Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 11:33

Познавате ли канон маниак след време да е започнал да използва никон? [cool] Или обратното?
Аз използвах канон и бях голям фен на тази марка. Сега вече използвам никон и започнах да мразя канона. [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 11:36

Това е така , защото нямаш очи , да видиш как на пикселно ниво Канона размазва Никона [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 11:40

FF апаратите на канона са по-добри,но при кропките никона е на първо място.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 11:44

Давай примери де.....

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 11:48

http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Nikon_D7000
Едно малко сравнение между 600D и D7000

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: muncho_   
Дата:   27-03-13 11:54

Ти сравняваш абсолютно несравними тела.Просто са различен клас.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 11:58

Добре! Ето и http://snapsort.com/compare/Canon-600d-vs-Nikon-D5100
600D с D5100.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-13 12:02

Доста силни думи...
Това сравнение 600Д и Д7000 е все едно Опел Астра и Мерцедес Е класа.
Аз ползвам и двете системи, коя с повече, коя с по-малко обективи.
Доволен съм от всичко, което ми дават.
Да, искам PhaseOne, но ползвам каквото мога.
Познавам хора, които мигрират, да. Никон за мен лично имат малко по-голям избор на обективи, особено над 85мм, например 85/1.4Д, 105DC, 80-200 няколко варианта и т.н. ноп пък искам примерно сега Никон да направят едно леко тяло, като 100Д новия, но с мотор. това ще е супер, не е важно дали ще стига високо исо, или че ще прави 2,3 или 5 кадъра в секунда, искам такова тяло. И с малко екранче.
Някакси като дизайн и удобство, по-удобни са ми Каноните. Примерно с 1д марк2N, свикнах за 2-3 дни,от Д50 на Д200 ми трябваха поне 2 седмици. Като съм в Бг имам възможност да ползвам над 20 обектива за Канон, за Никон има ограничения от 5-6.
Омразата е твърде силно чувство, някакси не мога да го изпитам, още повече към неживи неща, предмети.
Не харесвам, че не мога да си намеря Канон 80-200/2.8, колкото и да е стар. Не ми се купуват 70-200, точно защото са бели, а не черни обективи. Това основно не ми харесва в Каноните.
Иначе- всичките снимат, опа, аз щракам с всичко което може. И потврърждавам тезата, поне от мой опит с няколко Никона и Канона- трудно е за Никон с червеното, на Канон със зеленото. Винаги трябват някакви корекции. Дори и при новите апарати- 3200 и 600Д. И да вземат да сложат едни К стойности на белия баланс при малките тела, срамота е. Колкото и безполезно да изглежда, на мен ми помага.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kayso   
Дата:   27-03-13 12:04

И с Канон и с Никон, който може, го може. Тва е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-13 12:04

И мисля, че пак ще се появят фенове на четирибуквената марка с четирибуквеното малко апаратче, и ще го хвалят.
Както и Пентакс и др. Всяка система си има предимства и недостатъци. Важното е да може да ги използваме предимствата напълно и пълноценно.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: ikobek   
Дата:   27-03-13 12:08

kvakioh
Напълно съм съгласен.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: thumper   
Дата:   27-03-13 12:21

Аз пък миналата седмица за пръв път си купих Nike. Познавате ли някой друг, който е минал от Adidas на Nike? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: jivkojj   
Дата:   27-03-13 12:26

На мен ми се е случвало на минавам от Adidas на Adibas [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: k7   
Дата:   27-03-13 12:27

Аз минах от Никон Д200 на Канон 5дмарк2.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: Frenchev   
Дата:   27-03-13 12:30

Автор: burnmaster
Дата: 27-03-13 11:36

Това е така , защото нямаш очи , да видиш как на пикселно ниво Канона размазва Никона [smilie24]


жалко, защото пикселното ниво е наааай важното нещо в един фотоапарат.

Инак аз бях много голям фен на Канон и имах всичко на канон, докато един ден не хванах Никон д300 на един приятел. Ако щете ми вярвайте, но тогава имах усещането, че за пръв път хванах апарат в ръката си.

И тук искам да обърнете внимание на това което казвам "усещане". Защото това е най важното.

Може Канона да има с една идея малко по бърз фокус или пикселното му ниво да размазва никона, или да има по добър бял баланс но мен тези неща не ме интересуват и не споря дали са истина или не.

За мен е важно че при Никона имам усещането, че държа Апарат с главно А в ръката си. Никога при канона не съм имал това усещане. А съм държал и от най профи телата.

За Иванчо обаче може да е точно обратното.


Така че има ли смисъл да се убеждаваме един други му кое е най-хубавото и кое трябва да ползваме и кое не. Защото съм сигурен, че ако някой пусне една снимка направена с апарата "Х", никой няма да може да каже гледайки пикселното ниво или не знам си какво си дали е правена с Никон, Канон, Пентакс или Сони.

Снимайте с това което ви харесва. Ако не ви хареса сменете го докато не намерите нещо което ви пасне в ръката. При мен се получи от втрият път.



Публикацията е редактирана (27-03-13 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: name1993   
Дата:   27-03-13 13:06

Темата е голяма шега... [smilie25]
Все пак: от 2:40 и да кажем тази тема. В интернет има достатъчно файлове да си направите и сами експеримента с други модели. Някои от моделите на Пентакс, ако не и всички, също имат подобни проблеми при вдигане на сенките и черното: (например).
Иначе - чак да мразиш някоя марка... [smilie25]



Публикацията е редактирана (27-03-13 13:07)

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: gggf1   
Дата:   27-03-13 13:10

ikobek не си само ти който е минал през това
http://www.tristanshu.com/Blog/En/2012/10/16/why-i-switched-from-canon-to-nikon/

мн си прав че усещането е важно


Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: localhost   
Дата:   27-03-13 13:21

Не знам кой какво е пробвал но след 1100D-то се обзаведох с 1Ds по една случайност. Тогава разбрах какво е апарата с главно А както пишат по-горе. Никакви оплаквания - това няма, онова няма.

И те така и до днес [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: alphatier   
Дата:   27-03-13 13:48

ikobek :"FF апаратите на канона са по-добри" Да се смея ли,да плача ли,сега ли да Одя за хляб или после [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-13 13:57

Aз пък потвърждавам, че Канонските ФФ са по-добри. Най-малкото са повече като модели...

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: alphatier   
Дата:   27-03-13 14:09

Аз пък отхвърлям това твърдение,отхвърлям и всяка подобна изцепка от сорта на БМВ е по-бързо от Ауди,Канон е по-добър от Никон и др.Уж сте зрели хора пък се държите като деца...

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: kvakioh   
Дата:   27-03-13 14:10

Споделям лично мнение, не фенщина или подкрепа към точно определена марка от двете. Точно и затова имам и двете марки апарати и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 14:12

Апарат казваш , с главно А .Стига да не забравяш ЕВ-то винаги да е на минус , поради кофти мерене.И при яки контрасти господ да е на помощ , или ЕВ-то още по на минус[smilie7] , щото прегорелото буши картинката необратимо.

п.п Снимам само с Никон поради ред причини , но пред истинската канонска картинка само респект , щото ставаме за смех ако се отваряме[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: nsirakov   
Дата:   27-03-13 14:59

Аз пък зае**х и НИкон и КАнон и минах на .... фуджи :)

доволен съм

Отговори на това съобщение
 Re: От Canon към Никон
Автор: pefoto01   
Дата:   27-03-13 15:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »