Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: sauron909   
Дата:   08-03-13 01:42

Ще си копувам фотоапарт и се двуомя между nex5n/r и nikon D5100. Апарата ми трябва за да правя 3Д модели (снимам поредица от снимки и програма ги трансформира в 3Д модел) и да снимам когато ходя на екскурзии, нови места, концерти и т.н. nex5n имам възможност да го взема на цена £410 (936лв) и е заедно с 2 лещи едната е 16мм а другата 18-55мм, апарата е от аутлета на сони с 1 година гаранция и е refurbished. Никона е с леща 18-55mm VR и е заедно със чанта, допълнителна батерия, кърпичка за чистене и 4гб карта памет за £419 (956лв) . А nex5r е с леща 16-50мм и струва £467.10 (1066лв). Моля кажете вашето мнение по въпроса и защо смятате, че едното е по добро от другото. Мерси предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: pefoto01   
Дата:   08-03-13 02:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: sauron909   
Дата:   08-03-13 03:23

Може ли малко по-подробно обяснение спрямо предимствата и недостатъците и причини единия да е по-добър от другия защото това ще ми е първия подобен фотоапарат (до сега съм имал само сапунерки). Гледах някои сравнения в интернет между двата и като цяло забелязах, че посочват nex5n като по-добър от гледна точка качеството на снимките. Освен това в този случай кой от вариантите е по-изгоден и по-добър за цената си. Защото какъвто и апарт да си взема при всеки случай, ще трябва да си купя калъф/чанта и карта с памет а примерно никона идва с безплатни такива. Но за сметка на това сонито идва с втора леща.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: Otvorenia   
Дата:   08-03-13 04:18

Според това което си написал гледам че търсиш по доброто отношение цена/качество. Обаче двата апарата са коренно различни. Едното е безогледалка а другото огледално-рефлексен. Аз лично бих избрал Сонито, но това е защото имам ДСЛР. На твое място бих избрал Никона, просто защото ще ти се изяснят някой неща на които не си обръщал внимание като си бил със сапунерка. Абе който и да вземеш няма да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: hotsnail   
Дата:   08-03-13 08:41

Виж кой те кефи най-много на външен вид и в ръката ти и взимай

Малко по-подробно

- Никона е дслр т.е. Има огледало вътре с кото светлината отива до визьора (прозорчето отгоре през което се гледа) при д5100 може и през екрана да гледаш какво снимаш, но малко по-бавно става работата

- сонитата са безогледални т.е. Светлината отива през обектива до сензора направо и от там цифровия сигнал до екрана или визьора (ако решиш да си закупиш такъв)

- когато работиш с визьор никона ще е по-бърз, когато си през екрана сонито ще е по-бързо.

- 5r е модела за 2013-а. Спрямо 5n разликите са, че по-новия модел по-бързо фокусира, има допълнителен диск за управление, има wifi и можеш да му слагаш приложения. Сони пуснаха 10-тина допълнителни функции като приложения. Например можеш да управляваш апарата от телефон. За сега само сони правят приложенията.

- 16-50 или 18-55 + 16/2.8 - ами 16-50 най-голямо предимство му е размера, когато не работи апарата се свива и цялото нещо апарат и обектив е много компактно. 18-55 е по-добър като оптика макар и с малко. 16мм е противоречив обектив - малък, бърз и удобен, но има компромиси с оптиката, които понякога дразнят (аз мъ научих мурафетите и си го ползвам)

- 18-55 за никон до колкото съм чел не е лош обектив. За никон има по-голям избор допълнителни обективи. Сони напредват със некс но са доста назад. Никон продават около 90 модела в момента. Сони имат 15-тина за некс и с адаптер за алфа (дслрите на сони) още около 40 техни и 40 на други марки. Това с адаптерите е важно за некс - на апарат некс реално може да ползваш почти всякакви обективи от други марки. В повечето случаи с прости механични адаптери може да използваш обектива в ръчен режим. За канонски и сони обективи има адаптери с електроника и им работят всички функции - разбира се размера на обектива с адаптера става доста голям спрямо малкия некс

- некс е по-добър за видео спрямо никон д5100, ако обече искаш по-сериозно да се занимаваш с видео е добре да видиш и д5200. Ще трябва да си прецениш дали автофокуса на сонито е важен или удобството на по-голямото тяло е важно. Сонитата във видео понякога прегряват зарад малкия размер, това го имай в предвид също.

Според мен и с 3-те апарата можеш да се научиш на разните фото мурафети - бленди, скорости, чувствителност, композиция, светлина и т.н. Всичките модели дето гледаш предлагат много добри автоматични режими. Сони са електронна фирма и мисля че имат доста повече екстри за автоматичните режими, някой доста откачени. Например може да започни лицата на близките ти хора и да ги фокусира ако попаднат в кадър, панорамни снимки прави, 3д панорами

Най-голямото предимство за мен на НЕКС е размера. Имах по-голям апарат обаче почти изцяло минах на некс. Сега имам друг голям за втори апарат с който снимам някои по специфични неща. За твоите снимки аз бих взел некс-5R, мисля че ще е напълно достатъчен на тоя етап. По-натам ако намериш места дето те ограничава, може да вземеш и голям апарат или по-скъп некс, ама ще имаш идея защо даваш повече пари. А каквото и да решиш един некс-5 винаги ще е полезен ако не като основен апарат то като втори. Аз си пазя стария ми некс-5 от преди 3 години, все още работи прекрасно и по екскурзии го нося заедно с некс-7 - майка ми и дъщеря ми много по-лесно снимат с некс-5 от които и да е друг апарат и видео и снимки.



Публикацията е редактирана (08-03-13 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: sauron909   
Дата:   08-03-13 20:46

Преди малщо поръчах D5100 + 16gb sandisk pro extreme 95mb/s.Мерси за препоръките. Сега реших да си взема и поларизиращ филтър за него, обектива е 18-55VR. Може ли да ми препоръчате модел или марка и подходящия размер. Четох за тях и гледах сравнения и ми се струва удачна покупка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: sirkhann   
Дата:   08-03-13 20:48

Каквото и да вземеш за 18-55, все тая. Може и нещо от базара. Иначе и Hama HTMC ще ти свърши страхотна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: io_bs   
Дата:   08-03-13 21:10

На този обектив ще е мъка с поляризатор. По-добре не се занимавай, иначе след всяко фокусиране ще трябва да го нагласяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: star_dust   
Дата:   10-03-13 18:28

дори няма какво да го мислиш, nex-a!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: next_time   
Дата:   10-03-13 18:55

Хоти как не те мързи да пишеш по толкова много, човека задава реторичен въпрос все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Nex 5r/n или Nikon D5100
Автор: karan4o   
Дата:   11-03-13 12:41

Що бре?!?
Охлювът е дал прекрасно обяснение, което рядко можеш да получиш в този форум!!!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »