Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Техника под наем.?
Автор: mileandhalf   
Дата:   14-03-13 17:32

Здравейте .

Скоро ще ходя на 2 международни проекта и ще обикаляме по различни фестивали с една ' ученическа компания ' .

Винаги има хора пред които споменавам ,че снимам и т.н и те искат да им покажа какво съм правил .

Този път реших да наема техника под наем за 2 дни за да може да получа възможно най-доброто качество , както и един статив .

Бях много вдъхновен ,че ще снимам с читава техника и ще стане както искам филмчето ,но като започнах да чета за Фотопавилиона от където гледах офертите , видях ,че преди около година някакво момче наело техника и духнало :( .

И сега виждам ,че искат разни одобрения преди това ,а ако не стане - депозит . Аз не мога да намеря толкова пари за депозита ,но пък цените за самият наем ме устройват идеално .


Аз съм на 17 и ми е ясно ,че няма да ми дадат техника за 5 бона ей така си , предполагам ,че ще отида с другите ,които ще снимам ,те са опитни и 'възрастни' .

Искам да ви питам обаче , дали се надъхвам напразно ? Павилиона дава ли всъщност техника под наем или както прочетох някъде - само на определени хора ,които си се знаят ?

Изисква ли се нещо за да те одобрят ? Мога ли да изпратя друг да вземе техниката вместо мен ,защото не живея в София ? И дават ли техника извън София ?

Това са въпросите ,които ме притесняват .

Искам да взема 24-105mm и 70 - 200mm 2.8 IS .

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: iguanata   
Дата:   14-03-13 17:50

Neznam dali nqkoi shte si sloji glavata v torbata bez da te poznava.Nqkoi ot vazrastnite s koito she si da vzeme vmesto teb!

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: kayso   
Дата:   14-03-13 17:56

Айде нова птичка, нов късмет :D

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: juslen   
Дата:   14-03-13 18:01

Пробвай се в Sony центъра-там дават без да ти искат акт за раждане, записи на заповед, 24 часа проверка на минало, настояще, родословно дърво, кръвна група, майчино мляко и т.н. и накрая след всички тия формалности дето ги няма и във ФБР ти казват, че не става и да оставиш 5 бона кеш та да ти дадат нещо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: mileandhalf   
Дата:   14-03-13 18:12

Ех. Отчаяхте ме :(

Сони-то не ми е опция . Нито съм снимал със Сони ,нито съм им ползвал обективите.

Снимам с 550D и 5D . Няма и от къде да търся адаптер тепърва . Искам си Canon и в павилиона във сайта офертите уж са добри ,но колкото повече чета по форумите виждам,че трябва да си Нолан за да наемеш :( .

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: kvakioh   
Дата:   14-03-13 18:17

Почти невъзможно изглежда. Като снимате с 550д и 5д, все някой обектив слагате все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: mileandhalf   
Дата:   14-03-13 18:21

Да .. 18 -55 и 50 1.8 ..

Не че не мога да го снимам и така ,но търся вариантите да снимам с по - професионална техника така да кажем.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: BOZO   
Дата:   14-03-13 21:14

носете си и кафе... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: juslen   
Дата:   14-03-13 21:17

Носете си дъждобран трябваше да кажеш-там кафе бол [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: mileandhalf   
Дата:   14-03-13 21:24

Явно си имате стари мухабети и това е готино ,но ще е добре да ми разяснявате ,защото ми е важно ,а нямам идея за какво говорите -_- .

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: alsash   
Дата:   14-03-13 21:33

....почти сигурно е че ще оплескаш работата с тази техника под наем....просто си купи или някой да ти услужи с едно G-11 или 12 на Канон.....ще снимаш и ще пееш!...наистина!

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: Pavlov   
Дата:   14-03-13 21:35

Чети тук внимателно.
Ако нещо не ти е ясно - обади се на телефона на магазина в София, и питай.

Няма смисъл да искаш от форумците да гадаят какво ще решат в Павилиона по твоя проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: juslen   
Дата:   14-03-13 21:37

В Сони центъра дават човешки техника-взимал съм два пъти обективи за Некс-няма ядове ама автора няма тяло Сони .

А в другите два магазина не оставиш ли пари кеш май техника няма да видиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: mileandhalf   
Дата:   14-03-13 22:17

Ама ти сериозно ли ми говориш ?

Аз ти обяснявам,че снимам с 5D и искам да си взема L lenses под наем за да извадя най-доброто възможно качество ,че филма ще ходи по фестивали , а ти ми препоръчваш да взема назаем сапунерка .. G-11 ..



Публикацията е редактирана (14-03-13 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: alphatier   
Дата:   14-03-13 22:28

И на тва 5D (предполагам 2 защото 1 няма видео) си му закичил 18-55 и 50 1,8 [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: mileandhalf   
Дата:   14-03-13 22:37

Не.

Попринип за нормалните си сниманици си снимам с 550D и китака .


За 5D снимам с 70-200 mm и 50мм 1.2 , но те не са мои и ми ги дават за по - големи снимания , точно сега не мога да ги взема от човека ,който ми ги дава попринцип за няколко дни .

За това другия ми вариант е да ги взема под наем .



Публикацията е редактирана (14-03-13 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: autosvet   
Дата:   14-03-13 22:39

Не е логично непълнолетен човек да очаква, че може да вземе каквото и да е под наем.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: alphatier   
Дата:   14-03-13 22:45

За съжаление,мога само да кажа,че шанса точно ти да наемеш техника от Павилиона е 0,1%.Единствения и то далеч не сигурен начин,че ще стане е някой възрастен да им заложи няколко хиляди и евентуално могат да си помислят да ти я отдадат,но шансовете са наистина минимални.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: mileandhalf   
Дата:   14-03-13 22:50

Ми значи живея в нереално малоумна държава ,където не можеш да си свършиш работа за 1 ден .


К'ви хиляди ,к'ви филми ? Аз ако имах хиляди за теле обективи ,щеше ли да се мъча да взимам за 20 лева на ден ?


Написали са в сайта , плащам си - дават ми . Какви са тея одобрения се едно отивам на интервю за работа .

Все тая , темата се изчерпа .

Лек ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: alphatier   
Дата:   14-03-13 22:55

Бих те посъветвал да си подбираш по-размуно думите и начина на изразяване,за втори път вече прекрачваш границата на добрия тон,тука не сме пъпчивите пубери дето си говориш с тях в междучасието,на 17 години би трябвало да си се научил как да отговаряш на хора,които се опитват да ти помогнат и ти казват как седят нещата,без да са ти задължени с нищо...

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: autosvet   
Дата:   14-03-13 22:55

Никъде по света няма да ти дадат нищо под наем, защото си непълнолетен и не можеш да носиш отговорност.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: mileandhalf   
Дата:   14-03-13 23:00

Естествено,че няма да ми дадат нищо под наем .


И аз няма да дам под наем нещо на ' 17 годишен пубер ' . То е ясно , аз си го казах и по - нагоре .

Относно човека по - горе , просто не ми харесва подигравателния и заядлив тон на някой от постовете .

И да , доста е 'малоумно' да ми кажеш ,че за да взема обектив за 2300 лева трябва да оставя няколко хиляди депозит .


Питам те аз , ако имах няколко хиляди за такъв обектив ,щеше ли да давам депозит за него ? + да си плащам наема за 3 дни ?


Освен да си взема 10 хилки в джоба и да си взимам назаем когато ми потрябва тяло с 2 обектива ?

Айде не .

И не съм казал нищо от това с лоши чувства към някой от форума , просто горното изказване за G-11 си беше с абсолютно подигравателен тон .

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: yakumo   
Дата:   14-03-13 23:02

Ами те хората си плащаха, други хора даваха. Обаче периодично се появяваха трети, които само взимаха - нито плащаха, нито връщаха. И е нормално следствие парените да духат кашата, а останалите - супата.

Като ти завлекат за година техника за 20-30 хил. лева (защото Станивоев, доколкото знам беше просто "черешката на тортата") и си върнеш от застрахователите евентуално 1/3 от сумата след минимум 3 години размотаване, не ще затегнеш режима, ами изобщо няма и да си помислиш да дадеш нещо под наем отново [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: juslen   
Дата:   14-03-13 23:04

Ами за жалост така стана вече-искат депозит в кеш иначе не дават. Колко е неудобно и непрактично това е отделен въпрос, но общо взето-това е положението.

На запад като наемаш ти запорират определена сума от кредитната/дебитната карта и ти ги освобождават като върнеш техниката. Тука има някаква пречка и не го правят, а искат депозит в кеш което е малко или много неприложимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: alphatier   
Дата:   14-03-13 23:13

Да,доста е малоумно,че ти отварямe очите как седят нещата,явно и всички в света са също толкова малоумни,че да отдават техника само след запориране на определена сума от дебитната/кредитна карта.Като пораснеш малко може и да ти светне лампичката защо аджеба е така,и защо има хора,които отиват и си наемат техника за 2 дена,поразмърдай си мозъка и веднага би се сетил поне за 2 причини,за които хората си наемат техника,даже и да имат парите да си я купят...



Публикацията е редактирана (14-03-13 23:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: mileandhalf   
Дата:   14-03-13 23:17

Добре ,мерси .

Отвори ми очите за живота .

Може да заключите темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Техника под наем.?
Автор: alphatier   
Дата:   14-03-13 23:24

Ако можех отдавна да съм я заключил,ама виж ти можеш да си я заключиш сам [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »