Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-13 10:17

http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-nex-6


Ето и официално една от най-добрите безогледални. В изводите и ДПР са си го написали най-яката безогледална камерав момента на пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: GM   
Дата:   26-03-13 10:35

Но все пак отстъпва малко в сравнение с Olympus OM-D E-M5
http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-nex-6/22



Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: serjy   
Дата:   26-03-13 11:04

като гледам теста в рав, олимпус омд го мачка отвсякъде като сензор. отделно, олимпус имат и едно кошле от всякакви добри стъкла, та не знам как го изкарахте най-добрата безогледалка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: victory13   
Дата:   26-03-13 11:26

И след фуджито... Пак спотед ДПП [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   26-03-13 11:39

И аз гледам тестовете, прехвърлям набързо спецификациите и никак, ама никак, не съм убеден в посока "най-яката безогледална камера":

1) Ако ще се гони ъпгрейд в рамките на системата - освен ако човек не си е потрошил предишен некс и си има сони-обективи, пренебрежимата разлика в качеството обезсмисля инвестицията, а и махането на тъч-скрийна (ако правилно чета) ми се струва доста тъпа стъпка назад.

2) При изграждане на нова система и ако ще се гони бюджет и/или ползване на стари обективи - която и да е 5ца 2ра ръка (+ останалото в стъкла), ми се струва далеч по-добра идея, отново - практически значима разлика в картинките не виждам.

3) При изграждане на нова система и ако ще се гони качество и се гледат предимно "собствените" обективи на системата - картинката на Оли е осезателно по-добра, съвкупността от обективи - също. За Фуджи да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   26-03-13 11:45

Иначе - браво на Сони, добре е да се вадят нови неща, добре е да се увеличава предлагането! [smilie24]
А още по-добре е ФФ-сензор с вградена стабилизация в тялото на Некс-7 [beer] [smilie24] [smilie18]
Което вече и би било "най-яката безогледална камера".

Отново - браво на Сони, нелош междинен модел, колкото да не изостават от норматива с броя нови играчки на годишна база [beer] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: nevermess   
Дата:   26-03-13 12:28

Гледах снимките и Olympus OM-D E-M5 е все още много по-добър, като качество на картинката...

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-13 12:34

dephil 6-цата има визьор. Това си е предимство. Аз имам 5-ца и 7-ца и се охарчих за 7-цата само заради визьора. 6-цата има същия визьор и е доста по-евтина. Няма смисъл да пестиш тая ралзика.

За touch screen за сега го слагат на 5-ците само. Не са го махали просот на камерите с визьори не им слагат touchscreen. Ама май от следващото поколение ще слагат заради приложенията.

За олимпус не знам кое е осезателно по-добре. За мен м43 са сапунерки с малък сензор. По натам няма защо да ги обсъждам дори не бих ги погледнал. А картинките им са близки на некс-6 и ом-д специално. ОМ-Д правят едни обработки по подразбиране, 6-цата други ок. Въпрос ан избор. Аз разлика не видях както и по тестовете няма. Просто сензорите им са идентични, на олимпуса е дигнат контраста т.е. прилагат някава по различна крива. Ама нищо повече няма


Спрямо фуджи...сензора им е по-добре ама като функционалност издишат. Хубаво е че вече има РОУ редкатори, преди 2 месеца беше чисто набутване да вземеш фуджи. Сега са ок и ще са конкуенция ако си оправят автофокуса (което става с Х100s) и малко пипнат функционално апаратите (коеот пак става с Х100s). За сега не са конкуренция. Просто е недоклатена системата им.

А функционално порсто е смешно дори да обсъждаме супер скъпия ОМ-Д към некс-6 е като древна нокиа сравенена с айфон. ОМ-Д е гол като пушка апарат с бавен процеор и го сравняваме с чудовище дето мачка много кадри панорами, 3Д има wifi приложения и т.н....просто са ралзични поколения. ОМ-Д е история, вчерашен вестник.



Публикацията е редактирана (26-03-13 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-03-13 12:45

Ми аз преди гледах, че според DxO нексът е осезателно по-добре като картина пред олито. Сега не ми се рови пак да го търся. На кой да вярва човек?

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: Emoxide   
Дата:   26-03-13 13:10

hotsnail: А функционално порсто е смешно дори да обсъждаме супер скъпия ОМ-Д към некс-6 е като древна нокиа сравенена с айфон. ОМ-Д е гол като пушка апарат с бавен процеор и го сравняваме с чудовище дето мачка много кадри панорами, 3Д има wifi приложения и т.н....просто са ралзични поколения. ОМ-Д е история, вчерашен вестник.

Това е прекалено крайно изказване, според мен. И не съм съгласен.
Тъчскрийна на NEX-5R е пълна глупост! Резистивен, вместо капацитивен. Като докоснеш екрана и цялото апаратче подскача, и без това има кофти баланс на теглото, с кой да е прикачен обектив, различен от 16мм/2,8.
...Samsung, типично в корейски стил, изкопира (както винаги са правили, между другото спрямо SONY) всичко от актуалния модел и го предлага най-нагло в своя фреш (ре)визия в лицето на NX300... което от една страна е много пошло, от друга потребителя само може да спечели от това [smilie3]

hotsnail, а да ми споделиш, и при NEX-7 и NEX-5, затворът създава ли толкова силни вибрации ? При мен потрепва при всяка снимка, много идва силен за толкова малко апаратче...

Силно се надявам, колкото се може по-скоро да въведат електронния затвор, в безогледалките, тогава никакви вибрации, причинени от механика няма да има, както и макс. скорости 1/16000s или дори 1/30000s ще са обичайни характеристики;

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: ZENON   
Дата:   26-03-13 13:38

При 5Н и при мен се усещаше затвора. Дори заложен на дълга експонация на камък за нощни снимки (понеже не носех статив), при ревизия на кадрите се виждаше лек блър точно от подкока. Телата са леки и явно затвора е доста "мощен".
Лично за мен за сега алтернатива на НЕКС няма от гледна точка на големина на сензор и всичко свързано с това. Всички тела с кроп = или по-голям от 1.5 не представляват никакъв интерес за мен (подчератавам за мен).
В DxO, сензора на Некс6 има леко предимство пред останалите цитирани тук тела, но не само това е важно за мен.
Като цяло Некс ми е идеална като втора допълваща система и единственото, което може да се иска на този етап са по-добри стъкла за общо ползване (вижда се, че могат да правят добри обективи).

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-13 13:40

емо имаш електронно предно перде поне 5N, 5R, 6 и 7. Затвора потрепва след снимката. Да на Сони всичките им затвори са по-шумни, примерно сравнен с Канон.

Виж да не си го изключил от опциите. Mалко странно е изписано в менюто ама звука от затвора се променя много. Ако си с електронно предно перде е по-кратък звука и мисля е след снимката.

Settings->Front Curtain Shutter мисля че трябва да е On

Изцяло електронен затвор ще е хубаво. Преди години Никон Д70 имаше...а сега няма.

ПП Сега и зенон е писал че му прави проблем...интересно стана, ще го пробвам. Аз дълги експонации с едно малко стативче съм си правил и нямах проблеми със 7-цата. (А може и с 5-цата да съм пробвал ама отдавна...)



Публикацията е редактирана (26-03-13 13:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: juslen   
Дата:   26-03-13 14:00

Изцяло електронен затвор ще е екстра, това е единственото което ме дразни в NEX серията-затвора е много шумен за безогледалка, на практика това му ограничава приложението донякъде. Примерно за снимане на опера не става [smilie5]

Също чакам да пуснат един ултраширок обектив на e-mount от сорта на 10-18mm до $500 ама мaй това е в зоната на научната фантастика [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: Emoxide   
Дата:   26-03-13 14:03

Кириле, мерси [smilie24] Ще го пробвам довечера [smile] [smilie3]

NEX-6 е най-обмисленият и практичен до момента, от тази серия алфи. Жалко, че не се стърпях с 2 седмици а избързах за 5R. В момента ценовата разлика между двата модела, наистина би могла да те накара да се замислиш, дали чудесният визьор, ISO обувката за светкавица, магнезиевият корпус, AEL-бутонът и меню контролерът си струват да предпочетеш единия пред другия. Според мен NEX-6 е лееко с около 200-250лв. надценен по нашите стандарти, но за 1500лв. би бил перфектно бюджетно решение!

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: victory13   
Дата:   26-03-13 14:21

недоклатен vs. преклатен [smilie18]

от Копривщица [smilie5]


http://picbg.net/u/7174/55267/699323.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   26-03-13 15:05

hotsnail

Изказването "чудовище дето мачка много кадри панорами, 3Д има wifi приложения и т.н....просто са ралзични поколения" ми харесва [smilie24]
Сега, аз не знам, дали бих използвал думата "чудовище" за нещо, дето ако го пръсне дъжд и умира, разпада се при неголямо изпускане и е актуално като продукт я има няколко седмици, я - не.

1вия си пробив/скок Сони го направиха майсторски, а именно - великолепен (за размерите си) кроп-сензор в малко тяло + прекрасна отвореност към всякакви обективи и системи.

Оттам нататък - следващият значим пробив/скок минава през ФФ-сензор или (!) конкурентно качество от текущия, като размер. Или поне АФ близо до нивото на читав ДСЛР.
Другото са изнасилени ден-до-пладне "тамагочи-екстри", дето си ги вадят от ръкава, в качеството си на огромна електронна корпорация. Не че имам нещо против възможността да играя Аngry Birds от апарата и да си гледам в реално време снимките от таблета. Ама това не е развитие, което (мен!) ме интересува. Нито да пляскам 3Д панорамни ФБ-ъпдейти от всеки 2ри баир, на който се покатеря.

Отново - не гледай на думите ми негативно, хубава камера са изкарали Сони, добре е да има и такива [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-03-13 15:32

Ти-не, но други да. На мен например WiFi ще ми свърши супер работа, докато тъчскрийн няма да ползвам никога. Трябва ми качествен сензор, колкото може по-голям. Трябват ми два-три твърди на прилична цена- така че всеки според нуждите и вкуса си. Нексът ще ми свърши идеална работа.
Плюс това човката ми е голяма и ако си взема олито има риск да издъня дисплея, ако погледна през визьора. А така със сонито отива отстрани и стърчи малко повече от обектива и не пречи общо взето[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: Emoxide   
Дата:   26-03-13 15:43

dephil: Другото са изнасилени ден-до-пладне "тамагочи-екстри", дето си ги вадят от ръкава, в качеството си на огромна електронна корпорация. Не че имам нещо против възможността да играя Аngry Birds от апарата и да си гледам в реално време снимките от таблета. Ама това не е развитие, което (мен!) ме интересува. Нито да пляскам 3Д панорамни ФБ-ъпдейти от всеки 2ри баир, на който се покатеря.

само не разбрах, това за Samsung Galaxy Camera ли говориш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: dephil   
Дата:   26-03-13 18:19

Emoxide,
Не.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: джъмбо   
Дата:   26-03-13 19:11

мен продължава да ме смущава как за един апарат ползват макро обектив макар и с преходник а за други портретен обектив....

иначе има и явни глупости като например, че няма жива хистограма на дисплея а само във визьора...

и още ама не ми се изрежда...

дпревю нещо... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: kvakioh   
Дата:   26-03-13 21:08

Teмата е яко икона на това как някой е влюбен в техниката си и я хвали яростно все едно е нещо върха на върховете. Няма за съжаление такива неща. Апаратчето е като всички други, има някои предимства, повече недостатъци. Не е за всеки.
Ето един пример за това:

http://store.picbg.net/pubpic/77/2A/76b1d40d4818772a.jpg


Искрено ме радват фенове на разни неща, предмети, марки...

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-13 21:27

@kvakioh не става дума за фенстване а за тролене. Един куп фенове на други марки се изреждат да кажат как са по-велики някакви други модели, като дори това дето пишат е под въпрос малко....еми да грубо отговарям на подобни глупости и не мисля, че греша.

Инак това лято и азпробвах с подобна идеално балансирана система.


http://farm9.staticflickr.com/8367/8592376911_8b354d4c61_b.jpg



Виден е баланса - седи на яката за статива доста стабилно [smilie18] [smilie18] [smilie18]


http://farm9.staticflickr.com/8389/8592376475_66983fe779_b.jpg





Публикацията е редактирана (26-03-13 21:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: ZENON   
Дата:   26-03-13 21:54

хаха, надявам се плочката на статива да не я завиваш на тялото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: hotsnail   
Дата:   26-03-13 22:05

На @dephil не писах за приложенията. Аз съм си програмист и инженер и няма как да не се впчатля от подобно нещо. Особено ако до 2-3 години го отворят за външни лица този интерфейс, да се пишат приложения. Много е сложно да го направиш добре и от мойта гледна точка ги разбирам хората Сони зашо не е отворен още сега. Обаче просто като си помисля какви щуротии могат да се правят ако имаш достъп до хардуера на тяло подобно на NEX-6.....а представи си ако хора от Adobe, Nik, DxO могат да се докопат за какво става дума. Въобще не иде реч за ефекти. Има тонове хитрини в начина на мерене, фокуса, режими за снимки, програми за обучение. Просто си помисли като Nik имат вкарани 100-ици трикове за фотошоп в плъгините си, същото може да се направи за начините на снимане, само трябва добра платформа. Те ако видиш какви простоии правят с един NEX-5 и му боадат жици от всякъде да го карат да прави хитрини...ако това става със софтуер.....

Самсунг ако направят Galaxy NX ще е интересно...

Не ми е ясно много дали има смисъл да пускат Android за фотоапарати ..... На апарата трябва нещо от рода на CUDA или OpenCL плюс някаква среда за потребителски интерфейс, плюс възможност да се управлява камерата със всичките и функции - светкавици, затвор, експозиция, бленда. Android има някакви заченки на подобни АПИ-та за бързи сметки от версия 4 нагоре, та може би и това да стане. Предимството с Адройд е, че има много готови неща вкл. книжки, приложения и т.н. и инженерите няма нужда да учат нова платформа т.е. Galaxy NX с нов андройд по насочен към фотото, може би да изведе NX на по-предни позиции.

Отговори на това съобщение
 Re: Just posted: Sony Alpha NEX-6 Review
Автор: victory13   
Дата:   26-03-13 22:18

ама ти сам си тролиш темите, после се сърдиш [smilie18]

"Ето и официално една от най-добрите безогледални..."

до тук добре, и вярно [smilie24]

"...В изводите и ДПР са си го написали най-яката безогледална камерав момента на пазара."

това никъде в изводите го няма [smilie18]

ае със здраве [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »