Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за видеото на Nikon1 J2
Автор: georgikozhu   
Дата:   12-03-13 03:14

Здравейте, имам въпросното апаратче и немога да разбера защо когато е във режим за снимане на видео и съм задал да работи на ръчни настройки скоростта ми е 1/100 при положение, че съм задал да снима видео с 30 кадъра в секунда и няма логика минималната скорост да неможе да се смъкне под 1/100. Мога да увеличавам скоростта, но немога да я смъкна под 1/100, което ми се струва ужасно тъпо и немога да намеря никъде по описанията защо е така. Въпросът ми е наистина ли във видео режим неможе да се смъкне скоростта под 1/100 или аз нещо не правя както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видеото на Nikon1 J2
Автор: e-mil   
Дата:   12-03-13 05:22

И аз не мога да разбера как, без да съм виждал дори въпросния апарат, успях само за няколко минути да изтегля ръководство и да намеря какво пише на стр. 39. Няма логика фотожурналист с 10 годишна практика да "неможе". [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видеото на Nikon1 J2
Автор: georgikozhu   
Дата:   12-03-13 08:22

Брех,верно не съм го видял. Мерси :) хората са си го написали чудесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видеото на Nikon1 J2
Автор: georgikozhu   
Дата:   12-03-13 19:09

И все пак не намирам логика... защо при положение, че апаратчето снима видео с 30fps най-малката минимална скорост да е 1/60. Аз не съм много опитен с видеото, но снимам видео с D800 и там като снимаш с 25fps, минималната ти скорост е 1/25...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видеото на Nikon1 J2
Автор: turntablism   
Дата:   12-03-13 19:16

явно на приятелчето му трябва време за обработка на сигнала [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за видеото на Nikon1 J2
Автор: e-mil   
Дата:   12-03-13 19:30

Ми според ръководството има ограничение само ако си включил Flicker reduction. И е намекнато защо - заради честотата на електрическата мрежа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »