Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Сирни заговезни
Автор: J0R0   
Дата:   17-03-13 21:56

Давайте снимки :)




Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: steeens   
Дата:   17-03-13 22:02

Защо е необелено яйцето?

А прошка да искаме ли?[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: Rebellious   
Дата:   17-03-13 22:18

На Сирни Заговезни има древна традиция да дирим прошка и да прощаваме... Да простим на себе си и да простим и на всички други... Защото всички сме едно...
Та, моля за прошка всички и им прощавам.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-03-13 00:07

Горящите гуми за тази тема ли са? За съжаление този празник се изврати до крайност (не от сега, разбира се). Тъкмо 2-3 години се бяха поочовечили и гледам днеска пак започнаха да горят десетки гуми и други боклуци. На 112 ме свързаха с пожарната у село и от там като им казах, че до главен път (еди си кой)гори камара с 20-30 гуми ми затвориха без да кажат нищо. Пожарната я чакам вече 8-и час... Предвид това, че разговорите се записват, още се чудя към кого да подам сигнал...

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: ivjordan   
Дата:   18-03-13 00:27

Че то гуми се горят на поклади поне от 1980 година. Преди това не помня, но вероятно пак така.
Как да ти обърнат внимание на 112!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-03-13 00:35

Обърнаха ми - свързаха ме с пожарната - обясних им къде, какво гори - от там сънит глас ми каза - уфф, еми добре и ми затвориха.
Ако ще от 1890 да се горят гуми, за мен това не е нормално. По колата ми има 1 пръст сажди и катран, по прозорците на дома ми също. Въпросните гадости, освен че замърсяват се и дишат. Ако не пожарната, кой да ходи да гаси? Сега 4 дни ще ми тлеят изгорели гуми и не може човек и 1 дреха да си простре на простора[smilie23]
Първата снимка на жоро е много приятна, жалко че традициите не са това, което са били ...

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: ivjordan   
Дата:   18-03-13 00:48

^Да бе, не е кеф, но е така от време оно.
Навремето, в Бургас, когато някой идиот за пореден път запалеше гората край Меден рудник, пожарникарите нарочно задържаха сигнала, че да поизгори повече и да не я палят скоро. Накрая изгоря цялата и вече не е проблем за пожарникарите.
Та така и с гумите, палят си ги идиотите откато са измислени, не можем да разкарваме пожарната заради това, защото същевременно някой някъде може да умира и да се нуждае от тяхната помощ.

П.П. Днес минах през няколко села и никъде не горяха гуми, кладите бяха от коледни елхички и друг дървен материал, така че, може и да има светлина в тунела!



Публикацията е редактирана (18-03-13 00:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: metodiev_martin   
Дата:   18-03-13 01:03

Така е. Хората по селата не са такива идиоти като тези в града. Това с гумите си е до възпитание. . Въпреки, че като малък бях непоправим пироман, никога не ми е било интересно и не съм се радвал на това да горя гуми. Днеска гледам бащи с шишета ракия, деца - всичко живо вади от мазетата стари гуми и ги хвърля в общия куп - да гори за здраве ... А това за пожарната не съм съгласен. Каква е логиката да стоят и да чакат по-голям пожар? Нали затова има няколко пожарни? Въпросната сцена се разиграваше точно на 900метра от пожарната - не изискваше огромни усилия...
Друг е въпроса, че преди седмица, някой слабоумник запали 5-6 гуми посред нощ, дойде полиция, която сигнализираха на пожарната. След 15 минути пожарникарите пристигнаха и с фенерче от телефон търсеха штранговете на пожарната от зад, за да закачат маркучите. Оказа се че има проблем с единия, а на другия му е счупена врътката, а нямат ключ... на къде отиваш ти...
В крайна сметка с някакви лопати ги разделиха и ги посипаха с пръст...

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: demiman   
Дата:   18-03-13 10:18


https://photo-forum.net/static/site_pics/195/1363594602_46.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: tziko   
Дата:   18-03-13 12:55

Кви са тия яйца? Върти се бяла халва на точилка!

а относно гумите:

Дълбоко в черния-черен Космос, в една черна-черна галактика, около една черна-черна звезда обикаляла една черна-черна планета. Там, край една черна-черна река, която минавала през черна-черна долина, се издигала черна-черна планина. Там под един черен-черен връх, в едни черни-черни скали имало черна-черна пещера. Вътре в черния-черен, непрогледен мрак, имало двама черни-черни хора, които стояли до огън с черен-черен пушек. Двамата мълчали дълго, докато накрая единия проговорил:
- Абе, баджанак, май тези гуми не трябваше да ги палим, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: мара   
Дата:   18-03-13 13:50

може яйце, може халва. у нас е халва ;)
tziko [smilie24] [smilie18]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: atrifonov   
Дата:   18-03-13 14:22

да ве кви са тия яйца[smilie11] Ние въртим бяла халва[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: sakuraki   
Дата:   18-03-13 14:43

И ние сме на халва [smilie5] , но тоя път една гадна, твърда и си счупих зъбите [smilie18] . До колкото знам, някъде се правят и на карнавали, та се замаскирах и аз, та ходихме по къщите за яйца, вино, луканки, абе каквото дадът [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: mcnicko   
Дата:   18-03-13 15:47

Аз пък мислих да си вържа 1 пържола или снопче кебапчета... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: ejko   
Дата:   18-03-13 18:26

У нас като бях малък беше яйце...

Отговори на това съобщение
 Re: Сирни заговезни
Автор: Vekov   
Дата:   18-03-13 18:55

Дадо ми, мир на праха му, правеше "факли" - топка от парцали стегната с тел и напоени с нафта. Палехме ги и ги въртяхме ... невероятна визия и звук ... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »