Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-13 22:24

Тролското не можа да устои бе....

It performs as well or better than other mirrorless cameras on the market, and offers some unique features that are genuinely useful. With the addition of Wi-Fi, the NEX's feature set is arguably the best in its class.

Превод от Гугъл за местните неграмотни тролове

Тя се представя толкова добре или по-добре, отколкото други mirrorless фотоапарати на пазара, и предлага някои уникални функции, които са наистина полезни. С добавянето на Wi-Fi, NEX набор от функции е може би най-добрите в своя клас.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: victory13   
Дата:   26-03-13 22:48

за човек, дето е захапал английския преди биберона по твои признания, е срамен този превод [smilie5]
срамно е и да цитираш второто изречение само, което пояснява първото [smilie23]
и пише че е добра, и по-добра от ДРУГИ, но не и от другиТЕ на пазара [smilie18] не хващаш нюансите в изказа, композиция си седнал да учиш [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-03-13 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-13 23:10

Виктори извинявай че те блокирам ама не ми се водят безсмислени спорове с трол.

ПП Не съм писал, че английския съм го захапал преди биберона. Просто по-често го ползвам от българския и писмения ми английски мисля, че е по-добър от писмения ми български.



Публикацията е редактирана (26-03-13 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-13 02:08


https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/shne2421.JPG


http://www.hardwarezone.com.sg/files/img/samsung-nx-300-back.jpg




Този самсунг новия вярно яко са копирали некс-5 ...то направо с лопата. Няма прошка, дори гумичката отзад и гадно разположения бутон от некс-5n са награбили свините. Бива бива.....ама хем некс-а не е най-красивия....това е отвъд безсрамно и пак ще се издънят ама....и малоумната светкавица са копирали...просто уникално...не видях ли че на 7-цата и Ф3 и 6 и 3н Сони са сменили концепцията....

Иначе това с 3д обектива кефи много. Ама нещо май 3д-то като цяло не припалва добре. Иначеи на некс-а се кефя 3д-та да правя а още си няма дори къде да ги гледам...


Е го гледай все едно някаква китайска версия на 5r с объркани функции на копчетата и липса на ергономия...как се стига тоя контролен диск отгоре? Защо бутоните са смъкнати всичките в най-неудобната част? Защо има само 1 контролен диск,,,


https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/wlqh1897.JPG


http://thenewcamera.com/wp-content/uploads/2013/01/NX300-back.jpg



Пп то си е китайски корейците спряха да се занимават със системни камери и го оставиха изцяло в китай тоя бизнес де.



Публикацията е редактирана (27-03-13 08:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: s_dyakov   
Дата:   27-03-13 09:35

Е ай честита стандартна обувка за светкавици - дочакаха и Некс феновете.
дано до година - две да измислят и стабилизацията на сензора и прахопочистването.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: джъмбо   
Дата:   27-03-13 09:40

прахопочистване и сега си има...

иначе забавна тема, добре идва със сутрешното кафе... някак успокояваща и зареждаща [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 10:17

Я да попитам.....

Аз ли съм единствения човек , който НЕ харесва картинката на нито една безогледалка.
Винаги ми липсва нещо ........което и аз не знам как да обясня , но нещо ми липсва.
Плоско ми е , ръбесто ми е , зърнесто ми е.....

И те така.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: nevermess   
Дата:   27-03-13 10:36

burnmaster изгоре [smilie5] сега те блокираха по темата.
И аз се бях загледал в некс 6, но след интензивно тестване се разколебах... просто не е това, което очаквах или ми се искаше да е [smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: джъмбо   
Дата:   27-03-13 10:49

ти ако знаеш на лайката колко е зърнисто изображението... направо супер все едно снимаш на филм.....

иначе за тези дето не са виждали филм през живота си никога, всяко зрънце ще им се вижда драма...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 10:51

Абе съвсем сериозен съм , и нямам намерение с никой да се заяждам.
Може би всичко е строго персонално.
Моите очи виждат осезаема разлика между ДСЛР /дори и най стария и евтин/ и която и да е безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-03-13 10:53

Ако имаш еднакъв сензор в ДСЛР и безогледалка, както има при някои, каква разлика може да забележиш?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: burnmaster   
Дата:   27-03-13 10:55

Ето тук стои /необяснимото / за мен.

А може би , кучето е заровено в работната отсечка[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: джъмбо   
Дата:   27-03-13 10:57

чисто физично безогледалкаи слр с един и същ сензор предимствата са на страната на безогледалката най-малко заради скъсения път на светлината

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-13 12:26

ами burn то с адаптера си дигаш работната отсечка. Примерно с алфа адаптерите....

Не знам каква разлика виждаш. Повечето ухбави снимки с безогледални са с СЛР обективи, просто щото това има.

Иначе поне от моя опит ползвайки двете паралелно ....ами некс специално вади по-добър RAW файл от скъп ДСЛР от преди 5 години


https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/bkxr4036.JPG


https://lh3.googleusercontent.com/-FhPCEyWLlns/UFO3TcwmP5I/AAAAAAAAR84/4ESog-0GoTE/s1600/DSC04334.jp



https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/trrh8027.JPG


https://lh5.googleusercontent.com/-bMi5jHZs6u8/UFO3RNhTAcI/AAAAAAAAR8s/v4zQU7XDVJ8/s1600/DSC09608.jp


Е тия снимки по външния вид би ли познал коя е с ДСЛР и коя с некс. Снимани са в сравнително кратък интервал. Едната с А700 другата е с НЕКС-7


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: Stenlius   
Дата:   27-03-13 12:31

И след като WiFi НЕ може да се използва за да си прехвърлиш снимките на компютъра, каква точно екстра е, Сони са се погаврили с нещо толкова полезно...

Аз ходих в синтезиса да тествам 6-цата, защото се чудя дали да разкарам ДСЛР раницата с всичко и да я сменя с некс с 2 обектива за разнасяне. За моето снимане безогледалката е идеален избор, обаче електронният визьор не ми допадна хич, въпреки високата резолюция не ми хареса как се вижда /може би е въпрос на време да се свикне/. Също и 16-50 не е особено удобен с размера си, а имам малки ръце. Иначе тялото ми е много удобно и ми харесва, но смятам, че цената му е все още твърде висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: Emoxide   
Дата:   27-03-13 12:48

Stenlius, тогава замисли се за SONY RX100

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: Emoxide   
Дата:   27-03-13 13:01

Автор: victory13
Дата:26-03-13 14:21
недоклатен vs. преклатен [smilie18]
от Копривщица [smilie5]


http://picbg.net/u/7174/55267/699323.jpg


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Вики, ако това ти е примера за FUJI X-E1.... много лоша реклама им правиш...
при тази резолюция (която си предоставил), при тези снимачни условия и най вече този 'сюжет' и 'композиция' които показваш, дори качествената сапунерка RX100 ще го засрами.
Къде е тоя неповторим и обятелен портрет, с плавни тонални преходи и фини детайли, който ще ни грабне и заинтригува от името на X-E1....

p.s. НЕ МИ Е ИДЕЯТА ДА РЕКЛАМИРАМ SONY ПРОДУКТИТЕ, НО ТОВА КОЕТО КАЗВАМ, Е КОЕТО АЗ ВИЖДАМ.
/разбира се, мнението ми е субективно и лично мое, не и менторско/



Публикацията е редактирана (27-03-13 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   27-03-13 19:12

Разлика между безогледалки и (Д)СЛРи има и е осезателна, ама (според мен) не идва от работната отсечка и матриците, като такива.

1) Фокусиране (а и мерене). Поддържам по сантиментални причини няколко архаични камери от типа на Ф5/Ф6 и С5про. Ами - фокусът им е чувствително по-бърз, по-точен и по-надежден от на 5н. Съответно - разлика в снимките има често. Ако в случая с некса има снимки, де :)))
Та - ако една снимка не е на фокус, или просто моментът е излетял, докато камерата го е търсила напразно - каква точно е ползата, че в новата камера от тази система някой, вместо по-добър АФ, е наблъскал "Adobe, Nik, DxO, CUDA, OpenCL, среда за потребителски интерфейс" и пр.?

2) Усещане за снимане с/у усещане за щракане. А от усещането - и към снимките, правени с него.
Колкото повече това, което ти е в ръката те разсейва с глупости, толкова повече снимаш с някакво унифицирано съвършенство лавина от еднообразни кадри, но пък с гранична, към никаква идейност и креативност. Има доста и теория, и графики по темата. Комплицираността на едно устройство е полезна за потребителя до момента, в който тя (а) подобрява/решава същинските функционални задачи на това устройство и (б) когато потребителят може да си визуализира принципите и логиката на свързаните екстри, както и комплексно да ги възприема. Това е универсално, впрочем. Гартнър (ако добре помня) бяха правили едно изследване сред РС-юзърите, над 40г. - с коя текстообработваща програма биха писали, ако трябва да пишат поезия и с коя - каталог на книгите в близката библиотека. Майкрософт сигурно са изпаднали в депресия, като са го чели :))) Колко от тези, които плащат за поредната нова версия на ФШ, реално не им трябва нещо повече от ЦС2 (например).

Отново - не ме разбирайте грешно/негативно. Некс са отлични камери, в рамките на възможностите й, съм много доволен от моя 5н. Просто... Сони някак твърде бързо заораха в досаден маркетинг, след убийствено многообещаващия си старт с Некс-системата.

Лека и хубава вечер на всички! [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   27-03-13 19:23

В заключение - нека дам един пресен, личен и абсолютно непретендиращ с нищо и за нищо пример от "живия живот".
Миналата седмица бях на ЧРД на едни приятели. За купона, освен Некса и 16/2.8 + два Никора - 20/2.8 & 50/1.4, понесох с мен и стария F6 (с APX 400 в него, пушната на 800). Какво усещане дават двете камери при снимане, не е предмет на тази тема. Визьора на Ф6 май също е добре да не го споменаваме :D Филмовото зърно срещу цифровия шум е въпрос на вкус, мога да покоментирам също и динамиката, ама и това не е по темата.

Това, което е по темата е АФ при слаба осветеност и мерене на Некс, до който идващия от предишни епохи тежък филмов СЛР изглежда като бизон до балерина.

И така, резултати, съвкупно зяпани от мен и още 15ина души:
1) Никон Ф6: От 37 кадъра - 32 са ОК (86,5%). За моментално изливане във ФБ: 0 :))) За хубав голям печат (20x30 и 30х40) с рамкиране и пр.: 3 За нормален печат (10х15) и даване на родители и приятели: 17 Обработка: никаква, проявяване и печатане в лаборатория.
2) Некс 5н: 28 добри. Разлика в брояча между 1вия и последния: 119 (23.5%) За моментално изливане във ФБ: всички, още от мястото на действието. За печат (какъвто и да било): 0
Обработка: бързи автокорекции в пикаса, кроп и рисайз.

Всъщност, от този ъгъл - може би, наистина WAN и Фейсбук директно в апарата, са верния път, знам ли?

Ай отново - наздраве на всички, камери да има, но още повече - хубави поводи за снимане!
[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-03-13 19:32

Почти трактат :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: nevermess   
Дата:   27-03-13 19:56

dephil [smilie24] много ми хареса описанието :-)... съгласен с две ръце

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-13 21:12

dephil много добре си го написал. Като цяло съм съгласен.

Между успешна снимка на фокус и креативност има огромна разлика, си мисля. Не че съм много креативен дори напротив, ама се опитвам.

За креативност според мен безогледалните са по-добри от ДСЛР-ките, а филмовите тела са още по-добри. Нямам кураж още да си купя филмово тяло, ама съм си харесал. Няколко неща:

1. Бавно се снима с безогледален. Сравнено с ДСЛР дори на автоматичен режим е по-бавно, както си писал. Пък често слагаш и пъчни обективи и е още по-бавно. Това е хубаво!

2. С безогледалния особенно на екран някак не се отделяш от средата, дето снимаш чрез визьора

3. Особено на купони и кръчми, веселби безогледалния по-малко се набива по леко седи и не притеснява хората

4. 28 от 120 кадъра е супер добро постижение за цифрак. Така че браво.

Инак и аз си имам и ДСЛР-ки, ама не ги мъкна. Единствено за портрети са ми смислени, за други снимачи сигурно и за пилци, репортажи и подобни. Огромни сензори, гигантски обективи, плитък фокус, сносно следене такива ми ти неща.

ПП По втория пост на купони като е по тъмничко и високия клас ДСЛР-ки понякога издишат с фокуса специално. Ама с ДСЛР снимаш, триеш, снимаш пак, триеш пак и така от 300 кадъра 10. Не знам какъв филм си боднал да извадиш кадри - 3200 или светкавици? Иначе с НЕКС-7 16-ката или 24/1.8 ползвам за тия ситуации и 24/1.8 с ръчен фокус. Успеваемостта ми е 1 от 10 или 1 от 20 кадъра. С НЕКС-5 беше по-добре с ръчно фокусна 50-ца - да речем 1 от 5 кадъра за фейсбук в черно бяло. НЕКС-5 задължително е от кръста, докато с 7-цата се кефя на визьора. На нивото на очите захвата е много нестабилен и....... глупости почнах да пиша май. Хайде и късмет

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-03-13 21:26

Ко да кажат лайкаджиите, завалиите[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: victory13   
Дата:   27-03-13 22:16

"...стария F6 (с APX 400 в него, пушната на 800)"

"Не знам какъв филм си боднал да извадиш кадри - 3200 или светкавици?" [cool]

и мерси... до тук съм в тая тема... успех на све [shtrak]



Публикацията е редактирана (27-03-13 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   27-03-13 22:27

виктори благодаря. Уморен съм, не съм догледал. Не се пени просто вчера подкара темата на съвсем тъпа посока.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »