Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vladimir_novkov   
Дата:   06-03-13 10:26

Здравейте,

Искам да попитам всички за мнение относно избор на фотоапарат със сменяема оптика. Преди време снимах с един Nikon D40, но заради сериозни проблеми с гърба (няколко шипа :) ми стана твърде тежък дори и той. Насочил съм се към безогледалните системи, но не мога да намеря информация кой фотоапарат реално е най-лекият, защото се оказва, че това е водещото в случая.

Иначе снимам основно пейзажи и архитектура. С Никона бях си взел и една широкоъгълна Сигма 10-20 - голям кеф, но сигурно тежеше 1 килограм :) и направо ме убиваше.

Така че - очаквам мнения, защото ми омръзна да снимам с iPhone-a :)

Поздрави,
Владо

P.S. Бюджетът е под 1000 лева, но в краен случай - до 1500.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: kaci   
Дата:   06-03-13 10:28

Като гледам търсиш точно това което аз продавам във базара [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: sirkhann   
Дата:   06-03-13 10:28

Телата са достатъчно леки, трябва да се избира според тежестта на изпозлваните обективи.

Също Sigma DP1m или употребявана DP1 от базара заслужава внимание, за градско снимане е много хубав апарат с широкоъгълна оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   06-03-13 11:40

олимпус EPM2 или EPL5 и ще останеш доволен [smilie24]
има и хубав широк обектив с много малък размер и тегло и приятно качество 9-18 , който също си заслужава [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: ararat   
Дата:   06-03-13 12:02

Лек/евтин/за пейзажи и архитектура:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200403012008.html


http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200403012006.html



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   06-03-13 12:26

фуджи х100 е точно 1500 лева в сайтовете амазон, ибей и прочие - нов - черната серия, иначе белия е по-евтин.
не е със сменяема оптика, но е лек. и хубав.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   06-03-13 14:14

Щом пейзажи снимаш наистина фуджи х100 е много добър вариант.Поръчай го от амазон.Даже в форума се продават няколко х100 за по 1000лева.Никон 1 е много специфична камера.Дава филмови резултати в повечето случай.Това може да е предимство.Но ако искаш кадри с по-малко шум и по-леки и приятни цветове никон1 не е за теб.Даже на 200 исо има шум който изглежда много приятно за мен.Също динамиката не е много добра.Абе фуджи е камерката според мен. Само че е с несменяем обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   06-03-13 15:20

аз купих единия от базара... влюбих се...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   06-03-13 15:23

Никон1 ли?А аз съм влюбен в него.Само чакам да доставят във Варна в1 с 10мм и си го отнасям.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: karan4o   
Дата:   06-03-13 15:28

И аз май се влюбвам... в Ом-Д!!! Много радва, направо се спуках да снимам и то с голямо удоволствие!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   06-03-13 15:28


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tkqe9223.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/hgao7519.JPG


https://dl.dropbox.com/u/5831979/fotosesia/2013-03-04-First-DSCF6043a.jpg



аз се влюбих във фуджи-то... никона ми е грозен



Публикацията е редактирана (06-03-13 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: djfroggy   
Дата:   06-03-13 19:04

Честито, Сираков!
Още един глас от мен за Фуджито. Чакам Х100с. Разочароват ме с малко закъснение но няма проблем, ще го дочакам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   06-03-13 19:15

Дано и ти си доволен от бартера. За мен беше удоволствие...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Kirilius   
Дата:   06-03-13 20:54

Съгласен с sirkhann, че всички производители на безогледални системи в момента предлагат много леки тела и обективите са тези, които определят кайното тегло.

Ако ти стига само едно фокусно разстояние, виж Fuji X100 или Sigma DPx, както са те посъветвали по-горе, или дори погледни Sony RX100. Сензорът му не е баш ДСЛРски, но е достатъчно голям и в момента май-няма апарат джобен формат с по-добра картина от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-13 21:06

Фуджи-то е с фиксиран. трърд и сравнително тесен обектив ако си харесваш 10-20 диапазона. Иначе е най-добрия апарат с 12МП определено.

Опциите ти за компактен апарат със сменяем обектив са Олимпус ПЕН или Сони НЕКС. За олимпуса има опция 9-18, леко компромисна, но и по-евтина или 7-14 доста скъпа и впечатляваща. За Сони има 10-18 който е много добър и доста по-евтин от 7-14, по-скъп от 9-18.

В общи линии ако от една реколта (година ) избираш модели са със сходни сензори т.е. в картинката разлика яма ако моделите са от една година. Всяка година имат по 3-4 модела с различни екстри.

Най-евтините и простички модели, дето са от предходната година почват от 500 лева горе долу и нагоре до 2500 има различни опции и при двете марки.

За Олимпус бих те посъветвал да вземеш от последната реколта т.е. по-скъпите. Много по-добри са.

За Сони няма голямо значение.

В момента O-PM1 т.е. миналогодишния олимпус най-евтин е 600 лева с едно сносно обективче, за Сони опцията е 800 лева за F3, пак със сносен обектив.

Скоро идва новия НЕКС 3н на цена 999 лева с много готино компактно обективче.

Сега ако искаш виж им ревюта туй онуй. Задавай конкретни въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vladimir_novkov   
Дата:   07-03-13 14:17

Здравейте,

Много благодаря на всички за отговорите! Тия дни, когато ми остане повече време, ще прегледам всички фотоапарати, които сте ми препоръчали!

Поздрави,
Владо

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   19-03-13 21:02

Погледни моята обява ако имаш интерес към безогледален все още https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=9101

Мисля, че като цялостен комплект е добре за всякаква фотография без макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   19-03-13 22:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   19-03-13 22:12

За мен за 2013-а най-силния модел до сега е Sony NEX-3n. Перфектно обмислен и изработен апарат от нисък клас. Със зверски добра картина, перфектно видео, много компактен. Тия дни излиза по магазините за 999 лева. Има ревюта на Български, има и на наглийски. Апарата е много много готин.

Следващата опция ти я писаха Olympus O-PM2. Пак супер готино нещо макар и нисък клас. Мен не ми харесва формат 4:3 ама някой го предпочитат. О-ПМ2 може би е млако по-лсаб от към видео и акоправиш снимки с плитък ДОФ или ползваш ръчни обективи. Ама пък има и предимства - меню на български, май има стандартно гнездо за светкавица (NEX-3n няма). Има доста странни, но полезни понякога настройки

Ако гониш по-висок клас НЕКС-6 е перфектното тяло в момента като възможност и и цена. Голямата част от тия деот ти ги хвалят по повече от 50% от нещшата важни в един апарат и на малкия пръст не могат да му стъпят. Май има и в базара за около 1500. 6-цата е най-доброто за парите си, напълно успешно заменя апарат от класа на Д7000, ако не снимаш спорт или диви животни.

ОМ-Д е прекрасен, но както и NEX-7 са твърде скъпи.

Fuji или Sigma ако имаш 1-ри и 2-ри апарат и знаеш какво искаш от третия. nsirakov и djfroggy най-вероятно имат фул фрейм тела с профи обвективи. Трябва им малко апаратче, да си снимат за кеф. За там са направили супер добър избор. 100% съм съглесен. Ама ти май нямаш Д800 или Д4 със комплект 15 обектива, та просто не слушай подобни съвети. Със тия сигми и фуджита не можеш и да искаш да седнеш да разучаваш фотогрфията - куп неща просот няма как да ги експериментираш с един твърд обектив.

На теб ще ти трябва зум за всекидневна употреба и един или два твърди обектива с широки бленди за да експериментираш - макро, портрети, интериор, панорами и т.н. В тоя ред на мисли NEX в момента е най-добрата и евтина система за използване на ръчни обективи. Фуджи и Олимпус сигурно ще ги стигнат някой ден. Мойто виждане е че живеем днес и няма смисъл да чакаш Фуджи X-E2 през 2014-а.

За мен Олипус и Сони са зрелите системи в момента, за които си струва, да се дават пари.

Никон и Канон в тоя сегмент, са го казали хората добро или нищо. За туй няма да пиша

ПП Един полезен съвет. Отложи покупката на апрат иди на курс първо. Хем по-добре ще знаеш какъв апарат искаш и защо.



Публикацията е редактирана (19-03-13 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-03-13 22:58

Има хора, които снимат с един твърд обектив.
Недей ги пропуска :-)
А иначе за курса си много прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   19-03-13 23:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-13 23:21

И аз се реших на такава стъпка и разпродадох десетки килограми стъклария и ДСЛР. Сега чакам некс 6 с 35/1.8, 50/1.8 и един 16-50 китак. Точно това искам

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   19-03-13 23:27

Връщайки се до началото на темата можем да видим и бюджета(в края на отоплителния сезон не е без значение) "Бюджетът е под 1000 лева, но в краен случай - до 1500"

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-13 23:38

Отива на вариант секънд хенд тогава

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   19-03-13 23:47

Ами да си прецени. Това дето видях е, че идва от Д40 и снимките му не изглеждат, като да са от опитен фотограф.

Комплектите на Олимпус и Сони ентри модел и обектив са точно около 1000 лева. Кой ще избере си е негов проблем. Ако вземе предходния модел от 2012-а ще падне на 700-800 лева, дори на 600 може да намери промоции. (O-PM1 май не е много гот)

За 1500 мисля, което е дал като максимум може и НЕКС-6 от базара (олимпус нямат еквивалент в момента)

Не искам да омаловажавам сигма ДП и фуджи Х100, те са за хора, които имат добра идея какво правят и искат. Наскоро четох статия на фотограф на известна междунаронда фото агенция, бяха му дали за тестване един апарат с фиксриан твърд обектив еквивалент на 35мм фул фрейм. Човека беше подходил скептично. Обаче явно си го може снимането и кадрите му бяха прекрасни. Накрая пишеше, че се е изкефил на апарата, свикнал е с някои ограничения и спокойно би използвал подобен. Различно е, когато знаеш, какво правиш. Salgado май беше снимал с 2 или 3 обектива на лйката си и е легенда. Ама в началото сигурно е пробвал и други неща, за да види, как се прави.

16-50 или подобния обектив на Олимпус ще се справят повече от сносно за сгради и пеизажи. Новите модели имат компенсация дори в тялто за геометрия, аберации и винетиране. Със сигурност няма да изпълни 16-те мегапиксела подобно на Х100 или на ДП обектива. Смятам, че китаците дават повече от добри резултати, за да се учи човек или пък да изкарва пари.

В тоя ред на мисли, дали ще купиш хубав широк обектив или X100s, DP1 май няма особена разлика в цената. Например за Сони 10-18 ф4 е 1500 лева горе долу. Това е малко над средния клас зум. Нагоре до 10 хиляди евро има избор. Та като си надресне китака, дали ще купува обективи или някои от предложените апарати с фиксиран обектив - все тая.



Публикацията е редактирана (19-03-13 23:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »