Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с видео конвертиране
Автор: PxDeMoN   
Дата:   12-03-13 11:34

Здравейте, колеги от няколко дни насам се мъча да конвертирам едно видео файлче с резолюция 1440x1080 в размер за двд 720x576, но след като компютъра го сметне видеото когато се завърта оператора около обектите се получава като сянка и едно накъсано такова, което е супер дразнещо... [smilie22]

Моля ви споделете как да го реша този проблем.

Благодаря предварително!

п.с. Монтирано е и рендирано със Sony Vegas

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: reason   
Дата:   12-03-13 11:46

Пробвал ли си да използваш опцията "Burn to DVD" а не "Render As" Преди да започнеш проекта задал ли си в настройките че ще работиш в ДВД формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-03-13 12:50

Видео с резолюция 1440x1080 би трябвало да се разпознава като Full HD и да се обработва в таймлайн 1920х1080.
За DVD: mpeg-2 @ 720х576 @ 16:9 @ Upper Field First (Interlaced)
По-добре "Render As" - за контрол върху резултата. Пробвай първо да рендваш само тази част от видеото, където е най-видим проблема.
"Burn to DVD" също би трябвало да работи добре, но първо тествай парче от видеото с настройките по-горе.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: bobizmei   
Дата:   12-03-13 12:55


Мога да препоръчам AVS Video Editor. Зареждаш видеото си в него и го обръщаш в DVD. В сравнение с другите програми, като Адобе например, компресира изключително бързо.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: reason   
Дата:   12-03-13 13:17

Другото нещо, което е входящия материал да е 25Фпс а изходния да го е задал като 30 за NTSC стандарта от там да идва накъсването.

Видео стандарта трябва да ти е зададен PAL или 25 кадъра в сек.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: PxDeMoN   
Дата:   12-03-13 13:30

Благодаря за бързите отговори, сега в момента пробвам първото мнение на reasоn за директен двд бърн инак по повод втория отговор на reason, да всичко ми е на 25Фпс.

chrisnoch при мен 1440x1080 ми я разпознава като HDV и timeline-a си работи с който работя също е такъв. Рендирах доста пъти ооколо една минута от видеото с всякъкви настройки. Единствено ме притеснява да не е проблема в кодека за mpeg2 на вегаса и той да ми прави тези мизерии... След малко ще ми бъде готов диска и ще каза отзиви от него, ако не е наред ще дам линкове към HD и DVD файловете да видите сами за какво както става въпрос :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: reason   
Дата:   12-03-13 13:34

Може да има проблем с кодека ако си инсталирал кодек пакове и при мен се получават по някога аномалии най вече с цветовете на изходния материал но мисля че всичко се получи след като инсталирах пълния пакет на ffmpeg

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: vladopetrofff   
Дата:   12-03-13 16:39

Значи според мен разликата идва от полетата, по принцип ДВД би трябвало да е lower field first, докато HDV е upper field first. Ако не забележиш тази разлика може от там да идва проблема, просто смени кой ред да ти е първи...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: wafen   
Дата:   12-03-13 22:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: PxDeMoN   
Дата:   13-03-13 08:40

За жалост все същия проблем :( опитах какво ли не и нищо не става ...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-03-13 10:19

Някои колеги по-горе публикуват грешна информация!
DVD форматът е Upper Field First! Тук няма и не може да има спор. В някои приложения при експорт настройката е TFF (Top Field First).
Поредността на полукадрите в изходния материал също може да бъде сбъркана. По стандарт тя е:
DV: Lower Field First
HDV, AVCHD: Upper Field First
Повечето приложения за монтаж разпознават коректно поредността на полукадрите в изходния материал, но има и изключения. Тогава настройките на таймлайна трябва да бъдат направени ръчно.
Изходният материал може да е и 25p (Progressive) - това обикновено не създава проблеми при енкодиране в Mpeg-2.
Важно: Компютърните монитори не са интерлейснати - т.е. (грубо казано) работят винаги в режим Progressive Scan. Това може да доведе до някой от следните "ефекти" - в зависимост от комбинацията монитор-графична карта-софтуер:
- Видео с обърнати полукадри НЕ показва дефекти на компютърния монитор.
- Видео с коректно рендвани полукадри "насича" на компютърния монитор.
- Други "ефекти", които са твърде много и разнообразни, за да ги опиша тук.
Най-сигурният тест е да се "изпече" DVD и да се тества с DVD плейър на телевизор.
Апропо, мазало с кодеците наистина може да се получи при инсталация на нови без да са деинсталирани старите!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: belia   
Дата:   13-03-13 15:27

дай му битрейд поне 8000 при експорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: langel   
Дата:   14-03-13 11:47

Имаш лично съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: pxdemon   
Дата:   14-03-13 21:51

Здравейте, колеги след милион опити и рендирания накрая after effects замаза положението. Благодаря на всички за отговорите и за вашето откликване на моя проблем.

п.с. Не съм разбрал защо така се получава в сони вегас, но крайния продукт вече ще го мачкам с after effects :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с видео конвертиране
Автор: wafen   
Дата:   14-03-13 22:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »