Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: deusex   
Дата:   11-03-13 22:02

Защото са ЛИЦЕМЕРИ и ЛЪЖЦИ.

Това са 2 факта и сега набързо ще се аргументирам.

Наскоро фотопавилион пуснаха един чуден рекламен банер, който гласи:
"Искаш по-добра фото техника? Наеми я от нас"


http://img28.imageshack.us/img28/6539/fotopavilion.jpg



ЧУДЕСНО!

ОБАЧЕ,

когато аз поисках да наема фото техника от тях, те ми отказаха.

Аз съм клиент на фотопавилион от 5 години, купил съм 2 фотоапарата както и други неща.

Попитах ги: Защо ми отказвате?

Техният отговор беше: Не знаем, така сме си решили.

ХАХА - абе вие господа павилионци, невменяеми ли сте? Как може да не знаете, защо отказвате да си дадете техниката, при положение, че предлагате такава услуга??

-> Ето защо аз се чувствам излъган и твърдя, че тези хора са лъжци.

Добре лъжци са, но защо твърдя и че са лицемери?

Много просто - защото когато отида да си купя нещо от тях, те винаги са много любезни. Но когато ми откажат да им ползвам услугите, те дори НЕ МОГАТ да ми обяснят ЗАЩО.

Е, в такъв случай, от КЪВ зор сте го направили този рекламен банер, след като дори ВАШИТЕ клиенти, не могат да се възползват от него?

Какви са изискванията, за да се квалифицираме за техника? Трябва да сме фотографи или марсианци? Или и двете?

Аз вече няма да стъпя във фотопавилион. Ако ми потрябва нещо, ще ходя до Фотосинтезис или ще си го поръчвам от amazon.uk - даже ще излезе по-евтино с доставка от еконт.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: cicomanco   
Дата:   11-03-13 22:08

Ми ко пък.. тяхна си е техниката и те решават дали да ти я дадат или не!
Там пише, че ако искаш ПО-ДОБРА техника може да я наемеш....Явно този път тяхната може да не е била по-добра....[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] ...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: OIM   
Дата:   11-03-13 22:12

Щом не са те '' черпили '' с кафе , леко си минал

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: kaci   
Дата:   11-03-13 22:14

Мислех да се възползвам от възможността да взема под наем един или два обектива от тях, но досега не съм бил техен клиент. Вчера точно се чудех дали изобщо да опитвам.
Като чета горното обаче стигам до извода, че аз нямам дори теоретичен шанс за одобрение [smilie2]
Интересно ми е дали при теб отказа е тенденциозен или просто такава им е практиката[smilie8]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: marrio31   
Дата:   11-03-13 22:17

По наша преценка, си запазваме правото да откажем предоставянето на техника под наем, за което ще бъдете уведомени.
В случай на неодобрение, техника може да бъде наета срещу депозит, равняващ се на стойността й като нова.

това е цитат от условията им,след ужилването от преди..ги разбирам
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-13 22:17

Одобряват най-често ако се остави паричната себестойност на обектива или тялото, което се наемат. Примерно 1500лв струва обектива, оставяте 1500лв, след това връщате, плащате за наема и е Ок.
Не е лесно, след като един път ги излъгаха доста солидно и двата големи магазина в София.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: autosvet   
Дата:   11-03-13 22:18

То и един друг редовен, много точен и готин клиент така ги завлече и двете вериги и после го ту ЮС-а... Не ги съди много жестоко
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Rebellious   
Дата:   11-03-13 22:22

Да, не ги съди така крайно! Ако ти се опариш както тях, ще го даваш по-предпазливо, не, че това не поражда на свой ред дискриминация. Просто недей така крайно![beer]

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-13 22:23

deusex написа:
> Аз вече няма да стъпя във
> фотопавилион. Ако ми потрябва
> нещо, ще ходя до Фотосинтезис или
> ще си го поръчвам от amazon.uk - даже ще
> излезе по-евтино с доставка от
> еконт.

Амазон директно доставят. Не си играй с разни други хора, дето ще искат повече пари.

ПП А за павилиона или марио и другите служители - Във цял свят когато се дава скъпа техника се иска "кредитна карта" и се резервира стойността на продукта (освен за коли - тогава резервират цената на застраховката)!!! Ако забрави човека да го върне си взимате парите от тая резервация. Пък шмекера да ходи да се оправя с банката. Прочетете си как става, питайте на телефона на банката Ви....няма нужда Вие да се правите на кредитна институция. Просто внасяйте повече апарат и и обективи това е.

Това вече за 500-тин път го пиша не само в този форум. Хубаво не сте излизали от Бг ама поне четете.

Напълно е прав човека да е бесен ако има достатъчно добра кедитна история и може да си позволи да покрие загубата на техниката.

[smilie23] [smilie23] [smilie23] аман от аматьори [smilie23] [smilie23] [smilie23]


и да трябва да се съди крайно. Аз също няма да стъпя повече там, докато не си вземат мислещ ръководител или поне такъв, дето може да чете.



Публикацията е редактирана (11-03-13 22:29)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: marrio31   
Дата:   11-03-13 22:31

скоро си купих от фотосинтезис тяло никон,цената тук в БГ е почти същата като в Щатите,разликата е пренебрежима,а пък си имаш и нормална гаранция,изобщо не си заслужава да се взима от вън,но това не важи за канон[smile]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: deusex   
Дата:   11-03-13 22:33

Нямаше да ги съдя толкова крайно, ако не бяха показали този рекламен банер, чрез който ме подканват да отида при тях!

Като не си давате технката, какво рекламирате, БЕ? Какво???

Нямаше да бъда обиден, ако ми бяха обяснили ЗАЩО ми отказват?

А те викат: "Ми и ние не знаем" = ей така за кеф.

Е при това положение няма как да има уважение!

Добре че възпитанието ми ме спира да изпиша ред псувни [smilie10]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-13 22:37

Май няма откъде другаде да се вземе техника на такова ниво както е при тях. Имам впредвид за Канон и Никон.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Rebellious   
Дата:   11-03-13 22:40

Дааа, отиваш в Амазон и нямаш такъв дерт. Оттам ще ти доставят, ама ще купиш, няма да вземеш под наем... Не, не защитавам павильона, просто реалността ни е една такава, странна...

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: boxer   
Дата:   11-03-13 22:52

И банките рекламират кредити, но не значи че дават на всеки, който поиска.
Не виждам къде е драмата в това.
Не били казали защо. Ако ти бяха казали че не будиш доверие, по-добре ли щеше да ти е?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: deusex   
Дата:   11-03-13 22:59

boxer, да по-добре щеше да ми е. Защото като лъжат и мрънкат без да се аргументират, повече ми приличат на кифли от 7-ми клас, отколкото на магазин за фото техника.

Кредитите си имат описани условия и човек може да се съобрази с тях, докато тук явно няма регалмент, а нещата се случват на невменяем принцип.



Публикацията е редактирана (11-03-13 23:00)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 23:02


Не били казали защо. Ако ти бяха казали че не будиш доверие, по-добре ли щеше да ти е?

Е, поне може да им се орепчи:

Е, вие като много разбирате от доверие, що ви изцака оня малкия?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   11-03-13 23:04

Ми може нещо да си изглеждал подозрителен, да си се потил, да са ти треперели ръцете,
да си избягвал зрителен контакт ... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 23:06

И да беше махнал маската от лицето си


http://img03.prodavalnik.com/images_prodavalnikcom/15207993_1_585x461.jpg



[beer] [beer] [beer]

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 23:11

Една мутра вика едно хлапе пред баничарницата
- На ти 10 лева, влез и ми вземи една баничка!
- Ми сам си я вземи - един лев е!
- Не мога бе малчо, трети път влизам и все оборота ми дават.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-03-13 23:11

Айде стига. Всичко си е шуробаджанащина. Въпросния Станивоев, който ги замъкна с 85 1.2, 24-70 и 70-200 2.8 + 5д2, съм го виждал 2-3 пъти, мъкнещ въпросната техника в една раница, която даже се опита да ми я продаде (празна разбира се, в окаяно състояние).
Явно, че в доста често си е наемал техника, и докато им е давал луди пари за наем, никой не го закачал и даже много са му се радвали. И въпреки, че са трайно опарени, само и само да удовлетворят желанията на клиентите, поемат отново всякакви рискове и пускат техника под наем [smilie5] - смешници - просто знаят колко е печалбата от този род бизнес. Сега ще започнат коментарите - ти знаеш ли какъв е риска при даване на техника под наем - аз ще кажа - запорира се от картата, сумата на техниката и се освобождава след връщането и. Явно по този начин, има някаква спънка, която не позволява правенето на далавери от страна на предлагащите техника под наем и затова не се практикува - друго логично обяснение не виждам.
Колкото до отказа за даване на техника под наем, ще направя един автоцитат:
- Ти си черен -.- не можеш да работиш [smilie7]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Giorgio.K   
Дата:   11-03-13 23:20

... Мислех си да не пиша за случая ми от последната събота, ама след като темата за наем на техника е пусната, ще споделя все пак.

Та исках за уикенда да наема едно тяло да го пробвам, ей така да пощтракам, че ми се върти в главата да купувам такова. Обаждам се първо по телефона да питам става ли и въпреки че преди това съм наемал техника от магазина се оказва че ме нямало в компютъра - освен това съм и купил оттам обективи, филтри и други дреболии за около 3200 лв. Казват или депозит или проучване което става за 24 часа. ОК, отивам в магазина и предлагам да ми блокират сумата на от кредитна карта та да не се занимаваме с проучвания и т.н. - казват не става поради не знам си какви причини, искат само пари в брой. За мен това не върви щото нямам желание да размотавам към 4000 лв., независимо че реалната възстановима стойност на това тяло в момента е около 2500 лв (ново няма).

Та отиваме на проучване - давам всички данни, адреси по л.к. и където живея, месторабота, адрес на местоработата. Пращат ми данните за проверка - явно са проверили на какви пари се осигурявам и изобщо кредитната ми история и ми се обаждат на следващия ден, че всичко е ОК, т.е. одобрен съм и мога в събота да ида да взема тялото.

Отивам в събота, правят ми копие от л.к. и почвам да попълвам Запис на заповед - както казах по-горе сумата е почти двойна от реалната цена на тялото. Съгласявам се и с това, обаче ... като ми поискаха да се подпиша в момента и на текста под самата заповед с който всъшност заявявам, че Записа на заповед ми е реално връчен - вече ми писна... [smilie9] Такава Запис на заповед АЗ специално подписвам само с пистолет на главата. Разбирам, че искат по всякакъв начин да се застраховат, обаче това за мен е прекалено ... Казаха, че без този подпис не става - аз им казах че това няма да го подпиша на мястото на връчване независимо колко са добросъвестни (вероятно)щото просто прилича на изнудване ... та скъсах документите и си тръгнах... и не разбрах и за какво беше тъй нареченото проучване, ама както и да е ... живи и здрави да сме. [smilie21] такива са реалностите ..

Та само да обобщя за тези дето са мераклии да вземат под наем да гледат какво подписват.

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-13 23:32

Еми да сигурно не става с кредитна карта щото мушкаме едни пари в джоба сигурно без ДПС и други такива. В цял свят става в наше село не става. [smilie23]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ivjordan   
Дата:   11-03-13 23:34

^Е, то на записа на зоповед ако не се подпишеш, това не е запис на заповед.
Иначе, и аз не им одобрявам системата.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   11-03-13 23:37

то търговци на бизнес се учат само от лошо. Бойкот и като им дойде акъл в главата, ще приемат и карти и ще те кандардисват да вземеш 2 или 3 обектива, когато купуваш тяло. Същото е и с цените.

Дето казваше един предходен неграмотен премиер "за бога братя не купувайте" (бел. ред. не че имаше какво да се купи тогава)

То блокирането на пари по картата е равносилно на записа на заповед само дето парите са им гарантирани.



Публикацията е редактирана (11-03-13 23:38)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: deusex   
Дата:   11-03-13 23:41

Ами айде да организираме група на НЕ-посещаващите фотопавилион.
Групата е създадена с "идеална цел" - а целта е, след като им свършат клиентите, да вземат да се осъзнаят и някой ден да можем свободно да ползваме услугите които ТЕ ни предлагат [smilie21]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: atrifonov   
Дата:   11-03-13 23:43

Съгласен съм с автора на темата- като ти отказват, поне един разумен довод да дадат[smilie23]
Изобщо впечатленията ми от павилиона са[smilie23]
Но не мога да отрека, че в пловдивския павилион персоналът е много любезен и отзивчив
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ivjordan   
Дата:   11-03-13 23:45

Извинете, може и да не съм прав, но май по нашите закони няма как да се блокира сума по карта, та в това отношение търговецът си е прав. Тук не трябва да се намесва банковата гаранция, която е една друга сделка и която, между другото, е едно доста добро обезпечение.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-03-13 23:46

Колеги, ако вие сте в позицията на Павилиона, какво щяхте да правите? И аз съм оставил към 10К там , но подписах запис на заповед , ползвах обектива, върнах го , скъсахме хартийките и толкоз.
Винаги наемането е било със запис на заповед и преди случая "Станивоев". На недоволните предлагам снимкаБГ ,там всичко е гарантирано...[smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Giorgio.K   
Дата:   11-03-13 23:53

ivjordan - нещо не разбираш. Записа на заповед има място за два подписа: при издаването от издателя, т.е. АЗ и още един подпис под текста, че записа ми е предявен да изпълнение - разбира се в случай че не им върна техниката. Аз им разписвам записа като издател, но не желая да разписвам разписката, че записа ми е ВЕЧЕ предявен, тъй като с нищо не съм нарушил условията при които предоставят техниката и не съм и я забавил, откраднал, потрошил или загубил ... т.е. независимо дали аз си спазя моите задължения относно техниката те могат да предявят записа за 4000 лв. ... е да, моята опция е да им вярвам че са 100% добросъвестни [smilie23]

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   11-03-13 23:56

Перефраза (Здравко, извинявай [smilie3])

И аз съм оставил в кръчмата към 10К, но подписах запис на заповед за използване на тоалетната за известно време, свърших си работата, върнах им я, скъсахме хартийките и толкоз.
Ъп.., имате ли свободна запис на на заповед?

[beer] [beer] [beer]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ivjordan   
Дата:   12-03-13 00:12

Към Giorgio.K
Абсолютно нищо не разбирам.
Записът на заповед е едностранна абстрактна сделка. На записа на заповед се поставя само един подпис - този на издателя.
Евентуално, ако се джиросва, на гърба на документа при всяко джиро се поставят по два подписа - джирант и джиратар.
При предявяване записът не се подписва, а се плаща. Срещу плащане, издателят получава оригинала на записа. Това е.
Всички други варианти, които евентуално практикува Павилиона, нямат нищо общо със запис на заповед, а са си техни свободни съчинения и в съда не биха издържали и една секунда.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 00:13

Giorgio.K е прав.
Предварителното слагане на втория подпис е закононарушение, няма настъпило събитие като основание за него.
Един вид е декларация от подписващия, че не го е върнал и дължи цялата сума, без фактически да е извършена услугата "отдаване под наем".
Ако го повторят пред свидетели, може да имат сериозни юридически проблеми и да се простят с този бизнес завинаги, след като има и условия за рецидив.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ivjordan   
Дата:   12-03-13 00:26

Е, нали точно това Ви казвам, няма законово основание за втори подпис на запис на заповед. То няма и къде да се подпишеш. Този подпис променя характера на сделката и тя престава да бъде запис на заповед. Което пък я лишава от извънсъдебната и изпълнителна сила. Поради което, Павилионът сами се лишават от своето обезпечение. Вече ми става доста ясно защо и как са ги бомбили с едни скъпи техники.
Егати тъпотията, тия от Марс ли падат и нямат ли 50-100 кинта за кадърна юридическа помощ!?!
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-13 00:40

В България не могат да блокират пари по българска карта? А по българска карта в Турция може, така ли? или в Чехия или Германия или САШ или Великобритания и дори Армения, а мисля че и в Украйна?

или в България не щем да си платим данъците или не щем да платим такса на банката или някоя друга гяволия?

Ще ме накрате утре да си направя среща с банкерите ми да поговорим дали мога или не мога да блокирам пари ако си открия фирма. Лошото е, че и да разбера, че мога от това управителя на фото магазина няма да поумнее, а аз ще си изгубя времето.



Публикацията е редактирана (12-03-13 00:41)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: uri64   
Дата:   12-03-13 00:44

Еми както БГ "народецът" (алюзия с Тери Пратчет) си заслужава правителството и депутатите, така си заслужава и търговците (пък били те и на фото-техника) [smile]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-13 00:50

Порових в Гугъл малко и се оказа че бая хотели в БГ имат "гарантиране с кредитна карта или пари в брой". Демек всяко фамилно хотелче може, да се оправи с пос терминал, а в павилиона не щат.

Та дето се вика никой не ни задължава да ги храним



Публикацията е редактирана (12-03-13 01:07)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ejko   
Дата:   12-03-13 01:21

"да си направя среща с банкерите ми"

[smilie24]

как го каза само!

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: pefoto01   
Дата:   12-03-13 01:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: didesignbg   
Дата:   12-03-13 08:29

Темата е много грозно написана.

















След като прочетох позицията на павилиона по въпроса, бих посъветвал господина на който са отказали техника, да си я купи онлайн и да я върне в законово определеният за това 7-дневен срок.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: batdin   
Дата:   12-03-13 09:22

Хубаво е човек, преди да критикува другите за некоректно отношение,да обърне поглед към себе си и да си помисли винаги ли е бил коректен.Нямам предвид автора на темата.Но и по принцип не е лош съвет към всеки един човек.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: charger   
Дата:   12-03-13 09:31

Факта е един.Има рекламно полсание "елате и наемете".
Отива клиента и му отказват БЕЗ причина,при положение,че има стабилна кредитна история.
Е,как да се чувства поради този факт?А ако са му пропаднали снимки и няма възможност за друга реакция,тъй като е разчитал на ФП?

Във ФП не влизам от години,след като попадбах на група малоумници,които ме размотаваха сума ти време за зарядно Маха с батерии.[smilie23]

Има и други магазини.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: GM   
Дата:   12-03-13 09:49

Автор: deusex
Дата: 11-03-13 22:02

Защото са ЛИЦЕМЕРИ и ЛЪЖЦИ.


не ги разбрах аргументите....голяма драма е станало.Попречили са на твореца да твори със скъпа техника[smilie8] Сега и група ще създава. Много е модерно. [smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Tenev   
Дата:   12-03-13 10:18

ivjordan, предварително подписване на записа като предявен за плащане не променя характера му по никакъв начин нито опорочава издаването му - това пак си е запис на заповед, но вече ПРЕДЯВЕН ЗА ПЛАЩАНЕ [smilie7] Практиката е абсолютно порочна и не може да бъде подкрепена по никакъв начин. Павилионът иска да си спести усилията по търсене на лицето за предявяване на записа и затова иска предварително подпис, че същият е предявен за плащане. Не бих посъветвал никого да подписва такъв запис! Giorgio.K e реагирал абсолютно адекватно за разлика от Павилиона [shtrak]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Krassy   
Дата:   12-03-13 10:18

Няма лоша реклама [smilie7]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 10:21

ejko написа:

> "да си направя среща с банкерите
> ми"
>
> [smilie24]
>
> как го каза само!

Що бе, ти нямаш ли си личен банкер? (или, както е в моя случай, засукана банкерка) [smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: misho_g   
Дата:   12-03-13 10:21

GM аз пък не разбрах сърказма ти, аз съм съгласен на сто процента с човека. Защо по дяволите ще губят времето на хората? Нека си напишат че си дават нещата само срещу депозит и тва е! И мой проблем ли трябва да е кой ги е запалил, има застраховки за тая работа. Тва за мен си е некоректна информация, и губене на време.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: shadowhand   
Дата:   12-03-13 10:22

Втория подпис при запис на заповед е напълно нормална практика в повечето фирми и този подпис се поставя към дата 1 ден след приключване на сделката. Причината е много проста - повечето мошеници рядко могат да бъдат открити на адреса за връчване и документа не може да има никаква сила. Аз нямам проблем с подписването на тези документи, защото знам че ще спазя уговорката и после ще ми върнат листа за да си го унищожа.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 10:23

misho_g написа:

> И мой проблем ли
> трябва да е кой ги е запалил, има
> застраховки за тая работа.

Би ли споделил в този момент коя застрахователна компания предлага такъв вид застраховки?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: misho_g   
Дата:   12-03-13 10:30

chill написа:

> И мой проблем ли
> трябва да е кой ги е запалил, има
> застраховки за тая работа.

Би ли споделил в този момент коя застрахователна компания предлага такъв вид застраховки?

Няма как да ти споделя, не съм брокер, но след като ясно са си описали условията, би било редно да ги спазят. Не мога да разбера само за какво е тази реклама, доста глупаво.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Tenev   
Дата:   12-03-13 10:32

shadowhand, откъде знаеш, че ще ти върнат листа? Какво става, ако недобросъвестен служител отмъкне подписаните и предявени записи? Както каза ivjordan, записът на заповед е абстрактна сделка, т.е. може да се търси сумата само въз основа на него. По същата логика трябва да има и презумпция, че ще си върнеш техниката...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 10:32

написа:

> chill написа:
>
> > И мой проблем ли
> > трябва да е кой ги е запалил, има
> > застраховки за тая работа.
>
> Би ли споделил в този момент коя
> застрахователна компания
> предлага такъв вид застраховки?
>
> Няма как да ти споделя, не съм
> брокер, но след като ясно са си
> описали условията, би било редно
> да ги спазят. Не мога да разбера
> само за какво е тази реклама, доста
> глупаво.

Що тогава даваш акъл като не знаеш?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: misho_g   
Дата:   12-03-13 10:41

chill написа:
написа:

> chill написа:
>
> > И мой проблем ли
> > трябва да е кой ги е запалил, има
> > застраховки за тая работа.
>
> Би ли споделил в този момент коя
> застрахователна компания
> предлага такъв вид застраховки?
>
> Няма как да ти споделя, не съм
> брокер, но след като ясно са си
> описали условията, би било редно
> да ги спазят. Не мога да разбера
> само за какво е тази реклама, доста
> глупаво.

Що тогава даваш акъл като не знаеш?

Щото ми харесва, проблем ли ти е!? И още един акъл ще дам, ако всеки недоволен клиент пусне по един сигнал в защита на потребителя може да се сетят да си махнат глупавата реклама.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Frenchev   
Дата:   12-03-13 11:01

Нямам намерение да чета цялата тема дотук, но само да споделя, че в Германия ако искаш да вземеш техника под наем, оставяш депозит равен на стойността на техниката и отделно си плащаш наем.

Малко е неприложим в България, но това е най сигурния начин.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:01

Потресаващо! [smilie18] [smilie18] [cool]
В момента четем фотонаемателската реинкарнация на вечната тема "Ленчето е долна ку%ва, щото дава на другите, ама не дава на МЕННН!!! Ма аз сега ше я кажа баш насред мегдана, да види тя!!!"

И както почти винаги - нито Ленчето е ку%ва, нито Павилиона са "невменяеми". Просто някакъв завалия се дере насред мегдана и показва на всички Ленчета, с кого (и защо) да не се занимават.

Само аз ли виждам, че хората от Павилиона просто са били твърде възпитани, за да кажат -
"Стотината лева, които ще спечелим, просто не си струват да се занимаваме с човек, като Вас, Господине!"

И са били абсолютно прави - човек, който не уважава правото на другите, да вземат решения, дори и когато тези решения не му харесват, не е човек, с който си заслужава да се прави какъвто и да било бизнес. Винаги, когато съм се подлъгвал да работя с балкански цървули, заради мааалко по-голяма печалба - после горчиво съм съжалявал.

Затова - конкретният балкански цървул, като е толкова убеден в правотата си - да си вземе един адвокат и да ги осъди за пропуснати ползи и неравностойно третиране, пък хем да си направи кефа, хем да му излезе и безплатна цялата техника.

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 11:06

.....не я разбирам аз тази работа с техниката под наем, никак не я разбирам...искаш да работиш - купуваш си !
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Frenchev   
Дата:   12-03-13 11:12

alsash не е точно така. Някой път се изисква някаква по специализирана техника, която не се ползва много често. И ако нямаш излишни пари да си я купиш и после да събира само прах, си я взимаш под наем.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:26

Не мога да се сдържа и от един скромен личен коментар по темата с наемането, застраховките и записите на заповед.

В Република България, случаите на злоупотреба/неплащане/повреждане/задържане и пр. нарушения на договорните взаимоотношения се наблюдават в мааалко под 60% сключените договори за отдаване на имущество под наем.
Оттам нататък тръгват:
а) Процедури по събиране (средно, около година и то при успех)
б) Разноски по събирането.
в) Лихви (пропуснати ползи) върху парите блокирани във въпросното имущество
г) Занимаване с институции.
д) Нерви, енергия и време.
Имах преди време идея за бизнес с нещо подобно - отказах се още на ниво проучване.

Огромна част от фирмите, които тръгват идеалистично да правят нещата "като в белите държави" се парят, след което въвеждат едни ужасяващо консервативни условия за всички клиенти. Просто е.

В рамките на текущата година имам един договор за кредит (не в България) от 3 (три!) страници. Огледалният му договор за кредит в България е 18 (осемнадесет).
Като и на мен, и на моите адвокати, и на адвокатите на двете банки, ни е пределно ясно, че не-българският договор е непробиваем, докато българският - колкото и да е усложнен, пак мога да се отвъртя (ако поискам) или поне - да ги мотая с месеци, и месеци, и месеци (а със съвсем леко "смазване" на съдебната система - и с десетилетия). Просто едното място си има държава, институции и - критична маса отговорни граждани, другото - не.

Впрочем, за тези, които обичат иронията на статистиката - горните 60% корелират по интересен начин с броя на андрешковците, които станаха граждани в рамките на половин-едно поколение.

Не че нещата не отиват към по-добро, лека-полека. Отиват.
Ама е добре и някой да напомня на андрешковците, че не винаги клиентът е прав и че откриването на сапуна и вярата, че ти си винаги и във всичко прав, обикновено случват в именно в рамките на едно-две поколения.

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 11:30

misho_g написа:

> chill написа:
> написа:
>
> > chill написа:
> >
> > > И мой проблем ли
> > > трябва да е кой ги е запалил, има
> > > застраховки за тая работа.
> >
> > Би ли споделил в този момент коя
> > застрахователна компания
> > предлага такъв вид застраховки?
> >
> > Няма как да ти споделя, не съм
> > брокер, но след като ясно са си
> > описали условията, би било редно
> > да ги спазят. Не мога да разбера
> > само за какво е тази реклама,
> доста
> > глупаво.
>
> Що тогава даваш акъл като не знаеш?
>
> Щото ми харесва, проблем ли ти е!?

Добре, радвам се, че достигнахме до едно мнение, че дрънкаш празни приказки. [smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 11:34

dephil
Дотук се вижда само, че едната страна - клиента, си е спазила изискванията към нея - изчакала всички проверки (вероятно и на адреса), подписала законно допустимата част. Другата си е превишила правата, какви простотии за възпитание си писал?
Има си законови изисквания. Ако не ти харесват си е твой проблем.
Ти да не си работещ в Павилиона ...заради тази мааалко по-голяма печалба?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:35

chill,

Без да се сърдиш - ама и двамата си говорите, колкото времето да минава.

Застраховката е последния проблем. Защо е последен - защото е последното поредно нещо, което се надяваш да сработи в твоя защита и - то не сработва (т.е. - не я получаваш).
Разпитайте познатите си бизнесмени - каква им е практиката със застраховане на вземанията им от техните клиенти.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: marrio31   
Дата:   12-03-13 11:37

трудна работа е със застраховките,само пари в брой на стойноста на продукта,иначе е доста рисковано
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 11:42

dephil написа:

> chill,
>
> Без да се сърдиш - ама и двамата си
> говорите, колкото времето да
> минава.

И защо?

Последния път, като бях в Павилиона чух, че застрахователите в България не предлагат такива застраховки.

Младежът по горе каза, че "има застраховки за тая работа".

Е, аз искам да установя кое е вярното. [smilie7]

> Разпитайте познатите си бизнесмени - каква им е практиката със застраховане на вземанията им от техните клиенти.

Аз, ако в отношенията с някой партьор се налага да мисля за застраховки, ами мерси, въобще няма да имам бизнес остношения с въпросния партьор.

Я, каква изненада, и Павилиона решили така.[smilie18]



Публикацията е редактирана (12-03-13 11:44)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: emo1   
Дата:   12-03-13 11:42

Да се затвори "Орлов мост"!
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:47

chill
За тъкмо такива - в БГ не знам дали има (може и да има)

Обаче - в БГ съм работил с подобни застраховки. Шансът да си получиш покритието е.....

На фона на техните правни изисквания, завъртулки и отвъртулки, хората в банките са си направо едни супер лежерни типчета и договорите им се четат леко и пивко, като поезията на Лилиев.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 11:49

Canon,
Като има нарушени законови изисквания - пътят е ясен и грее сияйно отпред! [smilie24]

Иначе, признавам - разкри ме! - като ми втръсне от сериозно работене, сериозно възнамерявам или да си отворя бар за единия кеф и пиене с приятели, или да си купя един такъв Фотопавилион (или каквото там има, по него време) и да си цъкам стари техники в него.
Мхъм.. или пък да ги съчетая и двете в едно, ам? [beer] [smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 11:58

dephil
Че ние с приятелите си го правим това тук и сега, що да чакаме?
Менкаме си разни техники, клюкарим си разни темички, даже и фотографията я засягаме.
Неформално клубче, веднъж седмично, в затворено барче ...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: georgivelev   
Дата:   12-03-13 12:58

Виж ти! Ново 20! Моите приятели от Фотопавилион се окъкали пак! Сефте! А аз преди време се възмущавах, че записа на заповед е на по-голяма стойност от стоката съгласно техния ценоразпис. Сега има градация. Кулминацията ще е ако ми поискат да им дам дъщеря си за залог докато трае периода на наема.

След прочетеното се налага извода, че услугата "отдаване на фототехника под наем в България" е неприложима в момента, но това май само от Фотопавилион не са го разбрали.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: sd   
Дата:   12-03-13 13:10

Преди година правих проучвания за възможността в България да се реализира услугата "Отдаване на фототехника под наем" по схемата, която се прилага в "белите" страни т.е. с блокиране на сума в кредитна карта и отблокирането и, когато техниката бъде върната. Говорих с няколко от най-известните банки в България и общо взето ми казаха, че не могат да предоставят ПОС терминал за целите на такава услуга, като използваха най-различни аргументи. Върха на сладоледа беше, че в една от тях ми обясниха, че предоставянето на такава услуга не било в интерес на търговеца и те за това не я предлагали.
След като разказах патилата си по това проучване на приятели стигнахме до извода, че банките нямат интерес да предоставят такава услуга. Защото са раздали кредитни карти на куцо, кьораво, сакато, работещо, неработещо, мързелуващо и т.н. и ако някой такъв дойде да вземе техника и не я върне те ще трябва да го издирват да им възстанови парите.

Та общо взето извода е - в нашата страна, услуга отдаване на техника под наем, така че търговеца, който я дава да е обезпечен, и съответно клиента да получи най-доброто срещу парите си, е невъзможна.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: localhost   
Дата:   12-03-13 13:14

sd: ами повечето кредитни карти са за по 3-4000 лева с дневен лимит 400-500. Познай какво можеш да наемеш за тея пари. Ама просто народа няма пари и банките не искат да отпускат повече.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: sd   
Дата:   12-03-13 13:18

и как да му отпуснат като после трябва да го гонят да им ги връща? А пък търговеца иска гаранция че техниката ще му се върне и то в нормално техническо състояние. Е за това тази услуга няма да я бъде тук.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: iliyanb   
Дата:   12-03-13 13:20

[smilie24] написа:

> Потресаващо! [smilie18] [smilie18] [cool]
> В момента четем фотонаемателската
> реинкарнация на вечната тема
> "Ленчето е долна ку%ва, щото дава
> на другите, ама не дава на МЕННН!!!
> Ма аз сега ше я кажа баш насред
> мегдана, да види тя!!!"

>
> И както почти винаги - нито Ленчето
> е ку%ва, нито Павилиона са
> "невменяеми". Просто някакъв
> завалия се дере насред мегдана и
> показва на всички Ленчета, с кого
> (и защо) да не се занимават.
>
> Само аз ли виждам, че хората от
> Павилиона просто са били твърде
> възпитани, за да кажат -
> "Стотината лева, които ще
> спечелим, просто не си струват да
> се занимаваме с човек, като Вас,
> Господине!
"
>
> И са били абсолютно прави - човек,
> който не уважава правото на
> другите, да вземат решения, дори и
> когато тези решения не му
> харесват, не е човек, с който си
> заслужава да се прави какъвто и да
> било бизнес. Винаги, когато съм се
> подлъгвал да работя с балкански
> цървули, заради мааалко по-голяма
> печалба - после горчиво съм
> съжалявал.
>
> Затова - конкретният балкански
> цървул, като е толкова убеден в
> правотата си - да си вземе един
> адвокат и да ги осъди за
> пропуснати ползи и неравностойно
> третиране, пък хем да си направи
> кефа, хем да му излезе и безплатна
> цялата техника.
>
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 13:30

alsash не е точно така. Някой път се изисква някаква по специализирана техника, която не се ползва много често. И ако нямаш излишни пари да си я купиш и после да събира само прах, си я взимаш под наем. ......я да видим за какво иде реч. Значи, имаш клиент за който искаш да направиш нещо, извън собствените си възможности.... Ами не е твоя работа или не си дорасъл за това. Работата се върши от тези които могат и имат необходимото.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: victory13   
Дата:   12-03-13 13:32

2фил [smilie24] [cool]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: tonyboy79   
Дата:   12-03-13 13:35







ДА ЗАПАЛИМ МОНОПОЛИТЕ !!!


 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: tonyboy79   
Дата:   12-03-13 13:35

[shtrak]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alphatier   
Дата:   12-03-13 13:36

alsash айде спри да пишеш вече,щото не може да се усетиш какви простотии продължаваш да пишеш.Явно си от голямото добро утро и парите те бият по главата,ако за 2 дена ти потрябва 400 2,8 или 300 2,8 за някакво събитие сигурно ще идеш да пляснеш 15 бона на павилиона и да си го купиш нали,дааааа...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: victory13   
Дата:   12-03-13 13:39

ако ми дотрябват 300 или 400 екстремно светли за събитие, то това няма да е събитието на което ще снимам аз... или ако съм аз, ще е с 180/2,8 [cool]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alphatier   
Дата:   12-03-13 13:48

Както и да е,явно няма смисъл да се коментира...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: victory13   
Дата:   12-03-13 13:51

колега, питането ти е в стил, че искаш да наемеш бентли от юропкар [smilie8]
винаги има крайности, дето ги давате едва ли не за ежедневни случки... като гледам, 300/2,8 го няма под наем, та какъв е проблема всъщност...[shtrak]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: johnny_fx   
Дата:   12-03-13 13:52

Ами не е твоя работа или не си дорасъл за това. Работата се върши от тези които могат и имат необходимото.

Верно ли? Значи хората по белите държави всичките са си накупили техника за 50-100 000+ и такова нещо, като отдаване на техника там не съществува. А дали е така всъщност? [smilie3]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 13:53

....ВСЯКА ЖАБА, ДА СИ ЗНАЕ ГЬОЛА [cool]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: gabsi   
Дата:   12-03-13 14:01

Автор: Frenchev
Дата: 12-03-13 11:01

Нямам намерение да чета цялата тема дотук, но само да споделя, че в Германия ако искаш да вземеш техника под наем, оставяш депозит равен на стойността на техниката и отделно си плащаш наем.


Това мисля, че обобщава идеално темата.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 14:04

написа:

> sd: ами повечето кредитни карти са
> за по 3-4000 лева с дневен лимит 400-500.
> Познай какво можеш да наемеш за
> тея пари. Ама просто народа няма
> пари и банките не искат да
> отпускат повече.


Справка за депозитите и кредитите към края на 2012

Банките имат (излишък от) депозити 34.5 млд, от които само 54% са дадени за кредитиране.

За сравнение, този процент е достигал до 82% през 2009 (при 22 млд депозити) и никой е не помислял че банките са нестабилни
http://blog.fibank.bg/wp-content/uploads/2013/03/krediti-depoziti-07.png
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: localhost   
Дата:   12-03-13 14:08

Canon: 2009 когато банките викаха "ПА-ПА-ПА" даваха на куцо, кьораво и сакато колкото си иска. Сега обаче дали е така [smilie10]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: compur   
Дата:   12-03-13 14:10

"куцо, кьораво и сакато" - ама на "нашите", а не на "чуждите" [smilie3]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: localhost   
Дата:   12-03-13 14:16

Та по темата: павилиона са постъпили като истински измекяри. Точка.

След всички проверки и т.н. да размотават човека и накрая да се .... на метеното. Нормална практика е да се каже в началото - така и така искаме 100% (или 200) депозит. И да е ясно. Именно липсата на ясни и утвърдени правила, които да се спазват прецакват бизнеса.



Публикацията е редактирана (12-03-13 14:17)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: nemchev   
Дата:   12-03-13 14:16

а ако жабата е дървесна....да си знае клона[cool]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 14:37

localhost
Сега с високите лихви и ниския процент за дадени кредити се опитват да покриват лихвата по депозитите. Затова е стагнирала икономиката, около 12 - 13 млд не са в обръщение, а са заключени в банките (които си ги въртят на борсата или обслужват централите - за тези, които са клонове на чужди банки)

А реалната икономика от средния и малък бизнес не може да обслужва толкова висок лихвен процент по фирмени кредити, само за перачите и монополистите е изгодно.



Публикацията е редактирана (12-03-13 14:39)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: localhost   
Дата:   12-03-13 14:43

Canon: сега прочетох по-подробно статията за кредитите и депозитите. Ами това са цифри само са домакинствата. Къде са фирмите - основните получатели на кредити?

Всъщност ето ги и данните:

Депозитите на Домакинства и НТООД са 34.635 млрд.

В края на януари 2013 г. кредитите за Неправителствения сектор са 54.718 млрд. лв.

Ако ти е интересно повече има тук - http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public/documents/bnb_download/201301_s_ms_press_a1_bg.pdf



Публикацията е редактирана (12-03-13 14:52)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: SmilM   
Дата:   12-03-13 14:54

Преди година-две преди да се опарят и двата магазина, бяха ясни правилата за отдаване под наем. Имаше я тази Заповед, която се коментира доста. Едва ли служителите ще се отнесат некоректно, при положение, че репутацията на магизина зависи от коректно отношение към клиентите си. Освен това човек винаги може да потърси правна помощ, ако се отнесат некоректно към него или Заповедта.След тази голяма кражба отстрана на техен клиент е нормално да се затегнат условията.
Аз дори не знаех, че има все още такава опция за отдаване под наем, мислех си, че тотално са я спрели. Най-лесното е, просто да махнат този банер от сайта и да напишат, че дават под наем само срещу точно определени условия - сума депозит.
А за кредитните карти е доста сложна ситуацията, те се издават с определен лимит, който е въз основа на определен доход /и то доход, въз основа на който човекът се осигурява/. Ако въпросният човек се осигурява на минималната заплата, независимо колко печели на черно - му дават минимален лимит, който едва ли би покрил цената на едно тяло или един обектив от по-висок клас. Ако банката разреши такова запориране на голяма сума и наистина се стигне до тегленето й, клиентът е на минус за поне година напред - да изплаща нещо,което дори не е ново,а банката е в неизгодно положение, защото едва ли този клиент ще си изплати цялата сума, ако няма стабилни доходи. Така че при такива условия е ясно, защо е неприложимо това запорване на сума от кредитна карта.

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   12-03-13 14:59

"Защо вече няма да стъпя във фотопавилион"

Ше им накривиш на шапката [smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Тед   
Дата:   12-03-13 15:21

Еми най-неудобното е за фотографи извън столицата.
Значи: 1/ отиваш до Сф да подадеш докум.
2/ чакаш одобрение/неодобрение/.
3/отиваш да вземеш;
4/отиваш да върнеш..... Абсолютно нерационално и двете страни надали ще си стиснат ръцете.

Не става да се подадат докум. в техен офис в страната /те да си ги пратят в Сф/ и от същия офис да се вземе, заплати и върне техниката /като се подпишат и нужните документи. Не зависимо дали искаш да оставиш равностойността на обектива.

Иначе условията за наем са приемливи и достъпни.

За да има промяна, явно са нужни и застраховки на тази техника, за да може да са по-спокойни собствениците. Иначе нещата отидоха в другата крайност.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 15:29

localhost
Благодаря, ще я прегледам.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 15:33

депозитите *6 на Неправителствения сектор*7 са 52.423 млрд. лв. (65.6% от БВП), като годишният им темп на прираст е 6.3%

определението за депозитите е *6 за НС е *7 на 1 страница
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 15:52

Между другото, финансовите институции Банки, според скорошна промяна от парламента са с приоритет преди държавата! за събирания по кредити.
Или, ако те са ти отпуснали кредитиране (използвано като гаранция за наем) не им е особено тежък проблем за въстановяване.
Делът на необслужвани/преструктурирани (общо казано) е 10%.
Аре да не ги жалим и оправдаваме банките - доста кожи дерат.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alphatier   
Дата:   12-03-13 16:16

johnny_fx [smilie24]

victory13 предполагам ти разполагаш с всички L-ки от 14мм до 800,и не ти трябва да наемаш?Аз никога не съм наемал техника,няма и да го направя просто защото не снимам професионално а ми е хоби,но има хора,на които им се налага.Ако нямаш дадено стъкло,а ти трябва точно за определена задача,за която са те наели какво правиш,купуваш си го,даваш 4-5 бона,и го ползваш точно 2 пъти в годината?Що ли в западна европа и щатите всеки втори магазин предлага техника под наем,и това е голям част от приходите на магазина,не само от продажбите,сигурно щото са балъци и нямат акъл.Ако ти потрябва някой тилт-шифт или широк,а ти може да си позволиш и снимаш само с портретни обективи,какво правиш?Ако искаш и истинска случка мога да ти кажа,на един приятел му дават задача да снима в един пиано бар фотосесия,има бая стъкла,ама най-широкия му е 50мм,дойде и му дадох 35 1,4L да си свърши работата,а ако беше в чужбина щеше да си вземе 24 1,4+35 1,4 и квот му е кеф там.Ставате смешни като твърдите,че няма нужда от такава опция като даване под наем и че всеки фотограф трябва да има в шкафа всичко от 8мм до 1200мм,или че като няма дадения обектив то той не би могъл да свърши работата и че не става за дадената задача [smilie23] Профи до Профи в тоя форум...



Публикацията е редактирана (12-03-13 16:18)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-03-13 16:34

Гледам сагата продължава и е типично по български. Никога не съм разбирал изкривените взаимоотношения, когато познат или приятел ти иска пари на заем или техника, а когато откажеш ти се сърди все едно, че си длъжен да си Майка Тереза. Собственика на парите или техниката решава как и дали да даде, а не молителя. Като искаш кредит от банка пак те проверяват и може да не те одобрят и толкоз.
В крайна сметка сами сме се докарали до това ниво масово да си нямаме доверие.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: h_bio   
Дата:   12-03-13 16:35

Това със застраховките на техниката при отдаане под наем е трудна задача. Как ще убедите застрахователя, че не съществива хипотетична възможност търговеца да организира "открадването" на технаиката за да точи премии от застрахователя?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Krassy   
Дата:   12-03-13 16:41

Не казвай ти дали ще стъпиш у Фотопавильонъ...

... а си помисли дали той ще стъпи в теб [smilie7]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ejko   
Дата:   12-03-13 16:50

Ти как убеждаваш застрасхователя, че не си си опразнил сам апартамента, за да вземеш 2-те хилки, по полицата за 35лв, ако те ограбят? По тези полици застрахователите дори не правят описи.
Ако нещо се случи застрахователят си търси правата, а не клиентът да му гарантира нещо. Рискът се поема от многобтойните клиенти при които не се осъществява застрахователното събитие...
Отидете в банката и кажете, че искате да правите бизнес с отдаване под наем на техника и мислите да застаховате 10-15 хиляди атрибута с идеята да въртите оборот от 500 000 хилки месечно и ще видиш какви са гъвкави [smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: photopavilion   
Дата:   12-03-13 16:59

Здравейте!
Известно време не давахме техника под наем и много хора ни критикуваха, че не го правим. Сега започнахме отново да даваме и пак ни критикуват. Нормално е да проверяваме
по - обстойно клиентите, които искат да се възползват от услугата и молим тези, на които сме поискали депозит, да не ни се сърдят. Условията за наемане на техника се намират на сайта ни:
http://www.photopavilion.com/?page=Rental


 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 17:26

Няма да е лошо да се изясни ситуацията.
От едната страна се говори само за депозит, от другата се говори за запис на заповед.
Общите условия, публикувани на сайта за тази услуга, явно не са достатъчни.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: victory13   
Дата:   12-03-13 17:37

alphatier ,

нямам нито една л-ка, щото нямам канон [smilie18]
от павилиона съм наемал преди случката, сега не...

не разбирам обаче какво искаш... щом ти се вижда нормално да се отдава като зад калотина, те ти ниша, намествай се... на мен няма нужда да ми обясняваш как е там, как е тук... щом си наясно направи го...
един колега даваше под наем строителни перфоратори, всякакъв вид... еми щом стигна до там всеки ден да е в съда по дела с идиоти, тегли една майна, и забрави за отдаване под наем... така че ми е доста ясно как е "тук"... ама май на тебе не е
жив и здрав де [beer]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: vladod   
Дата:   12-03-13 19:23

Аз съм ПРОТИВ даването на техника под наем!!!
Ако си любител - не ти е жизнено важно да ползваш дадено стъкло или апарат...ще си снимаш с каквото имаш!
Ако си професионалист и ти трябва - купуваш си го, свършваш работата , за която си го взел, взимаш си парите и не ти пука кога пак ще го ползваш - имаш го и можеш да се буташ в шамарите!!!

Идеята да се правиш на велик с техника под наем НЕ МЕ КЕФИ [shtrak]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: M_D   
Дата:   12-03-13 19:25

Глупости на търкалета.
Цял свят наема техника според нуждите на конкретния проект. Само некви нискобюджетни истории се правят с налични (собствени) дрънкулки.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 19:36

.....DOLUTEHNIKATAPODNAEM...да живеят тези дето си купуват и го могат [cool]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   12-03-13 19:38

M_D
"Цял свят" = ?
Бизнес в развити пазарни и граждански общества = бизнес в България? Дооообре. [smilie18] [smilie24]

Отново, просто е - щом има такава страшна бизнес-ниша за даване на фото-техника под наем (срещу честна пионерска) - стискаме палци, дерзайте!
[beer]



Публикацията е редактирана (12-03-13 19:40)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: M_D   
Дата:   12-03-13 19:40

Не говорим за локалните безумни условия. Говорим за тъпия манталитет, че ако не си си купил, значи се правиш на велик. Ми купи си торба Хасита, като си толкоз отворен.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 19:49

....ами никак не я разбирам тази работа пак да кажа....ще вземеш ти техника да си поснимаш....и тези дето пък я дават и тях не разбирам...честно!
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ogi100   
Дата:   12-03-13 19:59

В доста от сесиите на creativelive ми направи интересно впечатление, че част от най-добрите фотографи в САЩ споделяха, че са наемали или продължават да наемат техника. Явно само тук е под нивото на един про фотограф да наеме, или поне част от хората така го чувстват. Не виждам нищо срамно да наемеш нещо докато успееш да заделиш да го купиш, защо трябва да откажеш работа и съответно пари...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Canon   
Дата:   12-03-13 20:01

Сашо
Има оптики, дето и аз не бих си купил, колкото и да са фърст. Щото доста по-рядко може да се ползват - примерно канонския 17 тс. Е защо да набивам една торба пари за него от една страна и от друга да не изкарам някой лев от специфична поръчка.
Да опраскаш за три дни интериорите в един хубав хотел и си напред с материала.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   12-03-13 20:05

....винаги съм намирал начин да се оправя с наличните си инструменти и с акъл...[cool] [cool] [cool] ....и клиентите ми водят други клиенти [smilie5]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Shama   
Дата:   12-03-13 20:06

И аз да споделя, когато в САЩ искаш да вземеш техника под наем ти запорират сумата на техниката по кредитна карта или носиш кеш.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ejko   
Дата:   12-03-13 20:32

"винаги съм намирал начин да се оправя с наличните си инструменти и с акъл"

Българинът с тел и плюнка всичко може да направи...!


Ако наистина имаш цялата техника, която може някога да ти потрябва е много по-изгодно да имаш фирма, на която се води техниката и студиото ти и да си я даваш под наем на самия себе си...
Това има хиляди приложения и ако наистина имате толкова много пари и толкова много поръчки, че да си го позволите, ви предлагам да го направите, ще сте ми благодарни и вие и вашите счетоводители, а и ще решите проблема с лошия Павилион и за близките си приятели... [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-03-13 20:33)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ne   
Дата:   12-03-13 20:54

Ако имаш цялата техника или колкото там имаш, не я даваш на себе си под наем, а на клиента, все едно не е твоя. Това е принцип. Като снимаш поръчка, калкулираш така чè техниката ти е винаги под наем, без значèние дали е твоя или я взимаш под наем наистина.
Тоест във всяка поръчка клиентът трябва да плаща техниката под наем.
Ако не калкулираш техника под наем, и не я броиш като отделно перо, преливаш амортизации в хонорар...



Публикацията е редактирана (12-03-13 21:44)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ejko   
Дата:   12-03-13 21:09

"Като снимаш поръчка, калкулираш така чè техниката ти е винаги под наем, без значèние дали е твоя или я взимаш под наем наистина."

Това е едно от приложенията, което имах предвид, не се изразих правилно... Позабравил съм пунктоалността в този форум.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ne   
Дата:   12-03-13 21:19

И още нещо техника ТРЯБВА да се дава под наем и ТРЯБВА да се наема. Абсолютно безсмислено и икономическо неизгодно е да купуваш нещо , което адски рядко ползваш.
От развитите европейски държави само ние и Испания предпочитаме да купуваме , а не да наемаме. Всички други наемат. Особено скъпи и странни неща.
Друг е въпросът как да се уреди читаво ...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: cameraman   
Дата:   12-03-13 21:34

Преди 4-5 години мой приятел, който живее в Щатите тръгна на меден месец в Малайзия и Индонезия Преди да тръгне си купи едно 5Д с 24-70/2,8 от голяма американска верига магазини. След месец се върна от пътешествието и върна апарата в магазина, като дори наем не са му искали. Казал им, че този апарат е объркал личния му бюджет и никой не е направил никакъв проблем с връщането.
Сега призовавам разпалените фенове на нашите търговски вериги да ги защитят.[smilie18]



Публикацията е редактирана (12-03-13 21:34)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: gabsi   
Дата:   12-03-13 21:37

Аз пък призовавам тебе да се пробваш да го правиш това в България и като не фалираш на втория месец, ела се обади пак тук.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   12-03-13 21:38

ejko написа:

> Позабравил съм
> пунктоалността в този форум.

"пунктуалността" [smilie25]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ecobo   
Дата:   12-03-13 21:42

ne написа:

> Тоест във всяка поръчка клиентът
> трябва да плаща техниката под
> наем.
> Ако не калкулираш техника под
> наем, и не я броиш като оделно перо,
> преливаш амортизации в хонорар...


Ей тези две изречения ако прозрат господата български фотографи, може нещо в бранша да потръгне в правилната посока.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ne   
Дата:   12-03-13 21:48

Екобо, няма шанс, преди 13 години го разправях пред 80 бг фотографа, в продължение на 2 часа и нищо. Май никой не го схвана, или 1-2 макс. Като гледам сега положението не е по-различно.
Досега НИТО ЕДИН клиент не е коментирал перата ми за наем на техника, и не ги е оспорил (за разлика от перото хонорар), така че не виждам какъв е проблемът???

И най-интересното е, че ако спазваш този принцип, ще може да си ъпдейтваш техниката регулярно и винаги да ви крак със снимачна и осветителна техника. Казвам го от личен опит.



Публикацията е редактирана (12-03-13 21:53)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ejko   
Дата:   12-03-13 21:57

Автор: chill
Дата: 12-03-13 21:38

ejko написа:

> Позабравил съм
> пунктоалността в този форум.

"пунктуалността"

Точно това имах предвид [beer]





ne, много си прав по горе! А дори сме по-зле от испанците в това отношение. Дори те още навремето, имаха големи регионални центрове, където вадят снимките от градските фотоателиета с хубаво качество, на достъпна цена, така че да остава и за ателието и за тях, а ние тук се мъчехме всеки да вземе машина да ги вади сам, хем да е евтина, хем да е хубава и накрая и снимките ни бяха по-скъпи, а и качеството по-лошо...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: GOSPODIN   
Дата:   12-03-13 22:14

Я, кажете колко са си купували техника от заМожна къща или съмнителни далавераджии? А? Мрънкала винаги има, но откраднатата техника е в нас , като добре се знае , че е крадена. Това е гадната истина, а не крокодилските сълзи, че някой ни е длъжен да ни предостави Л-ка , за "спешна" задача или "проект"(смешна префърцунена глупотевина).
Клоаката в , която живеем е подчинена на низки страсти , лъжа , далавера и мизерия и някои искат първи да видят бялата лястовица, но...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: charger   
Дата:   12-03-13 23:21

GOSPODIN
Изместваш темата.Това направиха по горе и photopavilion.

Има казус с клиент и фп.
Фп,да обяснят,ако обичат,защо така се е случило.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: anastas   
Дата:   12-03-13 23:37

ne
Първи засегна основен пазарен принцип-когато притежаваш нещо и го ползваш за да осъществиш стопанка дейност, трябва да го калколираш в цената на услугата или изделието на цената на пазарния наем за въпросното нещо.Причината е, че въпросното нещо е заето от самия теб и през това време ти губиш възможноста да го дадеш поднаем.

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-03-13 23:41

Въпросната политика, ми напомня на надпис на градски басейн:
"ОТВОРЕНО. ВХОД 5лв. ЗАБРАНЕНО ЗА ЦИГАНИ"
[beer]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: mkaraveloff   
Дата:   13-03-13 00:01

преди повече от година и половина имах аналогичен случай, но доста по цветен. ако на някой му е интересно може да си припомни темата https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1351294&t=1351294


не ми е стъпвал крака там, няма и да стъпи. Благодарение на това, че спрях да се занимавам с ИЗМЕКЯРИ, срещнах невероятни партньори между конкурентните фирми. Това доведе до по-голяма пълноценност в работата ми и като поглегна във времето се чудя как още съществуват такива хора в нашия бранш.



Публикацията е редактирана (13-03-13 00:02)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ejko   
Дата:   13-03-13 00:41

След mkaraveloff ми се струва че този Павилион много динамична работна среда предлага. Замислям се дали да не подам документи...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   13-03-13 00:44

[smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-03-13 00:58

Ааа, не - историята с кафето е единствена и неповторима !
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   13-03-13 09:39

Ако наистина имаш цялата техника, която може някога да ти потрябва е много по-изгодно да имаш фирма, на която се води техниката и студиото ти и да си я даваш под наем на самия себе си..........Ежко, братко...ти сериозно ли? Това ми напомня един разказ на Мопасан, дето една красавица казва на мъжа си, който редовно кръшка, че иска ли с нея - скъпо ще си плаща...хем парите остават в семейството и т.н.

Погледни и от гледната точка на КЛИЕНТ, на който му калкулираш наем техника и незнам какво още. Аз не бих погледнал с добро око на професионалист, дето няма необходимото да си свърши работата, да не говорим за грамотностите дето трябва да владее....

...не само, че не си плащам наем, ами цял живот работя със собствената си техника и никой никога не ми е плащал....даже за служебната си работа ползвам това което съм си купил....това е!



Публикацията е редактирана (13-03-13 09:41)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ecobo   
Дата:   13-03-13 09:44

ne написа:

> Екобо, няма шанс, преди 13 години го
> разправях пред 80 бг фотографа, в
> продължение на 2 часа и нищо. Май
> никой не го схвана, или 1-2 макс.
> Като гледам сега положението не е
> по-различно.
> Досега НИТО ЕДИН клиент не е
> коментирал перата ми за наем на
> техника, и не ги е оспорил (за
> разлика от перото хонорар), така че
> не виждам какъв е проблемът???
>
> И най-интересното е, че ако спазваш
> този принцип, ще може да си
> ъпдейтваш техниката регулярно и
> винаги да ви крак със снимачна и
> осветителна техника. Казвам го от
> личен опит.


То и аз го говоря това от много години (понеже съм икономист по образование [smilie3] ), ама вместо да се замислят, колегите предимно се оплакват от скъпата техника.
Еми скъпа ще е, като ценообразувате "на кадър", "на надник" или по друг нелогичен начин!
Аз съм чувал такива малоумни калкулации, че се чудя как може изобщо да съществува такова невежество. Като например: калкулация на база 60 лева надник на ден (за фотографа). Надника, разделен на броя кадри, който се прави за деня, дава цената на кадър и това плаща клиента, но не за всички кадри, а само тези, които си избере от снимачния ден... [smile]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: deusex   
Дата:   13-03-13 10:57

mkaraveloff, много кофти история. На твое място щях да му счупя носа "в самозащита" и да извикам полиция.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-03-13 11:40

Тая звучна дума надник не я бях чувал от времето, преди кризата, когато братя цигани стърчаха от всеки строеж [smilie5] и пак до циганите стигаме [smilie5]
alsash - това, че експлоатираш собствената си техника за служебни цели, не е много похвално - особено за организацията за която работиш. Да не обсъждаме темата за "професионалистите", които според вас, трябва да притежават обективи от сорта на - Canon EF 14mm f/2.8L II, Canon TS-E 17mm f/4L, EF 24mm f/1.4L II, който да използват веднъж на 13 месеца [smilie23]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dephil   
Дата:   13-03-13 12:25

deusex
Ти хубаво ще му счупиш носа, после той ще те причака някоя вечер, после ти ще го претрепеш с кол и въобще - опера "Балканска чест" в три драми и трагичен финал.
На цялата тема започва да й липсва фотографския елемент - снимка (май най ще отива - нов голф ГТИ и пред лирически герой - скръстени на гърдите мъжки ръце и с един такъв горд и строг, но същевременно справедлив и проникващ поглед).

Сега, извън иронията - вие, хора, направо ме изумявате! [smilie10]
Или за различни планети говорим, или едновременно (а) аз и още няколко колеги тук сме невероятни късметлии и (б) още няколко колеги тук са/сте невероятни каръци..

Никога, повтарям - НИКОГА не съм имал проблеми с ФС/ФП и още куп продавачи в и извън БГ. Като съм купувал/наемал/връщал/продавал и т.н. МНОГО неща. Камо ли пък някой да ми налети на бой / залива с кафе и пр. А не е като да не съм попадал на хора в лошо настроение и с лош ден зад гърба.

Шансът да сме все пак на една планета, дали няма да мине през това - човек какъв тип очаквания, мислене, подход, поведение и реакции упражнява към другите, м?

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: chill   
Дата:   13-03-13 12:36

То в Павилиона сигурно има камери и се вижда кое и как.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: kayso   
Дата:   13-03-13 12:45

deusex - я кажи сега, ти преди техника взимал ли си под наем? Ако си взимал, връщал ли си я навреме и в състоянието в което си я взел ли е била? Ама честен бъди, да знаем, дали да плюем Павилиона все пак.
Освен това - забавени осигурвки имаш ли?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: baraba   
Дата:   13-03-13 12:55

Автор: dephil
Дата: 12-03-13 11:01

Потресаващо! .......

Затова - конкретният балкански цървул, като е толкова убеден в правотата си - ......



брейй.. то и цървули фотографи имало.. [smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ne   
Дата:   13-03-13 13:03

alsash , повярвай ми това което си написал е меко казано несъстоятелно.
Аз не продавам техниката си , а УМЕНИЯТА си.
Затова двете пера са отделни, не само тук , но във всяка бяла държава.
И никой не го спори.
И никой не ме пита дали си "имам всичко необходимо лично"
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: vladod   
Дата:   13-03-13 13:22

Спокойно!!!
Скоро поредният хитрец ще се ос*ре яко и услугата пак ще отпадне ... така че бързайте да се представите пред клиентите си с всичко, което не можете да си позволите да имате [beer]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   13-03-13 13:33

Аз не продавам техниката си , а УМЕНИЯТА си......[smilie18] [smilie18] [smilie18] ....стой та гледай ти УМЕНИЯ без собствена техника...е, не можа да ме убедиш (я да ти погледна Уменията в профила....да речем!?).......разгледах уменията ти ne ....и продължавам да твърдя, че и с всяка техника, ти няма да надскочиш собственото си ниво....толкоз![cool]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   13-03-13 13:36

....я бре Мартине...я кажи де ги дават тез Canon EF 14mm f/2.8L II, Canon TS-E 17mm f/4L, EF 24mm f/1.4L II,.....мамка им и обективи....[smilie18]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: GenaDP   
Дата:   13-03-13 13:40

Абе за ква техника, дето не можете да си я позволите, иде реч?
Нещо от предлаганите за даване под наем не виждам ни един обектив, дето може да се включи в графата "екзотични"?

А и от другите надали има с дузини от всеки вид, та кво прайм, ако в съответния ден тъй желаното стъкло е вече отмъкнато от друго "профи"?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: estate   
Дата:   13-03-13 13:47

Повечето обективи и тела спокойно могат да се вземат от познати или колеги без никакви грижи.
Не виждам 400/2,8 , 500/4 или 600/4 ....абе те дори един тилт-шифт нямат баси и услугата ...уф гледам и макрото им хич го няма.Да не говорим че искат в залог сума за нов обектив а взимаш употребавам който ако решат могат да ти го "продадат" .Пожелавам успех на услугата ,но надали ще е за дълго.[shtrak]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: sirkhann   
Дата:   13-03-13 13:50

В магазина ги има. Блокират ти депозит за тях, който така и не ти разблокират после [smilie5]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   13-03-13 13:56

......Извинете, днес няма да мога да Ви свърша работата, защото техниката, която искам да наема за целта е ....в момента заета. Можем да се споразумеем за четвъртък другата седмица. Нека главният готвач се приготви и дано да има слънце за да снимаме тези манджи, както трябва!....искате ДНЕС? ...о неее!...какво ще правим сега?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   13-03-13 14:02

.......Защо нямам собствена техника ли...ами, как да Ви кажа...моите професионални умения и знания надскачат много възможностите ми за купуване на същата. Да си ги завра отзад ли?...ооо неее...не ми говорете с този тон....не знаете какво мога аз...
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: M_D   
Дата:   13-03-13 15:26

милият заблуден алсаш.
хем умилително, хем покъртително. :)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ecobo   
Дата:   13-03-13 16:15

alsash написа:

> Аз не продавам техниката си , а
> УМЕНИЯТА си.
.....[smilie18] [smilie18] [smilie18]
> ....стой та гледай ти УМЕНИЯ без
> собствена техника...е, не можа да ме
> убедиш (я да ти погледна Уменията в
> профила....да речем!?).......разгледах
> уменията ти ne ....и продължавам
> да твърдя, че и с всяка техника, ти
> няма да надскочиш собственото си
> ниво....толкоз![cool]


Едно изказване, което е типичен пример за това как не трябва да се говорят глупости (меко казано) за непознат човек.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: MikeDimit   
Дата:   13-03-13 16:33

Като си лафите за техника, аджеба, съпорт админите трябва да си имат лични сървъри?!?! Или министъра на икономиката лична банка? Разсъждавате като еснаф занаятчии - дюлгера со мистрия си оди.[smile]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: dashikov   
Дата:   13-03-13 16:45

"Техника, която не можете да си позволите" - ето тук е заровено май ключето.Техниката би трябвало да можете да си я позволите, но поради една или друга причина да я нямате.Ако не можете да си я позволите, съвсем резонно ви се отказва наемът на такава.Все пак ако стане нешо с техниката ще трябва да я плащате.....и то при изключително слаба митивация, все пак за вас след плащането няма да остане нищо.
Темата е безумна, крайните оценки също.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   13-03-13 17:31

[smilie18] [smilie18] [smilie18] ...както казваше Кака - "...замислете се и ще Ви стане тъпо".....айде бай, че имам много работа за вършене със скромната си техника! [cool] [cool] [cool]
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: OIM   
Дата:   13-03-13 18:04

Еее , най после
Аз си викам , тоя алсаш , толкова ли няма работа за вършене че цял ден седи и пише разни ... постове

 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   13-03-13 18:35

OIM, недей така... Виж колко е хубаво, уж зрели хора да се карат дори докато мрънкат за нещо, някой или каквото искате...
Всяко мнение - категорично, напълно изчерпващо темата (то и моето така)... бре, толкоз велики умове на едно място... :D
Нищо лично към никого, ама спрете да се излагате. В половината теми се джавкате кой е по-по най, дори не е забавно вече.
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: illuminations   
Дата:   13-03-13 19:29

deusex, теб все едно мацка те е скъсала [smile]

иначе какви са им цените за обективи за един ден? (не видях инфо на страницата)

edit: never mind, I found it
(но не дават обектива, който ме интересува)



Публикацията е редактирана (13-03-13 19:36)
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: alsash   
Дата:   13-03-13 19:47

...опа ОЙМЕ...пак съм тука....разрешихте ли проблема СОБСТВЕНА ТЕХНИКА / професионализъм.....[smilie18] [smilie18] [smilie18] ....веселите ме!
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: VassilK   
Дата:   13-03-13 20:37

Автор: deusex
Дата: 11-03-13 23:41

Ами айде да организираме група на НЕ-посещаващите фотопавилион.
Групата е създадена с "идеална цел" - а целта е, след като им свършат клиентите, да вземат да се осъзнаят и някой ден да можем свободно да ползваме услугите които ТЕ ни предлагат ...


Аз кандидатсвам за вашата група.Влизал съм един път, да видя магазина.

Това със залог от сумата, която струва техниката ми се вижда тъпо.Ако човек има тези пари може да си купи въпросната техника, или да не я купи.Все ще има някакъв начин за договаряне.Като вземете кола под наем да не би да и се плаща стойността като нова?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: boZo   
Дата:   13-03-13 20:43

Не знам за какво ревете - никой не ви кара насила да ходите и да взимате техника под наем от павилиона. Отивате там и се съобразявате с техните условия. Предполагам е в правото на търговеца да откаже без да се обоснове защо, така е и при кандидатстване за кредит.
Естествено, че няма да дават на Чоко и Боко - имат някакъв критерий, по който преценяват. Може би системата им не е идеална, субективна е и има грешки...
Не сте доволни от отношението? Направете по-конкурентна услуга и ги сринете...

И alsash е прав до някъде - без хуй на сватба не се тръгва...

Отделен е въпроса, че след изпълненията с монитора и кафето съм силно предубеден и покрай моето предубеждение предубедих и други хора, така че надали ще намеря повод да стъпя в павилиона... надали продават нещо, което да не може да се намери по-евтино в ebay или амазон, или нещо, което другите да не предлагат.
И както продавач/управител може да те залее с кафе, така може и да ти откажат с оправданието "Е те така ни е кеф..."
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-03-13 20:48

Автор: alsash
Дата: 13-03-13 13:36

....я бре Мартине...я кажи де ги дават тез Canon EF 14mm f/2.8L II, Canon TS-E 17mm f/4L, EF 24mm f/1.4L II,.....мамка


Кажи бе овчар? Стадото ли събираш, бре? Къде искаш да ти ги дават? В павилиона или в синтезиса ?
 Re: Защо вече няма да стъпя във фотопавилион
Автор: Admin   
Дата:   13-03-13 20:51

Достатъчно.
Всеки си каза, каквото имаше да каже, дори и някои неща вповече.
Темата отдавна не е нито информативна, нито конструктивна.
Избива на караници и лични разправии, затова се затваря.
 

 Тази тема е затворена