Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   23-03-13 12:31

Дано тази тема не ви се стори прекалено лигава.
Първо, държа да подчертая, че не я пускам, за да се оплаквам или да търся някакво внимание, нито пък очаквам някой да ми подари нещо, когато види заглавието.
Достигнал съм до един етап, в който смятам да продължа да се развивам в насока - снимане с DSLR. Това не съм го решил просто така - да се събудя един ден и да си кажа - искам да снимам, щото ме кефи.
Преди 3 години си купих видеокамера, защото имах желание да снимам най-вече видео - предимно различни любителски проекти, от рода на късометражни филми. Но и това не го реших просто ей така.... от преди това имах някакъв макар и минимален опит, и знаех, че искам да се занимавам с това като хоби.
Днес съм достигнал до етап, в който техниката с която разполагам не съответства на това, което желая да постигна в кадрите, които снимам. Не, че техниката ми е лоша - напротив. За камера от потребителски клас, смятам, че разполагам с една наистина чудесна машинка, която ми предостави чудесни възможности, с които да се обучавам и развивам с времето. Просто за целите които искам да постигна, ми трябва нещо различно.
Сега съм изправен пред дилема. Тъй като нямам пари да си закупя DSLR, реших да предложа камерата си на бартер за (поне тяло) на модел DSLR който съм си харесал и смятам, че е идеален за целите ми. Проблема е, че е изключително трудно да се намери някой, който да търси това, което аз предлагам и да има това, което аз търся.
Поради което си мисля, дали по-добрият вариант няма да е просто да пусна камерата си в продажба и ако успея да я продам, да имам парите за апарата. Риска който поемам тук е, че вероятно за едно неопределено време ще остана без машинка за снимане... и ми е много трудно да се реша какво да правя.
Съвети от сорта на - работи, изкарай си парите и си купи няма да ми помогнат, за това просто се надявам някой да ме посъветва как би било най-правилно да подходя в моята ситуация, за да мога да продължа да се развивам.
Благодаря на хората, които ще се включат и ще подходят сериозно към темата ми.... защото ми е ясно, че се намират и хора, които само чакат подобни теми и удобен момент, да си начешат езиците!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: mcnicko   
Дата:   23-03-13 12:41

Чакай сега... Аз не разбрах къде е уловката.

Имаш 2 опции
- продаваш си камерата(която не се знае каква е) и си купуваш ДСЛР-а(който не се знае какъв е), ако парите ти стигнат.
- да размениш камерата за такъв ДСЛР, ако някой има интерес.


Аз проблем не виждам... Ако чакаш някой да те потупа по рамото и да каже - избери едното не мисля, че ще стане. Искаш да има някой който после да обвиняваш за решението ли? [smilie11]

Реши сам, продаваш и купуваш или разменяш. Защо не обява за продажба с опция за бартер?

Имам чувството обаче, че се притесняваш, че няма да ти стигнат парите след продажбата и ще увиснеш без ДСЛР и без камера... Ако е така - никой не може да помогне, освен евентуално кредитна компания.

Крайния избор е нов на изплащане, ако нямаш кеш.

П.С. Все пак, аз тая тема не я разбирам... Решението не можем ние да ти го вземем...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   23-03-13 12:52

Мисълта ми не беше някой да ми даде решението, а по-скоро да сподели ако е бил в подобна ситуация как е постъпил той.
Не ме притеснява това дали ще ми стигнат парите и ще увисна - така или иначе ако взема само тяло, ще трябва време докато се сдобия и с някакъв обектив за начало. Освен това съм си направил гор-долу сметката и си оценям това, което предлагам на стойността на това, което търся.
Иначе обява за бартер съм пуснал от 10-тина дни без никакъв резултат до момента.. и главно това беше причината вече да се замисля дали направо да не пускам обява с продажба на камерата.
В крайна сметка всеки е тръгнал от някъде и всеки е изпадал в различни ситуации - един може да е роден с пари, втори да работи здраво и така да си е позволил техниката, с която работи, а трети може да е теглил кредит.... но може да има и четвърти, който да е бил в подобна на моята ситуация и да е бил изправен пред подобна дилема.
Вариантите които аз имам на ум са два и мен лично ме интересува според вас кой от тях би имал по-бърз резултат. В случая това е вжното за мен, защото имам нещо на предвид и се надявам да мога по-скоро във времето да се сдобия с техниката, която ще ми е нужна за заснемането му.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-03-13 12:52

На колко години си пич? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   23-03-13 13:02

Пак се започна с празните коментари.
Ако кажа на колко години съм, в съответствие с това дали съм на 5 или на 50, какво ще ми отговориш в темата?
Ще ти отговоря така - на достатъчно години съм, за да знам, че ако човек не разполага с пари е обречен да не се развива и да прави това, което наистина иска (и вероятно му се отдава) в живота.



Публикацията е редактирана (23-03-13 13:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: toc   
Дата:   23-03-13 13:02

Е, то не се иска много мислене /че чак и съветване/, че ако пуснеш камерата директно за продажба вероятността да се случат нещата е значително по-голяма :)


Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   23-03-13 13:06

Така е, но имах и друго на предвид - някой може да ме посъветва къде и как бих могъл да постигна по-добър успех с предлагания от мен бартер.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: vgramatikov   
Дата:   23-03-13 13:10

Еми питам на колко години си за да праценя как мислиш.
И да те посъветвам нещо ,което да ти отива на възраста.

Изхода ти е да продадеш камерата и да събираш пари за това ,което искаш.Познавам фотографи с по техника за 20-бона дето 3-4 месеца не са имали с какво да снимат докато си дочакат техниката.Това не е проблем. Въпроса е защо неможеш да си изкраш парите сам? Защото ДСЛР-а няма да ти замести камерата.После трябват обективи,аксесоари,нов лаптоп примерно и тнт.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: sonda   
Дата:   23-03-13 13:13

Продай камерата,отиди в магазина,дай наличните пари като първоначална вноска и останалото на изплащане!По тази начин ще си купиш какъвто си щеш дслр и обектив![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   23-03-13 13:17

Пределно ясно ми е, че няма да ми замести камерата - направил съм си сам сметката от каква система, на каква искам да премина. И положението с останалите разходи ми е известно. Всъщност - и камерата ми не съм я ползвал до момента като гола камера - вложил съм пари в стативи, широкоъгълни лещи, DOF адаптери, стедикам, външен монитор и какво ли не. Ясно, че с едно голо тяло нищо няма да направя.
Целта ми е да си оптимизирам така нещата, че да не се лутам сега месеци с обявата за бартер, ако от това шансовете за успешна размяна клонят към 0 ...
в краен случай е ясно, че ще се простя с камерата ми за колкото време е нужно, докато мога да си взема това, което търся. Желанието ми е това време да е максимално кратко.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ANONIMNIQ   
Дата:   23-03-13 13:21

Предложението на sonda е едно доста смислено мнение, и наистина е един добър вариант, над който не съм се замислял. Ето, че от темата ми все пак виждам полза за себе си [smile]
Реално, не съм взел нищо на изплащане, защото съм с доста непосотянен доход ... и доста се съмнявам, че дори да дам една голяма начална вноска, ще ми дадат нещо на изплащане, след като видят, че не работя никъде на договор... но все пак има варианти да се направи нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: toc   
Дата:   23-03-13 13:21

Не знам как да го кажа по друг начин - вероятността ти да продаваш това, което някой друг търси, и в същият момент този другия да продава това, което на теб ти трябва, е доста нищожна. Направо си клони към нула [smile]

Продавай камерата и след това търси тяло [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: sonda   
Дата:   23-03-13 13:24

А бре заведи баба,дедо ...някой с някакъв доход официален...за 1000-1500 лева ще одобрят всеки..действай,а и гаранция ще имаш и новото си е ново!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: qpalzm   
Дата:   23-03-13 13:29

Аз съм на 16 и не се оплаквам.Почни да продаваш мед и желязо и си продай старият апарат.Аз така направих.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: my.point.of.view   
Дата:   23-03-13 14:01

Аз така и не стигнах до дслр нивото.
Почнах с компакт и се спрях на безогледалки.
По едно време ревях за огледало, но ми мина.
Адаптирах се към липсата. Погледни ми снимките, ако се чудиш какво толкова снимам. Ала-бала съм.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: Pavlov   
Дата:   23-03-13 14:09

ANONIMNIQ написа:

> Така е, но имах и друго на предвид -
> някой може да ме посъветва къде и
> как бих могъл да постигна по-добър
> успех с предлагания от мен бартер.

Един прост съвет - напиши в обявата си една смислена цена за камерата.

Смятам, че шансът за бартер е много малък. Заложи на продажба.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: Capolavoro   
Дата:   23-03-13 14:14

Какво има да се допитваш до съфорумци, продаваш камерата и после отиваш и купуваш апарат на изплащане, ако все пак 1000 + ти се струва голяма цифра, като имаш парите се оглеждаш 1 месец в базара и все ще изникне обяви, като дори може да пуснеш обява, че търсиш конкретния модел и все някой ще ти го предложи.

По-лесно ще купиш, отколкото да продадеш старата си камера.

Да не говорим, че дори не си споменал какво продаваш и какво търсиш.



Публикацията е редактирана (23-03-13 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: apollo   
Дата:   23-03-13 14:18

Вземи си един Канон 350Д с китак, събирай пари и след месец, два, три продай 18-55 и си вземи приличен обектив [smilie24]

Ако пък искаш нов модел ДСЛР с видео и всякакви други лиготии е значи фотографията не ти е приоритет [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: mugen   
Дата:   23-03-13 14:23

Стар, но приличен DSLR втора ръка до 200лв може да се намери при всички марки.

Може и евтина безогледалка от типа на NEX-3 втора ръка...

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: ando   
Дата:   23-03-13 14:39

ANONIMNIQ написа:

> Мисълта ми не беше някой да ми даде
> решението, а по-скоро да сподели
> ако е бил в подобна ситуация как е
> постъпил той.

Аз в момента съм в същата ситуация. Моето решение:

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=6482


Обявил съм камерата за продажба с цена по договаряне и с опция за бартер, като условията за бартера също подлежат на договаряне, разбира се.


Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: Pavlov   
Дата:   23-03-13 14:39

Проверка в базара показа, че авторът на темата иска да снима видео с 550D.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: lion4e   
Дата:   23-03-13 16:30

Тук е една петъчна тема в която се говори за Анонимен модел камера,анонимен модел ДСЛР, пусната от Анонимен автор с анонимни интереси и не анонимни желания!

ПС: Имам кола, не че не мога да карам, даже колата ми е много добра за класа си, обаче искам мотор, абе един такъв мощен мотор, които е по-добре в моите си представи отколкото тази кола дето я имам. Та се чудя дали да продам колата за някаква сума и да си взема мотора, или да предложа мотора на някого а той да ми даде колата си! Знам, че може и да ида до автокъща и там да видя кокво ще стане с моята кола и тоя мотор дето само аз си знам какъв е, обаче сега аз няма да кажа на собственика на автокъщата какъв е тоя мотор а ще чакам той да се сети и да ми предложи нещо, обаче няма да ида до там с колата, защото той ще я види и ще разполага вече с някакво инфо по въпроса.......Та ще ида анонимно и ще мълча, за да не кажа нещо което ще наруши моят анонимност[smilie5].
Направо ще пиша в един форум с анонимен ник, за моите анонимни проблеми и някакви не анонимни типове ще ми дадат съвет по моя анонимен въпрос!!

Моля те, излез от анонимност https://photo-forum.net/joro/emoticons/E9.gif
и отиди на лекар да те прегледа!



Публикацията е редактирана (23-03-13 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: Digitalgab   
Дата:   23-03-13 16:32

Да ходи да бачка тогава и никакви грешни мисли!

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: mmjm   
Дата:   23-03-13 16:54

Тухларните ги затвориха.

Отговори на това съобщение
 Re: Искам DSLR но нямам пари
Автор: lion4e   
Дата:   23-03-13 17:07

OK, ще бъда малко по-сериозен[smilie5] в отговора си!
Никой не може да ти даде обективен съвет, просто защото няма как да се постави на твоето място, спрямо това което ти е в главата като мисли, разсъждения, обективни и субективни фактори и причини който биха оказали влияние при взимането на това животоспасяващо решение! Всеки разсъждава от собствената си камбанария, и взима решения на нейна базата, каквито и съвети да ти дадем, а повярвай те ща са най разнообразни, никой няма да ти поеме след това емоционалните и финансови позитиви или разочарования от извършените от теб действия в тази анонимна работа. Голям мъж си, взимаш решение, заставаш зад него и си носиш след това отговорност за неговият развой.

От мен: виж как върви твоята камера 2ра употреба в БГ, пусни я в 2-3 сайта за продажба, в същото време проучи с евентуалната сума какви варианти имаш пред себе си за закупуване на ДСЛР, направи си сметката, кога, как, защо, с какво и действай!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »