Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за Canon G1X ?
Автор: ranger1969   
Дата:   15-03-13 15:03

Привет. Има ли някой този фотоапарат към момента/или е имал/ и какво може да каже за него. Искам да си взема малък фотоапарат за туристически цели, защото смятам да попътешествам през лятото. Приоритетите ми са компактни размери и един обектив, който няма да сменям. Алтернативата е някой безогледален апарат с обектив/явно китов/ и подобни характеристики като фиксирания на Канона.

28-112мм ме устройват, като държа при наличие на хубав момент или гледка да съм в състояние да направя качествен кадър и за по-голям печат/тоест по-възможност искам и по-добър обектив/. Бюджета ми е до 800лв, тоест ще търся втора ръка техника.

Каквито и съвети да ми дадете ще съм много благодарен [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: vladod   
Дата:   15-03-13 15:48

Брилянтен апарат !!!
[shtrak] Няма да съжаляваш, ако си го купиш, особено за посочената цена [shtrak]
Недостатък - макрото започва от 20 см. Ако ще снимаш и макро - вземи G15 !!! /мисля, че в базара има предложение за 815 лв./
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-13 00:13

ами по прочети за него мисля че не е никак популярен модел. Доста едричък е май. Не предлага нищо велико. Цената мисля че е над 800 лева ако се предлага в българия въобще....

Има и други варианти. Sony RX100 се намира за около 800 лева по ибей малко ползван и е доста по-компактно и доста по-успешно апаратче.

При безогледалните има доста модели около 800 лева - олимпус, панасоник, сони.

Ако ще пътуваш на лято с безогледалния може да вземеш един ръчен обектив с тилт преходник за по-интересни снимки.

А пък ако може да преживееш липса на зум има фуджи Х100, койот излиза чат пат на пари близки до тия дето споменаваш.

Абе има варианти



Публикацията е редактирана (16-03-13 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: Rand   
Дата:   16-03-13 00:40

Ръчен обектив и туристически цели не ми се връзват особено.

Виждал съм снимки на G1X принтирани на канава и изглеждаха отлично. Но ако можех да се вместя в бюджета бих взел RX100. Друг вариант е Panasonic LX7, който малко ти надскача бюджета (899лв), но за сметка на това е нов. А в базара има и LX5 за 380лв и като гледах снимки в нета апаратчето се справя доста добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: mcnicko   
Дата:   16-03-13 00:41

С две ръце за фуджито, ако намериш такова. RX100 май също няма да е лош избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-13 00:48

@Rand ами става си много доборе ако не бързаш. Едно две малки Л39 обективчета в чантата или Контакс Г и китака разбира се и си снимаш с кеф. Когато нещо ти хареса и искаш малко ефекти вадиш ръчния инак ходиш с китака.

Стават интересни снимки с плитък доф. Ето едан от първит еми снимки с ДСЛР


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/t_1166729398_foggy.jpg



Това няма как да се получи с Канона или с друг китакобразен обектив. ама докато чакаш някъде - по-спирки, летища и т.н. с ръчното обективче си цъкаш интересни снимки. Хем имаш и време да видиш какво снимаш. С Автофокуса е подходящо докато трамбоваш с група и няма време за спиране, то нито виждаш какво снимаш, нито какво гледаш....ама повечето туризъм си прав, че е така.

ПП За безогледалните вече има и Аф опции за плитък ДОФ, за ралзичните системи различни опции ама има, но са с пари повечко. За Л39 има 50/2 обективи каот Юпитер-8 на 50-тина лева.

ето и пример с ръчен на безогледален по време на пътуване - Юпитер-8 на мюнхенското летище


https://lh4.googleusercontent.com/-3ehoLWHpzkY/T0ldhBM-jGI/AAAAAAAAO94/4UukMjc-Kx8/s912/DSC04454_DxO




Публикацията е редактирана (16-03-13 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: Rand   
Дата:   16-03-13 00:59

Съгласен, въпросът е дали ще има време или просто ще щрака, докато трамбова с групата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: mcnicko   
Дата:   16-03-13 01:22

Е ръчния фокус не е нужно да отнема време и се ползва успешно и докато трамбова човек с групата. [smilie5] Иска малко практика, но...



Публикацията е редактирана (16-03-13 01:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: qpalzm   
Дата:   16-03-13 10:09

Играл съм си малко с ГХ1.Качесвото на изображението е перфектно!!
Но е доста голям и бавен.Обектива не е особено светлосилен което е нармално за толкова голям сензор.Според мен е по-добре да си вземеш Сони РХ100.Има в базара няколко оферти.Доста по-малък е от Канона с по-добро макро.По-бърз.По -светъл обектив.Пак доста голям сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: daniil-k   
Дата:   16-03-13 10:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-03-13 10:42

Щом човечеството е измислило NEX-а, за теб, други апарати не трябва да съществуват [smilie24] Гледам вече са ти обяснили [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: simbon4o   
Дата:   16-03-13 12:24

Последния китак на некс 16-50 дава същата свобода като канона с по-добра картинка и възможност при желание да сложиш нещо по-свястно от зуум с тъмни бленди. Освен това е много по-компактен. Аз бих взел некс!
Канона не снима супер качествено, да прилично е качеството, но габаритите му са сериозни и цената не отговаря на възможностите според мен.
Фуджитата поне са красиви!
Всичко това от гледната точка на човек, който не се задоволява от зуум, който не се сменя!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-13 12:42

Симеоне тия дни пускат новия некс 3н той е с 16-50 и ще е 999 лева, отделно е най-малкия некс до сега.


http://img.gawkerassets.com/img/18g29d80hhj1jjpg/xlarge.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: simbon4o   
Дата:   16-03-13 13:14

Не ме кефи, аз чакам да направят промоция на F3 [smilie5] много по-удобен е с по-голям грип и въобще. Но 16-50 е първия наистина малък китак за тази система - това е добре :).

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: Svetul4o   
Дата:   16-03-13 13:58

Имам G1X. Хубав апарат, естествено не е перфектен, но за парите си е идеален. Аз го взех 1150 лева нов и мисля, че вече ги има за подобни пари по магазините. Чудесни снимки на високо исо, сравнено с бившия ми 40Д и един никон Д300. Чудесни клипчета на висока резолюция, стабилна изработка. G15 ако не се лъжа е с пластмасов корпус, G1X е с магнезиев. Достатъчно лек и удобен е за носене по баирите. Обектива вече ти казаха че е малко тъмен, дупчицата която уж трябва да е viewfinder е напълно безполезна. Малко е бавен при сериино снимане. Макро режима да го бяха писали портретен режим, защото само за това става. Ами това е като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: Nenov   
Дата:   16-03-13 14:30

Великолепен!!! Изложбата ми за Мон Блан копирана във формат 50/70см. снимана с G1X е с превъзходно качество. Видеото също е много добро. http://www.youtube.com/watch?v=Y8xtoCRG3VQ

Филмчето изцяло е снимано с апарата.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: Nenov   
Дата:   16-03-13 14:37

Фотографии направени с G1X
https://photo-forum.net/i/1679813

https://photo-forum.net/i/1676898

https://photo-forum.net/i/1681237

https://photo-forum.net/i/1682995



Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: chernio   
Дата:   16-03-13 18:03

Страхотен апарат, от 8 месеца го имам и спрях да разнасям големия апарат, беше ми писнало да обикалям натоварен като шерп. Има си кусури, но вечно щастие няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: BonoVox   
Дата:   17-03-13 02:18

nenov,

страхотни снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Canon G1X ?
Автор: pefoto01   
Дата:   17-03-13 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »