Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vladimir_novkov   
Дата:   06-03-13 10:26

Здравейте,

Искам да попитам всички за мнение относно избор на фотоапарат със сменяема оптика. Преди време снимах с един Nikon D40, но заради сериозни проблеми с гърба (няколко шипа :) ми стана твърде тежък дори и той. Насочил съм се към безогледалните системи, но не мога да намеря информация кой фотоапарат реално е най-лекият, защото се оказва, че това е водещото в случая.

Иначе снимам основно пейзажи и архитектура. С Никона бях си взел и една широкоъгълна Сигма 10-20 - голям кеф, но сигурно тежеше 1 килограм :) и направо ме убиваше.

Така че - очаквам мнения, защото ми омръзна да снимам с iPhone-a :)

Поздрави,
Владо

P.S. Бюджетът е под 1000 лева, но в краен случай - до 1500.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: kaci   
Дата:   06-03-13 10:28

Като гледам търсиш точно това което аз продавам във базара [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: sirkhann   
Дата:   06-03-13 10:28

Телата са достатъчно леки, трябва да се избира според тежестта на изпозлваните обективи.

Също Sigma DP1m или употребявана DP1 от базара заслужава внимание, за градско снимане е много хубав апарат с широкоъгълна оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   06-03-13 11:40

олимпус EPM2 или EPL5 и ще останеш доволен [smilie24]
има и хубав широк обектив с много малък размер и тегло и приятно качество 9-18 , който също си заслужава [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: ararat   
Дата:   06-03-13 12:02

Лек/евтин/за пейзажи и архитектура:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200403012008.html


http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200403012006.html



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   06-03-13 12:26

фуджи х100 е точно 1500 лева в сайтовете амазон, ибей и прочие - нов - черната серия, иначе белия е по-евтин.
не е със сменяема оптика, но е лек. и хубав.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   06-03-13 14:14

Щом пейзажи снимаш наистина фуджи х100 е много добър вариант.Поръчай го от амазон.Даже в форума се продават няколко х100 за по 1000лева.Никон 1 е много специфична камера.Дава филмови резултати в повечето случай.Това може да е предимство.Но ако искаш кадри с по-малко шум и по-леки и приятни цветове никон1 не е за теб.Даже на 200 исо има шум който изглежда много приятно за мен.Също динамиката не е много добра.Абе фуджи е камерката според мен. Само че е с несменяем обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   06-03-13 15:20

аз купих единия от базара... влюбих се...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   06-03-13 15:23

Никон1 ли?А аз съм влюбен в него.Само чакам да доставят във Варна в1 с 10мм и си го отнасям.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: karan4o   
Дата:   06-03-13 15:28

И аз май се влюбвам... в Ом-Д!!! Много радва, направо се спуках да снимам и то с голямо удоволствие!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   06-03-13 15:28


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tkqe9223.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2013-03/hgao7519.JPG


https://dl.dropbox.com/u/5831979/fotosesia/2013-03-04-First-DSCF6043a.jpg



аз се влюбих във фуджи-то... никона ми е грозен



Публикацията е редактирана (06-03-13 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: djfroggy   
Дата:   06-03-13 19:04

Честито, Сираков!
Още един глас от мен за Фуджито. Чакам Х100с. Разочароват ме с малко закъснение но няма проблем, ще го дочакам.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   06-03-13 19:15

Дано и ти си доволен от бартера. За мен беше удоволствие...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Kirilius   
Дата:   06-03-13 20:54

Съгласен с sirkhann, че всички производители на безогледални системи в момента предлагат много леки тела и обективите са тези, които определят кайното тегло.

Ако ти стига само едно фокусно разстояние, виж Fuji X100 или Sigma DPx, както са те посъветвали по-горе, или дори погледни Sony RX100. Сензорът му не е баш ДСЛРски, но е достатъчно голям и в момента май-няма апарат джобен формат с по-добра картина от него.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-13 21:06

Фуджи-то е с фиксиран. трърд и сравнително тесен обектив ако си харесваш 10-20 диапазона. Иначе е най-добрия апарат с 12МП определено.

Опциите ти за компактен апарат със сменяем обектив са Олимпус ПЕН или Сони НЕКС. За олимпуса има опция 9-18, леко компромисна, но и по-евтина или 7-14 доста скъпа и впечатляваща. За Сони има 10-18 който е много добър и доста по-евтин от 7-14, по-скъп от 9-18.

В общи линии ако от една реколта (година ) избираш модели са със сходни сензори т.е. в картинката разлика яма ако моделите са от една година. Всяка година имат по 3-4 модела с различни екстри.

Най-евтините и простички модели, дето са от предходната година почват от 500 лева горе долу и нагоре до 2500 има различни опции и при двете марки.

За Олимпус бих те посъветвал да вземеш от последната реколта т.е. по-скъпите. Много по-добри са.

За Сони няма голямо значение.

В момента O-PM1 т.е. миналогодишния олимпус най-евтин е 600 лева с едно сносно обективче, за Сони опцията е 800 лева за F3, пак със сносен обектив.

Скоро идва новия НЕКС 3н на цена 999 лева с много готино компактно обективче.

Сега ако искаш виж им ревюта туй онуй. Задавай конкретни въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vladimir_novkov   
Дата:   07-03-13 14:17

Здравейте,

Много благодаря на всички за отговорите! Тия дни, когато ми остане повече време, ще прегледам всички фотоапарати, които сте ми препоръчали!

Поздрави,
Владо

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   19-03-13 21:02

Погледни моята обява ако имаш интерес към безогледален все още https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=9101

Мисля, че като цялостен комплект е добре за всякаква фотография без макро.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   19-03-13 22:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   19-03-13 22:12

За мен за 2013-а най-силния модел до сега е Sony NEX-3n. Перфектно обмислен и изработен апарат от нисък клас. Със зверски добра картина, перфектно видео, много компактен. Тия дни излиза по магазините за 999 лева. Има ревюта на Български, има и на наглийски. Апарата е много много готин.

Следващата опция ти я писаха Olympus O-PM2. Пак супер готино нещо макар и нисък клас. Мен не ми харесва формат 4:3 ама някой го предпочитат. О-ПМ2 може би е млако по-лсаб от към видео и акоправиш снимки с плитък ДОФ или ползваш ръчни обективи. Ама пък има и предимства - меню на български, май има стандартно гнездо за светкавица (NEX-3n няма). Има доста странни, но полезни понякога настройки

Ако гониш по-висок клас НЕКС-6 е перфектното тяло в момента като възможност и и цена. Голямата част от тия деот ти ги хвалят по повече от 50% от нещшата важни в един апарат и на малкия пръст не могат да му стъпят. Май има и в базара за около 1500. 6-цата е най-доброто за парите си, напълно успешно заменя апарат от класа на Д7000, ако не снимаш спорт или диви животни.

ОМ-Д е прекрасен, но както и NEX-7 са твърде скъпи.

Fuji или Sigma ако имаш 1-ри и 2-ри апарат и знаеш какво искаш от третия. nsirakov и djfroggy най-вероятно имат фул фрейм тела с профи обвективи. Трябва им малко апаратче, да си снимат за кеф. За там са направили супер добър избор. 100% съм съглесен. Ама ти май нямаш Д800 или Д4 със комплект 15 обектива, та просто не слушай подобни съвети. Със тия сигми и фуджита не можеш и да искаш да седнеш да разучаваш фотогрфията - куп неща просот няма как да ги експериментираш с един твърд обектив.

На теб ще ти трябва зум за всекидневна употреба и един или два твърди обектива с широки бленди за да експериментираш - макро, портрети, интериор, панорами и т.н. В тоя ред на мисли NEX в момента е най-добрата и евтина система за използване на ръчни обективи. Фуджи и Олимпус сигурно ще ги стигнат някой ден. Мойто виждане е че живеем днес и няма смисъл да чакаш Фуджи X-E2 през 2014-а.

За мен Олипус и Сони са зрелите системи в момента, за които си струва, да се дават пари.

Никон и Канон в тоя сегмент, са го казали хората добро или нищо. За туй няма да пиша

ПП Един полезен съвет. Отложи покупката на апрат иди на курс първо. Хем по-добре ще знаеш какъв апарат искаш и защо.



Публикацията е редактирана (19-03-13 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   19-03-13 22:58

Има хора, които снимат с един твърд обектив.
Недей ги пропуска :-)
А иначе за курса си много прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: daniil-k   
Дата:   19-03-13 23:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-13 23:21

И аз се реших на такава стъпка и разпродадох десетки килограми стъклария и ДСЛР. Сега чакам некс 6 с 35/1.8, 50/1.8 и един 16-50 китак. Точно това искам

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   19-03-13 23:27

Връщайки се до началото на темата можем да видим и бюджета(в края на отоплителния сезон не е без значение) "Бюджетът е под 1000 лева, но в краен случай - до 1500"

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-03-13 23:38

Отива на вариант секънд хенд тогава

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   19-03-13 23:47

Ами да си прецени. Това дето видях е, че идва от Д40 и снимките му не изглеждат, като да са от опитен фотограф.

Комплектите на Олимпус и Сони ентри модел и обектив са точно около 1000 лева. Кой ще избере си е негов проблем. Ако вземе предходния модел от 2012-а ще падне на 700-800 лева, дори на 600 може да намери промоции. (O-PM1 май не е много гот)

За 1500 мисля, което е дал като максимум може и НЕКС-6 от базара (олимпус нямат еквивалент в момента)

Не искам да омаловажавам сигма ДП и фуджи Х100, те са за хора, които имат добра идея какво правят и искат. Наскоро четох статия на фотограф на известна междунаронда фото агенция, бяха му дали за тестване един апарат с фиксриан твърд обектив еквивалент на 35мм фул фрейм. Човека беше подходил скептично. Обаче явно си го може снимането и кадрите му бяха прекрасни. Накрая пишеше, че се е изкефил на апарата, свикнал е с някои ограничения и спокойно би използвал подобен. Различно е, когато знаеш, какво правиш. Salgado май беше снимал с 2 или 3 обектива на лйката си и е легенда. Ама в началото сигурно е пробвал и други неща, за да види, как се прави.

16-50 или подобния обектив на Олимпус ще се справят повече от сносно за сгради и пеизажи. Новите модели имат компенсация дори в тялто за геометрия, аберации и винетиране. Със сигурност няма да изпълни 16-те мегапиксела подобно на Х100 или на ДП обектива. Смятам, че китаците дават повече от добри резултати, за да се учи човек или пък да изкарва пари.

В тоя ред на мисли, дали ще купиш хубав широк обектив или X100s, DP1 май няма особена разлика в цената. Например за Сони 10-18 ф4 е 1500 лева горе долу. Това е малко над средния клас зум. Нагоре до 10 хиляди евро има избор. Та като си надресне китака, дали ще купува обективи или някои от предложените апарати с фиксиран обектив - все тая.



Публикацията е редактирана (19-03-13 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: victory13   
Дата:   20-03-13 09:53

Искренно ще помоля автора да си вземе едно Сони... Така ще спаси темата от дълги, напоителни и постоянно редактиращи се постове [smilie18]
Ако не си вземе Сони, отсега да знае, че снимките му за нищо не стават [smilie18] [beer]

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fotorafi   
Дата:   20-03-13 10:23

Преди да смениш камерата, помисли как да облекчиш болките от шиповете на гръбнака. Аз минах по този път..
На спирката на Метрото,в пазара Младост-1 има една сграда с магазини, офиси. На втория етаж има един шоу рум на корейската фирма: NUGA BEST.Освен, че продават разни уреди за облекчаване на такива болки, на всеки кръгъл час имат лекция и безплатна демонстрация. Само срешу 1 лв. можеш да опиташ различните масажори и подобни уреди. Направи си 15-20 сенаса през 2-3 дена и ще имаш облекчение за година,година и половина. Аз бях скептичен,но бях прегънат на две от шипове и дискова херния... Диганаха ме на крака и се изправих за един месец.
Виж в Гугъл..NUGA BEST има подробности
Успех,Рафи Марукян

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   20-03-13 18:22

С несмеяеми обективи в момента на добра цена са 2 бижута на панасоник - LX7 http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100108203002.html
и FZ200 http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280108000049.html
. Според мен това също е добра алтернатива на добра цена (е вярно мнение на любител ма все пак).[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   20-03-13 18:37

Виж сони рх100.Много малък и 1 инчов сензор и доста добър обектив.Около 1200 лв е.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   20-03-13 18:51

Това http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100103203012.html
никонче също изглежда обещаващо, от безогледалните предпочитанията ми са към олимпус E-PM2 или E-PL5, за тях писаха по-нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   20-03-13 22:28

написа:

> Искренно ще помоля автора да си
> вземе едно Сони... Така ще спаси
> темата от дълги, напоителни и
> постоянно редактиращи се постове
> [smilie18]
> Ако не си вземе Сони, отсега да
> знае, че снимките му за нищо не
> стават [smilie18] [beer]
>
> [shtrak]

[smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: mmjm   
Дата:   20-03-13 22:38

Авторът не е писал две седмици, може и да си е взел каквото му е на сърце. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   21-03-13 11:44

Аз лично не бих си купил Сони NEX.
Къде ви е стабилизацията, бе, алоооу? [smilie5]
При повечето праймове стабилизация - забрави!?!?!? [smilie11]
Съответно стабилизация с външни за системата обективи - забрави!
И съответно търси и купувай по-скъпи обективи - със стабилизация всеки път .... [smilie9]
И не се извинявайте с малкия размер, щото Олимпус го могат даже в по-малки тела, нали!
И не е да нямате стабилизация в тялото при DSLR-ите си, нали.
Тогава? Тогава - айдеее, без NEX. Бях се засилил преди време към един и се отказах по тази причина.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 11:59

Всичките им твърди на некса са стабилизирани. Както и зуумовете. Тия дни доста чета за тях, че ще си вземам

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   21-03-13 14:35

Дааааа бе. [smilie8]

Този и този нещо хич не ги виждам да са стабилизирани.
А те са основните - и не, ами май единствените бегачи на къси разстояния. [smilie9] [smilie11] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 15:03

Единият е твърд широк, другият е макро. Къде има такива стабилизирани по принцип? И не случайно, нямат нужда
Този

http://www.ephotozine.com/articles/sony-nex-e-35mm-f-1-8-oss-lens-sample-photos-20130/images/highres

и този, напр са

http://www.lenstip.com/aparaty_image/7024_sony_50.jpg




Публикацията е редактирана (21-03-13 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 15:05

Както и този[smilie3]

http://www.klongdigital.com/image_lens_main/219.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   21-03-13 18:12

Такаааа. Да припомним пак.

fast_eyebrow: "Всичките им твърди на некса са стабилизирани"

Ами не е вярно. Двата основни за късо не са. До 52 mm забравяме за стабилизация - вж и по-долу. Тоест за общи цели, стабилизация нЕма, нЕма и пак нЕма!

fast_eyebrow: "Както и този" ....

Хм да. "Този" е Sony Carl Zeiss Sonnar T* E 24mm F1.8.

Ами пак да, ама не. Ами не е стабилизиран. Image stab .... No Това е положението.
И хем не е стабилизиран, хем струва майка си и баща си. Почти два бона. [smilie11] [smilie8] [smilie9] На 1.8. Хо-хо-хо! Аз от Америка си доставих Leica 1.4 25 mm за 750 лв., който на PEN и EM5 е стабилизиран. Е, няма да си купя Сони NEX и това е. [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-03-13 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 18:39

Верно цайсът не бил стабилизиран, моя грешка. Ма теб никой не те е карал да си купуваш некс. Аз пък ще си го купя. С 16-50, 35/1.8, 50/1.8, и сега излезе и 20/2.8. 24/1.8 нека да не е стабилизиран. А и бленда 1.8 е напълно достатъчна, защото сензора на сонито е голям, за разлика от кое? От този на олитата.Хо-хо-хо ![smilie3]
Между стабилизацията и голямата матрица определено предпочитам второто, високото ИСО е достатъчно добро, за да може да позволи по-висока скорост, ако случайно ръката ми земе, че трепне в тъмното[smilie5]
То па е и грехота тая лайка да я закачиш на смешния пен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   21-03-13 18:42

еййййй
ходих да видя сонито с 35 мм цайс
мноооого голям тоя обектиФФФФ
отказаха ме, но то и джобът ми няма 3 хил евро налични

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: pganev   
Дата:   21-03-13 19:01

Нексовете само дето имат хубава матрица, иначе са пълно недоразумение. Аз си взех RX100 и почти забравих за Пенчето и кютука D5100. Почти винаги ми е в джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 19:16

Мисля, че всичко опира до вкус и нужди. За мен нексът в момента е върха. Другият ми фаворит е fuji x-e1, но няма читава поддръжка за RAW все още



Публикацията е редактирана (21-03-13 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: mcnicko   
Дата:   21-03-13 19:36

Предлагам два нови раздела на форума!!!

1. NEX
2. Камери които не стават

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 19:38

И правилно! Подкрепям!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: mcnicko   
Дата:   21-03-13 19:55

На което ще кажа само това - https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 19:59

Ми щом няма какво друго да кажеш[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   21-03-13 20:00

балансът в един фотоапарат и една система е най-важен. затова - само Олимпус [cool]

гледай каква красота

http://www.dpreview.com/previews/Olympus-PEN-E-PL5-E-PM2/images/Intro.jpg


Pen E-PL5 и E-PM2 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 20:03

Ужас[smilie10] !! Не е по моя вкус.
За мен нексът си е достатъчно добре балансиран



Публикацията е редактирана (21-03-13 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 20:14

Олитата са добри да ги завираш в ...
Ако има колоноскописти тук те ще потвърдят[smilie3]

http://www.outpatientsurgery.net/did-you-see-this/uploads/427_Olympus.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-03-13 20:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 20:16

Има защо

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   21-03-13 20:18

ааа неее ... още еидн сони бот [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 20:19

Нужни ли са обиди?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   21-03-13 20:19

Да бе супер балансиран....200 грама тялото и 500 грама обектив.Освен това въобще не прилича на фотоапарат.Кво е тва?някаква си плочица с грип.Но тенкс ама тва не прилча на апарат..
Олимпус за сега са най-добре.Мани ги тия Пони

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 20:21

Аз казах вече -въпрос на вкус. Много ми е яко като чуя някой " Мани еди си кво".[smilie18] ОМ Д5 донякъде ме кефи, но не е достатъчно добър за мен

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vikitovikito   
Дата:   21-03-13 20:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-03-13 20:27

Доволни са от него като цяло

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-13 21:04

serji що се палиш...изобра е ясен Олимпус или Сони и с двете няма да сгреши човек.

Олимпуса е спо-малки обектив, сонито е с по-готино боке. Това е разликата основна.

Другото му казват NEX-6 пишете каквото си искате за парите си е най-добрия апарат в момента на пазара. Олимпус нямат алтернатива на тая цена.

Другия избор е панасоник. Ако има мнооого пари и Фуджи може да гледа или Лайка.

Това са безогледалните.


300 никанджии комплексари вместо по 500 лева си земат едно О-ПМ1 и те фотоапарат да видят пишат глупости на кило....близо 60 поста простотия.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: nevermess   
Дата:   21-03-13 21:48

Още един глас за Pen E-PL5 и E-PM2.
Предпочитам ги пред Некс серията и са по-евтини от некс 6



Публикацията е редактирана (21-03-13 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-13 22:18

nevermess много са хубави и двата. С новите сензори.

6-цата има причини да е 100-200 лева по-скъпа - серизно по-мощен апарат е от класа на OM-D. Има визьор и то много качествен, има бърз автофокус, има WiFi и доста други функции интересни, като Peaking, следящ фокус дето ПЕН-овете просто ги нямат.

Ама това е избора ако имаш 1300-1600 лева O-PM2, O-PL6 или NEX6

По евtиния нов вариант е NEX-3n за 999, не виждам с какво отстъпва на O-PM2, дори има разни екстри в повече. Просто Сони не са толкова алчни.

Иначе старите модели O-PM1 - 600 лева, NEX-F3 - 800. Последния за 800 лева е мнгоо добра сделка има качествено видео и много добър сензор.



Публикацията е редактирана (21-03-13 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-13 22:23

Между другото NEX-5R е 1150 лева и е по-евтин е от O-PM2 а е много по-добър апарат. Няма визьор, има touchscreen...бърз е има разни умнотии с тонове, уникално добро видео..

Олимпус са им нереални цените така като разгледах цените....не може най-ниския клас тяло да е 1200 лева. Пишнали са си в крачола. Ша ма извините за израза. Какво има едно най-нисък клас олимпусче, дето може да се сравни с 5R...управление ли е, скорост ли, време за реакция, кадри в секунда, автофокус, видео, wifi, приложения, качество на образа...нищо ....просто е по-нисък клас апарат за абсурдно много пари....O-PM1 е 600 лева а другия е по нов. Ама над 1000 да го продават.....къде отиваме...



Публикацията е редактирана (21-03-13 22:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   21-03-13 22:29

Hotsnail-Olympus e-pm2 е по-бърз от некст 5п.Има повече кадри за секунда.По-бърз АФ.От към качество на образа са що-горе еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-13 22:36

я иди и прегледай колко точно е по-бърз олимпуса....освен по падане от 8-ми етаж по-друго ще изпревари некс-а га цъфнат налъмите

10 к/с срещу 8к/с
0.02 секунди лаг за спусъка срещу господ знае колко при олимпус
50 кадъра в секунда видео срещу 25
920 хиляди точки екран срещу 460 хиляди
вграден wifi срещу няма нищо подобно
подвижен екран срещу фиксиран
два контролни диска при сони срещу 1 при тоя пен
peaking за ръчни обективи срещу нищо

а има и приложения при некс и управление с телефон (малко пръчка е ама го има) и т.н. и т.н. просто...говорим са съвсем различни неща

ок некс-5r тежи 7 грама повече, това да голям недостатък е. Големия проблем на некс е, че няма стбаилизация вградена...хем на алфите е перфектно направено това ама...голям сензор в малка кутия и това е няма нясто. Ама почти всичките им обективи са стабилизирани.

За картинката съм съглесен. Не съм виждал от O-PM2 ама поне ОМ-Д е хубав като картинка определено.

Moже фокуса с обективи дето не рабоят с фазовата система да е по-бърз на олимпус тука си прав ама вече всичките сони обективи имат подръжка за фазов фокус и има и следящ фокус дори дето при олимпус и панасоник е мокър сън все още.

Знам че си ги харесвате, често казано и аз ги харесах новите пенове. Ама тая цена ще ме прощават 1200 лева за модела, дето трябва да е 800-900 максимум, да може всеки да го вземе и да се кефи....О-ПМ си е еквивалента на некс-3 ...стария модел е 600 лева в магазина в момента...сигурно и 400 ще се намери след някой друг месец от амазон. А сега 1200 за новия модел дето го обявиха миналия Септември заедно с НЕКС-5Р. Сони свалиха 100-200 лева от тогава....



Публикацията е редактирана (21-03-13 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   22-03-13 13:37

Думите за нереалност на цените са повече от правдиви.
Не може Nikon D5100 да струва 999 лв., а Olympus EM5 два пъти и половина пъти повече. Смешно и нелепо.[smilie23]
Разликата в полза на единия по размери и тегло е нищожна; handling-ът и IQ - убийствено по-добри при другия.



Публикацията е редактирана (22-03-13 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Canon   
Дата:   22-03-13 14:01

Jankoff,
Вероятно не си прочел всички параметри.
Вярно ли е, че никона има като олимпуса:
BULB/TIME Timer

• 30 Min
• 25 Min
• 20 Min
• 15 Min
• 8 Min
• 4 Min
• 2 Min
• 1 Min
/един параметър, на първо четене от Дпревю/

Това е само пример за несъизмеримост. Цените са си реални.

Апарата не е гола матрица, а сбор от абсолютно всички параметри. Ако за теб нямат стойност, за друг може да имат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   22-03-13 14:31

BULB/TIME Timer?!?!?
Да, може за някого да е ценен параметър. За 99% от потребителите не е. И този забележителен параметър ли обяснява цената?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Vekov   
Дата:   22-03-13 14:37

Аз препоръчвам Samsung NX210! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   22-03-13 14:56

Тука се сравняват некви тела с различен кроп фактор, респ. матрици. Има ли смисъл?
Все едно да се сравняват ФФ с АПС-Ц [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Canon   
Дата:   22-03-13 15:21

Да, може за някого да е ценен параметър. За 99% от потребителите не е. И този забележителен параметър ли обяснява цената?

С тази логика за отричане на важността на дребните неща, видях трагедията, как преди два три дни, около 10-на човека във фотостудиото на университета с "полупрофесионални" двуцифрени и трицифрени Канони и Никони се чудеха как да се вредят за двата радио и инфра синхрона и не снимаха, а три (синхронизационно-стандартни, отпреди над 30 години) синхрокабела бяха свободни, но неизползваеми.

Общо над 10000$ не работещи, заради дреболията прост синхроконтакт за 1$


http://photo.mu/images/1/18/Sync_contact.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-03-13 16:18

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: iliyanb   
Дата:   22-03-13 16:43

Не мога да разбера защо всяка тема се превръща в спорове на тема Сони Некс. Гледайте си снимчиците на 100 % увеличение, цъкайте и се възхищавайте на супер-мега Нексовете си и не зомбирайте всяка една тема във форума. Изрязвайте си сто процента кропчета и си ги слагайте в рамка. Препоръчвам ви някога да си направите труда да си принтирате поне една снимка и после ви пожелавам да си извадите кропче 100 % и от нея и да й се кефите.

Някой пита какъв апарат ще му препоръчате и веднага започвате с тъпотиите.



Публикацията е редактирана (22-03-13 16:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-03-13 17:03

Дай да се покефим на някоя твоя

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: sirkhann   
Дата:   22-03-13 17:03

Кроп факторът не се гони заради IQ, а заради DoF ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   22-03-13 17:23

На този етап на технологиите, кроп фактора и наблъсканите пиксели вътре се отразява както на шума, така и на динамиката (и на всичко останало свързано с дребен пиксел), освен различния ДОФ [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-03-13 17:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-03-13 19:20

С батерия даже е още по-ергономичен[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vikitovikito   
Дата:   22-03-13 19:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: МаркоД   
Дата:   22-03-13 20:59

На мен са ми давали и без обектив 60D и като поисках консултант-продавача да завие някакав, той се почеса почеса и заяви, че добре ми стои. След това аз просто нямаше какво да кажа[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: dido1234569   
Дата:   22-03-13 21:50

Относно темата Сони-Олимпус и цените им.Обективите на Олитата са убийствено скъпи.Не виждам защо е така,като са пластмасови с луфтове между елементите и не достатъчно плавно движение на ринговете.А да не говорим че след време с пълнят с прах.Сравнние С ДСЛР са 2-3 пъти по скъпи.С нексовете като сравним пак обективите на оли са доста доста по скъпи.А сравнинието на обективите между некс и оли е че не може да се прави.Сони на на светлиини години пред оли.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   22-03-13 21:56

Вики а с батерия ако знаеш какви неща прави некса.....[smilie18] [smilie18]

ОМ-Д си е висок клас....сега може да свалят, ама е значително по сносен апарат от ентри никоните.

То това с цените е опасна игра. Сони ги свалят ама е много премерено и внимателно. Ето сега НЕКС-7 си го държат, щото ако дойде на 1200 лева предвид че е по-стар от некс-6, после как ще ми продадат мк2 за 2500, пък и продажбите на 6-цата ще ги изядат.

Абе NEX-6 мен ми харесва много. За пръв път от сони пускат модел тип д80, д7000 т.е. Апарат със всички функции на високия клас, обаче с пластмасова кутия и малки компромиси в управлението. За сензпра 16мп или 24мп май има хора дето предпочитат 16. Та просто идеално балансирано тяло на супер добра цена. По нищо не отстъпва функционално на ОМ-Д и некс-7 а си е 600-700 лева по евтин и е с по-нови технологии. Въобще некс линията е доста по-добре обмислена от алфите като разделяне на отделните сегменти 3, 5, 6 и 7. При алфа режат много важни неща дори в по-скъпите апарати и става грозна история - а65 няма микро настройка на фокуса...а некс-3 има.

ПП То странните неща продължават. Ако имаш повечко пари и искаш нещо над NEX-6 с по-красиво тяло, по класически вид и т.н. ...Fuji X-E1 в момента изглежда също много добре. вярно по-скъп е, но не е ужасно скъп.



Публикацията е редактирана (22-03-13 23:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vagar   
Дата:   23-03-13 09:11

За да разширя полето на информирания избор:
- за около 1500 лв. - Canon EOS M, canonEF-M 22mm, 1:2 STM (със светкавица и преходник за ЕF и ЕF-S обективи);
- за 1460 - EOS M 18-55IS STM, 90EX.

Има и предимства и недостатъци по отношение на споменатите по-горе модели. Безценен е, ако ви се намират и други канонски EF обективи.

Иначе голямо разнообразие на кадри от различни фирми и модели , можете да намерите тук във форума


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: nevermess   
Дата:   23-03-13 11:45

ОМ-Д е хубав апарат, но никой не може да ме убеди, че си струва парите.
В момента Никон D7000 е много по-евтин, а D7100 е на почти същата цена. Пентакс К5 II, K5 IIs са в пъти повече апарати от Олито и са по-евтини........
Олито печели само с компактноста си ама да изсипеш толкова пари заради едната компактност...........
Ако компактноста е приоритет едно Сони RX100 или едно пенче за 800 лева като втори апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   23-03-13 18:16

"Ако компактноста е приоритет едно Сони RX100 или едно пенче за 800 лева като втори апарат."

Първото не - не разбирам защо купуват тая скъпотия, която може да е хубава, но няма как да се мери с пеновете.
Второто да - в САЩ EPM1 e 300 долара, в Плесио го видях днес за 569 лв. (с китовия обектив), което е добра цена. Но EPM2 и особено EM5 са неоправдано скъпи в Европа.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: pganev   
Дата:   23-03-13 21:54

Jankoff, в грешка си. Имам RX100, както и Пенче със старата матрица. Правил съм тестове и мога да гарантирам, че Сонито не отстъпва в качеството на снимките, само че Пенчето дори с 14мм палачинка не може да влезе във вътрешния джоб на сакото, както Сонито. Да не коментираме и факта, че само с 14мм не можеш да снимаш, а трябва да носиш и сменяш и други обективи. Последното е безкрайно неприятна, дори опасна манипулация.



Публикацията е редактирана (23-03-13 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: hotsnail   
Дата:   23-03-13 23:55

То за качество като детайли и рязкст не е чудно апарат с фиксиран обектив да отнася такъв със сменяем, особено ако сменяемия обектив е от нисък или среден клас.

PEN-а дава малко повече творчески възможности с възможноста да сменяш обективи и малко по-големия сензор. Това му е преидмството.

NEX-а е още по-добра идея ако искаш повече възможности да правиш интересни неща. Все пак по-големия и широк сензор и по-малката работна отсечка дават доста повече възможности.

За още повече има фул фрейми.



Публикацията е редактирана (24-03-13 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   24-03-13 08:18

"Сонито не отстъпва в качеството на снимките"

Ако тестовете са между f1.8 на Сонито и f3.5 на ПЕН, то е като да се сложи 200 к.с. двигател на Трабант и да се сравнява с 200 к.с. мисробус. Много ясно, че Трабантът ще издуха микробуса. Ако тестовете са при равни условия, т.е. ПЕН-ът също с f1.8, тогава резултатите ще са съвсем различни. А това за малкия джоб - аз имам първия ПЕН с големшкия ПанаЛайка 24 мм и събирам комбинацията в джоба на якето си. Намирам 1300 лв. за твърде много пари за това иначе нелошо нещо RX-100. Ако парите не са в съображение, бих взел не RX-100, а RX1 - FF за 6500 лв.

"трябва да носиш и сменяш и други обективи. Последното е безкрайно неприятна, дори опасна манипулация."

Явно колегата не е чел множеството ми постове, в които разказвам как винаги и с удоволствие нося два Е-520 с общ обхват 24-600 (по 35 мм стандарт) - 12-60 и 700-300. А като прибавя и ПЕН с fisheye 7 мм и обхватът ми става грандиозен. Да, смяната на обективи е не само неприятно и опасно, но е и извънредно глупаво [smilie5]. Особено при днешното наличие на ПЕН-ове за малко пари. В Германия в един момент EPL1 беше паднал на цена 139 евро - нов, с гаранция!

Възнамерявам скоро да заменя единия Е-520 с EPM2 с мощния сензор. Живот и здраве, след това ще докладвам тук резултатите.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Rand   
Дата:   24-03-13 16:24

Jankoff,създалият темата търси един апарат, а не три, които да покривват обхват от рибепко око до 600мм.

Интересна логика с RX1 вкара. Ако някой може да отдели 200-300лв повече за RX100, значи може да отдели още няколко хилядарки за RX1. Ти май смяташ, че човек или има неограничено количество пари или съвсем няма, средно положение за теб няма ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   24-03-13 19:29

Отзад напред.

Rand: "Ако някой може да отдели 200-300лв повече за RX100, значи може да отдели още няколко хилядарки за RX1."

Казах - това е в сила при хипотезата "парите не са в съображение". Нема таквиз тук за такваз хипотеза? Аааа, напротив! Повечето сме именно таквиз. И хич пари да немаме, главата си ще заложим, и пак ще си купим к'вото требе! В краен случай и жената може ...
[smilie18] [smilie5] [smilie18]

"Jankoff, създалият темата търси един апарат, а не три, които да покривват обхват от рибепко око до 600мм."

Йееее, ама аз, знаейки к'во става, гледам в бъдещето - недалечното, когато той ще вземе да мисли как да покрива и другите разстояния! И праймове ще вземе да иска. Нали съм минал по тоя път ... То отначало един апарат, пък после два, пък три ... сега са четири ... И скоро, ако е рекъл Отговорникът за тия работи, ще станат пет.
[smilie5] [thankyou] [beer] [cool]
И десетина обектива се карат кой по-често да бъде закачан ...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: mcnicko   
Дата:   24-03-13 19:36

В близкото бъдеще, ако беше прочел, колегата няма да търси 2-3-4-5-12134124 апарата, понеже има проблеми с гърба и иска нещо мъничко и леко, че да не се товари.


П.С>А относно снимането с 2-3-4-5 тела на екскурзии... не е обосновано. Тоя път и аз го минах. Точно 2 пъти си създадох главоболието да се разхождам с две тела, за да се чувствам уж като рамбо - да мога да стрелям всичко което мърда... Неприятна работа, ама нека не обръщаме темата. Това се коментира преди време вече и е въпрос на вкус...[smilie5]



Публикацията е редактирана (24-03-13 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: Jankoff   
Дата:   24-03-13 19:48

"снимането с 2-3-4-5 тела на екскурзии... тоя път и аз го минах"

Аз пък не само че не съм го минал, ами вярвам безрезервно, че това е единствено верният път ... И даже се нахъсвам все повече и повече по него .... Скоро ще пусна снимки от една известна дестинация, тоя път мюсюлманска (ама либерална), където - аууууу, що нямах повече, що нямах повече от тия три апарата, дето носех .... [smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5]

Въпрос на вкус и избор, наистина. Моят е направен отдавна и неотменим. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-13 19:53

С нимането с повече от 1 тяло си е напълно обосновано и е за предпочитане. Който не го може/иска си е за негова сметка и не виждам защо трябва да се коментира изобщо това.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-03-13 21:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   24-03-13 21:55

Абе за най-добра не знам, но мисля да се оборудвам с него... когато се появи читав обектив за общо ползване за Е маунт. Или пък ако много ме досърбят ръцете да си играя с ръчнофокусните [smilie5]
5Н нямаше визьор и това му беше слаба страна и си отиде. Ако ще купувам безогледалка ще е некс 6 (ако не излезе нещо по-така).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: qpalzm   
Дата:   24-03-13 22:00

Некст 6 вече е стар модел[smilie18] .Утре илиза некст 7Н а след месец некст 6н и некст 5ф след още 1 седмица.А дотогава сигурно ще излезе некс 3Р и още 2-3 алфи.НЕКСТ плийз.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на mirrorless фотоапарат
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   24-03-13 22:58

Все тая. Аз с едно тяло изкарвам по 3-4 год. Дреме ми, как ги вадят. Ако ще и всеки месец

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »