Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Изкуства - кино ?
Автор: gabsi   
Дата:   01-03-13 14:33

Виждам такъв нов раздел ???
Може ли да се говори за осмото изкуство - киното?
Арго взе Оскар, препорчъвам го ! За разлика от други подобни заложнически филми с много нереалистичен екшън, тук нещата бяха много умерени, пак имаше напрежение, но и реализъм!

Бен Афлек[smilie24]


http://2.bp.blogspot.com/-rl8t011c0NU/UHSAkmL19oI/AAAAAAAAK9s/cEVLLFj9ooY/s1600/argo-poster03.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Dessisslawa   
Дата:   01-03-13 14:54

Хубаво е, че има раздел за кино и други изкуства.

Филмът "Арго" бих определила като американски кич.
Крайно субективен и едностранчив. Единствено мога да го оправдая, че е направен да бъде гледан от американски тийнейджъри, които ги мързи да четат исторически книги и статии.


Бях сигурна, че филмът ще вземе Оскар, но не защото има художествени качества, а защото за оскарите текат други пазарлъци.

Скоро ще важи приказката "хубав ли е филмът или има Оскар"



Публикацията е редактирана (01-03-13 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: promis   
Дата:   01-03-13 15:09

Хубав е. Филмът не е документален, затова не е забранено да е субективен, макар че на мен ми се стори реалистичен.

Вече ми липсват емотиконите от другия форум [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: jivkojj   
Дата:   01-03-13 15:20

Холивуд и разните им разпространителски гангстерски фирми направиха думата "кино" да ми звучи като обидна. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Admin   
Дата:   01-03-13 15:22

Може да.
Разделът не е само за кино, а за всякакви разговори на тема изкуство - живопис, графика, театър, музика и т.н.
Изкуствата са в голяма степен свързани и няма как да отделим фотографията от останалите.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Dessisslawa   
Дата:   01-03-13 15:34

Филмът е "Детски". Нещата са представени в черно и бяло. Американците са умни и добри, а иранците - брадати орангутани.

Само в едно изречение се казва, че шахът е избягал с боинг, пълен с богатства. А цели пет минути са отделени на изключително напрегнатата сцена с автобуса - дали ще запали или няма да запали.

Никъде не се споменава, че иранците имат основателни искания богатствата на шаха да бъдат върнати на иранския народ.С две думи фокусът е изместен от сериозните проблеми. Много повърхностен филм. Не бих го нарекла хубав. По-скоро "разочароващ".



Публикацията е редактирана (01-03-13 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: belia   
Дата:   01-03-13 15:39

да беше руски, друго щехте да говорите...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: exo99   
Дата:   01-03-13 15:45

Тъп, политически насочен екшън.[smilie23]

Въобще не беше случайно, че Мишел Обама обяви наградата.

Що не направят филм за случая "Иран-Контри" и ролята на полковник Оливър Норт и Рейгън за освобождаването на заложниците от посолството, държани там над 400 дни.

И едната и другата страна имат много негативи.
Във филма това не е показано.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: kvakioh   
Дата:   01-03-13 15:47

Точно този филм е една историйка, нищо интересно. Фантасмагории.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: promis   
Дата:   01-03-13 16:27

Автор: Dessisslawa
Дата: 01-03-13 15:34

Филмът е "Детски". Нещата са представени в черно и бяло. Американците са умни и добри, а иранците - брадати орангутани.

Само в едно изречение се казва, че шахът е избягал с боинг, пълен с богатства. А цели пет минути са отделени на изключително напрегнатата сцена с автобуса - дали ще запали или няма да запали.

Никъде не се споменава, че иранците имат основателни искания богатствата на шаха да бъдат върнати на иранския народ.С две думи фокусът е изместен от сериозните проблеми. Много повърхностен филм. Не бих го нарекла хубав. По-скоро "разочароващ".


Филмът е за мисията "Арго", а не за политическата обстановка в Иран, нито за шаха, или за "сериозните пробелми", че да ги обвинявате в изместване на фокуса.

Аз често се разочаровам когато гледам с определени очаквания, затова го правя все по-рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Dessisslawa   
Дата:   01-03-13 16:58

Промис, съгласна съм с теб. Щом целта на филма не са сериозните проблеми, смяташ ли, че заслужава Оскар. По-скоро трябва да е филм от типа на "24 часа". За убиване на времето в събота вечер.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: promis   
Дата:   01-03-13 17:08

На мен ми хареса, а дали е за Оскар - не знам. Още повече, че не съм гледал останалите филми [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: M_D   
Дата:   01-03-13 18:48

Политическата едностранчивост е най-малкият проблем. По-големият е в пълната клишираност на образите и на подхода към материала, а не е като да няма добър потенциал в ситуацията. Определено най-слабият филм от 9-те номинирани филма. В сравнение, Zero Dark Thirty, който също е ситуиран в Близкия изток, е на светлинни години напред и във внимателно сдържания си поглед, и в реализацията си като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: ejko   
Дата:   01-03-13 19:01

Dessisslawa, не съм гледал филма, сигурен съм, че е тъп..., по много причини. Но ако основната фабула не е относно шаха, то защо да му обръщат повече внимание... То на тази логика да бяха казали, кой докара аятоласите, за да не национализира Пахлави петролните залежи... Което всъщност е реалното богатство, което заслужава народа на Иран и от което нищо не получава. Но навярно монополите на запада не са темата на филма, както и какви точно богатства могат да се качат на един боинг...
И все пак да гледам ли филма...? До сега филм, където Бен Афлек да покаже реалистична емоция не съм гледал и търся съвет дали да пробвам да търся емоция в този филм...!?!?! Имайте предвид, че историческа правдивост няма да търся в Холивуд..., от това съм се отказал от години!

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Dessisslawa   
Дата:   01-03-13 20:21

Ежко,

свали си го от замундата. Определено не заслужава да дадеш 10 лв. за билет.

Знам, че филмът не е за шаха, но до средата чаках филмът да стане сериозен. А не такава детска история в стил "Седморката на Блейк". Бен Афлек играе ужасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: georgioiv   
Дата:   01-03-13 20:27

тъкмо мислех да го гледам и ме отказахте....

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: ИВЕВЕ   
Дата:   01-03-13 21:03

"Холивуд и разните им разпространителски гангстерски фирми направиха думата "кино" да ми звучи като обидна."

jivkojj, няма как да се съглася с теб. Това, че ти не си попаднал на стойностни филми, не означава, че такива няма. Който търси - намира. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: J0R0   
Дата:   01-03-13 21:17

Ако на някой му се гледа хубаво кино, може да пробва с това
Beyond the Hills (2012)
Румънците се оказаха много напред.
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   02-03-13 00:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   02-03-13 00:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Nenov   
Дата:   02-03-13 00:54

Хубави, оригинални, различни филми:
The Holy Mountain - http://zamunda.net/details.php?id=262762&hit=1

Viva la muerte - http://zamunda.net/details.php?id=319100&hit=1



Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Dumbledore   
Дата:   02-03-13 01:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: asahi   
Дата:   02-03-13 01:25

Арго е много хипарски. Беше ми интересен заради епохата, която описва. Историята не е кой-знае какво за преситения на емоции съвременен зрител. Имаше 2-3 забавни момента, поне за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: Scry   
Дата:   02-03-13 08:41

100% пропаганден филм. Няма нищо общо с фактическата обстановка. Най-страхливите американци са представени като герои. А Ислямската революционна гвардия е представена като сбирщина олигофрени.
Абсолютно целенасочено излиза сега, печели Оскар и популярност. Все пак Израел и САЩ обмислят офанзива там. А както знаем пропагандата е важна част от всяко военно действие.

Отговори на това съобщение
 Re: Изкуства - кино ?
Автор: belia   
Дата:   02-03-13 09:06

брех, кака ги фанАхте у крачка за нула време, д##ба и тъпите американета. кви ли ше ги вършат след публичното им разобличаване у ФФ? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »