Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пак за 1D mk2N
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-13 12:45

Нямам кабел Firewire за апарата. Не ще да се върже с компютъра (Win 7 64x). Писах на Канон за проблема, изпратиха едни файлове, с които уж да мога да се справя, инсталирах, всичко се смени, Camera Window програмата изчезна от менютата и като я намеря във Program files/Canon utilities, и стартирам, ми изписва- Can't start грешка. Иначе сега се връзва през USB, но намира само картите памет и това е. Не мога да използвам и програмата за управление чрез компютъра на апарата, примерно да задам Timelaps заснемане през определени минути, секунди и т.н.
Поръчах този кабел:

http://store.picbg.net/pubpic/B6/3C/7cb60377edebb63c.jpg


Дали ще стане, нямам вход за Firewire на компютъра и няма как да намеря компютър с подобен вход. Също така, не можах на стар лаптоп с оригинален Win XP, да кача софтуера и съответно да подкарам Camera Window и останалите програми.
Дайте някаква идея, искам да мога да си наглася Personal functions на апарата, 1D mark2N. През USB не се получава. Имам оригинални дискове със софтуер. Също така искам да мога да контролирам апарата с компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: Gecata   
Дата:   13-03-13 12:50

Можеш да си купиш Firewire платка и да си си я боднеш на компа. Струва 17 лв (по спомен). На нея има буксите за входове и изходи. Монтира се както се монтира лан карта, за 30 сек.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-13 12:52

Забравих да кажа, че имам само лаптопи- един служебен, един личен и един стар, всичките с оригинални Win 7 64x и стария е с win XP. Проблемът е, че на стария лаптоп нямам CD-ROM, не съм пробвал така дали ще стане, да инсталирам Канонските неща на XP.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: mcnicko   
Дата:   13-03-13 13:41

Все на един от 3-те лаптопа трябва да има PCMCIA слот:

http://catalog.computer2000.bg/product.php?ProductID=142


И по другите магазини трябва да го има, това е само за пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: Canon   
Дата:   13-03-13 13:45

Или Express card

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: Canon   
Дата:   13-03-13 13:48

Виж ПТП комуникация вероятно си с нея
http://web.canon.jp/imaging/dc/PDF/10D_PTP-e.pdf

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-13 13:48

Не, нямат. Само USB, HDMI.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: Canon   
Дата:   13-03-13 13:52

usb to 1394 adapter

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-13 13:55

Дано да стане с това, което съм поръчал като кабел. Защото искам да си настроя Personal settings, a това става само с компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: Gecata   
Дата:   13-03-13 14:02

Внимавай с кабелите. Порт 1394 е 12 волтов, а USB -5 волтов. За лаптопи също има Firewire платки. Приличат на PCMCIA картите и се ръчкат на същото място. И тяхната цена мисля беше под 30лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: mcnicko   
Дата:   13-03-13 14:07

http://www.stantek.com/?i=56864


От висчко изписано по нета обаче - негативните мнения за опит на свързване на двата интерфейса са 99% от всички...

Тази тема може да ти е от полза:
http://forum.muzikant.org/topic/122185-firewire-1394-eui-usb-idhaaoiaeiee/




Публикацията е редактирана (13-03-13 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-13 14:15

Мисля, че след като ги продават така, firewire към апарата и USB към компютър, би трябвало да стане.

Eто какво ми пратиха в отговор от Канон съпорта:

Unfortunatly we don't have an update for CameraWindow available at the moment. We don't have any further information on when and if there will come an update for this program.

Тогава, как ще си настрои човек, дори и с кабелите Персоналните функции?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-13 14:19

И пак според мен ако намеря адаптор или подходящ кабел може и да не стане, заради операционната система. А и след подадените файлове от официалния Канон съпорт, нещата изчезнаха, програмите не стартират. С USB кабела дава грешка, първоначално даваше, че не намира апарата, сега дава, че не може да стартира самата програма.
Явно въпреки предимствата на стария апарат, не поддържат.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: Canon   
Дата:   13-03-13 14:25

трябва да имаш ресторни точки на Вина

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: mcnicko   
Дата:   13-03-13 14:30

Или махай всичкия софт и почвай от начало инсталациите. Не е толкова сложна задача.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-13 14:35

Ще изчакам кабела и ще видя дали ще стане с преинсталация на всичко. Или ще търся стар компютър с Win XP,Vista и портове.
Искам да ползвам апарата пълноценно. Все още не е дошло времето на 6D, затова искам да карам още с този апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: mcnicko   
Дата:   13-03-13 14:35

Може и тук да погледнеш:

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=951027а

Не съм влизал в подробности с четенето, но ми се стори че настройките могат и с друг метод да се правят [smilie8]



Публикацията е редактирана (13-03-13 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за 1D mk2N
Автор: kvakioh   
Дата:   13-03-13 15:20

Да, това съм го прочел в този форум, но не намерих начин как да кача Персоналните функции на карта памет. Всъщност, коя програма ще ми даде възможност изобщо да кача тези функции на картата памет.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »