Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon ?!?!?!
Автор: svilneski   
Дата:   18-03-13 15:12

Дайте съвет кое тяло да купя........1100d или 550d

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: ivelin_iliev   
Дата:   18-03-13 15:19

550d


Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: nsirakov   
Дата:   18-03-13 15:31

дзиеаевехд 550а

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: slav4cho   
Дата:   18-03-13 16:40

550д е по-висок клас,макар и по-старо

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: fotocolor   
Дата:   18-03-13 16:41

550D

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: plamen_mom4ilov   
Дата:   18-03-13 16:48

550

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: Vekov   
Дата:   18-03-13 17:55

Канонски разговор - кратко и ясно. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: svilneski   
Дата:   18-03-13 21:07

Благодаря ви за мнението. Може ли някой да сподели с какво 550д е по добър?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-03-13 21:22

550D - 18 MP APS-C CMOS сензор
Процесор DIGIC 4
ISO 100 - 6400, H:12800
Серия от снимки с до 3,7 кадъра/секунда
Full HD видео
7,7-сантиметров (3,0”) 3:2 Clear View LCD дисплей с 1040k пиксела резолюция

Екран за бърз контрол
Порт за външен микрофон
Изрязване на видео

1100D -
12-мегапиксела
Серия от снимки 3
Запис на HD видео - 1080х720
ISO 100-6400 чувствителност
6,8cm (2,7”) дисплей с 230 000 пиксела

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: Klez   
Дата:   18-03-13 21:44

:)С всичко реално погледнато...
Аз съм с 550д и като съм го сравнявал с 1100д... определено ем ного по-добре

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: BirdOfPray   
Дата:   18-03-13 21:56

550D е по-добре най-вече с фокусирането и видеото.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: KiIIeR   
Дата:   18-03-13 21:58

знаеш ли с разликата между BMW 316 u BMW 320 ?
На външен вид едно и също, ама върви иначе..

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: konov   
Дата:   18-03-13 22:05

И сега задай въпроса наобратно.
С какво обективи смяташ да го ползваш. Защото 18 мега кроп със средна ръка обектив е мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: KiIIeR   
Дата:   18-03-13 22:08

[smilie25] съвсем объркахте човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: svilneski   
Дата:   18-03-13 22:11

Шаш и паника ?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: svilneski   
Дата:   18-03-13 22:14

Добрееее !! Ще задам въпроса така......до 1300лв. какъв кит да си купя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: h_bio   
Дата:   18-03-13 22:21

Ей ся' си такова таковата....във ФФ не се задава този въпрос. Очакваме първия който ще отговори "Сони" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: chrisnoch   
Дата:   19-03-13 00:23

Ами дочакахте го! Сони а57 :)
Ако искате аргументи - на Л.С., че тези каниконианци ще ми изядат ушите! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-03-13 00:29

До няколко поста, очаквам да се появи един разбирач, който ще извади теорията за големия... NEX и всички сте безсилни пред него [smilie5]
Какво искаш да снимаш с апарата - видео, снимки?
Клипове/портрети?
550 съм го ползвал около година и мога да кажа, че е много добра машинка за всичко. съотношението - цена-функционалност е наистина много добро. Още повече втора ръка се намират запазени бройки за под 900лв. Един 50 1,8 и едно 18-55 IS и пей сърце [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: Gery.Ivanova   
Дата:   19-03-13 03:04

И аз съм горд собственик на 550. Няма да се повтарям с аргументи - супер е машинката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: georgivelev   
Дата:   19-03-13 07:43

Абе тука всеки втори е горд собственик. Гордеете се с вещите, които притежавате, ама какъвто и фотоапарат да имате, на съседа е винаги по-добър, с по-яки L обективи, по-мощна светкавица и пр. и пр., кара по-мощно беемве, има по-готина жена вкъщи и т. н.

Иначе е вярно, най-хубавите канони се произвеждат от Никон. Дума да не става! Тия нексове, панасоници и самсунги са боклук! Най-хубавите снимки ги прави Гейфонът, осемядреното галакси е пръчка.

Еййййй чакай бе, то днес е още вторник, до петък има време. Значи, към автора на темата: Тука всички сме много големи разбирачи. Според мен е по-правилно да вземеш тялото, което е по-високият клас от двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-13 08:58

За некс и обективи не му стигат парите.С още толкоз поне

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   19-03-13 11:27

Велев, защо да не е горд собственик? Човекът още в първия пост е написал между какво се колебае. Сигурно не му е нужен самсунг смарт/теле/фото незнам си какво, с достъп до социални мрежи, 3G, GPS, двуядрен процесор и мултитъч екран - иска дигитален, огледално-рефлексен фотоапарат CANON
Защо всеки трябва да издига в култ своето мнение?! Някои хора не искат некс, пен, самсунг, мак, пералня с фурна и прахосмукачка с климатик.
Какви са недостатъците на 550д с цена от 800лв втора ръка?
В профила ти, гледам най-тъмния ти е обектив е 200мм f2 и половината снимки си ги снимал с D4, другата половина с 1Dx
Обясни му на човека защо да си купи 1100D и защо 550D, а приказки от общ характер, колко невероятен е 600д, понеже е на промоция, може да получи и в синтезиса и павилиона.
Пак казвам, че за цена от около 800 лв, 550д е много добър вариант за начинаещ. По-добрия вариант е 60д, но неговата цена втора ръка, е около максималния бюджет на човека - 1100-1200лв.
С 550д и стабилизирания китак, човек получава всичко необходимо като за начало. Поносими нива и шум, използваем, без рязка загуба на детайли до към 800 ISO, приличен следящ фокус (при USM обективи), 3.5 кадъра в серия. За някои 9 точковия АФ е голям недостатък, на мен и сега 9-те точки на 5д2 ми върши работа.
Софтуерните недостатъци като ограничения избор на исо между 100-200-400-800-1600-3200-6400-12800, както и някои видео благинки се оправя/добавят с меджик латерна. Копчетата и техните функции са малко недомислени, но се свиква бързо.
Незначителен недостатък е омекващата и разтягаща се гума, под спусъка, но след достигане на фаза - отлепяне, не е никакъв проблем да се извади, почисти и залепи отново. Бързите SD карти, достатъчни на такъв апарат - class 10 20мб/с ( за HULL HD, бърз запис при освобождаване на буфер) са изключително евтини и достъпни. Допълнителната батерия и неоригинален грип, също са на много поносими цени, ако на човек му трябва допълнителен ток. Теглото също е от значение - 520 грама с батерия.
За 800лв в базара се продават и iPhone-и, така че някой фен на марката, може да обясни, защо за тези пари е по-добре айфон да си вземе, а защо не и некс 5 с ръчнофокусен зенитар

Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: bobizmei   
Дата:   19-03-13 19:17

Canon 550D Rules!!!

За видео е страхотна машинката, а като й изтече гаранцията й слагаш MagicLantern и става напълно професионална видео камера. Естествено за видеото DSLR-рите си имат ограничения: до 12 минути лимит на видео записа, rolling shuter и moire. Зависи за какво ти трябва. За снимки ако трябва да бъда откровен, мисля че Nikon е по-добрия избор. Но за видео канона е перфектен. Естествено има и други апарати, които правят доста добро видео. В YouTube и Vimeo има достатъчно сравнителни тестове.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon ?!?!?!
Автор: svilneski   
Дата:   22-03-13 12:45

Благодаря ти metodiev_martin !!!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »