Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за обектив ?
Автор: irone95   
Дата:   27-02-13 23:03

Здравейте, имам нужда от съвет от човек който е снимал с някой от тези обективи:
Sigma 24-70mm f/2.8 EX DG
Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM
sigma 17-70mm f/2.8-4 dc macro os hsm
Tamron AF 17-50mm f/2.8 SP XR Di II LD Aspherical

Снимам с canon 450D, главно ще се снима в дискотеки,ресторанти и ако остава време някой пейзаж/портрет. Може да предложите и някой друг обектив( ученик съм няма как да си позволя нещо хубаво примерно от L серията).

Благодаря предварително [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: io_bs   
Дата:   27-02-13 23:13

Tamron 17-50mm го хвалят най-много. В комбинация със светкавица ще е пушка [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: irone95   
Дата:   27-02-13 23:19

Забравих да напиша и за светкавицата, една от двете ще взема:
canon speedlite 430ex ii
canon speedlite 580ex ii

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: rumm   
Дата:   27-02-13 23:27

Sigma 18-50 2,8 EX DG


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: slav4cho   
Дата:   27-02-13 23:30

sigma 17-70mm f/2.8-4 dc macro os hsm - този съм пробвал,справя се добре,но мисля,че ще има е по прилични тук

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: nsirakov   
Дата:   27-02-13 23:41

ако имаш парите задължително вземи 580ЕХ... с 480 на 450д не работи еттл-а

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: mcnicko   
Дата:   28-02-13 00:16

Имам старата версия на Сигма 17-70, хубав обектив, много си го харесвам, но когато го избирах всички препоръчваха Тамрон 17-50 2.8 като доста по-добър вариант, на мен щеше да ми е къс, а и парите не стигаха, но ако ти харесва дължината май това е най-добрия избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: ZENON   
Дата:   28-02-13 00:43

17-70/2.8-4 е универсално стъкло, което за парите си е повече от перфектен избор (имам го). Ако можех да избирам бройки, щях да взема Сигма 17-50/2.8.
Тамрона съм го пробвал и неможа да ме грабне с нещо. Освен това на 17мм имах проблеми с фокуса (може и до бройка да е).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: ilcoin   
Дата:   28-02-13 08:44

С 24-70 на 450-ката е проблем широкото, особенно в затворени помещения ще ти пречи.

Снимал съм с Тамрон 17-50, не е лош. Фокуса му е специфичен, а и малко е пластмасов, ама се свиква. Май от всичките изброени е най-доброто решение. Евентуално стабилизацията на Сигмата би била известен плюс, ама и цената май е друга ...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: chefo1979   
Дата:   28-02-13 10:44

Снимал съм с първият и последният.
Сигмата отвреме на време бавеше фокуса при лоша светлина (хънтва) и бъркаше с потвърждението (на добра светлина кове). Иначе е шумничък, но доста бърз при нормални обстоятелства. Леко жълтеят снимките, но лично на мен ми харесваше. Идва дълъг на кропка за затворени помещения.
Масивен и много удобен, остър на 2.8 на 24мм, но на 70мм трябва да се позатвори поне на 4, 5.6. Доста стегнат зум ринг (чак неприятно затягащ), особено в късия край. На 550Д идваше много тежък и не беше добре балансирана конфигурация. Сенника-лале се поставя лесно и много бързо, капачката е лесна за достъп при сложен сенник. Ринга за ръчен фокус не се върти при фокусиране, но нямаш ФТМ.
Тамрона е много остър на 2.8 на всички дължини, шумен мотор, сравнително бързо фокусира, гривната за АФ те бие през пръстите редовно (върти се при фокусиране). Хубави цветове, контраст, при кофти светлина хънтва и понякога бърка с потвърждението.
Като размер пасва идеално на 20Д/30Д, зум-ринга е много приятен с отличен захват. Има зум-лок, но поне моят няма зум-крийп, та не ползвам превключвателя. Сенника се слага с усилие и е малко нескопосан, капачката не е много удобна и не се хваща много сигурно за челният елемент и понякога пада сама. С обърнат сенник не можеш (или поне не лесно) да зуумваш.

И двата обектива са много, много прилични, но за кроп по-добре ще ти дойде Тамрона.

Поздрави и успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за обектив ?
Автор: irone95   
Дата:   01-03-13 01:27

Последно може би ще се спра на sigma 17-70mm f/2.8-4 dc macro os hsm :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »