Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с CF карта
Автор: misho   
Дата:   13-03-13 20:36

Здравейте, при закачане са въпросната ЦФ карта в кардрийдъра се изписа гадното съобщение че картата не може да се прочете и трябва да се форматира. Обратно в апарата и там ЦФ кард еррор...
Гледам от кард риидъра два пина стърчат над другите, без да са изкривени, та ясно къде е причината.Аз че си взех нов ридър, взех,ама картата не може да се прочете и дори не може да се форматира. Не че кой знае какви шедьоври, ама една екскурзия снимки на картата, та да ви питам, Има ли някой който да ми помогне за сваляне на файловете. Не става въпрос за рековери, имам си такива програмки, а за спасяване на файлове от повредена вероятно карта?[beer] [beer] За Варна-Бургас относно къде е нещастната карта!!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: pachok   
Дата:   14-03-13 00:42

Те винаги така си стърчат двата средни пина при Цф рийдърите, а вероятно и единия от най-крайните. Ако рийдърът ти е с кабелче, често се получават такива проблеми при недобър контакт на mini USB пиновете (връзката на кабелчето с рийдъра).
Пробвай с рековъри.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: misho   
Дата:   14-03-13 09:21

Пробвах с читав рийдър, не става, проблема е 100% в картата, но въпросът е дали е възможно изобщо нещо да се направи?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: pachok   
Дата:   14-03-13 18:40

И със 5 други рийдъра да пробваш, след като вече е възникнала грешката и това се отчита при поставяне на картата в апарата, няма какво да направиш освен да пробваш да възстановиш файловете с риковъри програмка. Случвало ми се е и извадих 90% от файловете невредими, останалите бяха прецакани. Не помня с коя точко програма, защото съм изпробвал поне 10 различни, а и беше отдавна.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: asahi   
Дата:   14-03-13 20:48

Bad copy pро, card reader.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: pawel.stefanov   
Дата:   14-03-13 21:09

Колега, купи си нова карта. CF картите имат живот. И с моя стана така. Пробвах картата на друг апарат, но не тръгваше. Купих си нова и нямаше проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: wafen   
Дата:   14-03-13 21:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: endurosport   
Дата:   14-03-13 22:28

Ако не я вижда Уина,форматираш я,за да я види.Теглиш от Уин 7 форума програмката Рекува и задаваш на програмката подробно да търси.Скоро възтанових 80% снимки от СД карта със същия проблем.



Публикацията е редактирана (14-03-13 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: endurosport   
Дата:   14-03-13 22:38

http://windows7bg.com/files/file/335-recuva/
Дано да сработи линка,че от един таблет пиша....

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: misho   
Дата:   14-03-13 23:00

Благодаря на всички, пробвах каквото може, но рекавъри програмата не може да установи устройството, тоест въпросната карта, в събота имам обещание на колега от форума за хелп, ще обадя за резултата.![thankyou][thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с CF карта
Автор: endurosport   
Дата:   15-03-13 17:15

Ако Уина успее да я форматира и я види,тогава ще я види и програмката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »