него най- си го харесвам от всичките.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: apollo   
Дата:   28-03-13 18:48

Радвам се че има хора минали от Канон на Никон... просто не са били достойни за първата марка [cool] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: burningice   
Дата:   28-03-13 18:51

Бях голям фен на канон, докато не се наложи в ерата да ДСЛРите да си купувам светломер и ролетка. Сега завивам обективите наляво [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: apollo   
Дата:   28-03-13 18:55

Започнах с Канон, снимах и с друго за да се убедя, че ще си остана явно още дълго с Канон [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: nevermess   
Дата:   28-03-13 19:17

hotsnail направо ме уби с изказването си, че доста фотографи смятали [smilie5] ... знаеш ли им имената и поща да ги питаме за потвърждение :-). Щото нета е пълен и с професионални фотографи дето смятат обратното:

http://www.tristanshu.com/Blog/En/2012/10/16/why-i-switched-from-canon-to-nikon/


При това човека е обяснил нещата от първо лице единствено лице, а не цитира хора дето били чули, че некви други били пили или се били били..... [smilie5] .

Всяка система си има специфични предимства и недостатъци, добрия фотограф ще прави хубави снимки с всяка от тях ама с някои ще му се получава по-лесно [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-03-13 19:22

Е аз минах от Никон на Канон д80,д90,д300 - 7д [smile]
Обективи Никкор - 18-55 ВР
- 50 1.8
- 35 1.8г
- 70-200 2.8 ВР
- 300/4 ед афс
- 10-20 Сигма За малко
Канон - 18-55 ИС
- 17-55 2.8 ИС
- 35/2 и 35 1.4
- 85 1.8
- 11-16 Токина за малко
И още два дет няма да ги споменавам. [smilie18] [smilie18]

Иначе ползвател на много тела и обективи.

На мен лично оптиката на Канон ми харесва повече.Като избор и качество.
Никон са по-силни в низкия и средния клас оптика ,а Канон там нямат голям избор с добри неща.

Като телца в момента Канон имат по-добра изработка. Никон само д800 и д4..... [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-03-13 19:25)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »