Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   23-03-13 19:09

Благодаря на всички, включили се в темата ми!
Нека никът ми не ви плаши - използвам го от годините на mIRC и от тогава често се регистрирам в различни форуми и сайтове с него. Иначе никак не съм анонимен, и всеки с малко повече опит в интернет би могъл да разкрие самоличноста ми, Не опитвам да я крия, нито пък годините си, но не мисля, че това в случая е обект на тази тема.
Не съм посочил какво продавам и какво търся в тази тема, защото не искам даизглежда като някакъв вид допълнителна обява.... форума не е мястото за това. Пуснал съм си обявата където и е мястото и виждам, че съфорумци, които са се поинтересували, са разбрали както продавам и какво търся. Не е някаква тайна.
Разбира се съм си направил добре сметката и знам колко върви камера като моята в магазина и като втора ръка, и колко върви въпросния апарат който желая да си закупя... плюс това давам камерата си и с доста екстри... и определено смятам, че в ценово отношение предлагам нещо, което напълно съответства с това, което аз търся... и дори го надхвърля, особено ако говорим само за тяло на DSLR.
Все пак благодаря още веднъж на всички.... вече мисля, че взех решението да пусна обява с обявена цена и възможност за бартер.... и каквото времето покаже :)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: mileandhalf   
Дата:   23-03-13 22:03

2ра ръка 550Д би трябвало да е по - евтинко .



Публикацията е редактирана (23-03-13 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: juslen   
Дата:   23-03-13 23:00

Пускаш обява с цена и чакаш някой да прояви интерес и да го купи. През това време си го ползваш апарата, после го продаваш и до ден два ако стигат парите ще си вземеш мечтаното тяло-сигурно втора ръка-има много изгодни оферти и тук в базара за малко стари модели, но пък за начало са екстра. Взимаш и някой евтинко обективче като за старт-нещо китаче, 50mm/1.8 и т.н.

Даже може да снимаш отначалото със стари ръчнофокусни обективи-те са евтини и хубави, има преходници Канон-М42 за 15-ина лева на старо и се снима много лесно-това като ултра бюджетно решение за да можеш да почнеш да снимаш с тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: pefoto01   
Дата:   24-03-13 09:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: tvk75   
Дата:   24-03-13 09:24

тази тема е прекалено лигава и глупава [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: batzeto   
Дата:   24-03-13 11:00

Аз пък се радвам, че автора намери тук своето решение! Стискам палци за бърз развой на покупко-продажбата![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: nsirakov   
Дата:   24-03-13 16:44

аз пък си намерих апаратче с бартер ... така че е възможно

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: vladod   
Дата:   24-03-13 17:14

Не разчитай, че някой, който притежава ДСЛР последен писък, има нужда от камера, закупена преди няколко години /модел - преди още повече години/.
Продавай камерата - всеки ден закъснение води до падане на цената, която може да се вземе за нея!!!!!
И все пак - малко размисъл /мой размисъл, но целящ и ти да помислиш/ >>> Ако смяташ, че да снимаш видео с фотоапарат ще стане срещу малко пари - ЛЪЖЕШ СЕ !!! Нямаш шанс да взимаш пари за работата си, ако нямаш от скъпите обективи, ако ДСЛР-а не ти е последен писък и т.н. Освен това, вЕрвай ми, видео само с един фотоапарат, смислено, не може да снимаш!
Дано съм бил полезен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: domidi   
Дата:   24-03-13 19:00

Не мисля ,че е добра идея да снимаш видео с DSLR при налична на видео камера.За да изкараш читаво видео ти трябва поне 7D и читав обектив.Като гледам накъде си се насочил по-добре изчакай още,събери някой лев и си купи читава видеокамера.Аз така бих те посъветвал.Смятам ,че с 550Д от видеото ще останеш разочарован.Аз така мисля ,нека друг също даде мнение.[shtrak]
п.п. Сега прочетох предишното мнението на колегата и се извинявам ,че се повтарям ама го подкрепям на 100%[cool]



Публикацията е редактирана (24-03-13 19:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: mileandhalf   
Дата:   24-03-13 19:13

Знам,че сте всички на Нолан роднини ама 7Д и 550Д имат АБСОЛЮТНО едно и също качество във видеото така че няма как от 7Д да е очарован ,а от 550Д разочарован .

Второто което е ,не ти трябва повече от 1 камера за СМИСЛЕНО филмче ,както някой се изцепи по - нагоре .

И да трябва да си доста глупав да мислиш ,че като имаш L клас обективи ,а автора с китака ,ти ще направиш по - добър клип .

Не си зимай 7Д в никакъв случай.

Вземи си 550Д като за начало ,ако някак си събереш пари вземи 5Д .

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: domidi   
Дата:   24-03-13 19:48

[smile]



Публикацията е редактирана (24-03-13 19:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: vladod   
Дата:   24-03-13 20:05

Не знам "кплегата" mileandhalf колко е снимал видео и с каква техника разполага, но самият съвет да си вземеш 5Д, при положение, че вече има 5Дмарк3, говори за това, колко да се вслушваш в съветите му!!!
Когато купуваш нещо, купувай най-новият модел, който можеш да си позволиш!!! Дори и не най-топов модел, ВИНАГИ е по-добър по параметри от старите модели [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: mileandhalf   
Дата:   24-03-13 20:09

под 5Д имам предвид марк 2 / 3 .

Но просто реших ,че за разлика от повечето хора в този форум не е нужно да давам най-големите ,малоумни и излишни подробности само и само да изглеждам много умен.

Аре със здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: mcnicko   
Дата:   24-03-13 20:10

"Дори и не най-топов модел, ВИНАГИ е по-добър по параметри от старите модели"

Айде да не е винаги [smilie18]



Публикацията е редактирана (24-03-13 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: h_bio   
Дата:   24-03-13 21:46

След като продадеш камкордера не ели по удачен вариант безогледалка 4/3 вместо DSLR.
NEX3 или някои от първите Olympus Pen можеш да намериш на цена от 250 до 300 лева за втора ръка. Взимаш си и един адаптер към М42 за още 30-40 лв и после един широко ъгълен, един нормален и светосилен и един теле обектив на М42 за още 150-200 лв. и снимаш. Ще можеш да експериментираш с плитък ДОФ и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   24-03-13 22:24

Хора, виждам, че сте дали доста мненя в темата за което благодаря, но малко вече се отклоняваме от основната идея. Трябваше да взема решение дали да пускам камерата си в продажба и вече го взех.
Колкото до избора ми на DSLR или друг модел камера ... от доста време съм си попроучвал нещата, изгледал съм доста неща, симани с различни модели в определен ценови клас, запознал съм се с доста от характеристиките на съответните модели и съм си взел своя избор на базата на всичко това, и на различни ревюта и класации за марките и моделите, към които съм проявил интерес.
Причината да искам да премина именно към DSLR е първо - възможността с минимален бюджет да постигна "филмово усещане" с плитък DOF и задоволително качество на изображението.
Второ - по-добрата възможност да експериментирам с по-свободното ползане на ръчните настройки и различните обективи, които бих могъл с времето да ползвам за различни нужди.
Трето - желанието ми все пак чисто любителски да се насоча и към фотографията, паралелно със сниманието на видео.
Естествено, че не очаквам някакви космически резултати с най-евтиния обектив ... напълно наясно съм, че ще са нужни и още допълнителни вложения.
Наясно съм, че това, което търся не е върхът на сладоледа... но за парите, които бих могъл да си позволя, смятам, че е един добър и обмислен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: h_bio   
Дата:   24-03-13 22:31

Ми ти си проучил и всичко си знаеш. Демек темата не е да питаш, а да се похвалиш. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   24-03-13 22:38

Не казвам, че и такива мнения са ми излишни... просто целта на темата ми не беше това :)
Иначе винаги е полезно да получа още допълнителна информация за възможните ми варианти за предстояща покупка ... но все пак тъй като съм се насочил главно към определени модели (550D/600D) ще се радвам ако получа и повече отзиви за тях...
до тук основно имаше едно негативно мнение за качеството на видеото при един от въпросните модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: Frenchev   
Дата:   25-03-13 13:03

Не ми се обиждай, че ти го казвам и не е съвсем по темата, но според мен основния ти проблем идва от тук:

...на достатъчно години съм, за да знам, че ако човек не разполага с пари е обречен да не се развива и да прави това, което наистина иска (и вероятно му се отдава) в живота.



Това нещо ще ти пречи занапред много, повярвай ми. Говоря ти от личен опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: Frenchev   
Дата:   25-03-13 13:16

Инак по темата те съветвам ,ако наистина нямаш никакви пари и опит с фотографирането с ДСЛР, да си купиш някой стар фотоапарат с китов обектив като Canon 300d, 350d или 20d. Последният е железен фотоапарат и няма да съжаляваш. Другия вариант е Никон д50, д70, д40.

С разни преходници можеш да слагаш на тези фотоапарати разни стари обективи с отворени бленди.

Тези апарати вече могат да се намерят наистина много евтино и най добре ще е ако имаш поне малко пари да си купиш един такъв и да си задържиш камерката, особено щом имаш толкова много аксесоари за нея.

С гореизброените фотоапарати и малко фотографски умения може да постигне почти абсолютно всичко.

Така след време, ще знаеш още по добре какво искаш и може и да имаш повече пари за по хубав фотоапарат.

Но най-важното според мен е, да помислиш върху горния ми пост и да се опиташ да промениш гледната си точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: Frenchev   
Дата:   26-03-13 13:24

не знам дали е още актуална обявата:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=6383

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: pstoev   
Дата:   26-03-13 13:35

ANONIMNIQ, най-добре кажи с какво разполагаш и какво търсиш за да има конкретен диалог!



Публикацията е редактирана (26-03-13 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   26-03-13 14:44

pstoev ето ми я обявата, това е камерата, с която разполагам, написал съм всичко нужно там:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=9588


Търся конкретно тяло 550D или 600D основно за снимане на видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: qpalzm   
Дата:   26-03-13 14:54

Ако ще снимаш видео вих никон 1.В1 сега е 600лв.Има си визьор голяма батерия и много готино видео.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »